PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2009 o 19:31, MadDogg napisał:

Siema.

Ostatnio uaktywniłem w moim kompie opcje Cool n Quiet. Wydaje się wszystko ok bo, gdy
nic nie robię na kompie to taktowanie procka spada do 1000MHz, tempera też spada do ok
30 stopni...Ale podobno wiatraki też powinny zwolnić, a tutaj cały czas one kręcą się
z 3100obr. I stopniowo temperatura spada nawet do 22stopni (dalej już nie sprawdzałem,
bo bałem się że procek zamarznie..:P) Regulacja obrotów na pewno jest, bo jak porządnie
rozgrzeję kompa np. w Crysisa to 2 wiatraczki zaczynają szaleć z ok. 4000obr. Wyobraźcie
sobie jaki to hałas..:)))

Wiecie co mam zrobić, żeby wiatraczki jaakoś zwolniły?


Te Bin Laden...zobacz w biosie czy nie masz ustawionych coolerkow na tryb szybki. W asusie mialem 3 rodzaje predkosci i zawsze ustawialem na silent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega ma dziwny problem z działaniem internetu otóż sprawa wygląda tak :
Łączy się przez router ma kartę sieciową "Gigabyte gn-wp01gs" łączy się i niby wszystko jest cacy ale internet nie działa żadna strona się nie wyświetla ani gg no nic.
Przedtem działało popsuło się tak w sumie samo z siebie. Obrzucając winą stary zaśmiecony system zrobił format ale to też nie pomogło jakieś propozycje co to mogło się stać ? I jak to naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyżej opisywałem mój problem z kartą graficzną, której padła pamięć. Tak się składa że mam taką płyte główną, która ma drugą kartę graficzną, tyle że zintegrowaną. Aktywuje się ona (ta zintegrowana) po wyjęciu tej pierwszej. I jest to jakiś radeon x1250. Szukam do niego sterowników, ściągam je instaluje i nic. Wyskakuje mi komunikat że system nie znalazł sprzetu zgodnego ze sterownikiem. Co mam z tym fantem zrobić? Licze na szybką odpowiadź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 20:49, kaczek93 napisał:

Powyżej opisywałem mój problem z kartą graficzną, której padła pamięć. Tak się składa
że mam taką płyte główną, która ma drugą kartę graficzną, tyle że zintegrowaną. Aktywuje
się ona (ta zintegrowana) po wyjęciu tej pierwszej. I jest to jakiś radeon x1250. Szukam
do niego sterowników, ściągam je instaluje i nic. Wyskakuje mi komunikat że system nie
znalazł sprzetu zgodnego ze sterownikiem. Co mam z tym fantem zrobić? Licze na szybką
odpowiadź.


Wyszukać płytki dołączonej do płyty głównej i stamtąd zainstalować stery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2009 o 21:20, kaczek93 napisał:

> Wyszukać płytki dołączonej do płyty głównej i stamtąd zainstalować stery

To samo.


Sterowniki do chipsetu plyty glownej masz zainstalowane ?.
Pokaz menadzera urzadzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 21:23, Misquamaqus napisał:


> > Wyszukać płytki dołączonej do płyty głównej i stamtąd zainstalować stery
>
> To samo.
>

Sterowniki do chipsetu plyty glownej masz zainstalowane ?.
Pokaz menadzera urzadzen.


Mam pokazać mój menadżer urządzeń?
Oto on

20090812213508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 21:42, Misquamaqus napisał:

Brakuje dwoch sterownikow.
Otworz te znaki zapytania i aktualizuj sterownik.
Podaj model plyty glownej.


Plyta główna to GIGABYTE GA-MA69G-S3H
Sterowniki po tej karcie co mi padła już usunałem jakby co.
Opcja akutalizuj sterownik nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 21:52, kaczek93 napisał:

> Brakuje dwoch sterownikow.
> Otworz te znaki zapytania i aktualizuj sterownik.
> Podaj model plyty glownej.

Plyta główna to GIGABYTE GA-MA69G-S3H
Sterowniki po tej karcie co mi padła już usunałem jakby co.
Opcja akutalizuj sterownik nie działa.


Sciagnij sterownik vga i do chipsetu. Zainstaluj

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/ga-ma69g-s3h_10.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam posta.. Ktoś umie temu zaradzić? Bo jestem bez silny..
Mam następujący problem,
w trakcie grania nagle gra wyłącza się i powracam na pulpit Windows XP. To samo mam już w wielu grach. Przychodzi wam coś do głowy?
Konfiguracja:
Procesor: Intel(R) Celeron(R) D 3.06GHz @ 3.65GHz (podniesione napięcie, chłodzenie boxowe )
Ram: 2 GB OCZ
Dysk: 160GB
Karta Graficzna:Sapphire ATI Radeon HD 3870 512MB GDDR4
Płyta Główna: Asus P5SD2-X
Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A - 450 W
Reszta nie kręcona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 22:30, Misquamaqus napisał:

> > Brakuje dwoch sterownikow.
> > Otworz te znaki zapytania i aktualizuj sterownik.
> > Podaj model plyty glownej.
>
> Plyta główna to GIGABYTE GA-MA69G-S3H
> Sterowniki po tej karcie co mi padła już usunałem jakby co.
> Opcja akutalizuj sterownik nie działa.

Sciagnij sterownik vga i do chipsetu. Zainstaluj

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/ga-ma69g-s3h_10.html


Dobra, już sobie poradziłem. Innym sposobem ale wszystko jest OK. Kiedy włączyło mi sie wyszukiwanie nowego sprzętu to włożyłem płytkę od płyty głównej. Coś tam automatycznie zainstalowało, potem włączyłem instalacje sterowników i cała instalacja przebiegła pomyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisalem posta,ż epo wymianie płyty głównej komputer nie reaguje nie włącza sie itp. Dzis zaniosłem kompa do serwisu i przy mnie koles wsadził nowy zasilacz i komp dalej nic, wiec zostawiłem go w serwis :p teraz wyczytałem na jednym forum że może to byc wina spiecia bo pod płyte główna nie dałem takiej plastikowej zaślepki :(( czy to mozliwe że przez to komp sie nie włącza ??:) jej ciekawe ile mnie w serwisie skasuja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałeś płytę główną ? bo jak tak to może źle wpiąłeś procesor, lub nie wszystkie kabelki są tam gdzie powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania...

1. Czy jeśli źle podłączona jest wtyczka HDD led to cokolwiek może się stać? Power led działa, Reset działa, Power działa, a z HDD kombinowałem jak mogłem, ale chyba nie da się tego podłączyć :P Albo świeciła cały czas (a nie sądzę, aby dysk pracował non stop), albo w ogóle. No chyba, że możliwe, że mam źle podłączony dysk i pracuje non stop?

2. Przy uruchamianiu komputera nie słychać żadnego "pip". Słyszałem coś, że płyty AsRocka nie wydają dźwięków przy uruchamianiu komputera. To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 11:51, barth89 napisał:

Mam 2 pytania...

1. Czy jeśli źle podłączona jest wtyczka HDD led to cokolwiek może się stać? Power led
działa, Reset działa, Power działa, a z HDD kombinowałem jak mogłem, ale chyba nie da
się tego podłączyć :P Albo świeciła cały czas (a nie sądzę, aby dysk pracował non stop),
albo w ogóle. No chyba, że możliwe, że mam źle podłączony dysk i pracuje non stop?


Nie wydaje mi się, wtyczka prowadzi do diody, a jak podepniesz źle diodę to po prostu nie przewodzi prądu w drugą stronę i wszystko. Możliwe że wtyczkę źle podłączyłeś, np do stałego zasilania dodatniego.

Dnia 13.08.2009 o 11:51, barth89 napisał:

2. Przy uruchamianiu komputera nie słychać żadnego "pip". Słyszałem coś, że płyty AsRocka
nie wydają dźwięków przy uruchamianiu komputera. To prawda?


adna płyta nie wydaje sama z siebie odgłosów robi to głośniczek systemowy będący częścią obudowy, upewnij się że go podłączyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 11:51, barth89 napisał:

2. Przy uruchamianiu komputera nie słychać żadnego "pip". Słyszałem coś, że płyty AsRocka
nie wydają dźwięków przy uruchamianiu komputera. To prawda?

Ja mam AsRocka P45 DE i pika przy włączaniu komputera. Po tym białym ekranie z funkcjami Biosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi podac dobry sprzet do mojego kompa za max 1000zł? Czyli zasilacz, karta główna, karta graficzna i dobry napęd DVD. Z góry dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się