PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2009 o 14:00, Sebo7 napisał:

> 2. Przy uruchamianiu komputera nie słychać żadnego "pip". Słyszałem coś, że płyty
AsRocka
> nie wydają dźwięków przy uruchamianiu komputera. To prawda?
Ja mam AsRocka P45 DE i pika przy włączaniu komputera. Po tym białym ekranie z funkcjami
Biosu.


Ok, już po problemie. Wstyd się przyznać, ale nie podłączyłem w ogóle wtyczki od speakera... :| Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego laptopa z Vistą i problem z podpięciem głośników.
Kiedy podpinam, z jednego wydobywa się szum, nie przeszkadza kiedy się słucha muzyki, ale przy graniu np, albo kiedy nic nie leci lekko irytuje.
Kable są dobrze dopięte, mam w laptopie 4 wejścia audio, szumi w każdym z nich. Ktoś wie jak to rozwiązać? Szukałem w opcjach audio, ale chyba mam w porządku ustawione, na stereo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podać dobre zestawienie sprzęty do mojego kompa czy nowy zasilacz, karta graficzna, napęd DVD, płyta główna i karta dźwiekowa a to wszystko za 1000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, mam problem. Mianowicie nie chce mi się wyłączyć komputer. Klikam na "zamknij", wszystko normalnie, komp się wyłącza ale tak po 2-3 sekundach uruchamia się ponownie. Wystarcza jednak odłączyc prąd na chwile a potem go podłączyć i komp się sam nie uruchomi, wiec nie jest to raczej jakieś spiecie. Osobiście obstawiam płytę główną.

Jeśli to ona to jakieś idee jak mogło dojść do uszkodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem, ze problem srednio sie nadaje do tego tematu ale warto sprobowac:) bo zagladaja tu roznej masci fachowcy i byc moze ktorys bedzie wiedzial:P

Szukam programu, ktory pozwoli mi wydrukowac strony artykulu, tj pierwsza i ostatnia na jednej kartce, druga i przedostatnia na nastepnej i tak dalej... Probowalem w wordzie, ale jakos mi nie wychodzilo:( ktos moglby mi polecic jakis dobry program?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie licząc problemu z netem od pewnego czasu wszelkie dymki pojawiające się w prawym dolnym rogu(nie licząc dymku od NOD32) pojawiają się w 90-100% "zatopione" w pasku start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 20:22, GANGSTERR napisał:

OK, mam problem. Mianowicie nie chce mi się wyłączyć komputer. Klikam na "zamknij", wszystko
normalnie, komp się wyłącza ale tak po 2-3 sekundach uruchamia się ponownie. Wystarcza
jednak odłączyc prąd na chwile a potem go podłączyć i komp się sam nie uruchomi, wiec
nie jest to raczej jakieś spiecie. Osobiście obstawiam płytę główną.

Jeśli to ona to jakieś idee jak mogło dojść do uszkodzenia?

sprawdź czy masz w biosie opcje power on by keyboard albo power on by mouse (włączanie kompa za pomoca myszy czy klawiatury)czy coś w tym rodzaju jak masz to spróbuj wyłączyć.... a i jeszcze jedna rzecz na wszelki wypadek sprawdź czy masz dobrze wpięte kable od myszki i klawiatury....

Mialem podobna sprawę w dość wiekowym już kompie ( nie ma opcji włączenie kompa za pomocą klawiatury czy myszy) tylko troszkę inne były objawy czasem sie nie wyłączał czasem się włączył ale był czarny ekran.... a to wszystko przez 2 rzeczy źle wpięta masz/klawiatura oraz nie włączanie monitora przed włączeniem kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spalił mi się prawdopodobnie wiatrak w zasilaczu(nie obraca się w ogóle). Cała skrzynka się drakońsko przegrzewa
łącznie z CPU i GPU. Czy jest możliwość dokupienia wiatraka do wybranego modelu zasilacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z koligacją, musiałem ją przestawić by pograć w SC DA i teraz nie mogę przywrócić default''owej konfiguracji, każda gra odpala się na jednym rdzeniu przez co ścina i zawiesza się, a ja za każdym razem muszę po włączeniu gry odpalać menedżera i ustawiać koligacje od nowa.Da się jakoś zresetować te ustawienia?

A drugi problem jest trochę dziwny, gdy uruchamiam kompa wiatrak działa bez problemów, a gdy resetuję wiatrak na procku nie uruchamia się, co może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem z odtwarzaniem filmów na necie. Filmiki najczęściej zacinają się po paru minutach czy nawet po paru sekundach i nie da się ich dalej obejrzeć. Używam FFa, lecz na IE mam ten sam problem. Ponad to czasami nie mogę używać wyszukiwarki w prawym górnym rogu oraz nie mogę zalogować się na żadne portale. Wpisuje dane, klikam zaloguj i nic się nie dzieje. Z tego co pamiętam problem zaczął się od kiedy przez przypadek wyłączyłem komputer przyciskiem od zasilacza, z tyłu komputera.

EDIT: Od razu dodam że mam najnowsze flashe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem (tzn nie ja a moi rodzice). Nie wiem dlaczego nagle zamiast normalnego autoodtwarzania zawartości dysków (partycji dysku twardego) wyskakuje mi takie okienko. Co mogę zrobić?

20090816172339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 17:23, evilADM napisał:

Mam duży problem (tzn nie ja a moi rodzice). Nie wiem dlaczego nagle zamiast normalnego
autoodtwarzania zawartości dysków (partycji dysku twardego) wyskakuje mi takie okienko.
Co mogę zrobić?


autorun.inf masz? być może jest to taki wirus, który robi to, co zrobił na tym kompie. Jeśli macie pendrive? Flash Disinfector
Ja coś takiego miałem, tyle że wystarczyło wtedy usunąć ten plik autorun.inf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 00:55, blacklio2 napisał:

Memtest i wio


odpaliłem ten http://hcidesign.com/memtest/ ponieważ stacji dyskietek nie mam :P i czystych płyt Zeby nagrac dosowego tez nie :D mam nadzieje ze ten wystarczy?

odpaliłem 2 okna z dość spora ilością ram około 1.5GB na cała noc... chyba wystarczy żeby tak pobieżnie sprawdzić w każdym razie przeleciał ramy chyba z 10 razy przez noc (było info że wykonał ponad 1000%) więc mam nadzieje ze wystarczy i 0 błędów w obu oknach.

Nie ma żadnych BSOD tak więc chyba jest nieźle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się