PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2009 o 23:36, Beliar-13 napisał:

Sam mam Liveboxa i wiem o co ci chodzi. Nie możliwe żeby obydwa gniazda dawały ci internet,
czerwone owszem jest od Ethnetu, ale zółte jest od telewizji kablowej przez internet
jak tam wykupisz coś.
Chociaż przed chwilą zerknąłem na gniazda w Liveboxe i na obydwu portach pisze ETH 1
i 2, to wydaje mi się że jest tak jak napisałem z tą kablówką. Najlepiej zobacz do instrukcji
tam jest napisane na 100% bo mi sie nie chce wygrzebywać już tego pudła.
Zawsze możesz neta do kompa podłączyć bezprzewodowo przez WiFi a konsole przez kabel
Ethneta.

Ale wcześniej miałem obydwa urządzenia podpięte kablami i działało .Jedna tylko sprawa - wtedy nie miałem aktywowanej usługi videostrada,dopiero teraz to zrobiłem .Nie jestem przekonany do tego wi-fi z Liveboxa .Słaby zasięg ,szybciej zużywa mi baterię w laptopie i zrywa się czasem połączenie .Może spróbuję tym kluczem wi-fi dołączanym do zestawu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rok temu zakupiłem komputer (Intel Core 2 Duo e7200 @2.53, Ge Force 9400 GT, 2GB RAM) z nielubianym Windowsem Vistą. Na początku wszystko fajnie pięknie, ale zaczęły pojawiać się problemy. Postanowiłem przeinstalować ów system na Windows XP. Po zainstalowaniu tego systemu uruchomiłem ponownie komputer i...no właśnie. Zawiesił się zaraz po uruchomieniu. Nie mogę nic ustawić, bo po kilkunastu sekundach komputer się zawiesza. Czytałem na pewnym forum, że to może być wina ustawień rozruchu komputera, bo może być ustawione na rozruch z płyty, a nie z HDD.

Czy może ktoś pomóc z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, może ktoś zna odpowiedź.

Zaczniemy od początku. Łącze moje to 4mb/256kb. Router do sieci D-Link 524.

Sytuacja wygląda tak. Gram w World of Warcaft''a i mam włączony Vent.

W grze ping jest stabilny na poziomie około 150ms. Natomiast Vent wariuje. Potężne wahania ms, od 45( na którym wszytko jest okej) do nawet 20 000 ms.

Czy jest możliwość, że router nie wyrabia i z tego powodu są takie skoki ms? Dodam, że jak puszcze w konsoli ping do serwera Venta to takich skoków nie ma. Skoki są jak nagle dużo ludzi zacznie mówić albo ja zaczynam mówić coś dłużej. Nie sądzę, że to wina łącza, ponieważ dużo ludzi gra na podobnych łączach i nie mają problemów.

Restart routera nie pomaga. Na samym routerze odblokowałem porty dla Venta, więc tu nie powinien leżeć problem.


Teraz zabieram się do upgradu firmware''u, może to cos pomoże.

Do samego routera mój komputer jest podpięty kablem. Do sieci Wi-Fi są max 3 komputery jeszcze, ale najczęściej jest 1. Sprawdzałem też jak się zachowuje z wyłączonym Wi-Fi, tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic dysk twardy 750Gb SATA. Moja płyta główna to MSI K8T Neo z wejściami ATA i SATA Tylko:

-Czy będe mógł podłączyć jedan dysk pod ATA a drugi pod SATA?
-Czy Windows Home Edition wykryje ten dysk?
-Oraz czy ten dysk jest warty swojej ceny : http://allegro.pl/item712872787_wd_caviar_gp_32_750gb_wd7500aads_32_mb_green_power.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 10:26, wychoniu napisał:

-Czy będe mógł podłączyć jedan dysk pod ATA a drugi pod SATA?


Tak.

Dnia 23.08.2009 o 10:26, wychoniu napisał:

-Czy Windows Home Edition wykryje ten dysk?


Tak.

Dnia 23.08.2009 o 10:26, wychoniu napisał:


Hmm... WD z serii Green Power nie należą do szybkich dysków. Ale zależy też do czego on ma służyć: na dysk systemowy się on w ogóle nie nadaje, ale jeśli ma on służyć jako "magazyn", to powinien w sumie wystarczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry w jakąkolwiek grę lub też przy korzystaniu z internetu itp. pojawia się taki oto komunikat jak ten załączony na pierwszym zdjęciu. Strasznie przeszkadza w grze i pracy na komputerze. Drugi zrzut ekranu przedstawia drugi problem. Za każdym razem kiedy włączę komputer, po dwóch-trzech minutach pojawia się ten komunikat i tak w kółko, z tą różnicą, że pojawia się z większą częstotliwością, co minutę. Z czego mogą wynikać obydwa problemy ?

20090823133946

20090823134152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem, a właściwie to z monitorem. Od jakiegoś czasu na moim 7 letnim monitorze LG F700B (Flatron) obraz się zwęża u dołu i u góry, czasem nawet o 3-4 centymetry. Czy to znak, że trzeba wymienić monitor czy może da się to jakoś naprawić bez grzebania w jego wnętrzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale on się jakoś sam zwęża co jakiś czas, czy też po prostu pewnego razu po jego uruchomieniu miałeś taki obraz, i nie chce wrócić do "normalności"? Jeśli to drugie, to pokombinuj w ustawieniach monitora (oczywiście mam na myśli ustawienia w OSD, nie sterownikach), chyba w każdym monitorze jest opcja odpowiadająca za zwężanie obrazu u góry i na dole, jak i inne dziwne opcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 15:41, Sebo7 napisał:

Może to głupie, ale podopinaj wszystkie kable szczególnie od nagrywarki.

W tym problem, że komputer jest nowy i nie mogę w nim grzebać ( gwarancja ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem co nazywa się Rootkit.Win32.Agent.pky i znajduje się w c:\windows\system32\msvdx86.aqmgu, problem polega na tym że tego pliku tam niema, jak skanuje Kasperskim to pisze żeby to usunąć a jak klikam usuń to po chwili komunikat że ''Nie odnaleziono obiektu''. Jednak cały czas Kaspersky informuje mnie o zagrożeniu jakim jest ten plik a jak nic z tym nie moge zrobić bo tego pliku tam poprostu niema. Co jest z tym nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 19:22, MSPRISON napisał:

> Może to głupie, ale podopinaj wszystkie kable szczególnie od nagrywarki.
W tym problem, że komputer jest nowy i nie mogę w nim grzebać ( gwarancja ).

To gdzieś Ty kupił kompa, że nie możesz go otworzyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 21:13, Sebo7 napisał:

> > Może to głupie, ale podopinaj wszystkie kable szczególnie od nagrywarki.
> W tym problem, że komputer jest nowy i nie mogę w nim grzebać ( gwarancja ).
To gdzieś Ty kupił kompa, że nie możesz go otworzyć ?


W Domarze ; D Zazwyczaj w sprzęcie na gwarancji się zwyczajnie nie grzebie. Jeśli chodzi o te błędy, to czytałem na jakimś forum, że może to być problem z kartą sieciową. Jak się na to zapatrujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się