PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2009 o 09:28, tofikt25 napisał:

Szukam jakiejś dobrej karty graf do laptopa. Najlepiej GeForce. Ktoś jakąś poleci??
Z góry dzięki

No to masz nie lada problem, gdyż karty graficzne w laptopach o ile nie są zintegrowane z chipsetem to są w ponad 90% przylutowane do płyty głównej laptopa. Jeśli już co, to chyba możesz se najwyżej zamontować taką zewnętrzną kartę graficzną, np. na PCMCIA są jakieś modele GeForce''a (widziałem kiedyś bodajże GF8600 w CDA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wchodzisz na strone producenta swojej płyty głównej->wpisujesz nazwę tej płyty->masz listę procków z jakimi współpracuje...
Bo włożyć to włożysz bez problemu, ale czy będzie działać to już zależy konkretnie od modelu płyty (np. modele K9N od MSI nie wspierają w ogóle AM2+, za to niektóre Gigabyte i Asusy i owszem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 14:34, Misquamaqus napisał:

Co znaczy, ze buczy ?.

Po prostu chodzi tak jakby o coś haczył.

Dnia 24.08.2009 o 14:34, Misquamaqus napisał:

Kreci sie wentylatorek na karcie ?.

Kręci się, ale nie wiem, czy chodzi tak jak powinien

Dnia 24.08.2009 o 14:34, Misquamaqus napisał:

Jaka to karta ?.

GeForce 8800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiemaCie,

mam poważny problem z odtwarzaniem dźwięku w Windows Xp Professional. Komputer został świerzutko odebrany, wszystko nowe. Kartę muzyczną mam zintegrowaną z płytą główną (model Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/).

Otóż problem nie dotyczy raczej sprzętu (słuchawki/ głośniki). Dźwięk jest mocno zmieniony, jedne dźwięki są wyraźne, inne bardzo ciche lub zniekształcone (gry, muza itp.). Niektóre dźwięki komputera są całkowicie normalne, inne np. "przedłużone" lub z porąbanym basem. Przykład? Kliknięcie na suwaku zmiany głośności w Windowsie (to na pasku zadań opodal zegara) daje rozmyty, przedłużony dźwięk (a powinien być on krótki, "PIP", a u mnie jest PIPppppp -> początek jest głośny, a dalej ciche zniekształcenie).
Podłączałem wszystko, co mam - słuchawki, głośniki i zawsze to samo. Problem jest straszecznie uciążliwy, a szczególnie w grach, gdzie np. odgłosy kroków są OK, a już rozmów w tle czy dźwięków otoczenia nie - są zniekształcone lub bardzo ciche.
Co dziwne, raz zdarzyło mi się to na moim starym kompie, ale problem sam znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 18:11, miCHolo_PL napisał:

> Co znaczy, ze buczy ?.
Po prostu chodzi tak jakby o coś haczył.
> Kreci sie wentylatorek na karcie ?.
Kręci się, ale nie wiem, czy chodzi tak jak powinien
> Jaka to karta ?.
GeForce 8800GT


No tojak jestes pewny, ze coolerek na karcie jest juz zepsuty, to sciagnij chlodzenie z karty i zdemontuj ten wentylatorek.
Rozbierz go, wyczysc i nasmaruj.
Uruchom go osobno, zeby zobaczyc czy jest juz OK. Jak jest do bani, to go wymien na nowy.

A jak sie wkurzysz, to mozna jeszcze zmienic cale chlodzenie na karcie :)).

Taki accelero bedzie gitara :).

http://forum.pclab.pl/t311450.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gdy zmieniam opcje nagrywanie dźwięku na mikrofon z kamery internetowej po kliknięciu Zastosuj opcja nagrywania wraca na domyślne urządzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 18:41, script_user_name napisał:

SiemaCie,

mam poważny problem z odtwarzaniem dźwięku w Windows Xp Professional. Komputer został
świerzutko odebrany, wszystko nowe. Kartę muzyczną mam zintegrowaną z płytą główną (model
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/).

Otóż problem nie dotyczy raczej sprzętu (słuchawki/ głośniki). Dźwięk jest mocno zmieniony,
jedne dźwięki są wyraźne, inne bardzo ciche lub zniekształcone (gry, muza itp.). Niektóre
dźwięki komputera są całkowicie normalne, inne np. "przedłużone" lub z porąbanym basem.
Przykład? Kliknięcie na suwaku zmiany głośności w Windowsie (to na pasku zadań opodal
zegara) daje rozmyty, przedłużony dźwięk (a powinien być on krótki, "PIP", a u mnie jest
PIPppppp -> początek jest głośny, a dalej ciche zniekształcenie).
Podłączałem wszystko, co mam - słuchawki, głośniki i zawsze to samo. Problem jest straszecznie
uciążliwy, a szczególnie w grach, gdzie np. odgłosy kroków są OK, a już rozmów w tle
czy dźwięków otoczenia nie - są zniekształcone lub bardzo ciche.
Co dziwne, raz zdarzyło mi się to na moim starym kompie, ale problem sam znikł.


Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty dzwiekowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. A jak będziesz bardzo zdesperowany to w ostateczności przeinstaluj windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym systemie jak ustawi się opcje widzenia ukrytych folderów, to w program files jest taki folder :
InstallShield Installation Information

Można go usunąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz deinstalował żadnego programu to owszem, ale nie wiem czy nie są też przydatne przy aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D

A czy jak instalujesz patcha do gry, to też musisz potem zainstalować tą grę ponownie, albo coś ci ten patch kasuje (pomińmy może parę gier, w których save z wersji spatchowanej i niespatchowanej są niekompatybilne)? :) Nie? No właśnie, i tak samo jest z SP do Windowsa. Po prostu instalujesz, czekasz aż komp ponownie się uruchomi, i już, nie musisz nic więcej robić ani czegokolwiek się obawiać. Nie wiem skąd ci przyszły do głowy takie pomysły... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem po podłączeniu nowej płyty głównej (Asus P5QC). Otóż w trakcie wchodzenia do Windowsa wyświetla mi komunikat no hard disc detected, jednak po wejściu do biosu przy jednym ze złączy sata wyświetla się nazwa mojego dysku. Jednak problem dotyczy czegoś innego - przy wejściu na pulpit wyświetla się komunikat o potrzebie aktywacji windowsa. Poza tym komunikatem nie ma na pulpicie żadnych ikon ani paska start. Czy to może wynikać z jakiegoś złego podłączenia tego dysku czy czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 18:01, reykan napisał:

Mam mały problem po podłączeniu nowej płyty głównej (Asus P5QC). Otóż w trakcie wchodzenia
do Windowsa wyświetla mi komunikat no hard disc detected, jednak po wejściu do biosu
przy jednym ze złączy sata wyświetla się nazwa mojego dysku. Jednak problem dotyczy czegoś
innego - przy wejściu na pulpit wyświetla się komunikat o potrzebie aktywacji windowsa.
Poza tym komunikatem nie ma na pulpicie żadnych ikon ani paska start. Czy to może wynikać
z jakiegoś złego podłączenia tego dysku czy czegoś innego?


Po wymianie mobaska trzeba aktywować windę jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 18:01, reykan napisał:

Mam mały problem po podłączeniu nowej płyty głównej (Asus P5QC). Otóż w trakcie wchodzenia
do Windowsa wyświetla mi komunikat no hard disc detected, jednak po wejściu do biosu
przy jednym ze złączy sata wyświetla się nazwa mojego dysku. Jednak problem dotyczy czegoś
innego - przy wejściu na pulpit wyświetla się komunikat o potrzebie aktywacji windowsa.
Poza tym komunikatem nie ma na pulpicie żadnych ikon ani paska start. Czy to może wynikać
z jakiegoś złego podłączenia tego dysku czy czegoś innego?


Jak napisał RazorBMW, niezbędna będzie ponowna aktywacja Windowsa. Tylko, jeżeli masz wersję OEM (która przypisana jest właśnie do konkretnej płyty głównej), to...idź do sklepu po nowy system, bo ten nie pozowli się aktywować na nowej płycie. Swoją drogą, i tak masz farta, że się w ogóle komp włączył, zazwyczaj po zmianie płyty trzeba go reinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 19:13, ziptofaf napisał:

Jak napisał RazorBMW, niezbędna będzie ponowna aktywacja Windowsa. Tylko, jeżeli masz
wersję OEM (która przypisana jest właśnie do konkretnej płyty głównej), to...idź do sklepu
po nowy system, bo ten nie pozowli się aktywować na nowej płycie. Swoją drogą, i tak
masz farta, że się w ogóle komp włączył, zazwyczaj po zmianie płyty trzeba go reinstalować.


Tzn zdaje mi się, że to nie wersja OEM, bo mam swoją wersję XP na płycie DVD, poza tym już kiedyś zmieniałem płytę główną. Mam też certyfikat autentyczności z kodem w formie naklejki na obudowie, więc to chyba nie jest OEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się