PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2009 o 20:59, Misquamaqus napisał:

/.../
Jedynie zmiana biosu moze cos zmienic.


Zainstalowałem najnowszą wersję BIOSU do mojej płytki i wielkich zmian nie zaobserwowałem...
Może jest jakaś opcja w menu Biosu, która pozwala usunąć ograniczenie fsb do 255MHz?
Wiem, że można bo widziałem gdzieś w necie, że moja płytka wytrzyma dużo więcej. Wyniki rzędu 270 to chleb powszedni.
Jeżeli nie da rady to trochę szkoda bo mam Athlona pod Venice i te 255MHz trochę go ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 12:56, MadDogg napisał:

> /.../
> Jedynie zmiana biosu moze cos zmienic.

Zainstalowałem najnowszą wersję BIOSU do mojej płytki i wielkich zmian nie zaobserwowałem...
Może jest jakaś opcja w menu Biosu, która pozwala usunąć ograniczenie fsb do 255MHz?
Wiem, że można bo widziałem gdzieś w necie, że moja płytka wytrzyma dużo więcej. Wyniki
rzędu 270 to chleb powszedni.
Jeżeli nie da rady to trochę szkoda bo mam Athlona pod Venice i te 255MHz trochę go ogranicza.


Musialbys podniesc napiecie na NB. To nieco ryzykowne, ale przy delikatnym dovoltowaniu NB nic nie powinno sie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 13:16, Misquamaqus napisał:

Musialbys podniesc napiecie na NB. To nieco ryzykowne, ale przy delikatnym dovoltowaniu
NB nic nie powinno sie stac.


U mnie jest wszystko stabilne w 100%. Więc niepotrzebne jest podnoszenie napięć.
U mnie w Biosie jest tak:
CPU Frequency - (ustawione jest teraz 255MHz)
Klkikam i pojawia się opraz, żebym wpisał częstotliwość.
Pokazuje się Min-200, Max-255.
Jeżeli chcę wpisać 256, to ostatniej szóstki nie da się wbić, bo jest ta blokada...
Dlatego pytam się czy w Biosie nie ma żadnej opcji, aby zdjąć ten maxymalny próg 255MHz.
Tak wogóle to moje mobo jest dziwne, może dlatego, że jest na chipie VIA. Ostatnio zauważyłem w Biosie opcje AGP "Capature" Size, i było ustawione 64M. Zmieniłem na 128M, bo tyle ma pamięci moja karta graficzna. Po uruchomieniu tak ustawionego kompa grafika w grach przyśpieszyła o ok. 25FPS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja przedstawię swój problem. Pojawia się on już od dłuższego czasu. Otóż gdy gram w nowsze gry na wyższych ustawieniach, zdarza mi się, że komputer samoczynnie się wyłącza, a po chwili włącza z powrotem. Monitor gdy chodzi pokazuje informacje "no signal". Po chwili komputer uruchamia się z powrotem. jako może być tego przyczyna?

Parametry:
procesor: intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHZ
Karta Graficzna: Radeon HD 3870 1GB
zasilacz: 500W Mode Com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 14:42, necron1501 napisał:

No to ja przedstawię swój problem. Pojawia się on już od dłuższego czasu. Otóż gdy gram
w nowsze gry na wyższych ustawieniach, zdarza mi się, że komputer samoczynnie się wyłącza,
a po chwili włącza z powrotem. Monitor gdy chodzi pokazuje informacje "no signal". Po
chwili komputer uruchamia się z powrotem. jako może być tego przyczyna?

Parametry:
procesor: intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHZ
Karta Graficzna: Radeon HD 3870 1GB
zasilacz: 500W Mode Com


Karta prawdopodobnie sie przegrzewa.
Sprawdzic temperatury w stresie i pokazac na forum.
Cos sie wymysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mostek VIA ?.
Ciesz sie, ze w ogole da sie podniesc fsb :)).
Tam by sie przydal mostek nforce 4 ultra.
Nie masz tam jakis ukrytych opcji w biosie ?.
czasami trzeba kliknac jakis przycisk dla zaawansowanych opcji biosu.
Poczytaj manuala do plyty glownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z podłączeniem napędu dvd w kompie. Otóż ma on z tyłu wejście IDE (40-1 pin na środku), a więc taśma FDD nie wejdzie. Jednak z tego co patrzyłem taśma HDD już pasuje, ale czy można podłączyć ją do napędu, skoro to chyba nie jest jej przeznaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ jest, ta taśma to właśnie IDE. Dyski twarde i napędy optyczne wykorzystują tą samą metodę komunikacji z resztą komputera (ATA (złącze ide) albo SATA (tu jest cieniutki 2-żyłowy kabelek wiec nie sposób się pomylić) Generalne z komputerami jest tak: pasuje bez użycia młotka i dłuta? to tam ma być. W końcu tworzyli to wszystko fachowcy przez duże F a nie biurokraci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 15:36, Misquamaqus napisał:

Mostek VIA ?.
Ciesz sie, ze w ogole da sie podniesc fsb :)).
Tam by sie przydal mostek nforce 4 ultra.
Nie masz tam jakis ukrytych opcji w biosie ?.
czasami trzeba kliknac jakis przycisk dla zaawansowanych opcji biosu.
Poczytaj manuala do plyty glownej.


A Ci powiem, że gdy się pozna VIA to podkręcanie nie stwarza wielkiego problemu. Ona wcale nie jest taka zła..:)
Co do opcji w Biosie widziałem jeszcze jakieś Spread Spectrum, ale to raczej nie to...
A co chipów Nvidii to obok mnie leży sobie i czeka na nową kartę grafiki płytka z nForce 4 SLI. Napiszesz mi choć krótko jakich wyników FSB mogę się po niej spodziewać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2009 o 18:41, MadDogg napisał:

A Ci powiem, że gdy się pozna VIA to podkręcanie nie stwarza wielkiego problemu. Ona
wcale nie jest taka zła..:)
Co do opcji w Biosie widziałem jeszcze jakieś Spread Spectrum, ale to raczej nie to...
A co chipów Nvidii to obok mnie leży sobie i czeka na nową kartę grafiki płytka z nForce
4 SLI. Napiszesz mi choć krótko jakich wyników FSB mogę się po niej spodziewać? :)


Hmm...mialem tylko na 939 plyte epox 9npa+ultra na nforce 4 ultra i msi 939 na nforce 500 ultra.
Plyty chodzily powyzej 300 mhz na fsb.
Szczegolnie dobrze krecil sie epox 9npa+ultra.
Mostkow nforce 4 sli nie znam, choc przypuszczam, ze sa to poprostu dwa nb ultra w jednym. Jesli tak, to te powinny sie dobrze podkrecac.
Z reszta byly to swego czasu najlepsze NB na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../
Ja teraz będę miał mobo Gigabyte K8N-SLI.
Może później kupię sobie jakiś dzisiejszy sprzęt, ale na razie nie jest mi potrzebny. Ciężko mi się rozstać z Win XP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 19:17, MadDogg napisał:

/../
Ja teraz będę miał mobo Gigabyte K8N-SLI.
Może później kupię sobie jakiś dzisiejszy sprzęt, ale na razie nie jest mi potrzebny.
Ciężko mi się rozstać z Win XP :)


Z opisow dobrze wrozy...

/.../

Dodatkowe informacje dla overclockerów:

* MB Intelligent Tweaker (M.I.T.)
- CPU Frequency : od 200 do 400 MHz
- PCI Express Clock : od 100 do 150 MHz
- mnożnik CPU : od x4 do x10 (maksymalny dla danego modelu CPU)
- Linear R.G.B. clock % : core 100-250 / memory 100-250
- Robust Graphics Booster: Auto, Fast, Turbo
- napięcie CPU : od 0.80 V do 1.75V
- core Power voltage control : Normal, +0.1V, +0.2V, +0.3V
- HT-Link voltage control : Normal, +0.1V, +0.2V, +0.3V
- DDR voltage control : Normal, +0.1V, +0.2V
- M.I.B.2 : Auto, Enabled
* Advanced Chipset Features:
- Hyper Transport Frequency : Auto, 1x, 2x, 3x, 4x, 5x
- Max Memclock (MHz) : Auto, 100, 133, 166, 200
* DDR Timing Setting : Auto lub Manual
- CAS# latency : Auto, 2.0, 2.5, 3.0
- Row cycle time / Row Refresh Time / RAS# to CAS# delay / Row to Row delay / Min RAS# active time /
Row precharge Time / Write Recovery Time / Write to Read Time / Read-to-Write Delay / Refresh period /
Enable 2T Timing /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco: komputer mniej więcej w połowie tego opcjonalnego czasu wyłączył się. Gdy dotknąłem z tyłu, zasilacz lub coś innego(nie znam się) jest bardzo gorący. Reasumując coś padło.

Rozdzielczość 1280x1024, MSAAx4, full screen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Postanowiłem zmienić trochę wygląd Windowsa XP (SP3) i pościągałe dziś różne skórki. Wpierw z zeszło rocznego Experta zainstalowałem UxTheme Patcher, a następnie skórki co były na płycie. Pościągałem jeszcze parę z http://customize.org/ i ustawiłem jedną. Wszystko ok. Jednak po ponownym uruchomieniu Windowsa ustawia mi się Them klasycznego Windowsa, nie Xp nawet. I teraz pytanie, da się jakoś ustawić żeby ten wybrany przeze mnie Them został i żebym nie musiał go wciąż na nowo uruchamiać?
Z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 21:03, necron1501 napisał:

Sytuacja wygląda następująco: komputer mniej więcej w połowie tego opcjonalnego czasu
wyłączył się. Gdy dotknąłem z tyłu, zasilacz lub coś innego(nie znam się) jest bardzo
gorący. Reasumując coś padło.

Rozdzielczość 1280x1024, MSAAx4, full screen.


Co padlo ?.
Calkiem zdechl komputer ?.
Furmark testuje karte pod duzym obciazeniem, wiec albo karta sie przegrzewa albo zasilacz zdycha.
Procesor, pamieci i plyta w tym tescie praktycznie tylko sobie pykaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się