PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2009 o 09:57, igor8472 napisał:

Różnicy między 4 a 6 MB zauważalnej nie odczujesz. Biorąc też pod uwagę jak E8400 genialnie
się na dobrym mobo kręci...

do ilu można podkręcić, tak mniej więcej przy standardowym chłodzeniu z BOX-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 10:01, mariowsad napisał:

> Różnicy między 4 a 6 MB zauważalnej nie odczujesz. Biorąc też pod uwagę jak E8400
genialnie
> się na dobrym mobo kręci...
do ilu można podkręcić, tak mniej więcej przy standardowym chłodzeniu z BOX-a?


3.6 ghz bez zmany napiecia.
Potem juz trzeba dobre chlodzenie i napiecie do gory.
Wlasciwie 4.0 ghz robia niektore bez dovoltowania, ale to juz trzeba miec szczescie lub znajomosci :).
Trafic takiego selekta, to poezja.
Oczywiscie wszystko musi byc robione na dobrej plycie glownej i z pamieciami 1066 mhz cl5. Inaczej to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 09:53, mariowsad napisał:

tak sądzisz? martwi mnie mała pamięć 4MB L2 w tym czterordzeniowym a ten co piszesz e...
ma 6mb


Bierz czterordzeniowca! Sam mam Q6600 2,4 GHz i w ogóle nie ma porównania do tych dwóch rdzeni :). Masz wielkiego kopa praktycznie przy wszystkim - od przerabiania filmów, przez rozpakowywanie archiwów do odtwarzania 3 filmów na 3 ekranach jednocześnie (z 3 różnymi źródłami dzwięku) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:06, igor8472 napisał:

Tja.. a gry które stawiają na taktowanie a nie ilość rdzeni większą od dwóch już tak
chodzić szybko nie będą...


A ile masz rdzeni w kompie? Jak byś miał 4 to wtedy pogadajmy.
Jeszcze nie spotkałem ŻADNEJ gry która nie dałaby rady na moim procesorze - crysis na full detalach śmiga że aż miło, wszelkie strategie tak samo super płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 16:00, gogowitczak napisał:

Bierz czterordzeniowca! Sam mam Q6600 2,4 GHz i w ogóle nie ma porównania do tych dwóch
rdzeni :). Masz wielkiego kopa praktycznie przy wszystkim - od przerabiania filmów, przez
rozpakowywanie archiwów do odtwarzania 3 filmów na 3 ekranach jednocześnie (z 3 różnymi
źródłami dzwięku) :-)


1. Bardzo mały procent ludzi się tym zajmuje, jeśli ktoś się tym zajmuje profesjonalnie to troszkę ma inny sprzęt
2. Archiwizer musi mieć implementacje na działanie więcej jak x rdzeni, co nie jest łatwo w przypadku winrar,zip7 i innych
3.Na palcach możesz policzyć ile gier wykorzystuje więcej jak 2 rdzenie

Inna sprawa LGA775 staje się soketem wymarłym, lepiej teraz kupić 2 rdzenie, a później za psie pieniądze 4 rdzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:12, gogowitczak napisał:

A ile masz rdzeni w kompie? Jak byś miał 4 to wtedy pogadajmy.

Ja mam Q9300, standardowo taktowanego 2.5 GHz. Za wolny, są sytuacje w których się dławił, m.in. moje 2xHD4850 standardowo wyciąga na nim jakieś 70% swojego potencjału. Dopiero ponad 3 GHz daje tytana :)
Fakt, że i na standardowym zegarze gry nie zwalniały, ale właśnie przykładowy Crysis Warhead potrafił się zbliżyć dość blisko granicy płynności. A ja wolę mieć zapas :)
No i rzeczywiście zapominasz o jednym - w wielu sytuacjach 2x3 GHz okazuje się szybsze niż 4x2.4. A dopłacanie do 4 rdzeni, gdy 2 okazują się szybsze jest dziwnym pomysłem. Niestety, ale pełnoprawna wielordzeniowość w grach to jeszcze odległy widok, gdyby można było coś takiego zaimplementować, to równie dobrze dałoby radę użyć GPU jako CPU. Co innego, gdy komp ma być też używany choćby do obróbki grafiki itp. Wtedy Quad naprawdę się opłaci.

Dnia 08.09.2009 o 16:12, gogowitczak napisał:

Jeszcze nie spotkałem ŻADNEJ gry która nie dałaby rady na moim procesorze - crysis
na full detalach śmiga że aż miło, wszelkie strategie tak samo super płynnie.

Full = Enthusiast, AAx16, 1920*1200, DX10? :) Daj takie detale i pokaż screeny z Frapsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 16:56, blacklio2 napisał:

3.Na palcach możesz policzyć ile gier wykorzystuje więcej jak 2 rdzenie

Przy czym to wykorzystanie 2 rdzeni wygląda tak że na jednym działa tylko i wyłącznie gra, a na drugim wszystko inne z systemem włącznie. Żeby faktycznie wykorzystywały więcej niż jeden rdzeń trzeba by programistów od superkomputerów, a ci dużo sobie liczą bo przy grach na konsole są wręcz niezbędni (tak więc na rynku jest więcej pracy niż ludzi zdolnych ją porządnie wykonać, z czego doskonale zdają sobie sprawę).

ps Nie, na da się napisać programu przerabiającego kod pod 1 rdzeń na wielowątkowy. Ze względu na to że gdyby rdzenie wykonywały obliczenia wymagające wyników z innych rdzeni, mogło by dojść do błędów (bo np ten od danych do obliczeń był zajęty czym innym wiec została pobrana nieaktualna albo losowa wartość) Trzeba od samego początku projektowania programu uwzględnić fakt pracy na wielu rdzeniach i odpowiednio go podzielić na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem. Otóż mam router Linksys''a i dziś ni z gruszki ni z pietruszki przestała świecić dioda WIRELESS i nie mam neta. Żadnych sterów nie mam, łaczę go z modemem MULTIMEDII za pomoca kabla ETHERNET. Dioda INTERNET i POWER świecą światłem ciągłym. Nie wiecie co może być tego przyczyną? Dodam tylko, że skapało mi troszkę wody na niego (przypadkowo) ale chyba nie tu leży problem bo zasilanie jest i ma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "skapnęło" na bezprzewodową kartę sieciową, jak takowa nie jest wymienna to wątpię żeby udało ci się jeszcze z wi-fi na nim korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już teraz ceny procesorów 2 rdzeniowych i cztero są prawie takie same więc jestem na rozterce...myślałem o tym e8400 (2x3.00GHz podkręcony nawet 4.00GHz cache L@ 6MB!! 45nm) który zebrał masę dobrych komentarzy od ich właścicieli, który bardzo dobrze się kręci ale można za prawietą samą cenę kupić cztery rdzenie jak Q9400 (4x2.66 GHz 45nm, cache L2 6MB) który może mi starczyć na dłużej ale chwilowo niewiem czy jest potrzeba skoro przez ten czas będzie niewykorzystany w grach w 100% jak stwierdziłeś po czasie mogę wymienić e8400 na tego czterordzenowca za psie grosze... komputer mam głównie do grania, czasami konwertuje filmy do formatu 3gp... nic innego nie zamierzam robić a płyta to asus p5ql-e z zasilaniem 8fazowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 07:49, mariowsad napisał:

już teraz ceny procesorów 2 rdzeniowych i cztero są prawie takie same więc jestem na
rozterce...myślałem o tym e8400 (2x3.00GHz podkręcony nawet 4.00GHz cache L@ 6MB!! 45nm)
który zebrał masę dobrych komentarzy od ich właścicieli, który bardzo dobrze się kręci
ale można za prawietą samą cenę kupić cztery rdzenie jak Q9400 (4x2.66 GHz 45nm, cache
L2 6MB) który może mi starczyć na dłużej ale chwilowo niewiem czy jest potrzeba skoro
przez ten czas będzie niewykorzystany w grach w 100% jak stwierdziłeś po czasie mogę
wymienić e8400 na tego czterordzenowca za psie grosze... komputer mam głównie do
grania, czasami konwertuje filmy do formatu 3gp... nic innego nie zamierzam robić a płyta
to asus p5ql-e z zasilaniem 8fazowym


Balbym sie zakladac na p5ql-e 4 rdzeniowy procesor.
Fazy sa gole, chyba, ze je oradiatorujesz.
Do konwersji filmow mozesz spokojnie uzyc programu badabum nvidi i wykorzystac karte graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że nie ma na nich żadnych elementów układu chłodzenia, gołe fazy bez radoatora. Fazy ro takie kwadratowe szare kostki dookoła gniazda procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 09:59, igor8472 napisał:

Tzn. że nie ma na nich żadnych elementów układu chłodzenia, gołe fazy bez radoatora.
Fazy ro takie kwadratowe szare kostki dookoła gniazda procesora.

no a radiator z procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 10:51, igor8472 napisał:

To co innego, on kostek faz nie chłodzi bo się z nimi nie styka nawet.

a da się dokupić chłodzenie do tych kostek osobno czy tylko z nową płytą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainstalowalem nowego antywirusa i przy wlaczanie gg pojawia sie błąd skryptu programu internet explorer. Osobiscie nie korzystam z tego probramu wiec nie wiem co za blad mogl w nim wystapic. Wie ktos jak sie pozbyc tego denerwujacego okienka z bledem przy kazdym wlaczenie gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się