PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2009 o 16:36, Misquamaqus napisał:

Czyzby monitorek wyciagan nozki ?

Oby nie...

Dnia 22.09.2009 o 16:36, Misquamaqus napisał:

Na kazdym tle tak sie dzieje ?.

Ee... nie rozumiem pytania.

Dnia 22.09.2009 o 16:36, Misquamaqus napisał:

W grach tez masz takie myki ?

Nie, w grach nie zauważyłem.

Dnia 22.09.2009 o 16:36, Misquamaqus napisał:

Sterowniki do karty graficznej masz najnowsze ?.

Chyba nie, sprawdzę zaraz i ew. zainstaluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Zauważyłem w moim zbiorze płyt, że wiele z nich jest porysowane, niektóre nawet bardzo. I teraz pytanie, może i banalne: jak wygładzić rysy na płytach własnoręcznie. Wprawdzie są filmiki na youtubie odnośnie techniki i środków do tego potrzebnych, ale niestety nie ma podanych tam jakichś jasnych nazw onośnie produktów potrzebnych do tego. Chodziło by mi o jakiś specyfik do tego zastosowania i ściereczki czy cos w tym stylu, wkazdym razie chociaz miejsce, gdzie mozna takie cos nabyc. Powtarzam, ze chodzi mi nie zwykłe wyczyszczenie płyt tylko wypolerowanie, żeby rysy znikły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 18:12, KloniskO napisał:

Mam takie pytanie. Zauważyłem w moim zbiorze płyt, że wiele z nich jest porysowane, niektóre
nawet bardzo. I teraz pytanie, może i banalne: jak wygładzić rysy na płytach własnoręcznie.
Wprawdzie są filmiki na youtubie odnośnie techniki i środków do tego potrzebnych, ale
niestety nie ma podanych tam jakichś jasnych nazw onośnie produktów potrzebnych do tego.
Chodziło by mi o jakiś specyfik do tego zastosowania i ściereczki czy cos w tym stylu,
wkazdym razie chociaz miejsce, gdzie mozna takie cos nabyc. Powtarzam, ze chodzi mi nie
zwykłe wyczyszczenie płyt tylko wypolerowanie, żeby rysy znikły.


Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu..skopiować płytę. Zgodnie z naszym polskim prawem możesz to zrobić nawet na zabezpieczonym nośniku, o ile do własnego użytku.
Bo usuwanie rys wydaje mi się ździebko nierealne, zresztą wiązałoby się z usunięciem powłoki ochronnej na płycie, co nie pomoże w jej odczycie, za to narazi na dalsze, poważniejsze uszkodzenia w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 18:18, ziptofaf napisał:

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu..skopiować płytę. Zgodnie z naszym
polskim prawem możesz to zrobić nawet na zabezpieczonym nośniku, o ile do własnego użytku.

Bo usuwanie rys wydaje mi się ździebko nierealne, zresztą wiązałoby się z usunięciem
powłoki ochronnej na płycie, co nie pomoże w jej odczycie, za to narazi na dalsze, poważniejsze
uszkodzenia w przyszłości.


W tym problem, że to płyty z grami na xpudło i muszą byc te oryginalne. Jest firma która robiła takie rzeczy, ale już nie działa w tym kierunku. ( http://www.amer.pl/czyszczeniedvd/)
I mam problem, bo Xbox ma jednak słaby czytnik i wielu płyt już nie czyta, choć wcale nie mają "aż takich" rys, np. dvd w kompie spokojnie by je połknęło, a xbox już nie daje rady, ale wiem ze da sie polerować płyty w celu usuniecia rys. Jest chyba nawet takie jakby urzedzenie(nakłada sie na to płyte, która sie szybko na tym obraca i jakoś tak to idze), ale nie znam dokładnie nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. Mam Dysk podzielony na C,D i E. Chciałem sobie zainstalować gre na C.brak miejsca a jak cche zainstalować na D lub E to wyskakuje mi

Błąd transferu składnika:

Błąd: - 1603 Błąd krytyczny podczas instalacji.
Więcej informacji zawiera pomoc instalatora Windows(Msi.chm) lub sieć MDSM
Jakieś pomysły?

I jeszcze przerwałem instalacje GTA4 i od czasu do czasu komunikat nie ma dyskui w napędzie włóż dysk gta... czy cos podobnego :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie gra potrzebuje do instalacji trochę miejsca na c (wypakowuje tam instalator, instaluje grę i usuwa instalator zwalniając miejsce. postaraj się zrobić trochę miejsca na c i wtedy spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo niezależnie od tego gdzie instalujesz część danych jest wypakowywana na c:, a dopiero stamtąd kopiowana gdzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 22:14, S1G napisał:

Bo niezależnie od tego gdzie instalujesz część danych jest wypakowywana na c:, a dopiero
stamtąd kopiowana gdzie trzeba

Dzięki ;p

Już nie moderator? :>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę sprawdzić jakie aktualizacje chce zainstalować mi mój system? Mam Windowsa XP Pro. Ostatnio musiałem przeinstlowac system,bo z jakiegoś powodu siadł :/ Po reinstalce, jak wiadomo, ściągnęły się zaległe aktualizacje w liczbie 51. Zaznaczyłem opcję,żeby system pytał się które chce zainstlować. Problem w tym,że przy wyłączaniu kompa jest opcja wyłączenia go i wcześniejszej instalacji ściągniętych aktualizacji. Niestety nie mogę zobaczyć, które to. W przeszłości miałem już nieprzyjemności z powodu aktualizacji, gdyż zezwoliłem na instalację wszystkich ściągniętych, co w rezultacie uziemiło mój system. Musiałem po tej przyjemności raz jeszcze go przeinstlować. Wiem, że normalnie po ściągnięciu aktualizacji można dac opcję "instalacja niestandardowa" i wybrać co się chce zainstalować. Teraz takiej możliwości nie dostałem :/ Boję się, że znowu siądzie mi system i jutro będę musiał od nowa go instalować. Czy wie ktoś jak mogę rozwiązać mój problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 11:14, skatelighting1 napisał:

Mam problem podczas odpalania kompa za każdym razem wyskakuje sprawdzanie dysku.Co zrobić?
Nie mogę go tez defragmentować.

możliwość pierwsza: pozwól sprawdzić dysk do kńca później już nie powinno wyskakiwać

lub jeżeli poprzednie nie skutkuje:
Start ->Uruchom-> regedit


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

SFCScan - Ta wartość powinna być ustawiona na zero. Jeśli jest tam 1 to skan będzie się pojawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 12:24, mariowsad napisał:

> Mam problem podczas odpalania kompa za każdym razem wyskakuje sprawdzanie dysku.Co
zrobić?
> Nie mogę go tez defragmentować.
możliwość pierwsza: pozwól sprawdzić dysk do kńca później już nie powinno wyskakiwać

lub jeżeli poprzednie nie skutkuje:
Start ->Uruchom-> regedit


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

SFCScan - Ta wartość powinna być ustawiona na zero. Jeśli jest tam 1 to skan będzie się
pojawiał

nie ma tam nic takigo SFCscan-w tym winlogon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim laptopie na którym mam viste chce zainstalować Daemon Toolsa, kiedy chce to zrobic to wyskakuje mi "NSIS Error" oto treść tego błędu: "Installer integrity check has failed. Common causes include incomplete download and media. Contact the installer''s author to obtain a new copy."
A co najlepsze tak nie dzieje sie tylko z jednym plikiem instalacyjnym, ściągalem z neta kilka wersji Daemona dla Vista i ciągle wyskakuje to samo ;/
Proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 12:46, Logan10 napisał:

Na moim laptopie na którym mam viste chce zainstalować Daemon Toolsa, kiedy chce to zrobic
to wyskakuje mi "NSIS Error" oto treść tego błędu: "Installer integrity check has failed.
Common causes include incomplete download and media. Contact the installer''s author
to obtain a new copy."
A co najlepsze tak nie dzieje sie tylko z jednym plikiem instalacyjnym, ściągalem z neta
kilka wersji Daemona dla Vista i ciągle wyskakuje to samo ;/
Proszę pomóżcie

a miałeś wcześniej zainstalowanego damon lub inny program tego typu>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popróbuj dodać klucz:
Możesz go wyłączyć za pomocą dodania wiersza AutoScan=0 do sekcji [Options] pliku Msdos.sys. Można ten plik zedytować ręcznie. Lub też w poprzez zmianę ustawień w:

Start >>> Uruchom >>> msconfig

W sekcji Zaawansowane zaznacz pole wyboru Wyłączaj program Scandisk po niewłaściwym zamknięciu systemu.


lub

Mozesz rowniez sprobowac tej opcji:
1.HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager
2.Zmień wartość BootExecute z autocheck autochk * /... na: autocheck autochk *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się