PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2009 o 12:46, Logan10 napisał:

Na moim laptopie na którym mam viste chce zainstalować Daemon Toolsa, kiedy chce to zrobic
to wyskakuje mi "NSIS Error" oto treść tego błędu: "Installer integrity check has failed.
Common causes include incomplete download and media. Contact the installer''s author
to obtain a new copy."
A co najlepsze tak nie dzieje sie tylko z jednym plikiem instalacyjnym, ściągalem z neta
kilka wersji Daemona dla Vista i ciągle wyskakuje to samo ;/
Proszę pomóżcie


a to nie jest po prostu uszkodzony plik instalacyjny.... nawet z paru źródeł wystarczy że wzięli ten sam plik i już :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 16:10, Logan10 napisał:

Tak ale na XP, teraz mam lapka z Vistą ;/

to pewnie wina systemu a ja nieznam się na viście więc ci nie poradze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 21:37, mariowsad napisał:

wątpie raczej nieda się zainstalować bo miał już kiedyś wirtualny dysk i powoduje to
komplikacje


Hmm używałem Daemon''a w Xp-32bit Vista 32bit i vista 64bit i nie było problemów. No nie wiem w takim razie co jest tam skopane. Ale może faktycznie ściągnięcie jakiejś "innej" wersji da rade, bo komunikat przecież wyraźnie wskazuje na uszkodzenie pliku instalacyjnego :P Ale może faktycznie coś mu tam nie pasuje.....

PS Windows i ogólnie system jest jak... LEGO wystarczy że jeden klocek nie będzie pasować i już cała konstrukcja się chwieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 21:36, mariowsad napisał:

> Tak ale na XP, teraz mam lapka z Vistą ;/
to pewnie wina systemu a ja nieznam się na viście więc ci nie poradze xD


No właśnie to najpewniej przez viste :/

Ale jak moge na Viście odpalić obrazy z płyty ???? Kto wie niech napisze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie od kumpla, jak, bądź którym programem sprawdzić co zżera mu transfer na łączu. jeszcze niedawno grając w tf2 miał ping w ok. 60-80, teraz jest już to 160.
prosiłbym o w miarę szybką pomoc w rozwiązaniu problemu.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 19:05, pirz napisał:

mam pytanie od kumpla, jak, bądź którym programem sprawdzić co zżera mu transfer na łączu.
jeszcze niedawno grając w tf2 miał ping w ok. 60-80, teraz jest już to 160.
prosiłbym o w miarę szybką pomoc w rozwiązaniu problemu.
pzdr.


wiersz polecenia i komenda netstat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliście racje, wystarczy poszukać z kilka źródeł, wcześniej daemon z 3ech różnych stron nie chciał sie zainstalowac, teraz pobralem z kolejnego i natychmiast sie zainstalował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jedną rzecz, czy nie uważacie że lepiej pracowac na XP gdyż Vista zbytnio obciąża komputer ? przecież gdy na Viste mają większe wymagania niż na Xp, ot chociażby Assassins Creed którego mam właśnie przed sobą i widzę wymagania sprzetowe, a który na moim laptopie ( o podobnych parametrach do mojego byłego pc na którym gra chodziła płynniuśko na najwyższych detalach) tnie na najniższych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przymierzam się do wymiany procka i przydałaby się porada. Wymieniłem jakiś czas temu grafę na lepszą (z GF 8800 GTS na ATI X4870) no i mam wrażenie że aktualny procek trochę sobie z nią nie radzi. Mam C2D E6400 podkręcony z 2,13 na 3,2.
Co sądzicie o C2Q Q9550 2,8 GHz? Będzie dobrze się komponował z grafiką ATI? Chodzi mi o to, żeby jedno nie spowalniało drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2009 o 11:42, GeoT napisał:

Co sądzicie o C2Q Q9550 2,8 GHz? Będzie dobrze się komponował z grafiką ATI? Chodzi mi
o to, żeby jedno nie spowalniało drugiego.

ten cztero rdzeniowy potwór jest naprawdę dobry, cena niska i bardzo fajnie sprawdza się do grania mimo iż w grach nie jest w pełni wykorzystywany
lecz znacznie bardziej opłacalnym procesorem byłby c2d E8400 sam go kupiłem a mam kartę graficzną jeszcze lepszą od twojej pozatym procesorek można z łatwością podkręcić na BOX owym chłodzeniu do 3.6GHz co daje potężną moc obliczeniową w grach... w zupełności wystarczającą... pozatym cena jest jeszcze niższa od tego quada którego bardzo trudno podkręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 12:54, mariowsad napisał:

ten cztero rdzeniowy potwór jest naprawdę dobry, cena niska i bardzo fajnie sprawdza
się do grania mimo iż w grach nie jest w pełni wykorzystywany
lecz znacznie bardziej opłacalnym procesorem byłby c2d E8400 sam go kupiłem a mam kartę
graficzną jeszcze lepszą od twojej pozatym procesorek można z łatwością podkręcić na
BOX owym chłodzeniu do 3.6GHz co daje potężną moc obliczeniową w grach... w zupełności
wystarczającą... pozatym cena jest jeszcze niższa od tego quada którego bardzo trudno
podkręcić...


Właśnie ten drugi C2D brałem też pod uwagę, jednak w rankingach Quad wskakuje duuużo wyżej a różnica to raptem 150 zł, więc jeszcze do przełknięcia. Zaciekawiło mnie, czemu piszesz, że tego Quada trudno podkręcić? Wiem, że ma zablokowany mnożnik, jednak z tego co czytam w komentarzach to ładnie się go kręci do okolic 4 GHz (oczywiście nie myślę tu o boxowym wentylu, mam Scythe Mugen i myślę, że sobie poradzi). Szukam tylko rewizji E0 - ponoć jeszcze przyjemniejsza do oc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze z podkręcaniem Quadów są problemy pozatym musiałbyś mieć dobrą płytę główną do tego quada jednak w testach jest ciut szybszy od c2d decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 15:21, GIGABYTE_PL napisał:

Q9550 na Mugenie jak dobrze wykręcisz to w końcu grafika nie będzie nadążać. Takie połączenie
ja bym polecił z płytą opartą o chipset X48.


Masz na mysli chipset z pci-e 2.0 ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 15:21, GIGABYTE_PL napisał:

Q9550 na Mugenie jak dobrze wykręcisz to w końcu grafika nie będzie nadążać. Takie połączenie
ja bym polecił z płytą opartą o chipset X48.


a czemu akurat X48 - jest to chpiset po prostu pełną obsługą crossfire. Ja zamiast X48 poleciłbym X38 taki jak jest w GA-EX38-DS4 to do crossfire jest świetna. X38 różni się tym od X48 że nie ma zbędnych pierdół... (X48 to w sumie X38 + zbędne głupoty podwyższające cenę)

Tylko te chipsety są fajne bo mają pełną obsługę corssfire tyle że kolega GeoT pyta o procesor a z tego co mi wiadomo to może też być płyta z chipsetem P coś tam coś tam (nie pamiętam teraz P45?)


PS jeśli kolega GeoT ma do tego 4 rdzeniowca karte graficzną ATI X4870 to myśle że jest to na tyle potężna karta graficzna że nie trzeba się tu bawić w crossfire....

PS z tego co wiem X38 i X48 się ładnie podkręcają ale i też ładnie kosztują chociażby za możliwość obsługi pełnego trybu crossfire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się