PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2009 o 14:24, Kreeg napisał:

http://www.allegro.pl/item750195597_ocz_fatal1ty_400w_limitowany_80_pfc_eps_fv_zabrze.html
http://www.allegro.pl/item760764574_corsair_cmpsu_400cxeu_400w_od_komputronik.html
http://www.allegro.pl/item753482782_be_quiet_bequiet_pure_power_l7_430w_sklep_wawa.html
http://www.allegro.pl/item760262269_be_quiet_pure_power_350w_pci_ex_8pin_cert_80_w_wa.html

Jeśli cena gra dużą rolę, to szczególnie polecam ten pierwszy. Jak na swoją cenę, świetny.
Raczej nie bierz żadnych Chiefteców GPS-xxx, sam mam takiego i nie polecam. Zasilacz
dość przestarzały, ubogi we wtyczki, i zdecydowanie za drogi w stosunku do swoich rzeczywistych
możliwości.


Dzięki wielkie za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
juz wczesniej pisałem o moich problemach z kompem po mimo wielu prób naprawy czy to reset biosu czy reinstal windowsa nic nie pomogło a wrecz przeciwnie teraz nie moge nawet zainstalowac windowsa po. wstepnym zainstalowaniu i rozpoczeciu własciwej instaacji komp sie resetuje i nic nie da sie zrobic . z informacji od róznych ludzi dowiedziałem sie ze moze to byc spowodowne przez karte graficzną. ale czy mozliwe jest zeby nowa karta graficzna padła tak poprostu od zwykłego uzytkowania po 30 dniach od zakupu? moja karta to gforce 9600gso zotac nigdy nie krecona . prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 12:25, mariowsad napisał:

moje pytanko: co sądzicie o tych pamięciach?
GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4

http://www.komputronik.pl/index.php/product/48952/Podzespoly-PC/Pamiec-DRAM/GeIL_Dual_Black_Dragon_2x_2GB_DDR2_800_MHz_CL4.html

czy będą nadawały mi się do płyty asus p5ql-e?


Beda:) ale kup sobie lepiej takie z wyzszym taktowanie np 1066MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam taki problem:
Niedawno w mój dom uderzył piorun. Jedną z jego ofiar jest mój monitor. Teraz nie wiem, czy oddać go do naprawy, czy może zainwestować w nowy. Może ktoś wie co mogło się spalić w takim monitorze lcd i czy naprawa tego będzie się w ogóle opłacała?
Podobny problem miałem z dvd, ale w tym przypadku pomogło podłączenie nowego tak jakby zasilacza za 20zł i dvd zaczęło nagle działać jak za czasów swojej dawnej świetności...
Pytam się dlatego bo może ktoś wie ile będzie kosztowała naprawa takiego monitora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 19:53, blacklio2 napisał:

Jeśli nie jest na gwarancji, daj go do elektronika na wycenę kosztów naprawy, wtedy zdecydujesz
czy warto czy nie


Wiem. W najbliższym czasie zamierzam to zrobić. Ale najpierw chciałem się zapytać co mogło się w takim monitorze zepsuć. Może ktoś miał już przygody z piorunami i skokami napięć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, kumpel doradził mi abym zmienił w moim lapku system z Vista na XP ponieważ wtedy beda mi gry lepiej chodziły.Już wcześniej chciałem sie za to wziąć ale odradzono mi na tym forum, "Vista jest zajeb***" itd. Ale myśle żę kolega ma racje, więc pomóżcie mi bo nie moge znaleźc sterowników do mojego lapka (karta chipset) zreszta sam do końca nie wiem jakie sterowniki (ile) trzeba ich zainstalować.A i czy lepiej XP 64bitowego czy też 32 (mam 4GB Ram a takie obsłuży chyba tylko wersja 64).
Laptop to Asus K50AB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 11:37, mariowsad napisał:

mnie padły dwie pod rząd nowe karty graficzne :D też nic nie podkręcałem, więc raczej
mozliwe ale że aż takie błędy robi? wątpie...

to co moze byc przyczyna? płyta głóna? a moze jeszcze cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:
gdy wyłączę komputer z prądu, a potem ponownie włączę, to na początku komp nie chce się uruchomić. Muszę kilka razy nacisnąć guzik Startu, aby komputer załapał, i się włączył. Problem jest też z uruchomieniem opcji Cool n Quiet. Mam procka Amd z potrzebnymi sterownikami, ale gdy próbuję w opcjach zasilania wybrać Minimalne zarządzanie energią, i klikam ok, to komp po chwili się restartuje. I tak zawsze. Problemem jest to też, że płyta nie osiąga już też takich wyników FSB jak kiedyś (300MHz), tylko się po pewnym czasie zawiesza. Czasami zdarza się też, że komp zawiesi się w BIOSIE. Gdy obniżam FSB do 267MHz jest już ok. Dodam jeszcze, że oc nie jest dla mnie tajemnicą i się na tym naprawdę znam.
Według mnie problemem jest padnięta bateria, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam Sevena i w marcu przesiadam się z powrotem na Vistę, a XP nie wyobrażam sobie na mym lapku
Skoro Ci doradził to niech Ci zainstaluje, na stronie producenta są wszelkie sterowniki do tego lapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 08:55, mariowsad napisał:

Jak myślicie czy wystarczy mi zasilacz (MODECOM MC Carbon MC-530 530W) o mocy 530W do
komputera:
C2D E8400
2x2GB DDR2
ZOTAC GeForce GTX 275 AMP! 896MB


Powinien wystarczyc. Ten modecom ma 390 wat na lini 12 volt.
Jak wiezyc opisom, to bedzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Chcę sformatować dysk, lecz część programów i aplikacji jakoś zatrzymać. Słyszałem, że Windows ma możliwość stworzenia jakiegoś obrazu (?) czy coś w ten deseń, że potem będę mógł te programy wgrać od razu. Chodzi mi o np. Neostradę, Nero, i parę innych, koniecznych programów. Mógłby ktoś napisać na czym to dokładniej polega i jak taki zabieg wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby Windows miał program do tworzenia obrazu. Do tego służą odpowiednie programy jak Acronis Tru Image bądź Partition Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę cierpliwości, nie musisz cały czas grać :-). Ja zawsze przy defragmentacji kompa zostawiam. Zainstaluj se Auslogics DiskDefrag, szybko się z tym uwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się