PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Na C: masz system (w tym sterowniki), prawdopodobnie też plik wymiany (pamięć wirtualna) oraz temp-y. Dodatkowo część plików gry ląduje zwykle na C, zaś sama prędkość działania była by mizerna, ze względu na częste operacje odczytu/zapisu defragmentatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 10:37, Logan10 napisał:

Witam, mam taki problem, kumpel doradził mi abym zmienił w moim lapku system z Vista
na XP ponieważ wtedy beda mi gry lepiej chodziły.Już wcześniej chciałem sie za to wziąć
ale odradzono mi na tym forum, "Vista jest zajeb***" itd. Ale myśle żę kolega ma racje,
więc pomóżcie mi bo nie moge znaleźc sterowników do mojego lapka (karta chipset) zreszta
sam do końca nie wiem jakie sterowniki (ile) trzeba ich zainstalować.A i czy lepiej XP
64bitowego czy też 32 (mam 4GB Ram a takie obsłuży chyba tylko wersja 64).
Laptop to Asus K50AB


A jest ktoś kto może mi powiedzieć więcej niż tylko tyle że na stronei producenta jest wszystko... ?
np. do czego potrzebne są sterowniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mi napisze po czym można zdiagnozować zużycie się baterii na płycie głównej?
Tak się składa, że mam tą samą baterie na płycie od 3 lat i podejrzewam, że się ona po prostu zużyła...
Mam problem z tym, że nie chce mi działać tryb cool n'' quiet, czyli minimalne zarządzanie energią. Po włączeniu tej opcji komp się restartuje. Czy ktoś wie co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakiego programu najlepiej j użyć do defragmentacji win XP, ten systemowy defragmentator podobno nie jest najskuteczniejszy. Warto przed tą operacją użyć programu do oczyszczanie systemu np cclenaer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego co jest "w środku" a także niektórych urządzeń zewnętrznych. W każdym razie pamiętaj o kolejności najpierw od czipsetu (płyty głównej) a potem całej reszty inaczej sprzęt może działać nieprawidłowo). Ew można zrobić wyjątek i nieinstalować sterów od "gładzika" (touchpad) bo ten bardziej przeszkadza niż pomaga zwłaszcza jak masz myszkę. Wchodzisz tu http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=JVdcvvlXp0yWuVwL&content=download wybierasz system i ściągasz wszystko od atk do others (włącznie z tu wymienionymi) ATK to chyba jakieś programiki do skrótów klawiaturowych, jak chcesz też możesz pominąć. Utilities to z kolei programy/patche dostarczone przez producenta a nie sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 18:06, BoloMaster napisał:

jakiego programu najlepiej j użyć do defragmentacji win XP, ten systemowy defragmentator
podobno nie jest najskuteczniejszy. Warto przed tą operacją użyć programu do oczyszczanie
systemu np cclenaer?


Perfect disk jest całkiem niezły. Napewno warto gdyż program defragmentujący będzie musiał poukładać mniej plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem, otoz uTorrent w ogole mi nie dziala. Pojawia sie komunikat IPv6 is installed oraz Got Torredo Address... . Łacze sie z internetem przez router wiec odblokowalem porty, wylaczylem DHCP i recznie przypisalem adres ale i to nic nie dalo, dalej gdy sprawdzam port pisze An error has occurred!

Wie ktos moze co nalezy zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę w tym temacie, ale tu jest największe prawdopodobieństwo, że ktoś mi odpowie.

Posiadam Nokię N70, wyjmowałem kartę pamięci w nieodpowiednim momencie, przez co usuneło mi się całe fabrycznie zainstalowane oprogramowanie.
#1 Skąd mogę ściągnąć to oprogramowanie, ewentualnie czy ktoś ma Nokię N70 i byłby w stanie mi je przesłać drogą mailową?
#2 Skąd mogę ściągnąć program SettingWizard, telefon mam w Plusie.
#3 Nie działa mi 3G. Czy może to być wina braku SettingWizard?

Proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Process Menagerem w Windowsie XP- nie mogę za jego pomocą zamykać procesów :/ System był niedawno przeinstalowany i po reinstalce wystąpił problem :/ W necie piszą, że niby można użyć opcji "zamknij drzewo procesu" czy coś. Jednakże sposób ten nie działa. Mój system to Windows XP (nietrudno wywnioskować z treści posta ;) ). Zainstalowany jest na laptopie Toshiba. Wcześniej ww. problem nie występował. Co mogę zrobić by przywrócić prawidłową funkcję Process Menagera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wiatraczek można zamontować na radiator od procesora?
http://www.allegro.pl/item757911627_arctic_cooling_arcitc_fan_9l_tlumi_drgania_18_5db.html
Jak tak to w jaki sposób?
Bo ten co posiadam w tej chwili posiada 4 nóżki, które wchodzą na radiator i ''click" a ten w jaki sposób zamontować?Tak jak to widać zresztą na zdjęciu.
Chciałbym zmienić wiatrak bo za bardzo nie chcę inwestować w całe chłodzenie.

20091008225255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No się cholera wkurzyłem .
Zasilacz niemożliwy do naprawy, mogłem sobie wybrać inny nowy do wymiany bo tego mojego nie było .
Wybrałem sobie taki :
http://www.komputronik.pl/index.php/product/83990/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Corsair_CMPSU-650HXEU_-_650W.html

I będę musiał dopłacić do niego o wiele więcej , bo tamten zasilacz używałem ponad rok .

Wcześniej miałem takiego :
http://www.komputronik.pl/index.php/product/47104/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Corsair_CMPSU-650TXEU_-_650W.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do znawców: odpalam kompa i ruszają wiatraczki i... tyle, zero komunikatu w postaci piszczenia ani dźwięku startu, po prostu kręcą wiatraczki i nic ponadto. Wczoraj, po dość intensywnym dniu pożegnał mnie bluescreen i komp więcej nie ruszył. Procek czy płyta?
Odłączenie np. karty graficznej nic nie zmienia, zero sygnału o jej braku. Po prostu jakby BIOS nawet się nie ładował.

C2D E6600
P5B Deluxe Asus
GTX260 OC BFG
2x1 GB 1066 MHz RAM Corsair DHX
HDD 500 GB 32 Mb cache WD
zasilacz Corsair 750 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 10:27, Aurelinus napisał:

Szybkie pytanie do znawców: odpalam kompa i ruszają wiatraczki i... tyle, zero komunikatu
w postaci piszczenia ani dźwięku startu, po prostu kręcą wiatraczki i nic ponadto. Wczoraj,
po dość intensywnym dniu pożegnał mnie bluescreen i komp więcej nie ruszył. Procek czy
płyta?
Odłączenie np. karty graficznej nic nie zmienia, zero sygnału o jej braku. Po prostu
jakby BIOS nawet się nie ładował.

C2D E6600
P5B Deluxe Asus
GTX260 OC BFG
2x1 GB 1066 MHz RAM Corsair DHX
HDD 500 GB 32 Mb cache WD
zasilacz Corsair 750 W


Poszukaj zworki CLR CMOS lub wyjmij bateryjkę na minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 11:21, GIGABYTE_PL napisał:

Poszukaj zworki CLR CMOS lub wyjmij bateryjkę na minutę.

A fakt, nie próbowałem wczoraj, sprawdzę, dam znać. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obraz się wyświetla? Jeśli nie, to miałem taki sam problem. U mnie spaliła się płyta (część płyty, a część chodziła, ponieważ niektóre wiatraczki chodziły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się