PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2009 o 16:26, ziptofaf napisał:

Nie jestem pewny, czy Microsoft kiedykolwiek odpisał typowemu użytkownikowi :)

Ale czasem odsyła na stronę z opisem błędu i sposobami rozwiązań.

Dnia 11.10.2009 o 16:26, ziptofaf napisał:

Jak pisałeś, resetowałeś BIOS zworką CMOS. Może jest w nim coś o odczycie temperatury,
teraz wyłączone, a przedtem włączone. Choć nie przypominam sobie, żeby u mnie taka opcja
była...Inna sprawa, że ja nie mam płyty na chipsecie Nvidii ;)

Nie, ta dziwna awaria była na płycie AsusP5Q Deluxe, ona ma chipset P45. Takie opcje nie mają raqczej nic wspólnego, co innego BIOS co innego programik EXE.

Dnia 11.10.2009 o 16:26, ziptofaf napisał:

> W 2D mam zegary ściągnięte na minimum, w 3D normalnie (tzn. wg specyfikacji). Tak
> ma być?
Tak.

Ale teraz program wewnętrzny Windowsa 7 do określania wydajności systemu ma kłopoty z pomiarem (tzn. wygląda na to, że ten tryb 2D i 3D wcześniej nie działał, a teraz jakby zaczął i ten zmienne zegary karty to zagadka dla Windows 7). Jak zdiagnozować czy karta na pewno jest ok? W 3dMarku poszło normalnie, wynik poprawny, zegary przeskakują na 3D jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2009 o 16:36, MadDogg napisał:

Tylko chodzi o to, że czasami mobo nie ładuję się z tym 1.65V i zamiast tego jest domyślne
1,4v. Na 1,55 tego problemu nie było. Może skoczyć na 1,7v i może wtedy zobaczymy, jak
będzie chodził procek?


To nic, nie da. Miałem podobny przypadek z moim X2, gdzie ustawiałem częst_pdst. na 267. To kupa nie ruszał.
Ustawiłem 250 i jest. Kolejna zmiana w Windowsie i działa (Dodam, że przy zmiane w Windowsie z 200 na 267 też stawał dęba). Płyta nie potrafi poprostu wystartować z tak dużą zmianą. Potrzebujesz czegoś, co na start w windowsie zmieni ustawienie napięcia na 1.65 z 1.55 i częst_pdst. z mniejszej na 278. Jaką temperatuje osiąga procek na 2.5Ghz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 16:51, Aurelinus napisał:

Nie, ta dziwna awaria była na płycie AsusP5Q Deluxe, ona ma chipset P45. Takie opcje
nie mają raqczej nic wspólnego, co innego BIOS co innego programik EXE.

No właśnie gdybyś wyłączył taką opcję w BIOS-ie, to zapewne wszystkie inne programy też przestałyby odczytywać.

Dnia 11.10.2009 o 16:51, Aurelinus napisał:

Ale teraz program wewnętrzny Windowsa 7 do określania wydajności systemu ma kłopoty z
pomiarem (tzn. wygląda na to, że ten tryb 2D i 3D wcześniej nie działał, a teraz jakby
zaczął i ten zmienne zegary karty to zagadka dla Windows 7). Jak zdiagnozować czy karta
na pewno jest ok? W 3dMarku poszło normalnie, wynik poprawny, zegary przeskakują na 3D
jak trzeba.

To znaczy, że jest poprawnie ;) Możesz sobie urządzić kilkugodzinną sesję w Crysisie, jeśli chcesz się upewnić, ale raczej wszystko będzie oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 16:51, Zgreed66 napisał:

To nic, nie da. Miałem podobny przypadek z moim X2, gdzie ustawiałem częst_pdst. na 267.
To kupa nie ruszał.
Ustawiłem 250 i jest. Kolejna zmiana w Windowsie i działa (Dodam, że przy zmiane w Windowsie
z 200 na 267 też stawał dęba). Płyta nie potrafi poprostu wystartować z tak dużą zmianą.
Potrzebujesz czegoś, co na start w windowsie zmieni ustawienie napięcia na 1.65 z 1.55
i częst_pdst. z mniejszej na 278. Jaką temperatuje osiąga procek na 2.5Ghz?


Poradziłem sobie już z tym problemem. W Biosie, ustawiłem vCore na 1.7V i komp później normalnie pracował z tym napięciem. Dzięki większemu napięciu, procek osiągnął stabilne 2.7GHz. Wszystkie testy w prime i 3dmarku ukończył bez problemu... CPU score z 3DMark 03 to około 1000pkt. Czy opłaca mi się kupować teraz mocniejszy procesor pod s939? Miałem to w zamiarze, ale skoro mam już 2.7GHz to nie wiem czy to będzie dobrym wyjściem skoro za pewien czas będę miał płytkę z AM2+...
Ale muszę przyznać, że trochę się zdziwiłem, gdy zobaczyłem jak moja płytka Gigabyte z nForce4 Sli śmiga z fsb 300MHz..:) No i do tego temperatura procka nie przekraczająca w stresie 43 stopni.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy opłaca mi się kupować teraz mocniejszy procesor pod s939? Miałem

Dnia 11.10.2009 o 20:22, MadDogg napisał:

to w zamiarze, ale skoro mam już 2.7GHz to nie wiem czy to będzie dobrym wyjściem skoro
za pewien czas będę miał płytkę z AM2+...


Jak kupisz procka, zostaniesz z Płytą i ramem, będziesz chcial znowu zmienić coś w kompie. To będziesz musiał wszystko... lepiej od początku AM2+, ale znowu, ram + procek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:33, Zgreed66 napisał:

Jak kupisz procka, zostaniesz z Płytą i ramem, będziesz chcial znowu zmienić coś w kompie.
To będziesz musiał wszystko... lepiej od początku AM2+, ale znowu, ram + procek


Ale mam pytanie: na ile czasu starczy mi taki Athlon 64 4000, czy X2 4200? na s939, a na ile czasu Athlon 230 pod AM+? Bo grafe mam jak na razie Galaxy GF7900GS 600/800 i jakoś czuje w grach, że Athlon 3000 jakby ją ogranicza... Chociaż może się mylę, bo jak 2.7GHz może ograniczać taką grafę... I jeszcze jedno: ktoś ma praktyczną wiedzę, jaka jest różnica między prockiem 1.8GHz, i po podkręceniu go do 2.7GHz. Bo na razie nie czuję jakiejś wielkiej różnicy w grach (na oko może więcej o jakieś 10FPS)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 21:17, MadDogg napisał:

> Jak kupisz procka, zostaniesz z Płytą i ramem, będziesz chcial znowu zmienić coś
w kompie.
> To będziesz musiał wszystko... lepiej od początku AM2+, ale znowu, ram + procek


Ale mam pytanie: na ile czasu starczy mi taki Athlon 64 4000, czy X2 4200? na s939, a
na ile czasu Athlon 230 pod AM+? Bo grafe mam jak na razie Galaxy GF7900GS 600/800 i
jakoś czuje w grach, że Athlon 3000 jakby ją ogranicza... Chociaż może się mylę, bo jak
2.7GHz może ograniczać taką grafę... I jeszcze jedno: ktoś ma praktyczną wiedzę, jaka
jest różnica między prockiem 1.8GHz, i po podkręceniu go do 2.7GHz. Bo na razie nie czuję
jakiejś wielkiej różnicy w grach (na oko może więcej o jakieś 10FPS)...


Zależy od Gry... także te 10FPS może być dużo, może być mało... jak miałes 5fps i masz 15 zysk gigantyczny, jak miałeś 25 masz 35, to masz płynną grę. Jak miałeś 200 i masz 210, to zmiana taka, że można sobie podarować ;)

2 Rdzenie dają wbrew pozorom bardzo duży przyrost wydajności, w stosunku do jednojajowca. Co do 4200+ na 939 i 230 na AM2+... jak masz dobrą płytę na AM2+ potem możesz jakiegoś Quada tam zapakować. Na 939 możliości rozbudowy się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, ktory program oprocz frapsa pkazuje fps-y w grach ?.
Fraps zakloca mi gre "frontline" a chce miec podglad w jakich momentach sa spadki w wyswietlaniu klatek. W innych grach fraps nie robi problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 22:09, Misquamaqus napisał:

> Pomógłby mi ktoś?
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=52265&u=9

Wyglada na to, ze vista nie lubi sie z tym gimpem i karta grafiki.
Nie mozesz uzyc innego programu ?.

Mogę, tylko czy jak nie będę używać GIMPa to ten problem nie będzie występował?
i co by bylo jakbym VGA zaznaczył? i co w ogole daja te stery do monitora?

Zalezy mi, aby w Risena grac bez napiecia, ze za chwile moze pasc jakis ster z monitora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 22:02, Misquamaqus napisał:

Powiedzcie mi, ktory program oprocz frapsa pkazuje fps-y w grach ?.
Fraps zakloca mi gre "frontline" a chce miec podglad w jakich momentach sa spadki w wyswietlaniu
klatek. W innych grach fraps nie robi problemow.


ati try tools.
//edit
z tego co przejrzałem tutaj http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=170472 riva tuner chyba tez ma taka opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 21:26, Zgreed66 napisał:

/.../


No gra jest jednak dużo bardziej płynniejsza. Tylko czasami coś się przycina w lepszych gierkach. Pewnie dlatego, że mam za mało ddr. Bo tylko 512MB. Jednak niedługo dokupię sobie 1GB, i pewnie będzie lepiej.
Co do płytki to chyba zostanę na razie przy swojej, bo jest według mnie b.dobra. Można podłączyć drugą grafę(sli), fsb można rozkręcić do ok. 320mhz... Za taką płytę główną z am2+ pewnie musiałbym wydać majątek.
Co do rozbudowy to niby nie dałoby się mocniejszego procka od X2 4200 zamontować na tej płycie, ale za to w takiej konfiguracji płytka pewnie drogo sprzedałaby się na allegro.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu jakiegos fachowca?

4 sloty na pamiec, wsadzone 4x512 mb a w biosie i windowsie widzi 1,5 GB zamiast 2. Pamieci w dualu, wszystkie mozliwe konfiguracje juz sprawdzalem. Takze jakakolwiek zamiana a slotach odpada. Wszystkie sa sprawne. Dzialaja (poprawnie wyswietla ilosc pamieci) odpowiednio wsadzone po 1GB jak i osobno.

Problem pojawil sie po zmianie proca z Semprona 3000 na Athlona 3800. Czyzby procek byl dziabniety i nie radzil sobie z adresowaniem pamieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 18:01, Crusader napisał:

Mamy tu jakiegos fachowca?

4 sloty na pamiec, wsadzone 4x512 mb a w biosie i windowsie widzi 1,5 GB zamiast 2. Pamieci
w dualu, wszystkie mozliwe konfiguracje juz sprawdzalem. Takze jakakolwiek zamiana a
slotach odpada. Wszystkie sa sprawne. Dzialaja (poprawnie wyswietla ilosc pamieci) odpowiednio
wsadzone po 1GB jak i osobno.

Problem pojawil sie po zmianie proca z Semprona 3000 na Athlona 3800. Czyzby procek byl
dziabniety i nie radzil sobie z adresowaniem pamieci?


Wszystko jest mozliwe. Moze nie masz sp3 do xp.
Moze trzeba wgrac nowszy bios.
Moze procesor ogranicza pamieci. W koncu ma w sobie kontroler pamieci.
Moze warto sprawdzic dwie kosci po 1gb w tym komputerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2009 o 18:31, Misquamaqus napisał:

Wszystko jest mozliwe. Moze nie masz sp3 do xp.
Moze trzeba wgrac nowszy bios.
Moze procesor ogranicza pamieci. W koncu ma w sobie kontroler pamieci.
Moze warto sprawdzic dwie kosci po 1gb w tym komputerku.


Kosci tak jak pisalem byly sprawdzane we wszystkich konfiguracjach. I wykluczam, ze sa zepsute. To musi byc cos z prockiem albo z biosem tak jak napisales. Bo w biosie juz widzi tylko (1,5GB).

Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 18:01, Crusader napisał:

/.../


A ile pamięci widać w biosie/podczas ładowania systemu? A ile podczas pracy w Windowsie? Bo może być tak, że płytka widzi pamięci poprawnie, ale podczas pracy w systemie Windows Xp po prostu nie widzi 2GB. Jeżeli nie masz Service Packa 3 do Windowsa Xp to system nie będzie widział więcej pamięci od 1,5GB.

EDIT: Jeżeli już w biosie nie widać tych 2GB to wgraj nową wersję biosu do twojej płyty głównej. Może to pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli piszac o sprawdzeniu 2 gb pamieci, dwie kosci po 1 gb. Moze w momencie wpiecia 4 kosci, procesor sie gubi. Pozycz dwie pamieci po 1gb i je zamontuj. Jak bios isystem odczytaja je prawidlowo, to sprzedasz te 4 x512 i kupisz 2x1 gb.
Wczesniej zaktualizowal bym bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się