PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2009 o 19:15, Misquamaqus napisał:

Mialem na mysli piszac o sprawdzeniu 2 gb pamieci, dwie kosci po 1 gb. Moze w momencie
wpiecia 4 kosci, procesor sie gubi. Pozycz dwie pamieci po 1gb i je zamontuj. Jak bios
isystem odczytaja je prawidlowo, to sprzedasz te 4 x512 i kupisz 2x1 gb.
Wczesniej zaktualizowal bym bios.



2x1GB raczej nie mam od kogo pozyczyc.

Ale jest tez taki myk, ze w biosie pokazuje 2x512 i 2x256... Czyli tak jakby zmniejszyl mi samoistnie pamiec 2 kostek .. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2009 o 21:48, Crusader napisał:

Ale jest tez taki myk, ze w biosie pokazuje 2x512 i 2x256... Czyli tak jakby zmniejszyl
mi samoistnie pamiec 2 kostek .. :|


A widzisz.
Zaktualizuj bios do najnowszej wersji. Oczywiscie nie oznacza to, ze wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem się wyjaśnił, to najnowszy sterownik nVidii jest zwalony, tj. 191.07. Cofnięcie do poprzednich usunęło wszystkie konflikty i przywróciło odczyt temperatur. Niestety czeka mnie reinstalka, bo wszystko wskazuje na to, że jakieś śmieci po tym sterowniku pozostały i np. rating na Windows 7 nie działa. Problem chyba nie dotyczy wszystkich konfiguracji, bo drugi komputer na płycie EVGA 780i nie zareagował w ten sposób, ale ten na P5Q Deluxe tak. W każdym razie na forum nVidii kilka osób podaje podobne objawy do tych, które spotkały mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie cofnalem do wersji 190.62. Co prawda wszystkie odczyty i inne pierdoly mam, ale w grze frontline i czasami w jericho wywalalo mi sterownik i restart.
Pierwszy raz w zyciu mam problem z sterownikami nvidi :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 10:06, S1G napisał:

jak nie będziesz przy okazji uaktualniał bios-u to nie

Czyli najpierw płyta gł. a poźniej kolejność jest już obojętna ?

PS.Jakie wersje ściągać bo sa tu różne ? i które są od płyty gł. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 12:04, Logan10 napisał:

PS.Jakie wersje ściągać bo sa tu różne ? i które są od płyty gł. ???

Hm akurat tutaj ich nie widzę, starczy więc pamiętać coby zainstalować sterownik do usb zanim zaczniesz korzystać z urządzeń podłączonych do usb. Wersja jest tylko jedna (najnowsza) reszta to microsoftowe atki do systemu (instalował bym je przed sterownikami, pewnie są wymagane do ich poprawnej pracy). System trzeba by naturalnie zaktualizować tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowników od chipsetu nie widzę, a to one są tymi "równiejszymi". Więc wszystko powinno chodzić niezależnie od kolejności instalacji (tyle że sprzęt na usb może nie działać prawidłowo do momentu instalacji sterów od usb).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 13:30, S1G napisał:

Sterowników od chipsetu nie widzę, a to one są tymi "równiejszymi". Więc wszystko powinno
chodzić niezależnie od kolejności instalacji (tyle że sprzęt na usb może nie działać
prawidłowo do momentu instalacji sterów od usb).

Ale skoro ich nie ma to mam instalowac wszystko co mi do tej pory napisałeś i nie bedzie problemów (nie liczac USB bo jak juz pisałeś trzeba zainstaować sterowniki od tego)l jeśli nie bedzie sterow od chipsetu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolejność jest w zasadzie dowolna. Chociaż sterownik do grafiki (VGA) może być potrzebny do uzyskania "normalnej" rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 13:40, S1G napisał:

Tak, kolejność jest w zasadzie dowolna. Chociaż sterownik do grafiki (VGA) może być potrzebny
do uzyskania "normalnej" rozdzielczości.

Dziwna sprawa, otóż probowalem zainstalowac XPka z poziomu biosu (z windy nie da rady naturalnie) i chwile po rozruchu z plyty, kiedy ladyja sie te wszystkie pliki instalacyjne itd. pojawia sie niebieski ekran z napisem ze wystapil blad... problem sie powtarza mniej wiecej w tym samym czasie, bo probowalem kilka razy instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 14:25, Logan10 napisał:

> Tak, kolejność jest w zasadzie dowolna. Chociaż sterownik do grafiki (VGA) może
być potrzebny
> do uzyskania "normalnej" rozdzielczości.
>
Dziwna sprawa, otóż probowalem zainstalowac XPka z poziomu biosu (z windy nie da rady
naturalnie) i chwile po rozruchu z plyty, kiedy ladyja sie te wszystkie pliki instalacyjne
itd. pojawia sie niebieski ekran z napisem ze wystapil blad... problem sie powtarza mniej
wiecej w tym samym czasie, bo probowalem kilka razy instalacji.


Jaka tresc bledu ?.
Przeczysc plytke instalacyjna.
Sprzet sprawny ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 17:58, Logan10 napisał:

Coś że moze byc wirus, jeśli błąd bedzie sie powtarzal to zgłosić komuś tam, i jakis
jeszcze zalecenia.
Płytki 2 wkładałem, a sprzęt sprawny...


Jaki wirus ?
Dopiero instalujesz system.
Jak komputer sprawny, to masz uszkodzona plytke instalacyjna z xp.
Napisz do MS z zapytaniem co zrobic w takim przypadku a w miedzy czasie sciagnij sobie win 7 64 bit i wypal plytke.
Zainstaluj i korzystaj przez 90 dni legalnie.
Zdaje sie, ze tak mozna zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się