PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

>/.../ ostatnia wersja PC Probe młóciła mnie błędami,

Dnia 02.11.2009 o 19:43, mrosi napisał:

kiedy miałem zainstalowany system 64-bitowy...

Zamówiłem Ultimate i to w wersji boxowej. Tam przynajmniej będę miał wybór - 32 i 64 bity. Nie spodoba się, to zmienię. Jestem tylko ciekaw, co na to Microsoft, jak będę aktywował po zmianie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Aleś się kolego na te box-y uparł.....;-P
I tak, znając życie, MS wypuści za dwa lata nowy system. W obliczu takiej sytuacji bardziej opłacalne jest inwestowanie w OEM-y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 19:54, mrosi napisał:

/.../ I tak, znając życie, MS wypuści za dwa lata nowy system. W obliczu takiej sytuacji bardziej
opłacalne jest inwestowanie w OEM-y...

Co drugi system przepuszczam (98 miałem SE, potem XP, teraz będę miał 7). Mimo szczerych chęci komputery zmienia się częściej niż systemy operacyjne. Ten XP, który mam, będę miał jeszcze długo. A 7 jeszcze dłużej. Bo następny Windows znowu odpuszczam.

--> blacklio2
Starczyć, starczy. Ale jak szaleć, to szaleć. Ultimate ma od razu dwie wersje: 32 i 64 bitowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 19:54, mrosi napisał:

I tak, znając życie, MS wypuści za dwa lata nowy system. W obliczu takiej sytuacji bardziej
opłacalne jest inwestowanie w OEM-y...

"Znając życie" to coraz lepiej oceniany xp czekał na następce lat 7, zaś vistę trzeba było szybko zastąpić bo użytkownicy jej nie polubili (póki co nie zanosi się na to żeby seven się nie przyjął. Wręcz przeciwnie sprzedaje się świetnie, i nie ma potrzeby szybkiego wypuszczania nowego systemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 21:19, KrzysztofMarek napisał:

Starczyć, starczy. Ale jak szaleć, to szaleć. Ultimate ma od razu dwie wersje: 32 i 64
bitowa.


Proff też ma dwie wersje dlatego się pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiedziałem gdzie napisać więc spróbuję tutaj, bo problem pośrednio dotyczy komputera. ;)

Jakiś czas temu założyliśmy sobie z kumplami na stancji internet z UPC. Jako jedyny mam ze sobą komputer stacjonarny i dostałem od razu kartę Wi-fi USB. Problem w tym, że jak tylko włączę jakąś grę, sygnał zostaje przerwany. Przez to nie mogę grac w Guild Wars. Można coś zmienić w opcjach, albo innym panelu sterowania, żeby sygnał nie był przerywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 21:26, blacklio2 napisał:

> /.../ > Proff też ma dwie wersje dlatego się pytam

Różnica jest 50 zł, a ja mam złudzenia. Złudzenia, ze może kiedyś te drobne różnice do czegoś wykorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny odświeżam

Otóż coś stało mi się z komputerem, ale nie wiem co. Sprawa wygląda następująco.

Po pewnym czasie włączyłem komputer i zauważyłem, że działa wolniej niż normalnie - BIOS wolniej mi się ładował, ten pasek ładowania Windowsa też (około 5 minut, a normalnie ładował się nie wolniej niż w 30sekund), a załadowania się samego pulpitu i paska narzędzi już się nie doczekałem.

Zdenerwowany zrobiłem reinstalkę systemu - po niej wszystko działało OK. Jednak ostatniego czasu postanowiłem doinstalować aktualizacje XP-ka. Zostawiłem je, żeby ściągały się w pasku narzędzi a sam zacząłem grać w NWN z kolegą. Zabawę przerwał mi błąd - "Hard Error - Unknown Windows Error", a wszystkie ikony zniknęły - zarówno z pulpitu, jak i paska narzędzi itd - po prostu pozostał sam szablon systemu. Poirytowany zresetowałem komputer i już myślałem, że wszystko będzie w porządku - odpaliłem instalacje aktualizacji, a sam powróciłem do gry w Neverwinter Nights. Nagle, podczas sejwowania gra mi się ścięła na kilka minut a z okolic dysku twardego moich uszu dosięgło dziwne "pykanie". Po tych kilku minutach gra i cały system się odwiesił, po czym powtórzył mi psikusa. Cóż, wzruszyłem ramionami, ale jednak byłem o tyle szczęśliwy, że zidentyfikowałem źródło problemu. Nacisnąłem przycisk reset i znów pot wstąpił mi na czoło. Startowy ekranik biosu (nie ten pierwszy z info o procesorze, dyskach itd, tylko ten z tabelkami) zaciął mi się.
Znów resecik - i znów to samo. Wyłączyłem machinę przyciskiem zasilacza, po czym BIOS. Jednak po kolejnym długim starcie systemu udało mi się dobrnąć do ekranu wyboru użytkownika. Tam, po wpisaniu hasła komputer utknął na dobre. Co to może być?

Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam dość dziwny problem. tylko w jednej grze dostaje BSOD 0x0000124, nie pamiętam ile jest tych zer. Kompletnie nie wiem o co chodzi nic się nie przegrzewa ram jest dobry... zupłenie nie mam pojęcia :|

System op. Windows 7 64bit - system jest "czysty" tuż po przywróceniu obrazu partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogę poznać cały komunikat? akurat te numerki mogą cokolwiek powiedzieć co najwyżej programistom Microsoftu (a i tego nie jestem do końca pewien). Ważniejszy jest tekst, np nazwy plików albo info o zrzuceniu pamięci fizycznej na dysk ( w tym ostatnim przypadku doszło albo do zakurzenia się złącza płytki z pamięcią ram albo fizycznego uszkodzenia tejże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dziennik zdarzeń systemowych.

Moim zdaniem masz uszkodzony dysk twardy, błąd o którym napisałeś jest często powodowany przez błąd odczytu pliku systemowego lub jakiegoś sterownika.

No i oczywiście jeszcze mówisz o tzw. pykaniu dysku :) co również wskazuje na błąd w jego pracy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem podejrzewam natury technicznej. Otóż na stronie tvn24.pl i onet.pl nie ładują mi się zdjęcia, jest sam tekst. Tak się dzieje od kiedy, mam nowy internet, bo przeszedłem z 10mb UPC na 25mb UPC, dodatkowo zmienili mi modem na taki z wi-fi. Ani na stacjonarnym ani na laptopie zdjęcia się nie ładują. Nie wiem co mam z tym zrobić. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 18:45, blacklio2 napisał:

Po co Ci tyle, masz Crossa lub SLI?



Eeee nie :D

Radeon 3870 HD 1 gb
Procek: Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHZ
2 GB ramu...

A takie monstrum bo, mój teraźniejszy zasilacz wyłącza sie przy porządniejszych gierkach... Wszystko się wyłącza, pojawia się "no signal", a po 10 sekundach uruchamia się z powrotem. Do tego jak z tyłu dotykam od strony zasilacza, jest nieźle nagrzany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 13:18, Vysoki napisał:

[...]


Tak, wiem, ale teraz gdy zmieniłem dysk komputer chodzi również wolno - nie tak jak wtedy, ale nie jest to moc. A system jest świeży bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 07:58, S1G napisał:

A mogę poznać cały komunikat? akurat te numerki mogą cokolwiek powiedzieć co najwyżej
programistom Microsoftu (a i tego nie jestem do końca pewien).

Tak wiem i niestety nie dało się bo nie wyłączyłem opcji atematycznego restartu, jak tylko wyskoczy jeszcze raz to zapodam na forum :)

Dnia 03.11.2009 o 07:58, S1G napisał:

Ważniejszy jest tekst,
np nazwy plików albo info o zrzuceniu pamięci fizycznej na dysk ( w tym ostatnim przypadku
doszło albo do zakurzenia się złącza płytki z pamięcią ram albo fizycznego uszkodzenia
tejże)

hmm... tyle że komunikat o zrzucie pamięci jest przy każdym BSOD... to jest normalna procedura widnows przy BSOD zapisuje informacje co było w pamięci a zatem co mogło spowodować błąd.

PS wiele razy już czytałem o przeróżnych BSOD''ach np. problem ze sterownikiem k.graficznej i występował tam komunikat o zrzucie pamięci... ludzie to czytali i od razu były 2 rady:
1. Format bo BSOD to BSOD
2. gruntowny test pamięci ram
ja dodam jeszcze jedną
3. może frytki do tego?
:D

Chodzi o to że to jest bzdura w większości przypadków (jakieś 98% BSODów). Ciekawe czy jak po BSOD windows planowałby za każdym razem scandisck to też ludzie by gadali, że dysk trzeba sprawdzić i wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ostatnio w laptopie system z Vista na 7 i mam pewien problem z kamerką, nie wiem dlaczego ale na skype jestem do gory nogami, czy ktoś może mi powiedzieć jak to naprawić ? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem (z paskiem się mniej więcej udało) ale zainstalowałem najpierw sterowniki do karty graficznej od visty (tak jak i resztę) a później ściągnąłem nawet specjalnie pod win7 i na obu jest ten sam problem- gdy uruchamiam colina (być może w innych grach jest to samo) to po boku mam czarne paski a w rozdziałce 1024 na 768 to już wygląda zupełnie jak okno. W starszych sterach była opcja żeby wyśrodkować obraz ale i tak po zaznaczeniu kropki przywracało do skalowania obrazu;o Macie jakieś pomysły co z tym zrobić żeby działało jak należy?
Karta to Ati mobility HD4670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się