PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam płytę główną MSI K8T Neo2. Czyściłem płytę główną i podpinałem piny od Diod power, reset, HDD itp. Podłączyłem je według schematu który miałem w instrukcji. Wszystko działa, ale oprócz diody HDD, jak ją odwrócę to zaś dioda Power nie działa. Jaką odwrotnością powinienem je podpinać? napisami do środka czy napisami do wierzchu czy na zmianę tylko jak?

20091106221814

20091106221954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:20, Gordon92 napisał:

Mam płytę główną MSI K8T Neo2. Czyściłem płytę główną i podpinałem piny od Diod power,
reset, HDD itp. Podłączyłem je według schematu który miałem w instrukcji. Wszystko działa,
ale oprócz diody HDD, jak ją odwrócę to zaś dioda Power nie działa. Jaką odwrotnością
powinienem je podpinać? napisami do środka czy napisami do wierzchu czy na zmianę tylko
jak?


bierzesz kabelek od diody która nie działa i wpinasz go na odwrót i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 22:29, Nufiko napisał:

> Mam płytę główną MSI K8T Neo2. Czyściłem płytę główną i podpinałem piny od Diod
power,
> reset, HDD itp. Podłączyłem je według schematu który miałem w instrukcji. Wszystko
działa,
> ale oprócz diody HDD, jak ją odwrócę to zaś dioda Power nie działa. Jaką odwrotnością

> powinienem je podpinać? napisami do środka czy napisami do wierzchu czy na zmianę
tylko
> jak?

bierzesz kabelek od diody która nie działa i wpinasz go na odwrót i tyle

Tylko jak wepnę go na odwrót to ani dioda HDD ani Power nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wepnij na probe diode hdd w miejsce diody power. Jedna z nich dziala.
Mozliwe, ze jedna z nich jest uszkodzona lub przewodzik od niej jest zwarty.
Robisz to w wtyku jfp1.
W tym drugim tylko glosniczek podpinasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 08:44, Konrad162 napisał:

> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=348&pid=458
>
> Błagam, pomóżcie, chyba ESET mi się zbuntował... :/

crtl+alt+delete zobaczy w procesach czy nie ma tam czegoś.... może "chodzi" nadal w tle....
jak chodzi wyłącz



Niet, nawet jeśli eset jest kompletnie wyłączony to nadal te pliki są chronione przed usunięciem. :/ Czy to jakiś nowy rodzaj kampanii promocyjnej typu "albo kupisz nas albo nie masz wogóle antivira"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trybie awaryjnym, antywir się nie włączy, co oznacza, że pliki nie będą używane, a także najprawdopodobniej nie będą chronione. Teoretycznie potem wyczyścić pozostałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Otóż planuję kupić upgrade do W7.

1) czy upgrade też daje taką wydajność i stabilność systemowi, jak podstawowy Windows 7, czy po prostu system będzie tylko trochę inaczej wyglądał?

2) w jaki sposób się to instaluje? Muszę zainstalować Vistę od nowa i wtedy na czysty system to zainstalować, czy mogę tak po prostu jak grę?

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz drugie pytanie miałem wcześniej zintegrowaną kartę Realtek AC97 i wymieniłem go na Sound Blaster Audigy SB0090. Teraz po wyłączeniu Integry, nie działa mi przednie gniazdko na słuchawki i mikrofon. I mam pytanie, gdzie trzeba podłączyć w środku komputera kabelek Speakers, do karty dźwiękowej? Do jakiego gniazda czy w ogóle to coś pomoże czy muszę się pożegnać z przednim gniazdem.
Tu jest jak wygląda karta.

20091107102825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że właściwe będą 2 gniazdka po lewej, ale niestety nie widać napisów nad nimi. Mikrofon powinien też działać na AUX IN, ale może być wtedy "cichy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 11:16, S1G napisał:

podejrzewam że właściwe będą 2 gniazdka po lewej, ale niestety nie widać napisów nad
nimi. Mikrofon powinien też działać na AUX IN, ale może być wtedy "cichy".

Hmm to może to bardziej pomoże.

20091107112216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 11:22, Gordon92 napisał:

> podejrzewam że właściwe będą 2 gniazdka po lewej, ale niestety nie widać napisów
nad
> nimi. Mikrofon powinien też działać na AUX IN, ale może być wtedy "cichy".
>
Hmm to może to bardziej pomoże.

Sory za podwójny post, ale tu jest tabelka z objaśnieniem może pomoże :)

20091107112516

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 15:10, Achilleus napisał:

Gdy otwieram dokument tekstowy otwiera się coś takiego:
PS: Co to jest i jak to zlikwidować?


Jest to plik przechowujący bieżące informacje na temat obecnie edytowanego dokumentu, jest potrzebny jak nagle zabraknie prądu, program się wykrzaczy, wtedy na podstawie danych z tego pliku możesz odzyskać wprowadzone zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kumpel sobie kupił radka 3650 na agp i ma taki problem na jednym kompie karta działa, a na drugim (czyli na tym na którym am działać) w ogóle nie jest wykrywana

Komp na którym działa
płyta gigabyte (nie podał modelu) proc amd 1,66GHz ram 1 gb

Komp na którym powinno działać, a nie działa
płyta asrock p4i45gv r5.0, proc celeron 2,4GHz ram 1,25GB

Po podłączeniu tej karty i wyłączeniu zintegrowanej nie ma obrazu na monitorze, wiatrak na karcie się kręci jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mając zainstalowanego dx 11 zawiera on też poprzednie wersje czy muszę osobno instalować np 9 żeby starsze aplikacje działały? Czy może starsze działają na nowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się