PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Najłatwiej będzie wejść do WINDOWS/system32/drivers/etc i tam wyedytować plik hosts. W środku znajdziesz instrukcję "obsługi", zaś adres ip uzyskasz bez problemu choćby poleceniem ping. Plik ten jest sprawdzany przed połączeniem się z dns-em, więc odpowiedni wpis umożliwia tego typu "podmiany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy trafiłem do odpowiedniego tematu .Chce kupić w następny poniedziałek jakiś gotowy komputer do 2600 zl. Na razie mam jednego kandydata http://www.kontrast.pl/item.asp?itemStr=3051&itemCurrentId=13270&product=TERMINATOR-Core-i5-750-/500GB-/4GB-/GTS250
Czy mógłby mi ktoś poradzić jakiego gotowca ewentualnie mógł bym kupić(do 2600zl oczywiście ). Wybaczcie ,ale w tym temacie nie jestem dokładnie obeznany :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ale badziew. Łączymy Core i5 z GTS-em 250? Wohoo, jak rozumiem, kompa zamierzasz używać do jakichś symulacji komórek rakowych i innych rzeczy, gdzie taki tandem jest przydatny?
Nie lepiej wejść na jakikolwiek lepszy sklep internetowy (choćby esc.pl), wybrać konfigurator PC i samemu dobrać części? Kompa złożą, wyślą kurierem...I taniej, i wydajniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Pavilionie HP dv6000 mam wmontowany naped DVD A DS8AZH. Po ostatniej reinstalacji windowsa (Vista) nie moge nagrać zadnej płyty DVD - w przypadku Nero 7.0 dochodze do napisu Burning, mija pare sekund, wskaźnik % cały czas stoi w miejsu i potem mnie wyrzuca. Jeżeli używam nagrywania za pomocą systemu Vista to nie daje on rady sformatować płyty. Help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 19:45, blacklio2 napisał:

A próbowałeś innej aplikacji do nagrywania??


Przed chwila sprawdziłem to na deepburner i burn4free - efekt ten sam. Pasek postepu stoi na 0%. Przy czym w deepburner wyskakuje dodatkowo błąd:

"Writer Error, Merium Error, Power Calibration Area Error"

po googlowaniu wychodzi na to że
a) powodem może być słabe zasilanie
b) płyty słabej jakosci

Tylko że a) to jest laptop, a pod usb nie mam nic podpietego
b) nagrywam na verbatimach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale znalazłem rozwiązanie - Laptop w ustawieniach zasilania był przestawiony na tryb oszczedzania energii. Po zmianie na "wysoka wydajnosc" problem sie rozwiazał. Swoja droga dziwna sprawa, bo przy poszczególnych trybach zasilania, w zaawansowanych mam dostep jedynie do ustawien typu: czas uspienia, czas hibernacji, czas po których wylacza sie monitor itd. Nie myslalem, że wplywa to również na bardziej zaawansowane funkcje. No coż, dzien bez nauki to dzien stracony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Potrzebuje firmware do dysku WDC2500AAKS-00L9 blue.
Dysk ma miesiac i zostal wyprodukowany w maju 2009.
Obvjaw jest taki, ze pracuje sobie normalnie a za chwile juz go nie ma.
Bios go nie widzi. Dopiero jak odepne zasilanie dysku i je z powrotem podepne, to dysk sie pojawia i pracuje poprawnie. Niestety nie znam dnia i godziny, w ktorej znowu sie wysypie.
Dla tego chce wgrac firmware, ale nie potrafie znalesc tego softu
Prosze o pomoc.
Dzieki.

Windosw 7 64 bit rc 7100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio dostałem od znajomego jakiegoś kompa z 1996 roku. Wziąłem go gdyż przyda mi się kilka części z niego takich jak wentylator z zasilacza, chłodzenie procka, cd-ram. Jednak podczas rozkręcania go złapał mnie dziwny sentyment. Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o tym kompie. Jeżeli ktoś sięga pamięcią do tamtych czasów to czy napisze mi ktoś co to może być za komputer i jakie w środku może mieć części? Jedyne co wiem, to że pc jest od Netland,a ta firma sprzedaje kompy marki Dell. Znajduje się w nim jakaś karta graficzna S3 Vision 864 PCI, Intel Pentium pod Socket 7, cztery pamięci SIMM (72pin), i zasilacz 200W. Czy ten komp nadaje się jeszcze do użytku domowego (prace biurowe, internet) czy jego przeznaczeniem jest już tylko szafa?
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
1996 rok mówisz? Mój pierwszy komp był z 1997 roku, więc pewnie się za dużo od niego nie różnił. Zapewne będzie to coś takiego:

Pentium 1 100 MHz
Do 32 MB RAM
S3 Vision, który chyba wspiera do 256 kolorów. Możliwe, że 16 bitów, ale nie byłbym taki pewny.
Dysk - do 2GB
Płyta główna - nie mam pojęcia co tam może być :P
Zapewne jakaś karta dźwiękowa (w tych czasach nie było zintegrowanych), np. Sound Blaster 32

Co do jego zastosowania - Windowsy od 98 odpadają, za duże wymagania :)
Ale Linux, jak np. Damn Small Linux powinien działać. Wystarczy toto do odtwarzania plików mp3, pisania tekstu, przeglądania niektórych stron internetowych (niektórych = nie tych, gdzie pojawia się pełno reklam flashowych), czy nawet oglądania filmików w rozdzielczości 320*280. Aha, nie nastawiaj się, że uruchomisz na nim rozdzielczości większe niż 800*600 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 20:39, ziptofaf napisał:

/.../


Heh. Jednak komputerek nawet dla mojej mamy za słaby :)
Ale gdy patrzę na ten sprzęt czuję sentyment. Na pewno wszystko jest w nim 2 razy solidniejsze niż w tych nowoczesnych komputerach. Szczerze mówiąc chętnie odpaliłbym cały ten pecet, tylko nie posiadam myszki i klawiatury pod odpowiednie złącza na płycie głównej. Nie widzę na niej żadnych złącz PS/2, o USB nie wspomnę :)
Procek Pentium I nadaje się raczej tylko na półkę gdyż fajnie od czasu do czasu powspominać jaki to był kiedyś sprzęt. Aż strach pomyśleć jaki będzie za kolejne 13 lat :)
Może mi się chyba przydać jedynie napęd CD-Ram choć też pewnie nie jest za szybki :) Mówi Ci coś marka Gallant? Może to nie LG, ale do odpalenia CD wystarczy :D Wyjął bym też wentylator z zasilacza, ale nie wiadomo co się może w nim kryć, dlatego na razie powstrzymam się z jego rozkręcaniem :P A no i chłodzenie z Pentiuma założę na chipa mojej płyty, taki kawał miedzi na pewno da sobie radę z moim nForce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 20:39, ziptofaf napisał:

/.../ > Co do jego zastosowania - Windowsy od 98 odpadają, za duże wymagania :) /.../

Nie byłbym taki pewny, ze nie pójdzie.
Miałem taki komputer - z Pentium 133 i kartą graficzną S3. Grałem na nim w Dooma. Zresztą, po wymianie wszystkiego, z wyjątkiem zasilacza (na Celerona 800 na przejściówce) - mam go do dzisiaj. Leży i czeka na lepsze czasy.
A ten z Pentium 133, wystarczał nawet do Office, tylko numeru nie pomnę. Tyle, że na Win95, ale coś mi chodzi po głowie, że Win98 SE też dawał się uruchomić, chociaż głowy za to nie dam. To chyba była kwestia pamieci. Zasilacze kiedyś robili chyba lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy dałoby się tak zrobić na Geforce 8800GT, aby po podłączeniu dwóch monitorów na jednym była powiedzmy gra a na drugim plik w pdf?
Jeśli nie, to jaka karta by mi to umożliwiała?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Da się (mój brat tak robił w Risenie, na jednym monitorze gra, na drugim poradnik :P). Tylko gra musi być uruchamiana w oknie. Większość tytułów na to pozwala, ale niektóre (np. Stronghold) nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, albo mógłby pomóc w pewnym problemie - do pracy i dla hobby jest mi potrzebne zachowanie przeglądanych stron internetowych, tymczasem dzisiaj po usunięciu jedynie cookies i cache przeglądane strony nie chcą się zapisywać :(... Jest wszystko do soboty (wczoraj), tymczasem niedziela pusta i ani drgnie.

Próbowałem przywracania systemu, dłubałem w opcjach netowych, szukałem po różnych forach - nic.

Nie wiem - może ktoś tutaj będzie wiedział o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się