PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam dość dziwny problem: włączam komputer ciemny ekran nic nie widać przyszedł informatyk wział komputer 20 zł jutro mam komputer. Dobra mam już go instaluje kilka programów. Na następny raz komputer nie widzi żadnego pliku bo po prostu nie ma żadnego na dysku C! Musiałem instalować wszystko od nowa . Co mogło skasować wszystkie plik bo na pew no nie wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 11:26, Miki Łoś napisał:

mam dość dziwny problem: włączam komputer ciemny ekran nic nie widać przyszedł informatyk wział komputer 20 zł jutro mam
komputer. Dobra mam już go instaluje kilka programów. Na następny raz komputer nie widzi żadnego pliku bo po prostu nie
ma żadnego na dysku C! Musiałem instalować wszystko od nowa . Co mogło skasować wszystkie plik bo na pew no nie wirus


moze informatyk? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*** Problem ***

Mam taki problemik. Moze ktoś bedzie potrafił mi pomc.
Mam taki programik napisany w javie do nauki języka ale niestety moja przegladarka nie moze go odczytać.
wyskakuje taki komunikat: "Sorry, your browser cannot load the Java applet."

Mam windoze XP i Explorera standardowego dla tej windozy (jezeli sie nie myle to wersja 6.0).
Wie ktoś może trzeba zrobic zeby przegladarka uruchamiala mi ten programik ?
W opcjach odblokowałem te opcje z java ale nic to nie pomogło.

Pshemo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem ktory pojawia sie od momentu kiedy go kupilem mianowicie co pewien czas komp sie restartuje i wyskakuje mi niebieski ekran na ktorym pisze cos dziwna czcionka "Jezeli widzisz ten ekran po raz pierwszy ... "itd, dziennie potrafi sie 5 razy wysypac nie wiem w czym rzecz zmienialem sysetem juz ze 100 razy ale dalej to sie powtarza. Prosze o pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 19:14, Sivy20 napisał:

Mam problem z kompem ktory pojawia sie od momentu kiedy go kupilem mianowicie co pewien czas komp sie restartuje i wyskakuje
mi niebieski ekran na ktorym pisze cos dziwna czcionka "Jezeli widzisz ten ekran po raz pierwszy ... "itd, dziennie potrafi
sie 5 razy wysypac nie wiem w czym rzecz zmienialem sysetem juz ze 100 razy ale dalej to sie powtarza. Prosze o pomoc !!!

Niebieski ekran to rzczej bios niż system sprawdż w biosie jakie masz ustawienia zabezpieczeń przed przegrzaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2005 o 19:38, Ponury rzniwiaż napisał:

Niebieski ekran to rzczej bios niż system sprawdż w biosie jakie masz ustawienia zabezpieczeń
przed przegrzaniem



Przegrzanie raczej mi nie grozi mojego kompa chlodzi 5 wentylatorow temp CPU 30 stopni a komp chodzi od rana ale jak bys mogl dokladniej podac gdzie moge to sprawdzic i ewentualnie co pozmieniac to bede wdzieczny bo w biosie to nie bardzo sie orietuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 19:55, Sivy20 napisał:


> Niebieski ekran to rzczej bios niż system sprawdż w biosie jakie masz ustawienia zabezpieczeń
> przed przegrzaniem



Przegrzanie raczej mi nie grozi mojego kompa chlodzi 5 wentylatorow temp CPU 30 stopni a komp chodzi od rana ale jak
bys mogl dokladniej podac gdzie moge to sprawdzic i ewentualnie co pozmieniac to bede wdzieczny bo w biosie to nie bardzo
sie orietuje :)

Sorry ale jak to jest w zwyklych kompach to nie pamiętam bo w swoim mam ibm-owski (jest inny niż wszystkie)ale wejdż w bios i gdzieś powinno być cpu options i gdzieś tam to się reguluje (hyba nie jestem pewny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2005 o 18:57, RobeN napisał:

Sprawdź jednak czy rewizja jądra to A3 -> to nalepiej się kręci.

Czy mógłbym poprosić o wyjaśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 20:21, Sivy20 napisał:

OK zobacze co tam sie w biosie dzieje ale jak ktos wie wiecej na temat "niebieskiego ekranu" to prosze o pomoc z gory THX.

Dokładnie oto samo się pytałem kilka dni temu i otrzymałem odpowiedź


Niebieska plansza z napisem, że wystąpił jakiś tam poważny błąd w bardzo ważnym miejscu systemu. Niby można powrócić do Windowsa, ale to nigdy nie działa, albo nacisnąć ctrl+alt+del i zrestartować.
Zdarza się to zdecydowanie częściej, niż na WinXP (który u mnie działa bardzo stabilnie), ale tyle lat świat sobie z tym radził, więc można z tym żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 20:15, Seqiu napisał:


> Sprawdź jednak czy rewizja jądra to A3 -> to nalepiej się kręci.
Czy mógłbym poprosić o wyjaśnienie?



Chodzi o to, że wiele procesorów/chipów na układach jest "poprawiana" i w trakcie produkcji 1 rzeczy są wprowadzane zmiany. Ogólnie nie zmieniają one referencyjnych funkcji, ale wpływają jednak na ogólne zachowanie ukłądu.

Tutaj akurat mowa o procesorze graficznym. Wyszły 3 rewizje A1, A2 i A3 => A3 jest najlepszą i najstabilniejszą o największym potencjale O/C. Tak im wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Mam pytanko co to jest Natowanie.....
i jak sprawdzić zasięg takowego Natowania......

Bo że tak powiem zielony z tego jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie udzielił odpowiedzi to jeszcze raz zapytam:

Teraz ja mam problem, który rozwiązałem z kolegą z klasy, ale to nie zmienia faktu, że chcę się dowiedzieć dlaczego on(problem) powstał.
Włączając komputer dziś rano nie chciał mi się włączyć "do końca". Na ekranie był pokazany producent płyty głownej ASUS i następnie jakimś dziwnym trafem wchodził komputero do BIOSu i żądał hasła, którego nigdy nie ustawiałem. Przypomniałem sobie wczorejszy wieczór - nic nie instalowałem. Jedynie z 30 minut pograłem w Guild Wars. To wszystko. Chciałem dodać, że cały czas świeciła się kontrolka HDD. Ale wracając do rzeczy. Hasła żadnego nie ustawiałem, tym bardziej nie miałem zamiaru go ustawić. Cokolwiek wpisywaliśmy to i tak to nic nie dawało. Gdy wciskaliśmy Ctrl + Alt + Delete, to komputer się uruchamiał, ale monitor "wyczuwał" jakby nie był on(komputer)w ogóle podłączony. Ani reset, ani przycisk Power nic nie działały wyłaczyliśmy komputer z zasilania. Znów załączyliśmy, następnie włączyliśmy i znów to samo. Hasło. Postanowiliśmy zrobić to co się ostatnio dowiedzieliśmy. Wyciągnąć na 10 sekund zworkę od BIOSu, aby wywołać spięcie. Szczerze mówiąc to profesor od infy mówił, że to należy przenieść ją na te "bolec" obok . Zrobiliśmy to jak komputer był odcięty od zasilania. Minęło te 10 sekund, ale my tylko żeśmy wyciągnęli i włozyliśmy z powrotem. Włączamy komputer, następnie sam wchodzi mi do BIOSu. Tym razem bez hasła. Zobaczyłem, że mój AMD Athlon 2500 ma ustawione, jak dobrze pamiętam, 1100 Mhz, ale zmieniliśmy na 18xx(nie wiem dokładnie ile tam jest ;)). Zobaczyłem również, że zegar ustawił się na 00:00. Następnie zapisaliśmy zmiany i znów ponownie uruchomiliśmy. Komputer włączał się normalnie i włączył się normalnie. Jak było widać pulpit przeprowadziliśmy kilka testów, aby sprawdzić czy wszystko OK. No i tak było. Następnie wyłaczyliśmy komputer 2x i właczyliśmy go też 2x. Wszystko było w porządku.
I tu się nasuwa moje pytanie. Skąd się wzięło to hasło? Nigdy nie wprowadzałem zadnego hasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 12:56, Sivy20 napisał:

Ma ktos pojecie o aktualizacji biosa??


Ja troszkę mam.

Zależy jaki BIOS - Award/Phoenix czy AMI czy... Bo różne programiki i zależy jaka płyta główna.

Napisz na GG 580071 to sobie pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać ktoś ustawił - bo samo się nie urodziło.

Teraz pytanie czy na pewno wszystkie rzeczy w BIOSie ustawileś optymalnie czy nie - komputer chodzi ale może kiedyś było ciut lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 12:56, Sivy20 napisał:

Ma ktos pojecie o aktualizacji biosa?? Bede wdzieczny za przeslanie poradnikow albo cos w tym stylu jak zaktualizowac bios
.

spawdz cd dołączone do płyty głównej. często jest tam program, który starczy odpalić a on sciągnie najnowsza wersje dla twojej płyty i ją zainstaluje. i porzycz sobie lepiej na tecz czas ups. jak ci nie w trakcie flashowania biosu prąd odetną (ew komputer sie zwiesi albo coś innego przerwie ten proces) to już ci tylko serwis pomoże albo dobry elektronik. bo trzeba będzie wyjąc eeprom z biosem z płyty głównej (jest w podstawce a nie przylutowany wiec sie da) i zapisać nowy w specialnym urządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się