PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2010 o 01:35, Gallbaroquo napisał:

Od niedawna mi wyskakują blue screeny i nie wiem jak to naprawić, i tutaj moje pytanie
czy ten problem może być wywoływany przez viste czy to moj dysk jest zepsuty. Mówię z
góry że komputer mam od niedawno nabyłem jakieś 2 miesiące temu.



Winą może być też atak wirusa/robaka/innego złośliwego oprogramowania, przede wszystkim MALWARE.
Jeżeli mam strzelać w ciemno, na bank nie jest to uszkodzenie HDD, w postaci bad sektorów. Jeżeli masz włączony S.M.A.R.T. (a na 90% masz), to byś wiedział, że coś jest nie tak.
Sprawdź system programem Combofix. Polecam również wkleić na specjalistyczne forum log z programu HiJackThis. Oni wiedzą co jest nie tak.
Jeżeli to nie to - obstawiam RAM, chociaż równie dobrze może to być zasilacz.
Ale jak nie podasz więcej informacji, to nikt Ci nie pomoże. Przede wszystkim DOKŁADNA informacja o specyfikacji sprzętowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem z kartą graficzną Radeon 4670 HD, a mianowicie karta działała przez jeden dzień chociaż było wiele problemów ze sterownikami (ale to w ogóle inny temat) a teraz po włączeniu komputera nie wchodzi mi do systemu (Vista 86x Home Premium). Komputer się włącza, można wejść do biosu, pokazuje się ekran wyboru czy tryb awaryjny, wiersz poleceń itp. ale kiedy ładuje się system pojawia się czarny ekran z takimi niebieskimi pasami a przy włączaniu migają wszystkie cyfry i litery(np. nazwa płyty głównej, czy wszystko w biosie )jakby karta szalała. Sprawdzałem na dwóch komputerach (oba Vista 32) i w obu jest ten sam problem, natomiast mój Geforce 8600GT działa na jednym i na drugim elegancko. Próbowałem wszystkiego oprócz formata i reinstalowania windy i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże obyć się bez tych dwóch opcji, z góry dzięki za pomoc. (na obydwu komputerach karta działała jeszcze parę godzin temu z samym problemem sterowników, tylko po jednym resecie już pojawił się mój problem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy chłodzenie funkcjonuje normalnie, tzn. czy nie jest obluzowane oraz czy wiatraczek się kręci. Ja również mam 4670 ASUSa i ostatnio padło mi chłodzenie. Wyłącz ją, niech ostygnie włącz jeszcze raz i sprawdź. Temperatury możesz sprawdzić programem GPU-Z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie do użytkowników systemu Windows XP. Czy posiadacie taki wpis w rejestrze: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
To raczej nie jest wina chłodzenia bo wentylator kręci się normalnie a radiator odkręciłem i przykręciłem najmocniej jak się da ale nadal jest to samo a temperatury karty nie mogę sprawdzić bo w ogóle nie wchodzi mi do windy. Na dodatek na jednym z monitorów w kółko wyświetla się, że nieprawidłowy zakres odświeżania 47,2hz a nie 60hz ale na obydwu ciągle występują artefakty. Naprawdę nie wiem co mam robić a kartę odeślę na gwarancji w ostateczności bo mam nadzieję, że jakoś da się rozwiązać ten problem =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu taniego komputera na zasadzie cena-jakość, ale jako, że nie jestem specem od sprzętu to mam prośbę do tych zorientowanych. Na allegro jest do kupienia za 1 169,00 zł nowy komputer, który w sobie ma:

Płytę główną MSI K9N6PGM2-V

OBSŁUGIWANE PROCESORY: ATHLON X2, PHENOM X3 , X4 WSPARCIE PROCESORÓW AM3
1X PCIex X16
2X PCI (Z PRZEZNACZENIEM NA ODDZIELNĄ KARTE MUZYCZNĄ, TUNER TELEWIZYJNY, KARTĘ SIECIOWĄ, WIFI itp.)
9X USB
4X S-ATA
2X GNIAZDO DDR2 667/800
RealTek RTL8201CL - 10/100 Mb/s

Procesor

AMD ATHLON II 250
2x3GHz
2MB Cache L2
FSB 2000MHz
45nm

RAM - 2GB DDR2 DDR2 800MHz

Kartę graficzną - GIGABYTE ATI Radeon HD4650 1024MB |tylko że tutaj to mam zamiar wymienić ją na GeForca 9600GT 1GB|

Dysk

Maxtor / Samsung/Hitachi/Seagate 500GB
SATA II
7200RPM
16MB cache

Plus obudowa, nagrywarka DVD etc. Tak więc - będzie to korzystny zakup? No i jaki zasilacz, bo w obudowie jest 400W, i też zielony jestem czy to starcza czy nie starcza :D

Z góry thx za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić taki trick- mam koncert na dvd ale zgrałem go na dysk i teraz jest kilka partów tego filmu/koncertu chciałbym to skonwertować do avi aby później pociąć virtualdubem i wrzucić na YT ale przy konwertowaniu TVC program się zawiesza czyli widocznie nie tędy droga. Może trzeba te party najpierw jakoś ze sobą połączyć? Chyba Total commander miał taką opcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdy chcę zainstalować z płyty dodatek do Mass Effecta, Bring Down the Sky otwiera mi się przeglądarka (Firefox) i wyskakuje komunikat: "Firefox nie jest w stanie otworzyć tego adresu, ponieważ protokół "e" nie jest przypisany do żadnego programu.". Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam .
Mam płytę Asus P7P55D LE i ona ma na górze zasilanie 2x4-pin
No i ja w zasilaczu mam kabel 2x-4-pin, a w płycie jest jedno wejście zamknięte . Mam je tak zostawić , czy zdjąć zaślepkę i włożyć drugie zasilanie ?

20100104183534

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy podłączyć drugi czy nie . Na jednym też działa
Teraz nie dawno usłyszałem , że powinno być podłączone do obu, sam nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 18:54, Crew_900 napisał:

No nie wiem czy podłączyć drugi czy nie . Na jednym też działa


Skoro dziala, to drugi jest chyba uzywany wtedy, gdy potrzebujesz wiecej pradu do komponentow (np. jak masz dwie karty czy mocno podkreconego proca). U mnie na jednym polaczeniu po kilku sek. komp sie wylaczal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takiego bluescreena na moim starym komputerze.. dobrze wysłużony widnows xp :) komputer jest średnio stary, ma ponad trzy lata. Dwa lata temu wymieniałem RAM na 2GB. Od jakiegoś czasu przy włączaniu był napis, że "PC speed fail", ale po restarcie jakoś się włączał. Teraz, gdy odpala się już Windows, widzę pulpit i wydaje się być wszystko ok, restartuje mi po prostu komputer. Czy jest to wina sprzętu czy mam może jakiegoś wiruska? (obstawiam to pierwsze, ale nie mam pojęcia dokładnie co). Dodam jeszcze, że komputer chodzi na "safe mode". Z góry dzięki :)

20100104201502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wogóle nie działa.Zamiast okiemka " windows xp loading " jest szachownica .
Co Jest spiepszone i dlaczego ?? Już dwa tygodnie. :((((((((((((( CZEMU TERAZ !!!
Miałem zamiar w sylwestra se posiedzieć ale.......(very sad )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 10:49, AphroditeDnB napisał:

Teraz wogóle nie działa.Zamiast okiemka " windows xp loading " jest szachownica .
Co Jest spiepszone i dlaczego ?? Już dwa tygodnie. :((((((((((((( CZEMU TERAZ !!!
Miałem zamiar w sylwestra se posiedzieć ale.......(very sad )


Próbowałeś format robić ?
Albo system zmarł [jakiś wirus - lub inny syf, ewentualnie tak zasyfiony był rejestr że coś się samo spieprzyło np po instalacji nowej gry/progsa] albo padła grafika [arty graficzne takie jak wspomniana "szachownica" to z reguły wina uszkodzonego gpu.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, potrzebuję pomocy ;)
Otóż - sformatowałem komputer mojej siostrze (żeby miała własny i nie siedziała u mnie w pokoju ciągle ;)) i wszystko ok z wyjątkiem internetu. Wszystko jest podłączone (kabelkiem), ale komputer wogóle nie widzi połączenia. Co lepsze - w komputerze są dwie sieciówki (zintegrowana i na PCI) i na żadnej komputer nie widzi połączenie. Jakieś sugestie? (nie, to nie kwestia tego, że coś jest nie połączone na switchu - wszystko sprawdzone pod tym kontem. Tak samo jak to nie wina internetu - u mnie działa.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyda się również informacja o dostawcy internetu i w jaki sposób jest u ciebie zainstalowany (np: modem, router itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się