PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam taki problem z klawiaturą że gdy piszę ą, ł to wyskakuje mi tylda i w efekcie pojawia się coś takiego: ~ą,~ł.
Jak sobie z tym problemem poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 21:30, jcl99 napisał:

Mam taki problem z klawiaturą że gdy piszę ą, ł to wyskakuje mi tylda i w efekcie pojawia
się coś takiego: ~ą,~ł.
Jak sobie z tym problemem poradzić?


Czasem wystarczy zrobic restart komputera.
Polski programisty jest czy inny ?
Ewentualnie podmien klawiche dla proby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
TP-Link TD-W8901G + TP-Link TL-WR543G - Neo WiFi
od 2 dni mecze sie zeby polaczyc 2 kompy w w/w konfiguracji
w8901g ma wysylac sygnal a wr543g ma go odbierac
mam neo 512
narazie na w8901g udalo mi sie zrobic neta, ale za cholere nie moge zrobic wifi, tak zeby na 2 kompie byl net, nie mowiac juz o jakiejkolwiek wymianie plikow.
niby wr543g widzi w8901g ale i tak nie moge sie wzajemnie pingowac+niedziala net+nie moge wymieniac plikow.
tutaj mam ustawienia http://img199.imageshack.us/gal.php?g=31601272.jpg
wiecej zaklade potrzebne to pisac, dodam jak najszybciej moge,
wr543g jest ustawiony na tryb AP Client Router

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wpisać adresy na komputerze z ręki? Jakie masz rezultaty kiedy wpiszesz sobie adres sieciowy 192.168.1.x, z bramą w postaci APka? Przede wszystkim sprawdź czy pobiera Ci się z DHCP adres IP, bo wydaje mi się, że te WR543G nie działają w trybie transparentnym i Twój komputer nie może pobrać adresu IP z DHCP. No chyba, że wkleisz mi tu ipconfig /all przy włączonym DHCP i adresy będą takie jak masz skonfigurowane na W8901G :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna męczę się z błędem znanym pewnie już wszystkim Pamięć nie może być Read a szczególnie ten błąd pojawia się w Oblivionie kiedy ładuje się nowa lokacja albo z czasem i Two Worlds przy rozmowie z osobami. Czy jest ktoś kto zna rozwiązanie na pozbycie się tego błędu chociażby na wyeliminowanie go z tych gier ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zmienilem procka na E4500, odrazu chcialem podkrecac. No to wyjechalem na 266 fsb ( co daje 2,9 ghz )... i komp nie wstal. Uruchomil sie za drugim razem, ladnie sam zresetowal FSB, spowrotem na 200. To podkrecilem do 250... no i temperatury w orthosie 83*C ... skrecilem go spowrotem na 200, i mam ... w orthosie 70,nawet dochodzi do 73, a przeciez to jest max dla tych procesorow, i tyle nawet na OC nie powinny osiagac. Wie ktos o co chodzi? Daje screena.
http://img196.imageshack.us/img196/7363/beztytuuazz.png Spojrzcie na vcore, bo mi sie wydaje dosyc podejrzanie niskie... CPU-Z mi pokazuje nie wazne co robie 1,152, a speedfan przy max pokazuje tak jak widac... a zeby bylo zabawnie, bios wyglada tak ( tylko fsb jest na 200, zrobilem wczesniej zdjecie)
http://images35.fotosik.pl/103/429026d42e4ee542med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: procka podkręca się stopniowo czyli np co 10Mhz na FSB i za każdym razem sprawdza czy wstaje (a najlepiej czy nie rzuca jakiś błędów). Po drugie czy założyłeś chłodzenie poprawnie (czyli czy dałeś pastę termoprzewodzącą - nie za dużo nie za mało). po trzecie temp sprawdza się co najmniej dwoma różnymi programami coby mieć pewność poprawnych odczytów (może to być np Hwmonitor, Speedfan, Coretemp). Odczyty przeprowadza się pod obciążeniem, bo w innych przypadkach płyta może z poziomu BIOSu regulować pewne parametry. Do testowania procesorów rodziny Intel polecam oprócz Orthosa także IntelBurnTest program podobno wykorzystywany przez Intela do sprawdzania poprawności działania ich procków i potrafiący uzyskać wyższą temp niż inne programy nawet o 10-15st C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 01:07, Nufiko napisał:

Po pierwsze: procka podkręca się stopniowo czyli np co 10Mhz na FSB i za każdym razem
sprawdza czy wstaje (a najlepiej czy nie rzuca jakiś błędów). Po drugie czy założyłeś
chłodzenie poprawnie (czyli czy dałeś pastę termoprzewodzącą - nie za dużo nie za mało).

teraz już jestem pewien że tak. Zdjąłem chłodzenie, wyczyściłem ładnie procesor, i posmarowałem i radiator i procesor pastą, ale robiąc mega cienką warstwę( w sensie cienką zarówno na procku, jak i na radiatorze, zeby nie bylo za duzo). Z 70*C pod obciążeniem w taktowaniu 2200 ( czyli domyslnym) zrobilo sie 56, max 57 na parę sekund.Jutro idę kupić jeden wentyl 92mm, drugi 80mm ( jeden na przod, drugi na tyl budy), zobaczymy co z tego wyniknie. Z tym, ze tak jak mowie, ciekawi mnie ten vcore, ktory przy obciazeniu 100% podaje wartosc 1,28...

Dnia 16.01.2010 o 01:07, Nufiko napisał:

po trzecie temp sprawdza się co najmniej dwoma różnymi programami coby mieć pewność poprawnych
odczytów (może to być np Hwmonitor, Speedfan, Coretemp).

Dla przykładu Everest ciągle podaje mi 38*C, nie zmienia się...

Dnia 16.01.2010 o 01:07, Nufiko napisał:

Odczyty przeprowadza się pod
obciążeniem, bo w innych przypadkach płyta może z poziomu BIOSu regulować pewne parametry.

Jest pod obciążeniem. Mi ten komputer służy głownie do gier, a przeceż w nich i tak jest wyciągane mniej, niż w takim orthosie, więc temperatury będą mniejsze, tak mi się wydaje. Czasem może będzie 100%, ale to nie tak ciągle przez 5 minut, jak właśnie w tym.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam Windows 7 ustawiłem sobie hibernację po 30 min bezczynności, okazało się że za bezczynności bierze on tylko pod uwagę to czy się rusza myszkę i klawiaturę... a nie bierze obciążenie procesora.... co jest głupotą gdyż jak renderuje obraz to nie ma mnie przy kompie (np. w nocy) a obciążenie procesora to 100% czy dałoby sie jakoś ustawić aby za bezczynność brał (oprócz myszki i klawiatury) małe obciążenie procesora (np. 5%)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Mam problem z mikrofonem. Otóż gdy podłączam go do kompa wyskakuje mi komunikat, że gniazdo zostało podłączone. Jednak gdy chciałem coś nagrać w rejestratorze dźwięku to nic nie było słychać. Ale ciekawe jest to gdy mikrofon jest podpięty to rejestruje się np. dźwięk wiadomości z gg etc.. W czym może tkwić problem. Moja karta dźwiękowa to Realtek HD ( zintegrowana z płytą główną Asus P5Q Pro ). Grzebałem w opcjach menadżera karty, ale to nic nie dało. Z góry dzięki za pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z PC.
Gdy gram w jakąś grę (czasami kilka sekund,czasami kilka minut) ekran robi się "czarny", ale jeszcze przez parę sekund gra w tle chodzi, potem słyszę, że dźwięk się zacina i komputer się restartuje. Wszystkiemu towarzyszy strasznie głośnie wycie wiatraczka - chyba na mojej karcie graficznej. Sprawdziłem temperatury w Evereście, z nimi wszystko w porządku. Nie wiem co się stało - naprawdę bardzo rzadko gram w gry na PC, gdy grałem kilka tygodni temu wszystko chodziło idealnie, może sterowniki mi się w jakiś sposób zrąbały albo coś ;P. Dodam jeszcze, że czasami (2 albo 3 razy mi się tak zdarzyło) komputer identycznie się zachowywał gdy włączałem "pełny ekran" na youtube.

Zasilacz to Mode Com 300

20100116213640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcemy z kolegami zagrać w DnD za pomocą programu Fantasy Grounds 2. Jako że mam być MG, muszę hostować sesję. Ponieważ mam wewnętrzne IP używamy hamachi. Problem w tym, że oni nie mogą wejść na mój serwer a ja mogę, gdy którys z nich zrobi sesję a też mają wewnętrzne IP. Mogę też wejść na swój własny serwer. Ktos wie co zrobić, żeby mogli się ze mną połączyć? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki mały problemik, który strasznie mnie denerwuje
mianowicie gdy miałem jeszcze poprzednią wersję Mozilla Firefox to filmy na You Tube po tym jak włączyłem na pełny ekran to w tym samym oknie pojawiał się pełny ekran i było ok. a teraz gdy zaktualizowałem do najnowszej wersji 3.5 to gdy włączam pełny ekran na you tube to otwiera mi się to w nowym oknie a na domiar złego wcale nie odtwarza się w tym ani film ani dźwięk a film, który chciałem powiększyć nadal się odtwarza tyle że w poprzednim oknie na małym ekranie... i tu pojawia się pytanie co zrobić żeby móc odtwarzać filmy na pełnym ekranie tak jak w poprzedniej wersji ?? grzebałem trochę w opcjach firefoxa ale nic nie znalazłem :( i czy to wogóle ma związek z firefoxem czy problem leży gdzieś indziej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest taki, że mój komp jest stary i nie nadaję się już do nowych gier. Zmieniać procek, ram, kartę graficzną itd nie opłaca mi się. I pytanie: Czy kupię jakiś dobry komputer w cenie od 1000-1600 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 10:26, DambialkoX napisał:

Mój problem jest taki, że mój komp jest stary i nie nadaję się już do nowych gier. Zmieniać
procek, ram, kartę graficzną itd nie opłaca mi się. I pytanie: Czy kupię jakiś dobry
komputer w cenie od 1000-1600 zł ?


Ja kupiłem kompa za ok 1600 zeta bez monitora ale nie sądze żeby teraz taki kupić, ceny poszły w góre;/
W każdym razie kompa kupiłem ponad pół roku temu i prawie wszystko mi chodzi na wyokcih detalach;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Wiem że to nie do końca dobry temat ale nie wiem gdzie mam to napisać. Otóż mój tata ma "problem" z Exelem. Chciałby zrobić coś takiego żeby wprowadziwszy jakąś datę początkową powiedzmy 1 kwiecień 2009 i do 1 kwietnia 2010 "przypomniało" mu że ma coś tam zrobić, no nie wiem np. podświetliło się na zielono czy coś w ten deseń. Proszę o pomoc i jak najszybszą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się