PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2010 o 17:01, blacklio2 napisał:

Wiesz że w tym momencie tracisz gwarancję na tego Chefa

Więcej
http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f54/Wymiana-Wentylatora-Fanswap-Zasilaczu-t288861.html



gwarancja się skończyła :) jakiś czas temu :P bo mam jakieś ponad 2 lata na 100% :) nie pamiętam kiedy go kupowałem :)

dzięki za stronkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z portami USB 2.0 w swoim kompie - gdy wsadza pendriva w który s USB dostaję info, że urządzenie działałoby szybciej, gdyby wszadzić w urządzenie USB Hi Speed. Nie wiem skąd mi się to nagle pojawiło :/ Moja płyta główna (Gigabyte K8 Triton GA-K8U-939 ) obsługuje 8x USB 2.0. Nigdzie nie mogę znależźć sterownika do USB tej płyty. Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 22:10, Jarzy napisał:

Mam problem z portami USB 2.0 w swoim kompie - gdy wsadza pendriva w który s USB dostaję
info, że urządzenie działałoby szybciej, gdyby wszadzić w urządzenie USB Hi Speed. Nie
wiem skąd mi się to nagle pojawiło :/ Moja płyta główna (Gigabyte K8 Triton GA-K8U-939
) obsługuje 8x USB 2.0. Nigdzie nie mogę znależźć sterownika do USB tej płyty. Co z tym
zrobić?


Zobacz w biosie plyty czy nie masz opcji usb speed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio co jakis czas przegrzewa mi sie komputer. Wyczyscilem wiatraczki i problem na razie zniknal. Mam jednak pytania:

1. Jaki jest najlepszy program do kontrolowania temperatury komputera.
2. Jaka powinna byc optymalna/bezpieczna temperatura poszczegolnych podzespolow?

Moja konfiguracja to: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz, 2g RAM, Gforce 8800 GTS 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie mam takiej opcji. Są jedynie opcje: USB 1.1 i USB 2.0 z opcją enabled / disabled. Wyłączyłem USB 1.1 i uruchomiłem kompa. Sytem wykrył nowe urządzenie i zainstlował stery do 2.0, ale po tym nie widział mojego pendriva ani MP 3 :/ Nie wiem o co tu chodzi? Fizycznie się USB uszkodziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio chciałem usunąć jakieś stare gry ale kiedy próbowałem to zrobić gra instalowała się zamiast usuwać-da się temu jakoś zaradzić ew.jakoś usunąć ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 23:20, Grobulus napisał:

Witam.Ostatnio chciałem usunąć jakieś stare gry ale kiedy próbowałem to zrobić gra instalowała
się zamiast usuwać-da się temu jakoś zaradzić ew.jakoś usunąć ręcznie?


Jak nie ma ich w dodaj usuń programy (panel sterowania/dodaj usuń programy) to usuń po prostu folder z grą.
O pozostałe wpisy w rejestrze nie powinieneś się martwić, ale jak chcesz to usuń je jakimś register cleanerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 20:20, In_The_End napisał:

To znaczy co:o? Mógłbys mi napisac co kryję sie pod tą tajemniczą nazwą "maca"?

Adres fizyczny karty sieciowej. Musisz odczytać z karty kumpla i w sterowniku karty sieciowej w Windowsie go wpisać (żeby go podmieniał z tym Twojej karty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 23:11, InjectorGadget napisał:

1. Jaki jest najlepszy program do kontrolowania temperatury komputera.

Ten dołączony do płyty głównej, ze względu na to że na rynku jest od groma i jeszcze trochę modeli czujników żaden inny nie będzie wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 23:11, InjectorGadget napisał:

1. Jaki jest najlepszy program do kontrolowania temperatury komputera.

Zalecam HWmonitor.

Dnia 01.02.2010 o 23:11, InjectorGadget napisał:

2. Jaka powinna byc optymalna/bezpieczna temperatura poszczegolnych podzespolow?

Procek maksymlnie do 80-90, grafika do 120. A optymalna - im mniej tym lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 08:15, S1G napisał:

> 1. Jaki jest najlepszy program do kontrolowania temperatury komputera.
Ten dołączony do płyty głównej, ze względu na to że na rynku jest od groma i jeszcze
trochę modeli czujników żaden inny nie będzie wiarygodny.


Zrobilem tak jak mowisz. Temperatura CPU podczas normalnych czynnosci waha sie miedzy 68-77, podczas grania dochodzi do 85. Wg tego programu optymalna temperatura to 65, wiec cos jest nie tak. Reszta parametrow w normie. PC w srodku lsni, wiec nie ma mowy o zadnym kurzu.Zwiekszenie obrotow wiatraczka cos daje, czy moze czas juz na zakup nowego coolera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zrobiłem reinstalkę Windowsa XP, poleciłem przy instalacji by sformatował dysk na którym ma zostać zainstalowany, ale nadal mam na dysku stare programy, dodatkowo profile z przed reinstalki. Jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 16:46, Budyn napisał:

Witam,
Zrobiłem reinstalkę Windowsa XP, poleciłem przy instalacji by sformatował dysk na którym
ma zostać zainstalowany, ale nadal mam na dysku stare programy, dodatkowo profile z przed
reinstalki. Jak temu zaradzić?


to jest niemozliwe.
Format kasuje wszystko co jest na partycji . Musiales sformatowac inna partycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywarką HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B po włożeniu płyty DVD czyta ją jako CD i po nagraniu na nią (wszystko robione jakby to była DVD) z płyty nie da się nic odczytać, a żeby było zabawniej to np. płytę z nagraną już grą czyta normalnie. Próbowałem już usuwać sprzęt i dodawać, nowe sterowniki itp. nic nie pomaga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Dzisiaj kupiłem sobie nowe głośniki Logitech x-140 2.0 i niestety od razu doszedłem do wniosku, że prawy głośnik chodzi ciszej. Gra ale dźwięki są słabsze. Sprawdzałem je również na laptopie siostry i historia jest ta sama. Poprzednie głośniki jakie miałem to Creativ (nie pamiętam modelu) 2.1 i chodziły dobrze. I proszę o pomoc bo nie wiem co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 18:59, Wandalman napisał:

A ja mam taki problem. Dzisiaj kupiłem sobie nowe głośniki Logitech x-140 2.0 i niestety
od razu doszedłem do wniosku, że prawy głośnik chodzi ciszej. Gra ale dźwięki są słabsze.
Sprawdzałem je również na laptopie siostry i historia jest ta sama. Poprzednie głośniki
jakie miałem to Creativ (nie pamiętam modelu) 2.1 i chodziły dobrze. I proszę o pomoc
bo nie wiem co robić ;)


Najpierw zapuść jakiś dźwięk mono - wtedy do obu kanałów głośnika powinien dochodzić ten sam dźwięk i jeśli teraz będzie różnica to:
1. Sprawdź czy nie ma ustawienia balansu lewy - prawy w głośnikach
2. Sprawdź balans i ustawienie w opcjach dźwiękowych systemu/sterownikach
3. Jak masz możliwość sprawdź w jakiejś wieży/ odtwarzaczu MP3 w porównaniu do słuchawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 20:13, Nufiko napisał:

Najpierw zapuść jakiś dźwięk mono - wtedy do obu kanałów głośnika powinien dochodzić
ten sam dźwięk i jeśli teraz będzie różnica to:


Puściłem dźwięk mono i jeszcze robiłem test w Sound Menager i dalej jeden gra ciszej.

Dnia 02.02.2010 o 20:13, Nufiko napisał:

1. Sprawdź czy nie ma ustawienia balansu lewy - prawy w głośnikach
2. Sprawdź balans i ustawienie w opcjach dźwiękowych systemu/sterownikach


Balanse i opcje dźwiękowe sprawdzałem już kilka razy. Poprawiałem, przesuwałem, sprawdzałem w różnych ustawieniach i dalej nic.

Dnia 02.02.2010 o 20:13, Nufiko napisał:

3. Jak masz możliwość sprawdź w jakiejś wieży/ odtwarzaczu MP3 w porównaniu do słuchawek


No nie niestety nie mam takiej możliwości. Jednakże jak już wspomniałem podłączałem głośniki do laptopa siostry i też jeden głośnik grał ciszej. Próbowałem nawet podłączyć do wejścia w prawym głośniku i historia była ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się