PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Nie znam się na "wnętrznościach" komputera i nie wiem co się dzieje. Mam dwa nośniki ( tak to się nazywa ) i oba mi nie chcą odtwarzać.Kiedyś czasami nie działały ,ale było ogólnie ok.Teraz sobie kupiłem gierkę i oba nie chcą odtworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 13:10, Nikodem95 napisał:

Nie znam się na "wnętrznościach" komputera i nie wiem co się dzieje. Mam dwa nośniki
( tak to się nazywa ) i oba mi nie chcą odtwarzać.Kiedyś czasami nie działały ,ale było
ogólnie ok.Teraz sobie kupiłem gierkę i oba nie chcą odtworzyć.


A czy pojawia się jakiś komunikat czy krążek w napędzie cały czas się obraca, staje, piszczy itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 13:16, TetraGramaton napisał:

> Nie znam się na "wnętrznościach" komputera i nie wiem co się dzieje. Mam dwa nośniki

> ( tak to się nazywa ) i oba mi nie chcą odtwarzać.Kiedyś czasami nie działały ,ale
było
> ogólnie ok.Teraz sobie kupiłem gierkę i oba nie chcą odtworzyć.

A czy pojawia się jakiś komunikat czy krążek w napędzie cały czas się obraca, staje,
piszczy itp. ?

Zero odpowiedzi ,w ogóle nie wczytuje.Nic ,a nic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...albo masz stare krążki i nowy napęd już ich nie przeczyta, podobnie z resztą będzie gdy są porysowane albo tłuste.

Zrób jeszcze tak:
Wejdź do ustawień sterownika napedów cd/dvd i zmień opcje DMA na PiO - może pomoże a jeśłi nie to wróć do poprzednich ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 13:49, TetraGramaton napisał:

...albo masz stare krążki i nowy napęd już ich nie przeczyta, podobnie z resztą będzie
gdy są porysowane albo tłuste.

Zrób jeszcze tak:
Wejdź do ustawień sterownika napedów cd/dvd i zmień opcje DMA na PiO - może pomoże a
jeśłi nie to wróć do poprzednich ustawień.

Tyle ,że kupiłem nową grę i nie działa .A na starym działa kompie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przy starcie system cuś takiego mi się wyświetla.

Nic nie może kontynuować tej aktualizacji, nieważne czego bym nie zrobił. Jak to wywalić, na przykład, z autostartu?

20100209152618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:27, Piciambeer napisał:

Nic nie może kontynuować tej aktualizacji, nieważne czego bym nie zrobił. Jak to wywalić,
na przykład, z autostartu?


Ściągnij CCleaner, poszukaj tego HPProduct w zakładce autostart i go wyłącz. Zrób od razu tym programem czyszczenie śmieci z rejestru. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:27, Piciambeer napisał:

Od jakiegoś czasu przy starcie system cuś takiego mi się wyświetla.

Nic nie może kontynuować tej aktualizacji, nieważne czego bym nie zrobił. Jak to wywalić,
na przykład, z autostartu?


Mam Win 7 więc powinno być podobnie.
Wejdź w start/wszys. progr./akcesoria/uruchom i tam wpisz msconfig i enter. Tam zakładka uruchom. możesz też wyłączyć inne opcje by przyspieszyć start, a jak nie podziała to tak jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem mikrofon, tak jak trzeba, w różowe kółeczko karty dźwiękowej, ale nie działa. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 13:54, Nikodem95 napisał:

Tyle ,że kupiłem nową grę i nie działa .A na starym działa kompie ;-)


Nic z tym nie zrobisz. Mam tak samo. Poprostu niektore napedy nie czytaja niektorych plyt. Dlaczego tak jest? Tego nikt nie byl w stanie mi wytlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

? > Czy przez transmiter mogą byc problemy ?
Zależy od ścian, jeśli są grube (tzw stare budownictwo) to mogą tłumić sygnał Zwłaszcza jeśli mają w sobie metalowe elementy konstrukcyjne. Ale przy tak małej odległości powinien działać. Generalnie nadajnik umieszcza się jak najwyżej, wtedy ma największy zasięg a co za tym idzie najlepszy sygnał.

Dnia 09.02.2010 o 13:07, POZDRO-Grizzly napisał:

Czy duża jest różnica przesyłu danych między transmiterem a kablem ?

Owszem ale zakładając że kupisz jakieś "normalne" łącze a nie dajmy na to 100 mb/s co je któryś telekom teraz wprowadza najwolniejszym elementem "zestawu'' i tak będzie łącze internetowe a nie twoja sieć w domu. Aczkolwiek opóźnienia "pingi'' mogą być większe niż przy łączeniu się "po kablu" sygnał radiowy jest zwyczajnie wolniejszy od prądu.

Dnia 09.02.2010 o 13:07, POZDRO-Grizzly napisał:

Co mi doradzicie ?

Generalnie sieciom bezprzewodowym nie ufam (każdy szyfr zostanie kiedyś złamany, więc trzeba albo regularnie kupować nowy sprzęt albo liczyć się z możliwością podpięcia się przez kogoś do twojego łącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 17:05, capral napisał:

Podłączyłem mikrofon, tak jak trzeba, w różowe kółeczko karty dźwiękowej, ale nie działa.
O co chodzi?

Sprawdź w systemowym mikserze czy nie jest wyciszony, samoistne włączanie tej opcji dla losowego "kanału" to standardowa "funkcja Windowsa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też mam pytanie co do mikrofonu. Otóż po przesiadce na windowsa 7, jest po prostu strasznie cichy, mimo że suwaki są poustawiane na 100%. Nie wiem poprostu co zrobić, gdzieś tam w panelu sterowania jest opcja wzmacniania i wtedy jest okej, tylko że problem w tym że on wtedy nagrywa 24/7, i słyszę sam siebie mając otworzoną mozillę, czy robiąc cokolwiek innego... gdzie da się go troche ''podgłośnić'' ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tu mi ktoś szybciej doradzi. Otóż mam problem z internetem.
Mam kartę sieciową AirLive WT-2000PCI i routera ASMAX AR 804gu. Internet neostrada tp 0,5 mb. Demon prędkości to to nie jest wiem. Problem w tym, że często mnie rozłącza z siecią. Routera mam w odległości 5-6 metrów od kompa (za drzwiami). Rozłącza mnie i to dosyć często, a nie wiem co na to poradzić ;/ Zastanawiałem się, czy to wina karty sieciowej, routera (tu mniejsze szanse bo ojciec ma laptopa i dobrze go łączy z siecią, rzadko go rozłącza, prawie w ogóle). Doradzi ktoś jak zapobiec temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:40, MadDogg napisał:

Ściągnij CCleaner, poszukaj tego HPProduct w zakładce autostart i go wyłącz. Zrób od
razu tym programem czyszczenie śmieci z rejestru. Powinno pomóc.

Niestety nic z tego. Okienko ciągle się pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2010 o 20:03, Piciambeer napisał:

Niestety nic z tego. Okienko ciągle się pokazuje.


Wywal plik z autostartu, odszukaj go na partycji systemowej i usun wszystko co z tym plikiem jest zwiazane. Zobacz w dodaj/usun czy nie jest zainstalowana jakas aplikacja uruchamiajaca ten plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z PC. Otóż od samego kupna strasznie wolno pracuje. Tnie się podczas pisania, oglądania filmów, po prostu koszmar. Formatowałem go parę razy. Ostatnio zrobiłem format wszystkich dysków, zainstalowałem spyware, firewalle, antywirusy, czyszczę regularnie rejestr, używam CachemanXP do zarządzania pamięcią RAM, mam najnowsze sterowniki i aktualizacje, łatki do Windowsa, no wszystko po prostu. I ciągle komputer działa, jakby chciał a nie mógł. W pececie siedzi Intel Core 2 Duo 2.4 GHz (E6600), 2 x 1 GB Patriot, ATI Radeon HD4350 512MB. Co może być nie tak? Oddawałem do serwisu, spece wymienili mi kartę jakoby była przyczyną problemów (poprzednia trochę nawalała, więc jakoś to przeboleję) i dalej nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CCleaner i Defraggler i dobry antyvirus, to wszystko co potrzebujesz.
Aha, sciagnij everesta i podaj temperatury. W spoczynku jak i w stresie. Przeczysc z kurzu kompa calego DOKLADNIE. To wszystko na razie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do menadzera zadan i uruchom zakladke procesy. Na dole w lewym rogu zaznacz "pokaz procesy wszystkich uzytkownikow". Rozwin tak tabelke, zeby bylo wszystko widac.
Pokaz tabelke na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 19:54, KamyK_84 napisał:

Może tu mi ktoś szybciej doradzi. Otóż mam problem z internetem.
Mam kartę sieciową AirLive WT-2000PCI i routera ASMAX AR 804gu. Internet neostrada tp
0,5 mb. Demon prędkości to to nie jest wiem. Problem w tym, że często mnie rozłącza z
siecią. Routera mam w odległości 5-6 metrów od kompa (za drzwiami). Rozłącza mnie i to
dosyć często, a nie wiem co na to poradzić ;/ Zastanawiałem się, czy to wina karty sieciowej,
routera (tu mniejsze szanse bo ojciec ma laptopa i dobrze go łączy z siecią, rzadko go
rozłącza, prawie w ogóle). Doradzi ktoś jak zapobiec temu?


Do łączenia się z routerem przy użyciu tej karty używasz jakiegoś oprogramowania dołączonego przez producenta? Czy może po porostu windowsowego łaczenia z siecią bezprzewodową?
Polecam to drugie, ponieważ z doświadczenia wiem że jest stabilniejsze takie połączenie.
Ponad to proponuje sprawdzić czy wina nie leży po stronie łącza TP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się