PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2010 o 21:06, Duddits napisał:

Myślę, że zdecyduje się na tą co mi wcześniej podlinkowałeś tylko z trzyletnią gwarancją.
Jeśli jest coś lepszego w tej cenie to pisz ;)
Edit: http://www.allegro.pl/item932130524_nowa_asus_p5q_deluxe_intel_p45_socket_775_fvat.html


580 zlotych to za duzo.
Jakiego masz proca ?
Do takiego deluxa montuje sie co najmniej q9xxx i kreci na 4.0 ghz.
Inaczej to nie ma sensu wydawac tyle pieniedzy.
Lepiej asus p5q-e lub dfi p45.
Spojrz jeszcze na gigaszroty podane wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam core2duo 2.13 z opcją zmian na dużo lepszy pod koniec roku więc coś lepszego by się już przydało (jak to się mówi miałbym z głowy) a ta płyta - p5q-e - nie jest dużo tańsza. Nowa tez nie całe 500 zł. Zresztą tą P5Q DELUXE znalazłem w dobrym sklepie - jeśli chodzi o opinie - tu: http://www.ataniej.pl/PLYTA_GLOWNA_775_ASUS_P5Q_DELUXE_P45ICH10RDDR2SAT-19898.html za 50 zł taniej.
Mam jeszcze pytanie. Chcę kupić pamięć 4gb. Co myślisz o tym pod tą płytę P5Q DELUXE: http://www.ataniej.pl/DDR2_4_GB_1066MHZ_DUAL_PATRIOT_EP_R2_5-19811.html. A jeśli nie to co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 23:51, Duddits napisał:

Na razie mam core2duo 2.13 z opcją zmian na dużo lepszy pod koniec roku więc coś lepszego
by się już przydało (jak to się mówi miałbym z głowy) a ta płyta - p5q-e - nie jest
dużo tańsza. Nowa tez nie całe 500 zł. Zresztą tą P5Q DELUXE znalazłem w dobrym sklepie
- jeśli chodzi o opinie - tu: http://www.ataniej.pl/PLYTA_GLOWNA_775_ASUS_P5Q_DELUXE_P45ICH10RDDR2SAT-19898.html
za 50 zł taniej.
Mam jeszcze pytanie. Chcę kupić pamięć 4gb. Co myślisz o tym pod tą płytę P5Q DELUXE:
http://www.ataniej.pl/DDR2_4_GB_1066MHZ_DUAL_PATRIOT_EP_R2_5-19811.html. A jeśli nie
to co innego?


Jezeli celujesz w platforme 775 i nie chcesz np 1156 to pamieci jak najbardziej 1066 mhz lub wyzej.
Co do marki pamieci to zajzyj do opisu plyty jakie sa kompatybilne pamieci z tym asusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma dziwny problem. Jego dysk sam się szybko zapełniał po czym komputer się restartował. Pomyśleliśmy, że to jakiś wirus więc zrobiliśmy format. Problem minął jednak teraz pojawił się nowy. Windows nie chce się poprawnie włączyć. Kiedy się wczytuje, następuje restart, dopiero za 4-5 razem udaje się załadować poprawnie. Po kilku godzinach pracy tymczasem komputer znowu sam się wyłącza. Już bez tego problemu z samozapełniąjącym się dyskiem.

Windows XP SP2
Sformatowaliśmy tylko partycję C. Myślicie, że nadal może być problem z jakimś wirusem który ostał się na pozostałych partycjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Coś musiałem przez przypadek pozmieniać i teraz przy każdym włączaniu systemu pokazuje się ekran logowania (XP) a jest tylko 1 użytkownik (do tej pory logowało się automatycznie), a przy wciśnięciu alt+ctr+del nie pokazuje się od razu menadżer zadań tylko okienko z możliwościami jak "zamknij system", wyloguj , menadżer zadań itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ze 100 wirusów, w tym 21 trojanów na PC. AVG je wyeliminował, ale komp czasami muli. Czy po formacie wszystko wróci do normy i czy nie uszkodziło to jakoś komputera od zewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zastanawiam się co mój komputer odwala jak jestem obok, ale nie pracuję na nim. Nie mam żadnych zbędnych programów włączonych. Działa antywir, steam, xfire... No ale często świeci się diodka, że coś przetwarza i to dość długo. Ogólnie to stwierdziłbym, że pewnie wina tych programów, co jakiś czas coś pobiera update''y itd... No ale chwilę temu mi się stacja dyskietek załączyła. Od tak... Zastanawiam się, czy to jakiś trojan, wirus, czy inne spamujące gówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 19:14, Szympek napisał:

Próbuje zainstalować najnowszą wersje nvidia physX, ale wyskakuje mi cały czas błąd 1606
ocb?


A do czego to instalujesz ? ...
Do spektrum 48 k ? :))

Stare sterowniki nvidi odinstalowales ?
Physix tez odinstaluj.
Sterowniki maja juz w sobie physix wiec nie trzeba instalowac osobno.

Sciagnij sobie nowe stery 197.13

Bardzo fajnie pomykaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zdefiniować najnowsze? bo wersja 196.75 ma błędną obsługę systemu chłodzącego, wskutek czego przy intensywnym korzystaniu z 3d może dojść do uszkodzenia karty na wskutek przegrzania (więc tych lepiej nie instaluj)
ps nvidia przyznała się do tego błędu, być może wyszła już nowa, poprawiona wersja (strona nvidii coś nie chce mi się ładować wiec nie sprawdzę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 21:01, S1G napisał:

Mógłbyś zdefiniować najnowsze? bo wersja 196.75 ma błędną obsługę systemu chłodzącego,
wskutek czego przy intensywnym korzystaniu z 3d może dojść do uszkodzenia karty na wskutek
przegrzania (więc tych lepiej nie instaluj)
ps nvidia przyznała się do tego błędu, być może wyszła już nowa, poprawiona wersja (strona
nvidii coś nie chce mi się ładować wiec nie sprawdzę)


Jest nowa wersja 197.13 beta.
Mozna zassac z stronki nvidii.

Jak stronka niedziala to moge przeslac sterownik poprzez chosting dla win 7 64 bit.
Sterownik pracuje elegancko i znowu troche na wydajnosci wzroslo.

Przyznam, ze ja tezmialem sterowniki 196.75 i jak przeczytalem o problemach z wentylatorkami, to troszke sie zmartwilem. O dziwo u mnie nie wystapil problem. Moze dla tego, ze mam zmienione chlodzenie i wgrany najnowszy bios do karty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy - konta Windows
Sprawa wygląda tak: dawno temu utworzyłem sobie konto administratora, nie wiedząc że jest wbudowane w windows takie konto. aktualnie przez panel st>zarzadzanie komputerem>uzytkownicy mam 5 kont: wbudowan konto admina, moje konto admina, gosc, pomocnik, i jakies support.
wszystkie dane mam na moim koncie admina, a wbudowane zajmuje niepotrzebnie pol giga na dysku. chcialbym je usunac, tak jak goscia i pomocnika. I tu mam pytanie: mozna je usunac bez szkody dla systemu??
Proszę o odpowiedź kogoś kto naprawde sie na tym zna (lub ktos juz usuwal konta przez Zarzadzanie komputerem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 17:43, mateuszbanach0 napisał:

Pomocy - konta Windows
Sprawa wygląda tak: dawno temu utworzyłem sobie konto administratora, nie wiedząc że
jest wbudowane w windows takie konto. aktualnie przez panel st>zarzadzanie komputerem>uzytkownicy
mam 5 kont: wbudowan konto admina, moje konto admina, gosc, pomocnik, i jakies support.

wszystkie dane mam na moim koncie admina, a wbudowane zajmuje niepotrzebnie pol giga
na dysku. chcialbym je usunac, tak jak goscia i pomocnika. I tu mam pytanie: mozna je
usunac bez szkody dla systemu??
Proszę o odpowiedź kogoś kto naprawde sie na tym zna (lub ktos juz usuwal konta przez
Zarzadzanie komputerem).


A niby jak ktos z "jeziora" ma CTobie dac gwarancje na prawidlowe usuniecie kont ?

Wejdz w panle sterownai kontami i usun wszyskie procz tego z, z ktore korzystasz.
Nadaj nazwe dla swojego kontai bedzie git.

Wszystkie konta. ktoreususniesz znikna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa nadgorliwosc...
Juz nie widze a dalej pisze.....


Co do kont uzytkownikow...

Jak pracujesz na jednym koncie to usun pozostale.
wszystko co masz na uzywanym koncie pozostanie po usunieciu pozostalych kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2010 o 02:31, Misquamaqus napisał:


A niby jak ktos z "jeziora" ma CTobie dac gwarancje na prawidlowe usuniecie kont ?

Wejdz w panle sterownai kontami i usun wszyskie procz tego z, z ktore korzystasz.
Nadaj nazwe dla swojego kontai bedzie git.

Wszystkie konta. ktoreususniesz znikna .

w panelu mam tylko 2 konta: swoje admina i goscia (wyl). chce usunac inne w zarzadzaniu komp. mozna tak? bo nie uzyskalem odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się