PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2010 o 17:39, Misquamaqus napisał:

> Gdy tylko odpalę komputer wyskakuje mi błąd explorer.exe. Mama do wyboru "znajdź
rozwiązanie
> w trybie online" lub "uruchom ponownie". Błąd wyskakuje non stop. jak kliknę uruchom

> ponownie - to odrazu wyskakuje znowu. Próbowałem restartować explorer.exe przez
Menedżer
> zadań i znów to samo.
>
> Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
> Nazwa aplikacji: Explorer.exe
> Wersja aplikacji: 6.0.6002.18005
> Sygnatura czasowa aplikacji: 49e01da5
> Nazwa modułu z błędem: QTCF.dll_unloaded
> Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0
> Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4aa21f2c
> Kod wyjątku: c0000005
> Przesunięcie wyjątku: 707bc11b
> Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.256.1
> Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
> Dodatkowe informacje 1: a34a
> Dodatkowe informacje 2: c9c5f4fd744690d388ab9d5b3eb051a7
> Dodatkowe informacje 3: cb2e
> Dodatkowe informacje 4: 650bb5690556a17e911375b94d3e16f0
>
> Próbowałem też zamknąć explorera przez menedżer i wgrać na nowo ten dll z opisu,
ale
> po ponownym uruchomieniu explorera błąd nadal wyskakiwał, tylko zmieniła się nazwa
pliku
> .dll w module błędu, a po restarcie komputera znowu wróciło QTCF.dll_unloaded.

A naprawa systemu z plytki instalacyjnej ?


Nie mogę znaleźć swojej płytki, czy mogę naprawić z innej, z tym samym systemem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Mam problem z odbiornikiem sieci bezprzewodowej AirLive WL-1600USB. Otóż po podłączeniu się do sieci, co sekundę karta podłącza się do routera Edimax BR-6204WLg (w systemowym podglądzie zdarzeń pokazuje to jako zdarzenie 4201, ale to się dzieje co kilka sekund). Nawet jak się połączy do tego routera, to od razu jeszcze raz próbuje się łączyć(uniemożliwiając korzystanie z internetu) Dzieje się tak już od paru godzin. Raczej bezskutecznie reinstalowałem sterownik i oprogramowanie. Częściowo mogę także podejrzewać, że coś jest nie tak z portami USB(chociaż problemy z paroma innymi urządzeniami raczej nie istnieją), lecz to jeszcze jest do sprawdzenia. ; /
Mój sprzęt podany był jakieś dwie-trzy strony temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 20:30, Gol_Galad napisał:

Eh... Mam problem z odbiornikiem sieci bezprzewodowej AirLive WL-1600USB. Otóż po podłączeniu
się do sieci, co sekundę karta podłącza się do routera Edimax BR-6204WLg (w systemowym
podglądzie zdarzeń pokazuje to jako zdarzenie 4201, ale to się dzieje co kilka sekund).
Nawet jak się połączy do tego routera, to od razu jeszcze raz próbuje się łączyć(uniemożliwiając
korzystanie z internetu) Dzieje się tak już od paru godzin. Raczej bezskutecznie reinstalowałem
sterownik i oprogramowanie. Częściowo mogę także podejrzewać, że coś jest nie tak z portami
USB(chociaż problemy z paroma innymi urządzeniami raczej nie istnieją), lecz to jeszcze
jest do sprawdzenia. ; /
Mój sprzęt podany był jakieś dwie-trzy strony temu.


Wiesz kiedyś miałem podobny przypadek lecz z innym routerem. Coś mi się skopało DHCP i nawet ustawienie Enabled lub Disabled nic nie dawało. Dopiero gdy zrobiłem reset i wszystko sobie ustawiłem od nowa Sieć bezprzewodowa smigała aż miło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 10:06, Harrolfo napisał:

Cześć, mam taki problem:
Przy starcie systemu otwiera mi się dwukrotnie Moje Dokumenty. Jak to wyłączyć?
Mam Windows XP Home Edition


Przeskanuj system ad awarem i spybotem oraz jakims antywirusem.
Wyglada na to, ze jest caly czas uruchamiany plik startowy moje dokumenty a smierdzi jakims wlamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 20:52, Marekvader napisał:

Wiesz kiedyś miałem podobny przypadek lecz z innym routerem. Coś mi się skopało DHCP
i nawet ustawienie Enabled lub Disabled nic nie dawało. Dopiero gdy zrobiłem reset i
wszystko sobie ustawiłem od nowa Sieć bezprzewodowa smigała aż miło...

Po dokładniejszej analizie okazuje się, że ciągle odbiornik przerzuca kanały(częstotliwości) i nawet jak wpadnie na tę z internetem, skacze na inną. W moim wypadku raczej to chyba jest problem z sterownikami, ale spróbuję to co powiedziałeś(po restarcie routera i wklejeniu jego konfiguracji z pliku wczoraj jako tako to się zaczęło: /). Oprogramowanie reinstalowałem kilka razy już, czyściłem rejestry, usuwałem urządzenie z menedżera urządzeń, ale zostaje "AirLive WL1600USB - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów" korzystający z psched.sys jako sterownika, przez co nie da się tego usunąć(a problemów z tym plikiem systemowym jako tako nie mam, być może jeszcze). Chociaż na innym komputerze z tym samym modelem problem nie istnieje(chociaż ten co jest z problemem nie chce działać tam i na odwrót. W dodatku ten drugi odbiornik pracuje identycznie na moim sprzęcie(albo w ogóle, te sterowniki pewnie są zjechane jakieś skoro nawet nie mają certyfikatu, ale to jedyne z jakimi to w ogóle działa). Ostatecznie może czekać mnie reinstalacja Windowsa XP, ale to by było po prostu ominiecie problemu(w dodatku czasochłonne i męczące) - to coś ostateczne w ostateczności po prostu... ; /

btw Oszczędzanie energii w urządzeniach USB jest wyłączone. Chociaż całkiem możliwe, że mam coś z portami USB(mam myszkę, klawiaturę, słuchawki oraz właśnie ten odbiornik) - pozamieniałem właśnie wszystkie/próbowałem z podłączaniem tylko tego odbiornika - nadal to samo z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dość duży problem komputer mi jakoś tak zwolnił gry takie jak np wiedźmin nawet gothic 1-2 które wcześniej miały więcej niż 50 fps teraz mają po 30-25 zmiana ustawień nie pomaga defragmentacja dysku także próbować formatowania?

Konfiguracja komputera w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to najlepszy temat dla mojego problemu ale widzę że jest trochę ludzi znających się na komputerach to może ktoś mi pomorze :) mam plik (prawdopodobnie film) zakodowany BASE64 i nie wiem jak go odczytać. może ktoś wie jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 13:53, Karol44 napisał:

Witam mam dość duży problem komputer mi jakoś tak zwolnił gry takie jak np wiedźmin nawet
gothic 1-2 które wcześniej miały więcej niż 50 fps teraz mają po 30-25 zmiana ustawień
nie pomaga defragmentacja dysku także próbować formatowania?

Konfiguracja komputera w podpisie.


Przeleć kompa jakimś antywirem. Może coś Ci wlazło i zżera zasoby. Sprawdź w Menadżerze zadań co ile zabiera ramu i mocy procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 14:33, Gregario napisał:

nie wiem czy to najlepszy temat dla mojego problemu ale widzę że jest trochę ludzi znających
się na komputerach to może ktoś mi pomorze :) mam plik (prawdopodobnie film) zakodowany
BASE64 i nie wiem jak go odczytać. może ktoś wie jak to zrobić?


Pobaw sie tym:

http://www.kinodomowe.idg.pl/ftp/12064/CryptX%201.2%20pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

program wygląda ciekawie ale na viście coś się w nim wali przy dekodowaniu i się wyłącza :/ sprawdzę jeszcze później na inny pc z xp może się uda :) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 13:53, Karol44 napisał:

Witam mam dość duży problem komputer mi jakoś tak zwolnił gry takie jak np wiedźmin nawet
gothic 1-2 które wcześniej miały więcej niż 50 fps teraz mają po 30-25 zmiana ustawień
nie pomaga defragmentacja dysku także próbować formatowania?

Konfiguracja komputera w podpisie.

Polecam wyczyścić wszystko, powtykać każdy kabel jeszcze raz, solidnie, przelecieć system jakimś czyszczącym programem(np. CCleaner), antywirem/spyware, do defragmentacji skorzystać z programu Defraggler(w moim wypadku dał jakieś konkretne efekty...). Przed graniem zaś wyłączyć wszystkie programy w tle(nawet xfire - miałem kiedyś tak, że jeden tytuł mocno spowalniał xd) i sprawdzić jak wszystko idzie.

Co do mojego problemu wyżej - rozwiązany, pomogła, ku dziwu, zmiana hasła do routera(nawet po resecie korzystałem z tego samego, pisanego caps lockiem, a tym razem bez niego). Nie zamierzam już szukać dokładnej przyczyny, gdy problem rozwiązany... o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 18:22, Gregario napisał:

niestety podany przez ciebie program nie pomógł :/ i nadal nie wiem jak przerobić ten
plik tekstowy na coś co podobno można obejrzeć


Nigdy nie mialem do czynienia z takim "czyms"...
Mozesz mi to przeslac - dac adres ?
Moj kolega troszke bawi sie kodowaniem i ViceVersa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jest to delikatna sprawa i wolałbym tego nie wysyłać a linku do tego i tak nie mam do plik dostałem. ale jak twój kolega wie jak z pliku .txt zakodowanego BASE64 zrobić plik .3gp to mógłby się taką wiedzą ze mną podzielić :)

a wie ktoś jak zrobić aby plik .rar rozpakowywał się z podręcznego menu (po kliknięciu PPM na plik) i wybraniu opcji np. "wypakuj do..." bo dziś coś po majdrowałem i te opcje mi nie działają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 19:38, Gregario napisał:

powiem tak jest to delikatna sprawa i wolałbym tego nie wysyłać a linku do tego i tak
nie mam do plik dostałem. ale jak twój kolega wie jak z pliku .txt zakodowanego BASE64
zrobić plik .3gp to mógłby się taką wiedzą ze mną podzielić :)

a wie ktoś jak zrobić aby plik .rar rozpakowywał się z podręcznego menu (po kliknięciu
PPM na plik) i wybraniu opcji np. "wypakuj do..." bo dziś coś po majdrowałem i te opcje
mi nie działają :/


Moze winrara jeszcze raz zainstaluj ?
Ewentualnie przywracanie systemu z ostatniego punktu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się