PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Sprawdz dokladnie czy kabel przy dysku i przy plycie dobrze styka, jak nie pomoze to sprobuj nowym kablem. Tez mialem tak kiedys (i to nie raz). Raz byla to wina wadliwego dysku, raz starego BIOSu, a raz kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 13:43, kuba9876543210 napisał:

Sprawdz dokladnie czy kabel przy dysku i przy plycie dobrze styka, jak nie pomoze to
sprobuj nowym kablem. Tez mialem tak kiedys (i to nie raz). Raz byla to wina wadliwego
dysku, raz starego BIOSu, a raz kabla.

Sprawdzałem i chyba,raczej jest ok.Co zrobić jeśli to wina BIOSu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 14:24, SarenkaB napisał:

Sprawdzałem i chyba,raczej jest ok.


probowales nowym kablem podlaczyc dysk?

Dnia 01.07.2010 o 14:24, SarenkaB napisał:

Co zrobić jeśli to wina BIOSu?


jesli dysk wczesniej chodzil i nagle wyskoczyl Ci ten blad, to nie wina BIOSu. Jesli masz taki problem z nowym dyskiem to zaktualizu BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 16:17, Mroczny_Joga napisał:

Witam, mam problem mój napęd czyta płyty raz na dziesięć razy, czego to może być wina
i co z tym zrobić :)?


Najpierw spróbuj zaktualizować firmware napędu. Powinien być do pobrania na stronie producenta napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 16:17, Mroczny_Joga napisał:

Witam, mam problem mój napęd czyta płyty raz na dziesięć razy, czego to może być wina
i co z tym zrobić :)?


Mozesz jeszcze wyczyscic soczewke lasera jak firmware nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z internetem. Gdy chodzę po necie, to po jakimś czasie ( 10min +/- 2min) net mi się wyłącza ( gdy coś ściągam to jeszcze szybciej pada). Jednak wystarczy, że odłączę na chwile kabel sieciowy i wepnę go z powrotem to dalej działa na jakiś czas. Po kilku takich razach jednak wyskakuję jakiś bluescreen i trzeba zresetować. Jakiś czas temu rozwaliła mi się karta graficzna i dostałem zapasową, myślałem, że to przez to. Jednak teraz gdy odzyskałem dawną kartę, przeinstalowałem system i stery problem dalej się powtarza. Szukałem trochę na necie, ale nic ciekawego nie znalazłem. Z góry dzięki za pomoc ; >.

Ps. Raczej nie wina kabla, bo używałem 3 różnych i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Opcja pierwsza: wirus. Przeskanuj dokładnie kompa ComboFix''em i np. Kaspersky''m.
Opcja druga: skopana płyta główna. Podaj konkretny model, bo o ile kojarzę, to MSI w swoim czasie zrobiło taką wpadkę, z tym, że u mnie padał nie tylko internet, a cały komputer się resetował w kilka minut po uruchomieniu sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu ale sprawdzałem w nim chyba wszystkie opcje i nigdzie nie zauważyłem żeby było coś co by usuwało pliki internetowe, ciasteczka i tym podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście podzielić się ze mną swoimi wypowiedziami na temat "Komputer stacjonarny vs. Laptop"? Który lepszy? Chodzi mi oczywiście o opinie uwzględniające cenę, preferencje użytkownika, przewidywania postępu technologicznego itp. itd. Który z tych urządzeń jest dzisiaj bardziej warty zakupu i (jeżeli ma to znaczenie) dla kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 22:39, Tyler_D napisał:

Do grania, pracy czy "nauki"?

Tworzenie i słuchanie muzyki, magazynowanie plików (z umiarem, rzecz jasna), granie w starsze gry, nauka i praca również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się