PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2010 o 13:22, Agntx napisał:

> Tak jak zasugerowales czyli zasilacz na dzien dobry.
> Najlepiej wykonac pomiar woltomierzem na liniach 3.3, 5 i 12 volt.

Zasilacz mam bardzo dobry, bo Chieftec 560W. Ale dla spokoju wykonałem test, podpinając
inną zasiłkę i dzieje się to samo. Zauważyłem, że nawet przy podłączonej samej mobo jest
identycznie, więc ją dokładnie obejrzałem - jeden z kondensatorów jest mocno wypukły
i cuchnie spalenizną. Tak więc moja 3.5 letnia płyta główna poszła w piach... ;)

Eeee, ale kondensator można wymienić. Nie trzeba kupować od razu nowej płyty głównej.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221090.html

Dnia 04.08.2010 o 13:22, Agntx napisał:

Będę musiał kupić nową i na niej aktywować Win7 oem - mam nadzieję, że nie będzie problemu.

Będzie, bo to zasadniczo niemożliwe i nielegalne. Fakt, że w praktyce wystarczy zadzwonić do Microsoftu (zamiast standardowej aktywacji przez internet) i zazwyczaj się udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 13:02, Chester001 napisał:

Hej

możecie mi powiedzieć
1. gdzie co mam ustawić w biosie aby mój e7200 hmm jak to napisać spowalniał Mhz gdy
jestem w 2d ??
2. gdzie i czym poustawiać aby BOXowy wentylatorek spowalniał swoje obroty na CPU gdy
jestem np na gg ?
3. to samo co w #2 tylko dotyczy gf9600

Proszę o odpowiedź
będe bardzo wdzięczny !!!



W biosie plyty glownej musi byc wlaczona opcja C1E i EIST.
One odpowiadaja za obnizanie taktowan, gdzy procesor jest nie wykorzystywany.

Grafika, zeby zwolnic z 3d na 2d musi miec ustawione/przypisane profile w swoim biosie.
Mozesz to sprawdzic uruchamiajac gpu-z lub edytujac bios karty nibitorem.

Jak chcesz a ja bede w domu, to moge obejrzec bios karty, tylko go daj na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 16:18, Misquamaqus napisał:

W biosie plyty glownej musi byc wlaczona opcja C1E i EIST.
One odpowiadaja za obnizanie taktowan, gdzy procesor jest nie wykorzystywany.

Grafika, zeby zwolnic z 3d na 2d musi miec ustawione/przypisane profile w swoim biosie.
Mozesz to sprawdzic uruchamiajac gpu-z lub edytujac bios karty nibitorem.

Jak chcesz a ja bede w domu, to moge obejrzec bios karty, tylko go daj na forum.


mam wł c1E a tej eist nie znalazłem.

co do gpu niech już tam będzie jak jest... aż taka głośna nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 17:42, Budep napisał:

jak wlaczyc managera zadan nie uzywajac klawy?


1) Klikasz menu Start
2) wchodzisz w Mój komputer
3) wchodzisz na dysk C:
4) wchodzisz do katalogu Windows a potem System32
5) klikasz program taskmgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 17:59, Phobos_s napisał:

> jak wlaczyc managera zadan nie uzywajac klawy?

1) Klikasz menu Start
2) wchodzisz w Mój komputer
3) wchodzisz na dysk C:
4) wchodzisz do katalogu Windows a potem System32
5) klikasz program taskmgr


dzieki, na to czekalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie następujące. Jak wyłączyć EAX? Pogooglowałem troszkę, i muszę przyznać, że nic mi to nie dało. Na jednym z forum doczytałem, że należy wejść w panel sterowania a następnie w Realtek (...) i tam wyłączyć tą opcję. Ja tak zrobiłem i nie znalazłem żadnego suwaka by to uczynić. W DXDIAG również tego nie ma.
Może ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 19:46, Misquamaqus napisał:

> jak wlaczyc managera zadan nie uzywajac klawy?

Ppm na pasek zadan i tam uruchomic menadzera zadan.


U, jeszcze lepszy sposób. Takie łatwe, a nie wiedziałem ;) Dzięki, przyda się na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem problem z dźwiękiem. Mam głośniki 5.1 (X-540). Karta zintegrowana Realtec. Podłączenie głośników zgodnie z kolorami z tyłu kończyło się tym, że system je wykrywał, ale żaden z nich nie działał. Wyjściem okazało się podłączenie zielonego kabelka do wyjścia na słuchawki z przodu i o dziwo wszystkie zaczęły sobie radośnie grać. Teraz ani to, ani to nie działa. Komunikaty systemowe, a także test głośników w w opcjach karty działa. I to tyle. Muzyka z odtwarzacza, czy dźwięki z gier to w tym momencie marzenie.
Może ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, który powtarza się praktycznie od dwóch lat. Dzisiaj zostawiłem komputer włączony na noc żeby zaktualizować pliki gier na steamie, za dnia też chodził cały czas . Rano, kiedy próbowałem włączyć ekran, nie dało się, cały czas przechodził w system oszczędzania energii więc zrestartowałem komputer. Niby wszystko działało ale po 5 minutach działania komputer sam się wyłączył. Teraz gdy próbuje włączyć, ekran cały czas przechodzi w energy saving mode, ciemność...Podejrzewałem, że grafika się przegrzała dlatego zostawiłem go, żeby wystygł. Przychodzę za półtorej godziny, ale ekran działał tylko do momentu żądania o podanie hasła do widowsa, a potem znowu energy saving mode...
Jak wyżej wspomniałem mam ten problem od dłuższego czasu. Czasami dawałem do serwisu ale oni mówili, że u nich działa jak należy. Czasami zostawiałem go na noc i się samo "naprawiało" .Dopiero jakiś rok temu zmieniłem kartę graficzną i dodałem jeszcze jeden wiatrak i problem ustał, aż do dzisiaj. Już go odkurzyłem, próbowałem wyjąć i włożyć ramy i grafikę, wychłodziłem wszystkie elementy żeby były zimne, ale to nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 08:44, Jackal-pl napisał:

Może ktoś pomóc?


Spotkałem się kiedyś z podobnym przypadkiem.
Spróbuj ściągnąć najnowsze stery (i Realtek media player jesli masz AC97).
Oczywiście najpierw odinstaluj te stare.
Potem będziesz musiał znów pobawić się we wtykanie i słuchanie czy wszystko działa :)

Może to pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na idle to troche duzo, ale nie to jest wazne. Jak masz temperature podczas grania? wlacz gpu-z, zeby Ci zapisywal dane z sensorow podczas grania w jakas wymagajaca gre i podaj najwyzsze temp. Jesli masz ponizej 100 st. (choc lepiej, zeby bylo mniej), to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 16:23, Karol44 napisał:

Jeśli mam 60-62 stopnie karty graficznej na pulpicie to ok czy się grzeje?


Zależy jaka karta jakiego producenta np takie radeony 4850 w idle mają 80st Celsjusza i jest to temperatura normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc:

kupiłem PC''ta karta grafiki ma wejscie DVI,kupilem przejsciowke i chcialem podlaczyc mojego CRT''ka ale monitor nie wykrywa sygnału ocb?
Podłaczylem drugą przejsciowke od kolegi(niby orginał gigabyte) i monitor jakby wykrywa sygnał ale po właczeniu obraz nie działa?

co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 3 kompy podłączone do routera, 2 z nich posiadają system Windows 7, a trzeci XP-ka. Aby te z Windowsem 7 widziały się przez sieć LAN wystarczy, że na jednym wygeneruje się kod, a na drugim go wpisze, ale jak mam zrobić aby w sieci widziały się wszystkie 3 komputery bo ten z XP-kiem nie widzi pozostałych komputerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się