PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Z tyłu napędu CD(DVD albo jakiego kolwiek) masz takie gniazdko (dwa rzędy po 3 bolce) i jedną plastikową zworke. Prawie na każdych cd-romach jest instrukcja master/slave. Ustal jeden napęd jako master a drugi jako podrzędy jako Slave. Z mastera będziesz mógł bootować płyty etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:26, WoWmen napisał:

Z tyłu napędu CD(DVD albo jakiego kolwiek) masz takie gniazdko (dwa rzędy po 3 bolce) i jedną plastikową zworke. Prawie
na każdych cd-romach jest instrukcja master/slave. Ustal jeden napęd jako master a drugi jako podrzędy jako Slave. Z mastera
będziesz mógł bootować płyty etc.


nie do końca pozwolisz że sie nie zgodze w niektórych HDD czy napędach optycznych są w pierwszym rzędzie 4 bolce. a w drugim 3 ale to sie żadko zdaża więc bez ewentualnej paniki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:37, Konrad162 napisał:

nie do końca pozwolisz że sie nie zgodze w niektórych HDD czy napędach
optycznych są w pierwszym rzędzie 4 bolce. a w drugim 3 ale to sie żadko zdaża więc bez ewentualnej paniki :P

Zapomniałęm o tym racja. Ale i tak do każdego dysku jest dolepiona instrukcja "jak? co? i gdzie?" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 18:37, Yasiu89 napisał:

> witam, co moge zrobic by na xp-ku chodzily starsze gry konkretnie chodzi mi o ZEUSA,przy prubie instalacji wyskakuje
informacja
> ze plik systemowy nienadaje sie do uruchomienia aplkiacji systemu ms -dos
Spróbuj wziąść plik ''setup''
--> właściwości --> zgodność. Tam weź zaznacz windows 98. Powinno się zainstalować.

no niestety nic nie dalo ale dzieki za checi,moze jakis inny pomysl,najgorsze jest to ze ja ta gre juz instalowalem na xp na poczatku tego roku ;-) i nie przypominam sobie by wtedy byly problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi pomoże z tematem zawartym w poście na stronie 28 ?? chodzi o problem z błędem o komunikacie Aplikacja powodująca błąd svchost.exe, wersja 5.1.2600.2180, moduł powodujący błąd schedsvc.dll, wersja 5.1.2600.2180, adres błędu 0x00009bd3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


SVHOST nie może prawidłowo włączyć usługi Harmonogram Zadań (schedsvc.dll)

Ale dlaczego??? Tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludki piszę raz jeszcze ...
Co to takiego to Natowanie.???
Bo owszem w necie pełno na ten temat znalazłem ale w sómie to nic konkretnego nie piszą.
Podajcie chociażby definicję czy cuś...


Plissss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 18:03, T710PH napisał:

Dobra ludki piszę raz jeszcze ...
Co to takiego to Natowanie.???
Bo owszem w necie pełno na ten temat znalazłem ale w sómie
to nic konkretnego nie piszą.
Podajcie chociażby definicję czy cuś...

chodzi o to że cała sieć lokalna, może korzytać z internetu mając tylko 1 (lub kilka, ale mniej niż jest komputerów) ip. korzystają z niego wszyscy co mają na kompie "prywatne " ip czyli najczęsciej 192.168.x.x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikt niema innych pomysłow co zrobic by starsza gra chodzila pod xp(zmiana w wlasciwosciach pliku setup. exe na zgodnosc z win 98 nic nie dala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 20:33, joaquin napisał:

nikt niema innych pomysłow co zrobic by starsza gra chodzila pod xp(zmiana w wlasciwosciach pliku setup. exe na zgodnosc
z win 98 nic nie dala)


Na stare giery zainstaluj sobie najlepiej osobno win 98 a jak nie chcesz to radziłbym ci poszukać emulatorów na necie może to i nie do gier na pieca one służa ale do staroci i ofszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko.
Na starszym komputerze mam zainstalowanego win98. gdy go próbowałem uruchomić wyskoczył mi błąd ochrony systemu, a gdy chciałem wejść w tryb awaryjny wyskoczyło mi, że mam niepewny obszar pamięci XMS, i że pamięć XMS nie została zainstalowana. Próbowałem najpierw nadpisać plik HIMEM.SYS (odpowiadający za obsługę pamięci rozszerzonej), ale to nic nie pomogło.
Więc spróbowałem nadinstalować system. Tym razem po skopiowaniu plików, gdy komputer pierwszy raz się uruchamia wyskoczył mi ten błąd o ochronie systemu. Może ktoś mi doradzić c ozrobić w takiej sytuacji. Zaznaczam, że przedtem komputer działał prawidłowo, a ppo formacie dysku i ponownej instalacji dzieje się tak samo.
Prosiłbym o odpowiedź na forum, lub na maile: macros@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 20:33, joaquin napisał:

nikt niema innych pomysłow co zrobic by starsza gra chodzila pod xp(zmiana w wlasciwosciach pliku setup. exe na zgodnosc
z win 98 nic nie dala)

najpierw zainstalować, a potem uruchomić bez kombinowania...... mi tak chodzi wszystko z dosowymi włącznie (chociaż przy tych bywają problemy z zbyt szybkim kompem). orientuje sie ktoś może czemu na moim windowsie chodzi wszystko (z 20-letnim prehistorykiem 2 włącznie )a u innych nawet baldur czy planescape z nexa nie chcą? jesli gra jest pod dosa, to spróbuj dosboxa, czyli emulatora komputera z prockiem starym prockiem (coby gry za szybko nie chodziły) ale zastrzegam sie że nigdy nie miałem okazji (ani koniecznosci) z niego korzystać, wiec przy ew problemach nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 21:08, macros napisał:

mam niepewny obszar pamięci XMS, i że pamięć XMS nie została zainstalowana.

Masz jakiś problem sprzętowy. Pierwszym podejrzanym jest pamięć operacyjna, drugim płyta główna.

Dnia 08.11.2005 o 21:08, macros napisał:

wyskoczył mi ten błąd o ochronie systemu. Może ktoś mi doradzić c ozrobić w takiej sytuacji.

Najpierw wejść do setupu bios i ustawić tam ustawienia domyślne "load bios defaults".
Być może od razu wszystko wróci do normy. A potem zaleznie od sytuaci sprawdzić/wymienić RAM

Dnia 08.11.2005 o 21:08, macros napisał:

Zaznaczam, że przedtem komputer
działał prawidłowo, a ppo formacie dysku i ponownej instalacji dzieje się tak samo.

Nic dziwnego, bo problem sprzętowy. Każda rzecz kiedyś się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 23:14, Sivy20 napisał:

Roben wie ococho :)

DRAM Clock/Drive Control
[By SPD]
[AUTO]
[1T Command]


AGP&P2P
[64M]
[4x]
[Auto]
DA
[Disabled]
[Enable]
[Enable]


PnP/PCI
jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 01:06, RobeN napisał:

> Roben wie ococho :)
DRAM Clock/Drive Control
[By SPD]
[AUTO]
[1T Command]


AGP&P2P
[64M]
[4x]
[Auto]
DA
[Disabled]

[Enable]
[Enable]


PnP/PCI
jest OK


Nic sie nie popsuje jak to pozmieniam troche jestem wydygany bo nigdy w biosie sie nie bawilem ?? nie spali sie np procek :) albo cos innego?? Ale zaufam Ci bo nie mam innego wyjscia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie spali. Najwyżej zaliczysz wcześniej Reset. Ale podejrzewam, że będzie lepiej.

Jeszcze ściągnij sobie CPU-Z 1.31 z http://www.cpuid.com i zapodasz mi jeszcze 2 obrazki :D

DRAM Clock/Drive Control
[By SPD]
[AUTO] => [By SPD] -> tak chyba będzie u Ciebie w BIOSie. Ale instrukcja jest badziewna bardzo...]
[1T Command]


Twoim Największym Problemem jest to, że nie możesz zmienić napięcia dla RAM i wynosi ono zawsze 2.5V a większość kości potrzebuje 2.6 do 2.8V...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 11:52, RobeN napisał:

Nic się nie spali. Najwyżej zaliczysz wcześniej Reset. Ale podejrzewam, że będzie lepiej.

Jeszcze ściągnij sobie CPU-Z
1.31 z http://www.cpuid.com i zapodasz mi jeszcze 2 obrazki :D

DRAM Clock/Drive Control
[By SPD]
[AUTO] => [By SPD]
-> tak chyba będzie u Ciebie w BIOSie. Ale instrukcja jest badziewna bardzo...]
[1T Command]


Czyli tam gdze jest [auto] ma byc [By spd]???? a obrazki zapodam pozniej bo teraz jetem w szkole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tam będzie chyba By SPD wg Twojego BIOSu.

Ale mówię, że największym probleme dla Ciebie jest napięcie dla RAM... Większość kości pragnie 2.6V do 2.8V a Ty masz zawsze tylko 2.5V.

Mimo to ustawienia w BIOSie i tak masz niepoprawne i zmiana może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się