PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Nie weim kiedy to nagram. Moze jutro. Jak mówiłem te dźwięki słychac dopiero po 5-6 godzianch a ja tyle zazwyczaj nie siedze przed kompem. Własnie mija 4 godzina i jak narazie nic nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 18:40, Ha_Xior napisał:

Mam problem, mianowicie od jakiegoś tygodnia obraz chwilami się lekko rozmywa i "skacze"
na boki po czym powraca do normalnego stanu (i takie sytuacje powtarzają sie czasem co
pare sekund, a czasem co pare minut).

Jeżeli kabel jest w porządku, to Twoja karta graficzna jest w stadium przedśmiertnym. To typowy objaw. Tym bardziej, że 9550, to dzisiaj antyk. Rzadziej psuje się nie karta, lecz elektronika monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem:/

gdy wchodze do everesta - czujnik i chce zobaczyć temperatury kompa... mam tylko jeden czujnik na HDD.. i to tyle...
czy istnieje jakiś sposób abym widział temparatury na chipsecie, pc, itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 09:21, Chester001 napisał:

Jest problem:/

gdy wchodze do everesta - czujnik i chce zobaczyć temperatury kompa... mam tylko jeden
czujnik na HDD.. i to tyle...
czy istnieje jakiś sposób abym widział temparatury na chipsecie, pc, itd ?


Masz taki everest ?

http://www.sendspace.pl/file/773e7e4d09f54f99b49a9de

Sciagnij, uruchom i pokaz zakladke czujnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się tego obejść innaczej niż przez włączenie synchronizacji.

Niektóre gry bodajże posiadają tzw Beam tracing, dlatego tam bez synchronizacji bodajże tearing nie występuje, nie mniej te gry i tak mają chyba wpisany w kod limit klatek dopasowany do ustawienia odświeżania ekranu, co suma summarum daje wydajnościowo rezultaty takie jak z włączonym synchro.

A NWN pierwszy na nowych kompach sam ma tez bodajże wymuszony v-synch, u siebie mam na nim klatki zblokowane na max 60 [odświezanie mojego monitora przy natywnej rozdziałce] i nie ważne czy wymuszę synchronizacje sterownikowo, czy właczam/wyłączam ją w grze, zawsze jest taki sam efekt wizualny [ale NWN ogólnie jak wcześniej rozmawialiśmy kapryśnie się zachowuje na nowych kompach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się komuś przyda, nie mniej może niektórzy użytkownicy pamiętają, miałem kiedyś problem z rozdzielczością.
Wszystkie sterowniki nvidii ponad wersję 195.xx dawały mi xle skalowany [przesunięty w lewy bok] obraz przy rozdzielczości 1280/720 [co było uciążliwe, bo np taki wiedźmin w tej rozdziałce działa bez błędów ze skalowaniem grafiki postaci na przerywnikach i rozmowach], rozwiązanie znalazłem dopiero w sterach najnowszych 258.96.

Mianowicie trzeba było dostosować rozdzielczość w panelu zmiany rozdzielczości w darzeniach nviddi.
Standardowo automatycznie taktowanie przy 1280/720 powoduje przesuniecie, wystarczyło utworzyć dostosowany profil ze zmiana automatycznego ustawienia na ustawienie GTF. Swoją drogą zajęło im to niemało czasu =.=

Jak ktoś ma podobne objawy na jakiś nowszych sterownikach na swoim monitorze, warto pobawić się konfiguratorem dostosowywanych rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 21:16, Chester001 napisał:

na stronie intela jest temperatura 85 coś

http://ark.intel.com/Product.aspx?spec=SLG9Y

ja mam temperature 81... czy to dobrze ? czy ta podana przez intela to max temp czy średnia
??


Wydaje mi się że to temp maksymalna, pobierz programik Coretemp i powiedz jaką on podaje i porównaj z tym co ma w polu Tj. MAX jeśli te wartości są bliskie to źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 21:25, Nufiko napisał:

> na stronie intela jest temperatura 85 coś
>
> http://ark.intel.com/Product.aspx?spec=SLG9Y
>
> ja mam temperature 81... czy to dobrze ? czy ta podana przez intela to max temp
czy średnia
> ??

Wydaje mi się że to temp maksymalna, pobierz programik Coretemp i powiedz jaką on podaje
i porównaj z tym co ma w polu Tj. MAX jeśli te wartości są bliskie to źle.


aktualnie 78 a max wynosi dla tego procka 125
nooo nie jest źle... ponad 45 stopni to ja na pewno nie zrobie
load jego wynosi 10 % więc te 80 stopni to musi być temperatura "normalna" tak mi się wydaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel, który obecnie nie ma dostępu do internetu poprosił mnie, żebym w jego imieniu spytał się o jedną rzecz. A więc pytam: jak włączyć kolor, który powinien odbierać telewizor po wcześniejszym podłączeniu go z laptopem (HP) kablem telewizyjnym? Obraz jest jakiś tam, ale czarno biały. Jakieś opcje w panelu sterowania czy może program specjalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 23:52, Chester001 napisał:

aktualnie 78 a max wynosi dla tego procka 125
nooo nie jest źle... ponad 45 stopni to ja na pewno nie zrobie
load jego wynosi 10 % więc te 80 stopni to musi być temperatura "normalna" tak mi się
wydaję


Jak możesz to zapuść jakiś program mocno obciążający procesor żeby podał temperaturę max jaką może osiągnąć, bo co by nie było to jednak 80 stopni to dużo jak na procesor (zazwyczaj temperatury powinny wynosić w okolicach 40-50 stopni przy braku obciążenia). Zakładam że masz jakiś rodzaj komputera przenośnego to oczyść chłodzenie (najlepiej sprawuje się odkurzacz, najpierw wyłącz komputer, zablokuj wentylator od chłodzenia tak żeby się nie mógł obracać, przystaw końcówkę ssącą od odkurzacza i wyciągnij cały kurz jaki się zebrał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeśli pisze w złym temacie proszę o wybaczenie ale siedzę na laptopie z BC gdzie kończy sie transfer czekałem aby ten watek otworzył się ok. 30 min. w razie czego proszę o przeniesienie postu do odpowiedniego tematu.

Problem polega na tym iż chcę kupić GF GTX 460 firmy Palit w wersji Sonic Platinum.
Karta posiada złącze PCI-E x16 w wersji 2.0
Posiadana przeze mnie płyta główna GA-EP35-DS3R/DS3 posiada prawdopodobnie PCI-E x16 w wersji 1.0 lub 1.1 czy aby założyć GTX 460 Musiałbym zmieniać płytę główną ?? i jaki byście polecali zasilacz aby cały komp jakoś chodził

Miałby on wyglądać następująco :
Intel Core 2 Quad Q6600 4x 2.4 Ghz
4 GB Ram
GeForce GTX 460
Dysk Samsung 750 GB
Napęd DVD-RW LG


Jeśli coś jeszcze podać to proszę o informację ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 17:11, Codipar napisał:

Problem polega na tym iż chcę kupić GF GTX 460 firmy Palit w wersji Sonic Platinum.
Karta posiada złącze PCI-E x16 w wersji 2.0
Posiadana przeze mnie płyta główna GA-EP35-DS3R/DS3 posiada prawdopodobnie PCI-E
x16 w wersji 1.0 lub 1.1 czy aby założyć GTX 460 Musiałbym zmieniać płytę główną ??

Nie musiałbyś.

Dnia 29.08.2010 o 17:11, Codipar napisał:

i jaki byście polecali zasilacz aby cały komp jakoś chodził

Co najmniej Chieftec 450W. Zalecam OCZ 500W.

Dnia 29.08.2010 o 17:11, Codipar napisał:

Miałby on wyglądać następująco :
Intel Core 2 Quad Q6600 4x 2.4 Ghz
4 GB Ram
GeForce GTX 460
Dysk Samsung 750 GB
Napęd DVD-RW LG

Procek jest za słaby dla tej karty, musiałbyś go podkręcić do jakichś 3 GHz, żeby zrobić z niej użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zipcio dobrze prawi.
Do tej karty bedzie trzeba wyocowac procesor na minimum 3.0 ghz.

Przykladowo:

E8400 OC 4.4 ghz w vantagu na karcie gtx 460 OC ma okolo 18 000 pkt.
Q9550 OC 4.0 ghz w vantagu z ta sama karta ma troszle ponad 20 000 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Wkurza mnie ten windows 7. To dokładny opis mojego problemu. Znalazłem go w internecie.

"Na początku grudnia informowaliśmy o problemie, który przez niektórych specjalistów został okrzyknięty "czarnym ekranem śmierci". Błąd ten sprawia, że czasami przy próbie uruchomienia komputera użytkownikowi wyświetla się jedynie czarny pulpit z otwartym oknem Eksploratora (bez ikon czy paska zadań). Po dogłębnej analizie specjaliści z Redmond znaleźli przyczynę problemu i udostępnili narzędzie umożliwiające jego usunięcie."

I powiedźcie mi jak to naprawić? Dodam iż ten artykuł był pisany z myślą o systemie Windows Vista i Windows Serwer 2008. Nie o Windows 7... Proszę pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;)

Wczoraj pojawił mi się problem z siecią bezprzewodową. Mianowicie - cała sieć w domu oparta jest na Wi-Fi (podłączone są do niej 3 laptopy i jeden komputer stacjonarny). Od wczorajszego wieczoru sieć na stacjonarce zniknęła i nie pomaga nawet ponowna konfiguracja (w oknie połączenia sieciowe figuruje: brak połączenia, z zaporą). Pomyślałem, że i tak przyda się format tego kompa i po tym wszystko wróci do normy. Niestety pomyliłem się... Co ciekawe - inne sieci dostępne w okolicy wykrywa, natomiast mojej domowej - niestety nie. Laptopy nie mają najmniejszego problemu z podłączeniem się do sieci. Nie pomaga konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej, w menedżerze urządzeń nie ma żadneo problemu, a sterowniki już reinstalowałem. Na chwilę obecną straciłem pomysły co robić dalej. Przez 4 lata jak mam w ten sposób sieć postawioną, nigdy się z takim problemem nie spotkałem. Proszę o pomoc. Z ciekawości usunąłem sieć na jednym z laptopów i skonfigurowałem ją ponownie - działa bez zarzutu (czyli konfigurację wykonuję poprawnie).

Karta sieciowa: Surecom 802.11g Wireless LAN PCI
Router: Pentagram Cerberus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się