PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Jak dla mnie to po prostu zepsuta karta sieciowa (zwłaszcza że do markowych się ona nie zalicza), objawy też pasują jak ulał. Skoro na pozostałych kompach internet działa, a tylko na jednym nie, to wydaje mi się to najbardziej logicznym wyjaśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tylko jeśli masz BIOSie ustawiony tryb SATA jako AHCI, Tylko w tym trybie działa HotSwap. Poza tym tak naprawdę tylko dyski serwerowe są przystosowane w pełni do podłączania/odłączania w czasie pracy komputera. Może się więc zdarzyć, że za którymś razem dysk "klęknie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:23, mrosi napisał:

/.../ Może się więc zdarzyć, że za którymś razem dysk "klęknie".

Próbowałem podłaczyć tak dysk w oddzielnej obudowie ( obudowa: 4WORLD, pod USB i e SATA) pod eSATA. Za każdym razem zwiecha. Przestałem próbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:23, mrosi napisał:

/.../

Tylko jeśli masz BIOSie ustawiony tryb SATA jako AHCI, Tylko w tym trybie działa HotSwap.
Poza tym tak naprawdę tylko dyski serwerowe są przystosowane w pełni do podłączania/odłączania
w czasie pracy komputera. Może się więc zdarzyć, że za którymś razem dysk "klęknie".


aha ok a... gdy mam
adapter z sata na usb do dysków typu MUSTEK ( od firmy unitek) i wtedy podłączam hdd wtedy chyba jest ok czy najlepiej wył. pc i wtedy podłączyć mimo wszystko ?

a jak wygląda sprawa z win 7 jest tak samo czy to nie ma różnicy jaki system xp czy 7 w tym wypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie zależy od systemu a od napędu. Działać to będzie, sporadyczne podłączanie nie powinno nic popsuć, ale wiesz, licho nie śpi.. Najlepiej podłączyć przed włączeniem PC. Tak będzie najbezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 23:09, ziptofaf napisał:

/.../

Jak dla mnie to po prostu zepsuta karta sieciowa (zwłaszcza że do markowych się ona nie
zalicza), objawy też pasują jak ulał. Skoro na pozostałych kompach internet działa, a
tylko na jednym nie, to wydaje mi się to najbardziej logicznym wyjaśnieniem.


OK, rozumiem, ale jest jedna sprawa: inne sieci z okolicznych budynków wykrywa (zawsze!). Dlatego też od początku uważałem, że się zepsuła, ale po spojrzeniu w okno wyświetlania sieci bezprzewodowych, zacząłem się zastanawiać co jest przyczyną i w końcu zajrzałem tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra słuchajcie ludziska
Płyta główna: Asus P5B-E, ram 2gb ddr2 800mhz, dysk wd 320gb, gf 8800gtx, proc intel c2d e4400 2ghz@3ghz; Win 7 64-bit Komp jest mocny, nawet jak na dziś dzień mimo, ze ma dwa latka. Jest jednak problem gry się lądują cholernie wolno(mam na myśli wczytywanie poziomów itp.), niewiele szybciej niż u mojego kumpla który ma jakiś staaaary pc, a u moich znajomych którzy maja podobną konfiguracje lub trochę słabszą po kilka razy szybciej. I kompletnie nie wiem w czym problem siedzi, ktoś miał podobną sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Miałeś tak od początku?
Jeśli tak, to sprawdź czy na dysku twardym, tam gdzie są gniazd podłączeniowe SATA (fotka) jest zworka. Jeśli tak to wyjmij ją.

20100831090909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówisz, efekt raczej znikomy może tylko troszkę szybciej się wczytało... I pasek postępu wczytywania płynniej chodził xD Ale tak to ciągle to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może moja sprawa to nie jest typowy problem, ale bardzo mnie nurtuje pewna sprawa...

Otóż właśnie idzie do mnie monitor 18,5" z rozdziałką 1366:768. I teraz pytanie - jaką rozdziałkę wybrać, jeśli w grze nie ma do wyboru właśnie tej natywnej dla mojego monitora? Która inna jest do tej najbardziej zbliżona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z dźwiękówką...
Po reinstalacji kompa wrzuciłem wszystkie sterowniki z płyty Gigabayte, lecz po sprawdzeniu w dziale sprzęt okazuje się że brakuje do "PCI Device". Odrazu wiedziałem o co chodzi bo po włączeniu STALKERA wyświetlił mi się błąd że trzeba zainstalować/podłączyć sprzęt audio. Sterowniki z płyty instalowałem dwa razy, z neta pobrałem stery i nic nie dało. W czym może być problem? Oczywiście z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A jesteś pewien, że pobrałeś właściwe stery? Mogłeś wybrać dla innej rewizji płyty głównej. Tego typu stery lepiej zawsze brać ze strony producenta.
Jeśli tak, to być może jesteś posiadaczem karty ATI. Wówczas oprócz sterów grafiki musisz zainstalować sterowniki audio od grafy. Bez nich ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem do tej płyty co ja mam (wpisałem model i szukałem do dźwięku - nawet sprawdzałem w książeczce) oczywiście na stronie producenta.. Tylko że jeszcze sie pojawia taka rzecz że zaraz przed sformatowaniem kompa założyłem nową karte HD 5670. Czy to może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off`a ale nie moge edytować.. ;/

To chyba nie to w tym problemie bo po zainstalowaniu obydwóch sterów nic się nie dzieje, nawet odinstalowałem i zainstalowałem stery do dźwięku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie co zrobić gdy w ustawieniach ekranu jest ustawiony wygaszacz ekranu i wyłączenie ekranu, a mimo to gdy komputer stoi określony czas bezruchu żadna z ww rzeczy się nie włącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się