PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2010 o 19:09, Pietro87 napisał:

Czy też jest to trwały niski frame rate poniżej płynnego limitu [sprawdź np FRAPS''em,
płynna animacja to minimum 25 klatek i wzwyż] ?

W Oblivionie i Wiedźminie to jest trwałe, sprawdze frapsem i napiszę.

Dnia 12.09.2010 o 19:09, Pietro87 napisał:

- Sprawdzić temperatury w stresie i w spoczynku jak równiez napięcia [np HW Monitorem]

W stresie to średnio 45-50 stopni
Zainstalowałem też Gothica II NK i tnie niemiłosiernie na najwyższych i najniższych.
Dla porównania Dragon''age chodzi na najwyższych detalach bez ścinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja pionowa wyłączona ? vsync ?
Jest to opcja graficzna w grach . Jak nie to wyłącz i zobacz.
jak nie ma tych w grach to wyłącz ją z poziomu sterownika w panelu sterowania ATI
Prawym przycisk na pulpit i Catalyst Control Center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno male pytanie. Dlaczego w programie takim jak Everest nie pokazuje mi temperatury podzespolow? Mam windowsa Viste. Probowalem juz sciagnac i zainstalowac everesta od poczatku (z innej strony) ale nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 22:34, Razrash napisał:

Jedno male pytanie. Dlaczego w programie takim jak Everest nie pokazuje mi temperatury
podzespolow? Mam windowsa Viste. Probowalem juz sciagnac i zainstalowac everesta od poczatku
(z innej strony) ale nic.

Też tak miałem na jednym PC. Ale nie patrz na temperatury w Evereście - lepiej do tego nadaje się HWMonitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem jak włączam gta san andreas na moim pc to zmienia domyślne barwy syystemowe i gra wygląda jak pasztet... mam windows 7 ultimate 64 bit Core 2 duo E 8400 4GB ramu i 300GB wolnej przestrzeni na dysku z systemem oraz karte graficzną GTS250 1GB pamięci wiecie w czym problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tym configu V-Sync nie powinien tak zarzynać wydajności.
Ja bym celował w uwalony GPU, HDD albo Zasilacz skoro wszystko nawet taki staroć jak Gothic tnie.
Ewentualnie RAM ale to można łatwo mem-testem sprawdzić.
Tudzież kopnięty system, jakiś złośliwy trojan/vir. Przyczyn może być sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 19:05, Razrash napisał:

Raczej chciałem jakąs kupic na raty (karta tak do gora 700zł) bo obecnie nie jestem
za bardzo przy kasie. Co do zasilacza to jesli zajdzie potrzeba to wymienie tez.

Ja bym Ci poradził poczekać jeszcze 2-4 tygodnie bo moim zdaniem szybkimi krokami zbliża się obniżka radków o co najmniej 200 zł (może nawet 350). AMD/ATI nie da sobie zabić sprzedaży kart, które świetnie się sprzedawały. Zawsze było tak, że jak nVidia wprowadzała nowy model, to niedługo potem model konkurencyjny od czerwonych stawał się sporo tańszy.
Dopóki nie zmienisz monitora na HD, to nie będzie Ci potrzebna super wydajna karta czekająca na swoje 5 minut, ale wydajna obecnie z dobrą wydajnością na przyszłość. I przede wszystkim tania bo dzięki temu będziesz mógł łatwo zmienić inne komponenty komputera.

Kiedyś większość kasy należało wrzucać na kartę graficzną, ale od czasów gdy te daleko wyprzedziły wydajnością CPU trzeba zajmować się też wysoką wydajnością reszty komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 19:25, Crew_900 napisał:

Synchronizacja pionowa wyłączona ? vsync ?

Synchronizacja pionowa nie zmniejsza wydajności. A tylko nadmierne FPS do częstotliwości odświeżania monitora (zwykle 60 FPS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 13:58, Olamagato napisał:

> Synchronizacja pionowa wyłączona ? vsync ?
Synchronizacja pionowa nie zmniejsza wydajności. A tylko nadmierne FPS do częstotliwości
odświeżania monitora (zwykle 60 FPS).


Ta opcja przymula gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 19:23, HareQ napisał:

W stresie to średnio 45-50 stopni
Zainstalowałem też Gothica II NK i tnie niemiłosiernie na najwyższych i najniższych.

Odpal sobie Dxdiaga lub zaawansowane ustawienia renderowania grafiki i w suwaku przyspieszenie sprzętu obniż o jeden ząbek. Zrestartuj i sprawdź wydajność na tych starych grach.
Nowe sterowniki są obecnie tak pisane aby polepszać wydajność i jakość w nowych grach/DX10/11 kosztem wydajności w DX9. Nawet jeżeli systemem jest WinXP i DX9 jako podsystem graficzny.

Dnia 12.09.2010 o 19:23, HareQ napisał:

Dla porównania Dragon''age chodzi na najwyższych detalach bez ścinki

Możesz też alternatywnie wgrac jak najstarsze sterowniki obsługujące Twoją kartę, ale wtedy zapomnij o dobrej wydajności w nowych grach. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 13:59, Crew_900 napisał:

Ta opcja przymula gry

Zmniejsza FPS i nic więcej. Po jakiego grzyba komuś renderowanie ramek, które i tak się nie wyświetlą na monitorze? Nonsens. A to, że dzięki zmniejszonej framerate gra mniej wymaga od procka, to jest to tylko zaleta, a nie wada. Bo dzisiaj wąskimi gardłami peceta są właśnie CPU i pamięć RAM. Przy okazji znika łamanie obrazu na pół kiedy szybko obraca się kamerą na boki, co jest szczególnie widoczne na szerokich LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to działa . To problem leży po stronie tych gier
Albo niech spróbuje wyłączyć pamięć wirtualną, chociaż wątpię by podziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wytłumaczysz mu że V-Sync to praktycznie to samo co FPS limiter ustawiony na wartość odświeżania ekranu [+ eliminacja screen tearingu], daj spokój =)
Aczkolwiek jak ktoś odpali i w sterownikach wymuszony V-Sync i w danej aplikacji np FPS Limit [jak w Last Remnant] to można uzyskać niemiły stuttering [konflikt dwóch opcji o podobnym działaniu, tak samo ma Street Fighter 4] ale to inna bajka.

@Crew_900

>A Gothic 3 to już tragedia z wydajnością

Ekhemm... =.="

>Zainstalowałem też Gothica II NK i tnie niemiłosiernie na najwyższych i najniższych.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.


>Albo niech spróbuje wyłączyć pamięć wirtualną, chociaż wątpię by podziałało

Jak wyłączy pamieć wirtualną to nie odpalą mu niektóre gry i aplikacje które owej wymagają vide Titan Quest jako przykład pierwszy z brzegu. Całkowite wyłączenie pliku stronicowania nie jest zalecane, już lepiej jak ktoś się uprze zrobić ram-disk o pojemności 512mb i z niego stworzyć pamięć wirtualną [chociaż znam programy które wymagają do działania 1024 mb wirtualnej, nie ważne jak wiele ramu się posiada, zwyczajnie tak dana aplikacja jest napisana, że wymaga obecności konkretnej ilości pliku stronicowania w systemie i finito]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem z instalacją programu Eset Nod32. W trakcie instalki,gdy instalator chce uruchomić usługę ekrn.exe (aktywna ochrona) czy coś w tym stylu, dostaję powiadomienie,że się to nie powiodło,bo nie mam wystarczających praw administratorskich. Co to kur...a ma być?! Nie mam praw admina we własnym kompie? Wcześniej musiałem usunąć z pomocą Eset Uninstallera poprzednią instalkę Noda,bo nie chciała odpalac aktywnej ochrony. Myslałem,że coś sie popsuło. Uzyłem uninstallera,bo mój system nie chciał mi dać wywalić starego Noda :/
Nie wiem co się teraz dzieje,ale irytuje mnie to na maxa,bo wiem,że prędzej czy później do mojego kompa wlezie mnóstwo syfu i padnie mi system :/ Mój system to Win XP Pro z SP2. Instalka noda ma numer 4.0. jeżeli potrzeba więcej info to chętnie podam.
Tak na marginesie to w startupie niby jest wpis egui.exe (tarcza noda),ale nic więcej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem ostatnio GTX 460 Sonic Platinum od Palita. Wszystko byłoby cacy gdyby nie to, że chyba nie działa kontroler obrotów wentylatora.Tzn. w MSI After~ mimo włączanej funkcji autoregulacji obrotów obroty podczas grania w gry nie rosną i pozostają w standardowych 40% przy czym temp. podczas grania w średnio wymagające gry sięga od 50 do 65 stopni ... pomaga ręczne zwiększenie obrotów ale przecież nie będę przed każdym uruchomieniem jakiejś aplikacji ręcznie ustawiał obroty. Włączenie funkcji auto w MSI After~ tylko zmniejsza obroty do standardowych 40%

Sterowniki mam takie : 8.17.12.5856 z dnia 14.06.2010 a więc nie najnowsze. I tu moje pyt. Czy zmiana sterowników coś da ?? Czy może muszę coś jeszcze doinstalować a może reklamować kartę ?? W tej chwili boje sie odpalenia jakiejkolwiek bardziej wymagającej gierki aby nie spalić grafiki. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Karta graficzna spokojnie wytrzymuje nawet 100 stopni Celsjusza. 40% obrotów przy 50 do 65 stopni wydaje mi się wartością normalną. Ale jeśli chcesz sprawdzić, czy rzeczywiście coś z nią może być nie tak, to Heaven Benchmark i robisz go tak długo, aż karta dociśnie do minimum 80 stopni. Wtedy wentylator powinien zacząć pracować szybciej. A jeśli nie, to można powiedzieć, że masz coś skopanego w niej. Choć nie widziałbym sensu odsyłania jej na gwarancję, istnieje pełno programów w których możesz sobie ustawić na sztywno obroty wentylatora zależnie od temperatury z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza i 1% obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w necie przeczytałem,że problemy z prawami admina spowodowane są czymś co się zwie SubInAcl. Kolo wyjasniał jak za pomoca pliku reset.cmd próbowac naprawić problem. Sęk w tym,że to rozwiązanie może nie zadziałac na innych niż angielska wersjach językowych. Jestem w kropce,bo nie znam lepszego od Noda programu,aktywnie monitorującego na bieżąco system. Chyba,że ktoś może mi poradzić coś równie skutecznego.

Edit
To jest link do artykułu: http://blogs.msdn.com/b/astebner/archive/2006/09/04/739820.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Uruchom monitoring msi afterburner i tak pozostaw na pulpicie.
Uruchom np. test "stone giant" na 15 minut.
Wyjdz z testu i pokaz monitoring na forum.

http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html

http://downloads.guru3d.com/Stone-Giant-Public-Demo-download-2526.html#download

Wentylatorek powinien przyspieszac od 60 st C.
Tak jest przynajmniej w gigabycie gtx 460, ale wszystko zalezy jak producent skonfigurowal bios karty.


Aha.... sterowniki sciagnij w wersji 260.61 z stronki:

http://www.ntcompatible.com/news/story/forceware_26061_drivers.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się