PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam serdecznie! Problem z kartą rozwiązałem, ale pojawił się nowy. Otóż - niecały tydzień temu zakupiłem w sklepie nową kartę sieciową - Pentagram HorNET P 6121-L6. Wszystko ładnie, pięknie, ale... mam problem z uzyskaniem wysokich szybkości internetu przy znakomitej sile sygnału. Najczęściej jest to 24Mb/s i nie chce wskoczyć więcej (chociaż raz miałem 54 - przez bardzo krótki okres czasu (kilka sekund). I właśnie w tym miejscu nie bardzo wiem co mam zrobić - bo do przeglądania internetu jest to wystarczająco, ale już do oglądania filmików na YT - nie bardzo. Dokupiłem nawet antenę 5dBi i postawiłem ją najwyżej jak się dało - niestety - raz na 36 wskoczyło, ale też na krótki okres. Dodam jeszcze, że na niefirmowej karcie (Surecom) uzyskiwałem lepsze rezultaty na mniejszej antenie, tylko ta uległa prawdopodobnie przepaleniu. Dlatego proszę Was o pomoc ;)

I jeszcze jedno pytanko: Czy da się zrobić tak, żeby komputer korzystał tylko i wyłącznie z konfiguratora znajdującego się w Windows? Co zrobić, żeby się na niego przestawić to wiem, ale po przeniesieniu się na "windowsowego" karta zrywa połączenie co kilka/kilkanaście sekund i muszę korzystać z dołączonego oprogramowania na płytce razem z kartą. Może zbieg okoliczności, ale po krótkiej obserwcji (spowodowanej zrywaniem połączenia) parametry szybkości Internetu są lepsze na wbudowanym kreatorze w Windowsa. Ale zaznaczam - bardzo możliwe, że był to tylko przypadek ;)

Może dużo wymagam, ale po spaleniu się karty sieciowej kupiłem nową z TP-LINK (TL-WN350GD). Postanowiłem zakupić lepszą kartę, aby nie mieć z nią problemu, ale tu też się przeliczyłem. Oczywiście wszystko jest w porządku do czasu instalacji sterowników do karty. Z konfiguracją również nie ma problemu. Schody zaczynają się dopiero po wyłączeniu komputera z przycisku "Wyłącz komputer" (WinXP). Po ponownym uruchomieniu sterowniki po prostu "wyparowują" i dzieje się tak za każdym razem po ponownej instalacji. Po kilku razach, to już nawet oprogramowanie dostarczone z kartą odmawiało posłuszeństwa i nie chciało się nawet instalować. Przekładałem urządzenie do innego slotu PCI - również z mizernym skutkiem. Oglądając różne forum internetowe problem się przewijał nieraz, ale nigdzie nie znalazłem dokładnego rozwiązania. Natknąłem się także na to, że klient poszedł do sklepu z reklamacją - przyjęto ją, ale dostał nową kartę - lecz problem dalej występował, także nie jest to awaria samej karty, ze względu, że do pierwszego wyłączenia komputera Internet działa bezproblemowo. Instalowałem także najnowsze sterowniki - niestety nic nie pomaga. Po to kupuję nową kartę renomowanej firmy, żeby nie mieć żadnych nieprzyjemności z jej strony. Nie jest to może wydatek kilkuset złotych, ale liczy się sam fakt. I teraz leży mi na biurku nowa z TP-LINK, a Pentagram działa w komputerze (lecz też nie tak jak powinien) i szczerze trochę mnie to irytuje, ale co zrobić. Liczę na Waszą pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Sorki za wcięcie w twój problem dawid aczkolwiek również mam problem z napędem płytek :)
Model stacji dysków: TS-L632D ATA Device
Problemy zaczęły się gdy postanowiłem przeskanować dysk w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania typu spyware... Do tego celu wykorzystałem Spybot - Search & Destroy... Wykrył pare cookies i wpisy rejestru wcisnąłem napraw i tylko wpisy nie zostały odrazu naprawione bo restartu potrzebowały.

Po jakiś pięciu minutach wkładam płytę z grą a tu niespodzianka: napęd nie czyta płyty (słychać że coś rusza w napędzie ale nic nie widać w mój komputer itp...). Sprawdzam na przykładzie innej płyty to samo. Uruchomiłem spybota i odzyskałem wpisy rejestru ale reszty niestety nie :|. Czy można temu jakoś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty nvidii póki ich nie potraktujesz zmianą obrotów turbiny z pozycji biosu karty na dynamiczne lub ustawieniem schedulera w riva tunerze posiadają schemat obrotów własnie na 40-80-100%.
Polega to na tym, że karta do temperatury 80 stopni kręci się na 40% radiatora, przy 80 stopniach skacze na 80% przy 85 stopniach i wzwyż na 100%.
Imho rozwiązanie fabryczne lipne, bo dla przykładu ustawiając sobie w schedulerze w rivii 40-50-60-70-80-100% obrotów dla progów temperatur 40-50;51-60;61-70;71-80;81-85;86-120 daje o wiele korzystniejsze i zdrowsze chłodzenie, bo karta przeważnie nigdy nie dobije dzięki stopniowemu schładzaniu poprzez przeskoki obrotów temperatury ponad 80 stopni.

Reasumując - twoje odczyty są prawidłowe, póki nic nie "spoci" tego GTX''a 460 do przynajmniej 80 stopni będzie się on kręcił na obrotach 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem przy odtwarzaniu dźwięków - np. ta muzyczka przy włączaniu windowsa lub przy odtwarzaniu z płyty dźwięk zacina się i jest taka jakby "wiertarka" przez chwilę. Czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 13:39, Vandaeriel napisał:

Czasem przy odtwarzaniu dźwięków - np. ta muzyczka przy włączaniu windowsa lub przy odtwarzaniu
z płyty dźwięk zacina się i jest taka jakby "wiertarka" przez chwilę. Czym to może być
spowodowane?


Moze byc przeciazony procesor, zapelniona pamiec ram lub za wolny dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moją klawiaturą w laptopie. Padła mi spacja, dlatego chciałbym się spytać, czym mogę ten klawisz przeprogramować, np. na "/", bo mam takie akurat dwa. Próbowałem programem Keyboard Layout Creator, ale nie mogę na ten klawisz przeprogramować. W sumie to nie mogę na żaden inny ;]. Mam Windowsa 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam bardzo denerwujący problem ze swoim laptopem. Standardowa rozdzielczość ekrany to 1280x800, ale co jakiś czas, z zupełnie nie wiadomych mi powodów, zmienia się ona na niższą, czasem nawet do 800x600. Dzieje się tak nawet gdy nic nie robię na laptopie. Kiedy chcę przywrócić standardową rozdzielczość to niestety nie jest ona dostępna. Czasem przywraca się ona automatycznie natychmiast po podłączeniu jakiegoś zewnętrznego urządzenia typu iPod czy przenośny HDD. Nie wiecie może jak to naprawić albo przynajmniej co może to powodować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Więc tak.
Przetestowałem swojego GTX 460 Sonic Platinum od Palita tym programem Heaven Benchmark ... z własnymi ustawieniami wentylatora w MSI temp. max. wyniosła 65 stopni. z wyłączonym MSI ok. 75 stopni. z tym, że w MSI od 65 stopni wiatrak chodzi na 100% obrotów ... nie wiem jak z wyłączonym bo nie miałem jak zmonitorować ...
Co do pracy wentylatora ... Ni zauważyłem jakieś większej różnicy przy jego pracy na pulpicie a pod obciążeniem ... przy włączonym MSI dało się odczuć, że pracuje szybciej.

Edit temperatury bez obciążenia :

Z MSI najmniejsza jaką zanotowałem 32 stopnie średnio 33-34 stopnie
bez MSI 35-36 stopni. ale podkreślam, że w MSI mam ustawione własne preferencje co do pracy wentylatora.

A więc jak sądzicie może być walnięty kontroler obrotów czy po prostu taki kijowy bios mam ??Przed kupnem karty jak czytałem testy tego modelu było sporo narzekania na głośną pracę wentylatora przy 100% obrotów gdzie karty grzały się przy nich do ok 67 stopni. U mnie przy tj temp. bez włączonego MSI wentylator na pewno nie chodzi na 100% Co o tym myśleć ?? Mam pobraną nową wersję biosu ale nie wie jak ją zainstalować ... nigdy nie robiłem tego w przypadku karty graficznej ... poza tym w nowej wersji miała być poprawiona praca wentylatora pod względem decybeli ... a więc pewnie będzie chodził z jeszcze mniejszymi obrotami niż przy aktualnej wersji jaką posiadam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Mam płytę główną Msi k9n platinum i ram 2gb geil dual. Chciałem z tego zrobić dual channel. Na płycie głównej mam dwa wejścia zielone i dwa wejścia pomarańczowe do ramu. I teraz jak je zainstalować? Włożyłem obie pamiątki do zielonego, sprawdziłem w CPU-z i mam single channel. Poprzednio, kiedy miałem 2 rodzaje pamięci, 2x1gb 800 mhz i 2x512mb 533 mhz, pamięci były ułożone w taki sposób i chyba był dual:
Pomarańczowe:
1 kostka 512
1 kostka 1gb
Zielone:
1 kostka 512
1 kostka 1gb
I teraz, czy przełożyć te gigówki według schematu? W instrukcji jest napisane, że powinny być włożone w miejsce o jednym kolorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę główną GIGABYTE i także RAM GEIL ale 4GB i w trybie dual channel działają mi jak mam włożoną każdą kość do wejścia o tym samym kolorze ... u mnie to jest akurat żółty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 17:32, Codipar napisał:

Ja mam płytę główną GIGABYTE i także RAM GEIL ale 4GB i w trybie dual channel działają
mi jak mam włożoną każdą kość do wejścia o tym samym kolorze ... u mnie to jest akurat
żółty ...

Jak będę miał czas to jeszcze sprawdzę. Szkoda, żeby się ten dualik zmarnował, bo kopa daje niezłego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma problemy z komputerem. Oto one:
1. Po namieszaniu w systemie zainstalował obraz systemu z kopii bezpieczeństwa, Vista potrzebowała jakiegoś pliku dodatkowo z płyty instalacyjnej. Po restarcie, Vista jest częściowo po angielsku. Jak to zmienić na poprawny, polski?
2. W tym samym komputerze w czasie pracy znika i pojawia się jeden z dysków twardych. Sugerowałem przejrzenie poprawności podłączonych kabli, ewentualnie wymianę kabla Sata na nowy. Wystarczy, czy to są oznaki padającego dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej.

Sterowniki, które mi poleciłeś wywołują u mnie crash systemu i jakieś anomalie na pulpicie ... pewnie były to stery wersja beta ? W tej chwili jestem na 258.96 ... później jeszcze zobaczę te 260.63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 18:44, Codipar napisał:

Okej.

Sterowniki, które mi poleciłeś wywołują u mnie crash systemu i jakieś anomalie na pulpicie
... pewnie były to stery wersja beta ? W tej chwili jestem na 258.96 ... później jeszcze
zobaczę te 260.63


Hmmm... crash systemu ?
Jakim cudem ?

Nie wazne....
260.63 sa betami i bardzo fajnie pracuja.
To, ze sterownik jest beta czy nie, nie ma znaczenia.
Jedyna roznica to podpis cyfrowy wymyslany przez B.G.

Co do karty i obrotow wentylatorka, to masz wszystko w porzadku.
Producent ustawil przyspieszanie wentylatorka od pewnej temperatury i mozna to sprawdzic wlanczajac np. gpu-z w zakladce sensors i test furmark.
Od pewnej temperatury gpu, wentylatorek przyspieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nietypowy problem. Otóż gdy chce otworzyć byle jaki filmik na YouTube, zamiast filmika, wyświetla się takie coś (załączony obrazek). Normalnie pomyślałbym że to jakiś ogólny problem techniczny i dotyczy wszystkich, ale niestety tak nie jest. Problem pojawił się nagle wczoraj i jak dotąd nie zniknął. Gdyby ktoś znał rozwiązanie, to byłbym wdzięczny. :P

20100917190520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taki problem. Przejąłem dzisiaj od brata kompa w stanie zadowalającym, jednak po kilku minutach, obraz ze zwykłego stał się bardzo jasny. Myślałem, że to coś z ustawieniami się stało, jednak nie. Jak ustawię kontrast i jasność na monitorze na 0, to i tak jest bardzo jasno, natomiast jak na 100, to jest biały ekran. Do tej pory nie miałem takich problemów.

Czy wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się