PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2010 o 19:10, TBKPredator napisał:

Witam, mam nietypowy problem. Otóż gdy chce otworzyć byle jaki filmik na YouTube, zamiast
filmika, wyświetla się takie coś (załączony obrazek). Normalnie pomyślałbym że to jakiś
ogólny problem techniczny i dotyczy wszystkich, ale niestety tak nie jest. Problem pojawił
się nagle wczoraj i jak dotąd nie zniknął. Gdyby ktoś znał rozwiązanie, to byłbym wdzięczny.
:P


Chyba masz wirusa.
Przeskanuj komputer ad-awarem i spybotem.
Jak takie bzdury sa wypisywne, to ktos Cie dopadl :))).... zalapales infekcje w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 06:50, Misquamaqus napisał:

Chyba masz wirusa.
Przeskanuj komputer ad-awarem i spybotem.
Jak takie bzdury sa wypisywne, to ktos Cie dopadl :))).... zalapales infekcje w systemie.


Bzdura. Ten komunikat o błędzie na YouTube jest powszechnie znany i nie wynika (bynajmniej nie wykluczam tej możliwości) z powodu szkodliwego, bądź złośliwego oprogramowania. "500 internal server error" oznacza wewnętrzny błąd serwera. Pozostaje tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze tak pozwole sobie skopiowac z innego forum, bo od nowa nie chce pisac...
Historia mojego problemu prezentuje sie tak, ze jakies pol godziny temu zaczelo sie mam talent, ktore poszedlem ogladac, zostawiajac kompa wlaczonego.W przerwie wracam, a tu windows zlapal zwieche, calkowita. Resetuje, zwiecha podczas wlaczania (zawiesza sie na tym ekranie ''trwa uruchamianie systemu windows...''). Jakis tam tryb naprawiania zasugerowany przez windows, tez zwiecha. Ostatnia znana konfiguracja, zwiecha. Awaryjny, zwiecha. System nie chce wstac, zupelnie. Jakies pomysly? bez formata najlepiej...
pomocy :c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jesli cos podkrecales to wrzuc na ustawienia default. Jesli dalej beda problemy to sprawdz dysk (w HD Tune), pamieci (w memtest), procesor (w linx/prime95/orthos). Temperatury tez sprawdz, jesli systemu nie mozesz zbootowac to sprawdz te czesci co wymienilem na innym dysku z nowo wgranym OS''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 21:16, kuba9876543210 napisał:

Najpierw jesli cos podkrecales to wrzuc na ustawienia default. Jesli dalej beda problemy
to sprawdz dysk (w HD Tune), pamieci (w memtest), procesor (w linx/prime95/orthos). Temperatury
tez sprawdz, jesli systemu nie mozesz zbootowac to sprawdz te czesci co wymienilem na
innym dysku z nowo wgranym OS''em.

jak mam sprawdzic dysk skoro nie dziala mi windows i zacina sie przy wlaczaniu ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem Ci zebys wzial inny dysk, podlaczyl pod kompa, zainstalowal tam system (stary oczywiscie jest caly czas podlaczony) i sprawdzil w HD Tune czy wszystko z nim w porzadku (oczywiscie pozostale czesci tez sprawdzic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

> Okej.
>
> Sterowniki, które mi poleciłeś wywołują u mnie crash systemu i jakieś anomalie na
pulpicie
> ... pewnie były to stery wersja beta ? W tej chwili jestem na 258.96 ... później
jeszcze
> zobaczę te 260.63

Hmmm... crash systemu ?
Jakim cudem ?

Nie wazne....
260.63 sa betami i bardzo fajnie pracuja.
To, ze sterownik jest beta czy nie, nie ma znaczenia.
Jedyna roznica to podpis cyfrowy wymyslany przez B.G.



Zainstalowałem ten 260.63 i mam to samo ... nie wiem dlaczego ... a szkoda bo z opisu zapowiada się ciekawy ... na razie pozostanę przy tym co mam 258.96 chyba, że jakoś rozwiążę problem z crashami i innymi anomaliami typu gasnący ekran i jakieś dziwne czerwone wzorki ... Może miał ktoś coś podobnego i wie jak to rozwiązać. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 22:04, kuba9876543210 napisał:

Dlatego napisalem Ci zebys wzial inny dysk, podlaczyl pod kompa, zainstalowal tam system
(stary oczywiscie jest caly czas podlaczony) i sprawdzil w HD Tune czy wszystko z nim
w porzadku (oczywiscie pozostale czesci tez sprawdzic).

tak nie da rady, bo nie mam skad skolowac. Ogolnie to sprawa dziwna bo system padl z ''niczego'', a teraz poprostu dochodzi do pewnego momentu i sie zacina, nic juz nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj podłączyłem mój dysk do lapka brata i większość folderów przerobiła mi się na skróty które nie chcą się otwierać. Przeskanowałem go AVG i nortonem i wykrył mi jakiegoś waeuk.scr Usunąłem łajdaka ale problem nie zniknął :/

Jakieś sugestie ?

20100919170345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam broblem taki:

mam myszke, w myszce 2 rolki mam, jedna (gorna dziala normalnie, dolna dziala nienormalnie- jakby naopak, jadac rolka w gore ten pierdolnik jedzie w dol)

jakies rozwiazania? w panelu sterowania nie znalazlem opcji ''odwroc ruch rolki''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 22:34, Pernia napisał:

tak nie da rady, bo nie mam skad skolowac. Ogolnie to sprawa dziwna bo system padl z
''niczego'', a teraz poprostu dochodzi do pewnego momentu i sie zacina, nic juz nie robi...

Poproś kolegę lub koleżankę o ściągnięcie Ultimate Boot CD i nagranie płyty startowej. Po uruchomieniu komputera z napędu optycznego będziesz miał dostęp do całej gamy narzędzi służących do testowania podzespołów komputera. Dobrze jest wyposażyć się w taką płytkę zawczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z komputerem.
Konfiguracja: Intel Core2 Duo E8400, Asus P5Q Pro, Asus Radeon HD4870 512, RAM 2*2048 CL4, Samsung HD502HJ, Antec 550WAT, Vista Home Premium 64.
Problem zaczął się po wymianie dysku twardego z takiego: Seagate 500/32/SATAII, na podany wyżej. Wcześniej wszystko działało bez zarzutu.
Natomiast po wymianie dysku każdorazowo po zainstalowaniu systemu komputer działa przez jeden-dwa dni (choć czasem pada po kilku godzinach), po czym w pewnym momencie się zawiesza (po wcześniejszym zmuleniu albo i nie) i to oznacza koniec. Ewentualnie nie daje się włączyć. Komunikaty: błąd odczytu dysku lub brak systemu operacyjnego. Po uruchomieniu instalatora visty z płyty: brak dysku twardego (a co za tym idzie, również SO). Jedyny ratunek to podpiąć stary dysk i z jego poziomu sformatować nowy. Potem kolejna instalacja i historia się powtarza. Zanim nadejdzie kolejna awaria, zdążę zainstalować service packi i sterowniki, podłączyć komp do internetu (niekoniecznie) i niewiele więcej. Ostatnim razem mąż zdążył nawet pograć kilka godzin, ale na drugi dzień - missing operating system.
Dodam, że sprawdzałam dysk twardy pod kątem bad sectorów. Podłączałam też stary dysk, działał przez tydzień bez żadnych problemów - więc wykluczam problem np. z zasilaczem.
Próbowaliśmy resetować BIOS, zmieniać konfiguracje dyskow w ''IDE Configuration - nic z tego.
Ratunku!! Czy ktoś mi pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problemy są tylko na tym jednym dysku, przyczyna wydaje się oczywista. Jeśli dysk jest na gwarancji, proponuję zareklamować. Jeśli nie, zainwestować w nowy dysk. Bad sektory to nie wszystko, może uszkodzony jest kontroler lub jakaś część mechaniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z HDD... chciałem skopiować z niego część danych (jest to dysk z kopiami zapasowymi) no i niestety w połowie kopiowania się zwiesił, mowie trudno zdarzyć się może, wiec spróbowałem jeszcze raz i jeszcze raz... za kazym razem to samo. Na tym dysku zainstalowany jest ubuntu odpaliłem ubuntu przywitał mnie komunikat że "Ten dysk zawiera wiele błędnych sektorów" czy coś w ten deseń. Odpaliłem program do odczytu smart (w ubuntu). No i rzeczywiście.

I teraz się pojawia moje pytanie czy taki dysk nadaje się od razu na gwarancję? Czy to jest tak jak z monitorem musi być kilka bad pixeli aby nadawał się do reklamacji?

Dysk twardy WD Caviar GreenPower 500GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A taki dodatek ze SMART''a:

HD Tune: WDC WD5000AADS-00S9B Health

ID Current Worst ThresholdData Status
(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 0 Ok
(03) Spin Up Time 188 184 21 3591 Ok
(04) Start/Stop Count 100 100 0 164 Ok
(05) Reallocated Sector Count 199 199 140 5 Ok
(07) Seek Error Rate 100 253 0 0 Ok
(09) Power On Hours Count 100 100 0 25 Ok
(0A) Spin Retry Count 100 100 0 0 Ok
(0B) Calibration Retry Count 100 253 0 0 Ok
(0C) Power Cycle Count 100 100 0 86 Ok
(C0) Power Off Retract Count 200 200 0 63 Ok
(C1) Load Cycle Count 200 200 0 687 Ok
(C2) Temperature 110 101 0 33 Ok
(C4) Reallocated Event Count 195 195 0 5 Ok
(C5) Current Pending Sector 198 198 0 193 Ok
(C6) Offline Uncorrectable 198 198 0 189 Ok
(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok
(C8) Write Error Rate 198 198 0 559 Ok

Trochę się namnożyło badów... 189...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z netem, tym razem w mieszkaniu studenckim :P (w którym teraz mnie nie ma). Internet, tak prosto z gniazdka jest, jednak kiedy chce go mieć przez router (TP-LINK TL-WR340G) wykrywa sieć, jest połaczenie, jednak jest ono ograniczone (czyli po prostu nie ma neta).

Próbowałem zresetowac router (nie zrestartować), chcialem też użyć quick instalation w jego ustawieniach, jednak w pewnym momencie zażądało ode mnie adresu IP (skąd mam go niby wziąć?)

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Internet prosto z gniazdka powiadasz? U mnie tak jest prąd, w woda prosto w kranu leci. A na poważnie jaki ISP? Dla jasności: jaki dostawca oraz rodzaj internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 00:01, Myniek_rp napisał:

Internet prosto z gniazdka powiadasz? U mnie tak jest prąd, w woda prosto w kranu leci.
A na poważnie jaki ISP? Dla jasności: jaki dostawca oraz rodzaj internetu?


Aleś ty dowcipny..

Z tego co wiem, jest to Vectra, 8 MB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak se myślę że problem może leżeć po stronie adresu MAC i po prostu dostawca kontroluje tenże i nie pozwala na korzystanie komputerom i urządzeniom o innym adresie niż podany wcześniej. Jak internet działa na komputerze to sklonuj bądź przepisz adres MAC karty sieciowej z komputera na router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się