PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam mały problem, otóż posiadam program do nauki angielskiego na pc i jest tam funkcja do sprawdzania poprawności wymowy która niestety nie działa. Mam podłączony mikrofon, sprawdzałem ustawienia w panelu sterowania (w Windowsowych ustawieniach i tych bezpośrednio do karty dźwiękowej), nadal nic. Normalnie, np w programie "nagrywarka dźwięku" lub przy odsłuchu Steam, a nawet Macromedia Flasch (w którym to ten angielski się odpala) przy teście wszystko działa.
Czy ktoś wie co jest tutaj nie tak? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem baterię i problem nie zniknął... Cóż, spróbuję pożyczyć od kogoś zasilacz, jak na nim będzie to samo, to pewnie padła płyta i pójdzie cały komp do wymiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)
Dosyć niedawno temu pisałem tu, bo miałem problem z zacinaniem się gier na konfigu:
Procesor: AMD Phenom II X2 550
Ram: 4GB
Karta Graf: Radeon HD 4850
Płyta Gł: Asus m4a785td-v evo
Zasilacz: Modecom Feel 450W
Teraz rozwiązałem go, wystarczyło zainstalować sterownik do płyty głównej który kontroluje pracę radiatora, i w grach po prostu zwiększam jego moc, wtedy śmigają aż miło. Natomiast dziś pojawił się problem z Gothic II NK, uruchamiam wszystko ładnie, najwyższe detale itp, do czasu aż nie wyszedłem z wieży Xardasa, wtedy gra zaczęła nie miło "chodzić" tzn, nie jest to takie niemiłosierne ścinanie, da się grać ale jednak widać to i psuje "smak" rozgrywki.
Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?

PS: Mierzyłem ilość fps w mieście, ledwo wyciąga 14-15 maks. 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 12:37, Crew_900 napisał:

Hilfe !
Jak mogę odblokować porty w routerze TP-LINK TL-WR740N ?

Poszukaj czegoś takiego Jak virtual serwers, a btw polecam przeglądnąć instrukcję:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i nic to nie daje -.-
Chociaż w starym routerze to pomagało, a teraz przykładowo serwer zakładam i odblokowuję port w tej opcji no ale i tak nikt nie może dołączyć i nie widzi go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 14:52, Crew_900 napisał:

Czytałem i nic to nie daje -.-
Chociaż w starym routerze to pomagało, a teraz przykładowo serwer zakładam i odblokowuję
port w tej opcji no ale i tak nikt nie może dołączyć i nie widzi go

Może ci firewall blokuje? I oczywiście masz ustawione IP statyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 15:35, Crew_900 napisał:

Na stronie konfiguracyjnej Routera pisze, że Dynamiczne i takie zostaje przydzielone
jeżeli wybieram opcję wykrywania

Z tym dynamicznym to różnie bywa. Zwłaszcza kiedy chcesz przekierowywać porty. Przy każdym uruchomieniu jest pobierane IP, więc wystarczy nie to IP co trzeba i już masz porobione. Ustaw IP statyczne, a żeby nie robić bałaganu na routerze, weź najbliższy IP, i ustaw w DHCP żeby nie przydzielał twojego IP innym urządzeniom i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 15:39, Crew_900 napisał:

Sorry, zapomniałem zapodać screena

Chwila, co ty chcesz zrobić? Ten screen jest z WAN czyli ustawień dostawcy Internetu np. login i hasło. Masz tam taką ładną zakładkę Forwarding. Myślę że tam musisz szukać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 14:52, Crew_900 napisał:

Czytałem i nic to nie daje -.-
Chociaż w starym routerze to pomagało, a teraz przykładowo serwer zakładam i odblokowuję
port w tej opcji no ale i tak nikt nie może dołączyć i nie widzi go


Przede wszystkim na routerze porty się nie odblokowuje, a przekierowuje. Wchodzisz w Forwarding -> Virtual Servers, tam wybierasz port i IP na jaki ma być przekierowany. A żę IP potrafi sie zmieniać, lepiej od razu przypisać je na stałe do określonego MACa w DHCP -> Address Reservation.

A tak poza tym, ten panel konfiguracyjny jest najprostszym i najbardziej intuicyjnym jaki do tej pory widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 19:33, Misquamaqus napisał:

No to zrob tetsty pamieci ram jak to pisalem wczesniej i pokombinuj z dyskiem i przewodem
sygnalowym.
Jak to wykonasz i dalej beda problemy, to podsumujemy co juz zostalo wykonane i pojedziemy
dalej.


Witam po małej przerwie. Testy RAMu zrobione: prawie 5h i 6 pełnych cykli testów. Błędów brak. Jeśli chodzi o dysk to obawiam się, że na razie nic z tego. Żaden ze znajomych nie ma wolnego, czystego dysku do pożyczenia. Siostra dysk ma (na który notabene najbardziej liczyłem), ale okazało się że używa go jako backup na swoje dane... Mógłbym w sumie kupić drugi, ale trochę szkoda mi kasy, tym bardziej że nie potrzebuje więcej GB do zapychania... Mogę w inny sposób wykluczyć dysk? Gdyby coś z nim było nie tak, to nie sprawiałby problemów przy codziennym użytkowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokladnie co zrobiles w kierunku rozwiazania problemu i co nadal jest nie tak, bo zaczynam sie gubic.
Co do dysku, to byloby wskazane podmienic go razem z systemem i przewodami.
Wystarczy, ze podczas pracy Twoj obecny hdd wypusci blad i jest problem.
Tego nie wiemy i nie dowiemy sie bez podmiany hdd z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, otóż wczoraj przed przypadek wyrwałem z tylnego gniazda gdzie jest wejście na głośniki słuchawki .. i komputer nie widzi wgl dźwięku . Patrzyłem w ustawieniach wszystko jest tak jak trzeba podłączałem głośniki i nadal nie ma dźwięku jest w tym wejściu małe pęknięcie .. czy mam wymienić gniazdo czy karta dźwiękowa się popsuła ?? POMOCY !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glowy nie dam, ale w takim gniazdku jest przelacznik, ktory teraz prawdopodobnie jest na stale przelaczony i z tad brak dzwieku.
Jak masz mozliwosc zmiany gniazdka, to je wymien, ale uwazaj, bo pcb karty jest wielowarstwowe.
Niech to zrobi ktos z wiedzacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 16:55, Misquamaqus napisał:

Glowy nie dam, ale w takim gniazdku jest przelacznik, ktory teraz prawdopodobnie jest
na stale przelaczony i z tad brak dzwieku.
Jak masz mozliwosc zmiany gniazdka, to je wymien, ale uwazaj, bo pcb karty jest wielowarstwowe.
Niech to zrobi ktos z wiedzacych.

Czyli trzeba wymienić bo nic innego się nie da zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2010 o 16:58, Smaczny-Danonek napisał:

Czyli trzeba wymienić bo nic innego się nie da zrobić ?


Podmienic nie wymienic.
Moze sie okazac, ze dysk jest sprawny i wtedy zakup bedzie niepotrezbna strata pieniedzy.


Podsumuj co juz zrobiles, to zobaczymy co jeszcze pozostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 17:06, Misquamaqus napisał:


> Czyli trzeba wymienić bo nic innego się nie da zrobić ?

Podmienic nie wymienic.
Moze sie okazac, ze dysk jest sprawny i wtedy zakup bedzie niepotrezbna strata pieniedzy.


Podsumuj co juz zrobiles, to zobaczymy co jeszcze pozostalo.

całe wejście jest pęknięte bo rozkręciłem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się