PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2010 o 15:54, Nufiko napisał:

> słuchajcie, mam pytanie. otoz ostatnio wygrzebalem czesci z mojego starego laptopa,
i
> glownie chodzi mi o dysk twardy. mam na nim pare fajnych rzeczy, i chce je zrzucic
na
> kompa./ dysk ma niestety stare zlacze ATA... i chcialbym w jakis sposob podlaczyc
go
> pod PC. da wogole rade? gdzie go podpiac? mozna jakos na USB?

Najlepiej przez kieszeń na dysk.


a troche jesniej? bo nie bardzo lapie o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 10:25, mateuszbanach0 napisał:

a troche jesniej? bo nie bardzo lapie o co chodzi:)


Trochę się źle wyraziłem chodzi o obudowę na dysk, dostępne są w większości sklepów komputerowych tu masz trochę http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/b2J1ZG93YQ==/category/1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od dluzszego czasu nie grałem w zadna gre.Chciałem zatem sobie wczoraj pyknac wieczorem w Cod MW 2,wchodze wiec do steama no i odpalam.Intro jakos sie scina,menu scina sie takze,myszka tak samo chodzi,animacja tez scieta.Nie wygladalo to tak,ze sie calkowicie zacielo ale wszystko chodzilo na zacinajac sie (uniemozliwia to rozgrywke). Pomyslalem-to zrobie se reintstal gry i steam to bedzie git. Wlaczylem sobie wiec starsza gre (konkretnie hitman 3)...Chodziło wporzadku. Dzisiaj z ciekawosci właczylem sobie 3 inne nowsze gry,wiedzmina splinter cell conviction i mafie 2......Takze te gry chodza na takim "przycięciu". Co moze byc przyczyna tego i jak sobie poradzić?
Wczesniej wszystko chodziło ok,komputer spełnia całkowicie wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zassaj i wlacz HWMonitor na czas gry i wrzuc screena, zeby zobaczyc czy cos sie nie przegrzewa.
Sprawdz tez dokladnie czy nigdzie duzo kurzu nie zalega, czy jakies programy w tle nie chodza, mozesz zrobic skan i defragmentacje dysku, ale przede wszystkim sprawdz temp. podczas obciazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz na myśli jakiś konkretny program? W opcjach gry może da się zmienić tylko jak? Nie mogę wejść do gry i kliknąć opcje, bo nie widzę obrazu ;/ Nie znam się na tyle, żeby samemu w plikach znaleźć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 13:12, Radekl2 napisał:

A masz na myśli jakiś konkretny program? W opcjach gry może da się zmienić tylko jak?
Nie mogę wejść do gry i kliknąć opcje, bo nie widzę obrazu ;/ Nie znam się na tyle, żeby
samemu w plikach znaleźć ;/

program Direct Refresh 1.2

W nim jak już go włączysz, znajdujesz swoją rozdzielczość ekranu i ustawiasz częstotliwość na taką jaką potrzebujesz.

A w opcjach nie wiem czy da rady zmienić, to już zależy od gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za drugiego posta no ale moze cos doda.

Problem tyczy sie teraz wszystkich gier (okazalo sie ze tylko hitman chodzil dobrze,deinstalowalem go co nic nie pomogło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nosz nie wyrabiam. Czy w jakichkolwiek ustawieniach w Viście jest coś takiego, co rozłącza Internet po jakimś czasie bycie nieaktywnym? Tak jak wyłączanie monitora? Denerwuje mnie to, ilekroć odejdę on kompa na dłużej niż 10 minut to sru, całe połączenie się przerywa, po czym przy machnięciu myszką - wraca. Co to ma być? Czy może mam takie beznadziejne łącze radiowe? Tak się dzieje od kilku grubych tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 17:44, Piciambeer napisał:

Nosz nie wyrabiam. Czy w jakichkolwiek ustawieniach w Viście jest coś takiego, co rozłącza
Internet po jakimś czasie bycie nieaktywnym? Tak jak wyłączanie monitora? Denerwuje mnie
to, ilekroć odejdę on kompa na dłużej niż 10 minut to sru, całe połączenie się przerywa,
po czym przy machnięciu myszką - wraca. Co to ma być? Czy może mam takie beznadziejne
łącze radiowe? Tak się dzieje od kilku grubych tygodni...


Trochę strzelam ale może to pomoże: wejdź w Menedżer urządzeń znajdź kartę sieciową -> Właściwości -> zakładka Zarządzanie energią -> odznacz Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. Ewentualnie zerknij w profile zarządzania energią czy też nie wyłącza czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooooooosz skubany, miałem zezwolenie na wyłączanie go w celu zaoszczędzenia energii... Dzięki, jestem ciekaw czy sytuacja się jeszcze powtórzy :>

Tak czy owak dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie problem ... bardziej dylemat ;]

Od jakiegoś czasu poszukuję dysku 1.5 TB, przeznaczonego głównie do archiwizacji danych. Przez jakiś czas czekałem, aż Samsung wprowadzi nowe dyski ze swoimi nowymi, większymi talerzami, ale tak się nie stało. Później WD wprowadziło dysk 3 TB, na 4 talerzach … i tu pojawia się pierwsze pytanie :

- czy wiadomo coś o wydaniu przez WD dysku 1.5 TB na dwóch talerzach ?

Jeżeli z tego pomysłu nici, pozostaje zabawa trzema talerzami. Jakie dyski proponujecie? Myślałem nad Samsungiem F3EG (HD153WI), ale nie udało mi się go znaleźć (przynajmniej w popularniejszych sklepach), jest za to model F2EG (HD154UI). Ciekawe czemu jeszcze nie ma dysków 1.5 z serii F4?

Aha, jeżeli macie swoje typy na dobry dysk 1.5 TB to dawajcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 19:08, Sand_Wraith napisał:

Nie problem ... bardziej dylemat ;]

Od jakiegoś czasu poszukuję dysku 1.5 TB, przeznaczonego głównie do archiwizacji danych.
Przez jakiś czas czekałem, aż Samsung wprowadzi nowe dyski ze swoimi nowymi, większymi
talerzami, ale tak się nie stało. Później WD wprowadziło dysk 3 TB, na 4 talerzach …
i tu pojawia się pierwsze pytanie :

- czy wiadomo coś o wydaniu przez WD dysku 1.5 TB na dwóch talerzach ?

Jeżeli z tego pomysłu nici, pozostaje zabawa trzema talerzami. Jakie dyski proponujecie?
Myślałem nad Samsungiem F3EG (HD153WI), ale nie udało mi się go znaleźć (przynajmniej
w popularniejszych sklepach), jest za to model F2EG (HD154UI). Ciekawe czemu jeszcze
nie ma dysków 1.5 z serii F4?

Aha, jeżeli macie swoje typy na dobry dysk 1.5 TB to dawajcie ;]


WD ears 64mb cachu i do wyboru 1,1-5,2 tb mi spokojnie styka i jego cena tez nie straszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2010 o 20:14, vinnere napisał:

WD ears 64mb cachu i do wyboru 1,1-5,2 tb mi spokojnie styka i jego cena tez nie straszy
;]


Okej ale ten też jedzie na 500 (3 talerze, 6 głowic). Co bardzo ciekawe komputronik podaje, iż jego prędkość obrotowa wynosi 7200 a cdr.info i proline 5400 ...

Dlatego też jestem ciekaw kiedy wyjdzie wersja z dwoma talerzami (750), wtedy z pewnością puszą je na 7200, dysk będzie tańszy, szybszy i mniej podatny na awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 20:50, Sand_Wraith napisał:


> WD ears 64mb cachu i do wyboru 1,1-5,2 tb mi spokojnie styka i jego cena tez nie
straszy
> ;]

Okej ale ten też jedzie na 500 (3 talerze, 6 głowic). Co bardzo ciekawe komputronik podaje,
iż jego prędkość obrotowa wynosi 7200 a cdr.info i proline 5400 ...

Dlatego też jestem ciekaw kiedy wyjdzie wersja z dwoma talerzami (750), wtedy z pewnością
puszą je na 7200, dysk będzie tańszy, szybszy i mniej podatny na awarie.


masz racje ze podaja inaczej ale mnie to tez wkurzalo bo nie chcialem wolnego dysku wiedz dzwonilem do WD i powiedzieli ze to jakos sie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z kompem niestety trwają nadal. Tym razem coś dzieje się z netem. Bardzo często bywa tak że gdy próbuję wejść na jakąś stronę wyskakuje mi informacja o ataku i zamiast widzieć wybraną stronę wyskakuje mi strona, gdzie jest pokazane jak instalują się wirusy (dołączam obrazek). Gdy te "instalowanie" się skończy pojawia mi się informacje o zamiarze ściągnięciu jakiegoś pliku.
Ostatnio z mojego kompa korzystało sporo osób, zupełnie nie wiem co to może być. Dlaczego ta strona ciągle wyskakuje ? Bardzo mi to utrudnia korzystanie z neta. Proszę Was o pomoc.

20101108210814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, witam ponownie. Mam nowe fakty odnośnie mojego problemu ze zwiechami. Pamiętasz jeszcze:)? Więc tak: wykluczyłem listwę (grałem 2-3h bez listwy i z listwą - nic się nie działo), gniazdo PCI-E na mobo a także gniazda D-SUB w grafice. Jutro pewnie będą testy z kartą muzyczną. Pozostanie jeszcze napęd optyczny, kabelki od gniazdek panela zewnętrznego no i kwestia gniazdka (teraz komp jest podłączony do innego niż wcześniej). Mam też dziwne wrażenie że na obudowie, przy podłączonym zasilaniu, pojawia się niewielkie napięcie. Nie to że kopie czy coś, ale przy przepinaniu kabli dotknąłem obudowy wierzchem dłoni i... takie dziwne uczucie. Odpinam zasilanie - efektów brak. Jeśli to jakieś "lewe" napięcia to jak je mogę zmierzyć miernikiem?

Dnia 06.11.2010 o 04:42, Misquamaqus napisał:

Potem pojdziemy na pajaka.

Mam nadzieje że to znaczy na piwo :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, ze nie masz uziemienia.
Mialem dokladnie to samo z szczatkowym napieciem na obudiwie komputera.
Mozna podlaczyc obudowe przewodem do kaloryfera, jezeli kaloryfer ma miedziane/mosiezne rurki do sciany.
To bedzie tymczasowe uziemienie.
Pisalem o probniku napiec, zeby nim sprawdzic szczatkowe napiecie na obudowie.
Zrob to.

A pajak, to calkowite rolzozenie plyty glownej i odpalenie jej na stole :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 21:13, White_Eagle napisał:

Moje problemy z kompem niestety trwają nadal. Tym razem coś dzieje się z netem. Bardzo
często bywa tak że gdy próbuję wejść na jakąś stronę wyskakuje mi informacja o ataku
i zamiast widzieć wybraną stronę wyskakuje mi strona, gdzie jest pokazane jak instalują
się wirusy (dołączam obrazek). Gdy te "instalowanie" się skończy pojawia mi się informacje
o zamiarze ściągnięciu jakiegoś pliku.
Ostatnio z mojego kompa korzystało sporo osób, zupełnie nie wiem co to może być. Dlaczego
ta strona ciągle wyskakuje ? Bardzo mi to utrudnia korzystanie z neta. Proszę Was o pomoc.


Złapałeś jakiegoś robaka, zastosuj kombo skan na wirusy + AdAware + Spybot jak nie pomoże będziemy myśleć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WitaM! ;d

Z żeznań mojego brata wynika, że od wczoraj "coś złego" działo się z komputerem. Dzisiaj włączam, patrze i połowa ekranu jest przesunięta w oknie wczytywania systemu jak i w oknie tym początkowym (Gdzie możliwe jest wejście do biosu) Wyskakiwały jakieś błędy, nie było liter ogólny syf... Nic nie mogłem włączyć. Oczywiscie zrobiłem format dwóch dysków rąbnąłem od nowa system lecz... mam nadal tą połowę okna w tym początkowym (Tak jakby przesunięta) Reszta działa, co jest grane?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się