PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam pewien problem z internetem. Mianowicie, na PC rozłącza mi go co jakiś czas. Czasem częściej, czasem rzadziej, czasem mogę pół dnia siedzieć bez rozłączenia. I szukam przyczyny tego. Mam bezprzewodowy router, kartę wifi na USB. Internet na innym laptopie i na PS3 chodzi bez zarzutu, a tu się rozłącza. Instalowałem sterowniki do karty wifi najnowsze, poodznaczałem opcje oszczędzania energii na kontrolerach USB i karcie sieciowej i wciąż to samo. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duza jest odleglosc miedzy routerem a karta wifi? jakie sa przeszkody (duzo scian, akwarium, mikrofalowki, itp.?)
podlacz na jeden dzien kablem i sprawdz czy dalej bedzie Cie rozlaczac, jesli nie, to masz odpowiedz.
Sprawdz tez czy ludzie w poblizu Twojego domu nie maja WiFi na tym samym/podobnym kanale (czyli czestotliwosci), jesli tak, to zmien u siebie na inna, bo mozecie nawzajem sie zaklocac.
Czasem rozwiazaniem moze byc tez przesuniecie routera/komputera z wifi o kilka cm, tak ze sygnal latwiej dochodzi, ale mysle, ze to juz probowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej kablem połączone, i nie rozłączało. Przeniosłem się do swojego pokoju i rozłącza. Jest jedna ściana, nie ma mikrofalówek żadnych. PS3 jest w pobliżu kompa i z nią wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 16:30, fifomaniak napisał:

Miałem wcześniej kablem połączone, i nie rozłączało.


No to masz rozwiazanie. :P Poprowadz kabel - po podlodze, albo przewierc sciane.

Cos zakloca (np. wifi sasiadow , inne urzadzenia w domu, itd.) albo slaba karta wifi (jesli masz inna pod reka to sprawdz czy nie bedzie lepiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahoj!
Jest problem i nie wiem jak go rozwiązać.
Otóż kiedy włączę komputer, wszystko się tam załaduje i pokazuje się ekran "Zapraszamy!", po chwili to znika i pokazuje się ekran z użytkownikami (tak jakbym niby miał wpisywać hasło), co jest dziwne, bo nie mam hasła. No, ale co tam, klikam w to konto, robi się czarny ekran na chwilę i znowu pokazuje się to samo. Mogę wiecznie wciskać tego użytkownika, ale nic to nie daje.

"Naprawiłem" Windowsa, ale nic to nie dało. Teraz włączyłem tryb awaryjny, ale nie wiem co dalej.

Vista 32-bitowa, SP2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2010 o 15:04, Crew_900 napisał:

Ma ktoś rozwiązanie na ten problem na screenie ?
Cały czas to mi zaśmieca system


Marcin.... kliknij w wyszukiwarke systemowa "drukarka" i poszperaj w opcjach, ktore wyskocza.
Mam na mysli udostepnianie drukarek.

20101112151839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z bluetooth - czy jak to tam sie pisze

mam bluetooth w pc i w komie.. zaznaczam zdjęcie / film itd.. np jedno zdjęcie biorę w pc odbierz plik ( mam już ustawione ze domyślnie jest moja koma hasło podałem wcześniej takie samo do zweryfikowania itd) pasek pobierania pc dochodzi do 2/5 paska i koniec...
win 7

20101112213208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam to.
Zrobiłem tak jak pisałeś, w udostępnianiu była już zaznaczona drukarka, więc kliknąłem dalej i dało mi tam kod który zapisałem i kliknąłem zakończ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie parę dni temu taki dysk zewnętrzny :
http://allegro.pl/transcend-dysk-640gb-usb-3-0-predkosc-5gb-s-i1295807396.html

Były i są takie problemy, że coś cienko mi działa na dwóch złączach na górze obudowy, bezpośrednio pod płytę główną dobrze działa.
Wie ktoś dlaczego tak jest ? No i wtedy jak podłączony pod te USB na górze obudowy kopiowanie z dysku na dysk jest praktycznie niemożliwe, transfer spada prawie do zera.
Może tam jest za niskie zasilanie jak na ten dysk ? Można je zwiększyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem !
Przed chwilą wyłączył mi się PC i już się nie włącza -.-
Grałem sobie w Dead Space i poczułem jakby spalony plastik lub coś takiego, więc wyłączyłem grę i szybko everesta by zobaczyć temperatury i tu nagle PC się wyłączył, już chciał się sam ponownie uruchomić ale padł.
Wszystkie podzespoły wyjąłem , na wszystko patrzyłem i nic nie zauważyłem.
Teraz jak próbuję odpalić to na chwilkę zapala się lampka od zasilania w obudowie i pada.

Proszę o pomoc : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie czasem jeden z moich 2 głośników nie działa. Dzisiaj, gdy to się zdarzyło podczas słuchania muzyki, przeniosłem cały dźwięk na ten niedziałający. Oczywiście nic nie było słychać... póki nie puściłem suwaka, wówczas można było usłyszeć normalne systemowe "bip". I teraz nie wiem co zrobić, bo ten głośnik nie odtwarza muzyki, ale dźwięki systemowe już tak O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 16:43, Crew_900 napisał:

Mam problem !
Przed chwilą wyłączył mi się PC i już się nie włącza -.-
Grałem sobie w Dead Space i poczułem jakby spalony plastik lub coś takiego, więc wyłączyłem
grę i szybko everesta by zobaczyć temperatury i tu nagle PC się wyłączył, już chciał
się sam ponownie uruchomić ale padł.
Wszystkie podzespoły wyjąłem , na wszystko patrzyłem i nic nie zauważyłem.
Teraz jak próbuję odpalić to na chwilkę zapala się lampka od zasilania w obudowie i pada.

Proszę o pomoc : (

Nie siedzę za bardzo w tym temacie, ale myślę że jeśli podkręcałeś procka (o ile go podkręcałeś) to mógł ci zasilacz wykitować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem.

Chcę włączyć laptopa.

No więc włączam, świecą się 2 pierwsze diody z lewej, reszta się nie świeci, ekran się w ogóle nie włącza klawiatura też nie działa(dioda od capslocka nie zapala się)

Słychać wewnątrz że wentylator chodzi, ale ogółem to laptop nie działa.

Co się dzieje?
Albo raczej..Co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 19:28, Crew_900 napisał:

Nie podkręcałem niczego

Hmmm.... Jak mówiłem, nie siedzę w tym za bardzo. Sorry, mam nadzieję że ktoś inny zdoła ci pomóc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę późno na twój temat, ale próbowałeś zresetować bios? Skoro problem jest już tylko przy ładowaniu się biosu a nie podczas pracy w windowsie, to można wykluczyć uszkodzenie monitora i karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie....
Dla czego u Was wystepuja probemy z oprogramowaniem/sprzetem, skoro inni uzytkiwnicy majac ten sam/podobny sprezt nie maja problemow ?

Moze poszukacie bledow w waszym uzytkowaniu komputera ?


To nie jest obraza, tylko wezcie hardware i soft w Swoje rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem...: otóż nie było mnie 3 dni w domu, a po powrocie wczoraj okazało się, że na kompie mam wirusa: "security internet suite" czy jakoś tak, znalazłem solucję jak się tego pozbyć m.in. ta: http://www.product-reviews.net/2010/08/12/security-suite-virus-removal-guide/ , w skrócie zainstalowałem w awaryjnym trybie taki programik który mi usunął tego wirusa (i masę innych trojanów itp...). Po resecie faktycznie nie było problemu, ale gdy chciałem wejść na neta okazało się że strony albo wcale sie nie wczytują albo tak wolno że zdążyłbym zjeść kolację za ten czas...(na ie, ff i operze to samo) nie wiem co jest grane, wszedłem do menedżera urządzeń i zauważyłem bardzo dużą ilość procesów, które widziałem pierwszy raz na oczy:/ zacząłem je po kolei wyłączać i pomogło w miarę. Dalej nie chodzi zbyt dobrze ale mniej więcej mogę swobodnie działać. Tu pojawił sie kolejny problem bo nie mogę się zalogować ani na youtube ani na g-mailu ponieważ wyskakuje mi komunikat taki jak na obrazku. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcjami z neta ale nic nie pomaga, nie wiem co z tym zrobić, chyba tylko format ratuje:/ ale może ktoś coś wie więc pytam i proszę o pomoc.

20101115225619

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się