PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam taki problem,nacisnąłem losowy przycisk przypadkowo i na danej stronie mi się zapisało i strona jest mała itd. A przy drugiej jest bardzo przybliżona i przy pierwszej oddalona.Jak klawiaturą wrócic do normalnosci itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o programach które mają (podobno) przyśpieszać i optymalizowac pracę koomputera, szybciej odpalać systemi, usprawnić działanie internetu?

Słyszałem opinie że to kaszana i mozna sobie narobić kłopotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden program nie uczyni z twojego komputera cudów, tutaj liczy się ''dbanie o niego''. Defragmentacja, usuwanie zbędnych rejestrów, wyłączanie niepotrzebnych opcji itd. Taka optymalizer(jak mogę to tak nazwać) robi to... ale wiesz co on zmienia? Co uznaje za niepotrzebne? Leci jak jemu engine wymyśli. Nawet nie skapniesz się, że usunął tobie połowę ważnych rzeczy ;)

W sumie nie wszystkie tak działają, ale większość.


@BartexooN
ctrl(lewe, nie wiem jak z prawym jest) i kołko myszki ew. +/- ot tajemna kombinacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 19:13, pluszi napisał:

Słyszałem opinie że to kaszana i mozna sobie narobić kłopotów


Nie koniecznie, sam osobiście od wielu już lat korzystam z programu TuneUp!. Większość takich narzędzi jest bezpiecznych , niektóre mają do wybrania poziomy ostrożności , czyli ile i jakiego typu "niepotrzebne" pliki mają zostać usunięte.Wszystkie te cudowne programy robią dokładnie to co kolega pisał wyżej, automatyczna defragmentacja, kasowanie historii, skrótów, ciasteczek, pozostałości po odinstalowanych aplikacjach czy dbanie o folder Prefetch . Myślę, że nie ma się tutaj co obawiać , po prostu musisz znaleźć odpowiedni program , jest wiele darmowych, chociażby Crap Cleaner , ważne by miał opcje backupu i możliwość wyboru niepotrzebnych plików które mają zostać usunięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się gdy przeinstalowałem windowsa.
Niby wszystko dobrze, ale jak włączam komputer to użycie procesora wynosi około 70%, wcześniej tego nie było.
Albo też jak coś robię chwilę, to nagle mi miejsce na dysku systemowym maleje.
Nie wiem o co chodzi, ale mam nadzieję, że ktoś wie jak mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 14:20, wychoniu napisał:

Witam

Mam zamiar kupić nowy komputer z dyskiem SATA II. Chcem również podłączyć mój drugi
dysk z danymi SATA II. Moje pytanie: Jak mam ustawić zworki w obu tych dyskach?


Jakie zworki ?
W dyskach sata nie trzeba stosowac zworek.
Kazdy dysk podpinasz do osobnego kontrolera sata na plycie glownej i to wszystko.
W biosie beda widoczne dwa dyski i tam przydzielasz, z ktorego system ma startowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wyjątkowo noobskie pytanie...
Która temperatura jest poprawna i dokładna ?

Konkretnie chodzi o grafikę [EVGA GTX260 65 nm] i GPU-Z :

Czy temperatura odczytywana ze sterownika [w tym wypadku w idlu jest to u mnie 52 stopnie]
Czy też temp odczytywany z sensora ADT7473 [w tym wypadku idle wynosi 45 stopni]

Jest to o tyle istotne, że po primo nie wiem który temp traktować wiarygodnie, secundo w stresie [podcinając np w crysisa czy gta4] wolał bym wiedzieć czy prawidłowy odczyt to 86-92 stopnie czy też 78-84 =)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2010 o 19:09, Misquamaqus napisał:

Jakie zworki ?


Kolega pewnie pomylił dyski z ATA ;) skoro się pyta o zworki, więc pewnie owy posiada.

wychoniu - musisz znaleźć tam gdzieś na schemacie z tyłu dysku (bądź w niektórych modelach na dysku) i zapiąć na master.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzies obilo mi sie o uszy, ze sterownik zawyza dane odczytywane z czujnika ADT7473, bo ten czujnik jest jest troche dalej od rdzenia, niz powinien.
Ale pogooglowac dla pewnosci mozesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam następujący problem z kompem :

Próbuję odpalić Games for Windows Live, program pokazuje mi błąd, każe skorzystać z pomocy technicznej Microsoftu, ale wszyscy dobrze wiemy jak ta "pomoc" wygląda. Mianowicie wyświetla mi się lista miliarda możliwych problemów enumeratywnie wyliczonych, a nie do wszystkich są rozwiązania.
Jako, że nie jest to jedyny problem, z którym mam problem, (głównie mam problem z grami), poszperałem trochę w sieci i skorelowałem problem ze środowiskiem .NET Framework. Wydaje mi się, że musiałem coś sknocić wcześniej, ponieważ mam obecnie zainstalowane wersje 1.1 i 4.0, czy to może być przyczyna problemów z GFWL ?
Próbowałem z kolei zainstalować wersje 3.0, 3.5, 3.5 SP i 3.5 Language Pack , ale nadaremnie. Za każdym razem wyskakuje mi jakiś problem, a to niekompatybilność systemu, a to konieczne wyłączenie określonych funkcji w Panelu (wyłączałem je z 1000 razy) a to nieobsługiwanie mojego systemu operacyjnego.

Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie podales systemu.

Pierwsza sprawa, to zaktualizowanie systemu poprzez wgranie najnowszych SP.
Zrobiles to ?
Zaktualizowanie srodowiska directX.
Zrobiles to ?

Tu masz pliczek z dx:

http://download.microsoft.com/download/1/7/1/1718ccc4-6315-4d8e-9543-8e28a4e18c4c/dxwebsetup.exe

A SP sie wyszuka jak podasz system operacyjny i jego bitowosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 10:31, Misquamaqus napisał:

Pokaz odczyt z gpu-z i z hwmonitora.
Obciaz grafike jakas gra/testem.


Wklejanie screena nie ma sensu - Hwmonitor podaje zawsze temp który odczytuje ze sterownika, gpu-z podaje obie temperatury, everest podaje temperaturę czujnika ADT7473.

Grafikę pod obciążeniem benchmarkami mam maksymalnie na poziomie 85-90 stopni [z czego 90 bardzo rzadko i tylko przy wymagających benchmarkach, 3d mark 06 (bo jade ciągle na xp) nie wygrzewa jej do 80 stopni nawet, podobnie jak większosc gier, konkretnie tylko dwa tytuły ją tak męczą, ale z tego co wygooglowałem jedna giera [divinity2] jest po prostu tak skonstruowana, że obciąża maksymalnie gpu ale tylko w 60% cpu i zgadzało by się to z odczytami jakie sprawdziłem ostatnio]


kuba9876543210
dokładnie to samo wyczytałem gdzieś na forum nvidii ale wszystko co znalazłem związanego z tym tematem to tylko ogólniki stąd moje pytanie tutaj =)
Zakładam, że odczyt sterownikowy jest pewno specjalnie tak skonstruowany, co by początkujący OC nie spalili sobie układów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem źródło problemu! Informacja przyda się wszystkim, którzy mają problem z komunikacją między XP i Vistą i chcieliby bez problemów wymieniać pliki itp. :

1) Wejdźcie we właściwości połączenia sieciowego, z którego korzystacie (Połączenie lokalne, kablem albo przez wifi).
2) Na XP mam: Protokół internetowy (TCP/IP); na Viście: IPv4. Wybieramy na każdym kompie podane składniki
i wchodzimy w ich właściwości.
3) Zakładka ogólne, wybierzmy opcje zaawansowane i tam zakładka WINS
4) Dodaj: dodajemy adres sieciowy komputerów, z którymi chcemy mieć zapewnioną komunikację (czyli to 192.bleblelble...)

Pkt. 3 i 4 przebiega na obu systemach tak samo. Mam nadzieję, że komuś pomogłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam następujący problem
Komputer jest po formacie, czysty Windows, nowe stery.
Czasami kiedy uruchamiania pokazuje się ekran ładowania Windowsa XP jest cały przyciemniony tak , że ledwo widoczny.Po prostu nic się nie dzieje. Dopiero po kilku resetach pojawia się normalny.
Macie jakieś pomysły skąd to się bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam
Dostałem kompa do przeczyszczenia i taki problem jest, że nie mogę wejść na dysk C (patrz zdjęcie)
Oraz strony w necie tak wyglądają ( patrz zdjęcie )
Proszę o pomoc

20101218151843

20101218151847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 15:18, Crew_900 napisał:

Taki problem mam
Dostałem kompa do przeczyszczenia i taki problem jest, że nie mogę wejść na dysk C (patrz
zdjęcie)
Oraz strony w necie tak wyglądają ( patrz zdjęcie )
Proszę o pomoc



miałem kiedyś problem jak z tym dyskiem C wchodziłem przez total comander, a problem znikł dopiero po reinstalacji systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się