PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wreszcie zabrałem się za naprawę starego kompa, ale kompletnie nie mam pomysłu co może być z nim nie tak. Windows uruchamiał się tylko do napisu Zaparaszamy, po czym komp siadał bez zasilania. Teraz reinstaluję Win XP, ale znowu przyciął się podobnie, zero reakcji ze strony kompa, brak zasilania w USB, PS2 itp... :/
W trybie awaryjnym system działał, dopóki nie podłączyłem czegoś do usb... Z góry thx ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki problem z cool''n''quiet. CNQ posiada 4 stopnie (0,1, 2, 3). Jak jest w idlu to jest spoko, czyli 4x 800MHz, ale jak włączę jakąkolwiek grę, nawet niczego nie wymagającego Warcrafta III (menu), to ustawione jest 4x 3200 MHz, ofc jest to niepotrzebne, bo grałem na 2100MHz i wszystko było cacy.
Korzystam z programu K10stat (do ręcznego ustawiania cnq, także do o/c, bo można zmieniać napięcia), jednakże pytanie dotyczy tego, czy da się "ręcznie" narzucić procesorowi fazę cnq, w jakiej ma pracować?

Jeszcze jedno pytanie z innej beczki: Czy obniżając standardowe taktowanie procka można utracić gwarancję? Bo oc powoduje utratę, ale "under clocking"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2010 o 20:45, Jackal-pl napisał:

Jeszcze jedno pytanie z innej beczki: Czy obniżając standardowe taktowanie procka można
utracić gwarancję? Bo oc powoduje utratę, ale "under clocking"?



A jak Ci udowodnią, że podkręcałeś jak zjarasz procka ? Bo nie rozumiem ? Poza tym producenci procesorów jak i mobo sami do tego zachęcają ... I nie wczytałem w żadnej karcie gwarancyjnej, że się traci gwarancje po takim zabiegu ... właśnie dlatego, że jak przesadzisz z OC to zjarasz procka/pamięć/grafike czy co tam chcesz ... a jak padnie co innego zawsze możesz obniżyć taktowania do stockowych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Wersja Service Packa 3 jest tylko jedna, czy niektóre są nowsze?

2. W jakiej kolejności mam zainstalować oprogramowanie po formacie dysku? Najpierw stery płyty, karty, potem SP3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 09:42, Hommicide napisał:

1.Wersja Service Packa 3 jest tylko jedna, czy niektóre są nowsze?

2. W jakiej kolejności mam zainstalować oprogramowanie po formacie dysku? Najpierw stery
płyty, karty, potem SP3?


SP1 jest jeden.
Po instalacji systemu, trzeba wprowadzic oprogramowanie do platformy, a dopiero pozniej wgrac sP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. I juz mam pierwszy problem. Zakupiłem Pentium Dual Core E5500. Po Uruchomieniu kompa jak się bootuje wyskakuje mi komunikat Can''t detect TPM device. Moja płyta głowna to MSI MS-7383 G31M2 Ver.1.0. Wcześniej jechałem na C2D 4400 i było okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 14:28, Marekvader napisał:

Siema. I juz mam pierwszy problem. Zakupiłem Pentium Dual Core E5500. Po Uruchomieniu
kompa jak się bootuje wyskakuje mi komunikat Can''t detect TPM device. Moja płyta
głowna to MSI MS-7383 G31M2 Ver.1.0. Wcześniej jechałem na C2D 4400 i było okej.


A czy na pewno twoja płyta obsługuje procesory intela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 14:28, Marekvader napisał:

/ciach/


Możesz mieć problem.
Tu masz listę obsługiwanych przez Twoją płytę procesorów:
http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1290&maincat_no=1#menu

Jak widzisz nie ma tam P DC E5500.

Spróbuj wsadzić starego proca i wgrać najnowszy bios do płyty. Może wtedy będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilą sam z siebie wyłączył mi się komp, po ponownym odpaleniu nie wykryło mi napędu DVD, próbowałem przywrócić go przez" dodaj sprzęt" ale tam też go nie wykrywa. W biosie nie lubię grzebać ale podejrzałem co tam widać i nigdzie napędu nie widać.
Jakieś sugestie nie wymagające przełaczania taśm i zworek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 17:06, Net_com napisał:

Mam pamięci OCZ Reaper 1066mhz 2x2 gb , czy wszytskie prędkości i częstotliwości są takie
ja powinny być ?


Tak.

Dnia 27.12.2010 o 17:06, Net_com napisał:

Rozumiem , że te 534 mhz mnoży się razy dwa ?


Tak.

Tak samo jest w DDR3 i DDR4, w DDR5 mnoży się przez 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2010 o 11:51, AdrianShepard napisał:

Gwarancja powinna objąć jeśli masz jeszcze na gwarancji. Sprawdz okablowanie może coś
źle podłączyłeś


Na gwarancji mam do końca wakacji. Nie, podpiąłem dobrze, nawet myślałem z kolegą że może nie starcza zasilania bo jednak obudowa kilka neunów i wiatraczków (jak to od Aercoola) dlatego zapiąłem samo zasilanie płyty i procka, ale nic, efekt ten sam. Więc ja obstawiam że mogło nastąpić jakieś zwarcie, bo potencjalne źródła (zasilacz, grafika) zostały wykluczone. A z tego co zauważyłem to sloty płytki nie działają, bo wsadziłem do innego slotu, inną kartę i dalej występuje problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać. Podczas grania w dowolnie jaką grę po pewnym czasie działania występuje mi taki komunikat : "Program program.exe przestał działać", po czym gra się wyłącza.

Mój sprzęt :
Windows : Windows 7 Professional (64- bit)
Procesor : DualCore AMD Athlon 64 X2 Black Edition, 3200 MHz (16 x 200) 6400+
Płyta główna : Gigabyte GA-M720-US3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Karta graficzna : ZOTAC NVIDIA GeForce 8800 GTX (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)
RAM : OCZ Reaper HPC OCZ2RPR10662G 2x2GB
Obudowa: Thermaltake SwingRS

Zamieszczam jeszcze informacje o temperaturach :
Płyta główna : 52 °C (126 °F)
Procesor : 39 °C (102 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 : 31 °C (88 °F)
Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 : 26 °C (79 °F)
MCP : 62 °C (144 °F)

Zasilacz :
CHIEFTEC CFT-650-14C 650 W. , 47Hz-63hZ

Podejrzewam , że przyczyną jest zasilacz lub karta graficzna.
Proszę o pomoc

Zrobiłem test karty programem Video Memory Stress Test 1.7.116 , logi dostępne na http://rapidshare.com/files/439581432/vmtlog.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem znów z routerem : / Co jakiś czas bardzo ogranicza mi transfer np. dzisiaj teraz, max prędkość pobierania to parę kb/s a jak odłączyłem go i jest tylko modem to jest mój maksymalny transfer 3.0 Mb/s
O co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić najbardziej optymalne sterowniki do starszych tytułów tak 2007 rok ale także żeby niektóre nowsze także chodziły.

Do Karty Geforce 8600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 15:37, Phobos_s napisał:

> /ciach/

Możesz mieć problem.
Tu masz listę obsługiwanych przez Twoją płytę procesorów:
http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1290&maincat_no=1#menu

Jak widzisz nie ma tam P DC E5500.

Spróbuj wsadzić starego proca i wgrać najnowszy bios do płyty. Może wtedy będzie działać.

Modliłem się żeby nie aktualizować tego biosa (wczoraj przez 2h latałem po kumplach za stacją dyskietek i dyskietką). Po trzech nieudanych próbach przeczytałem instrukcję i ... działa. THX za pomoc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam napęd LG GSA-H55L. Kilka dni temu przestał czytać płyty DVD. CD odczytuje bez problemu.
Pierwsze co zrobiłem to usunąłem w menadżerze urządzeń kontrolery IDE aby system sam od nowa wykrył i zainstalował napęd.
Niestety nic to nie pomogło. Próbowałem podłączać do napędu zapasowe kable aby upewnić się że po prostu nie zepsuł się ten do którego miałem podłączony do tej pory. Na każdych było to samo.
Po włożeniu płyty DVD, ta kręci się ale komputer w ogóle jej nie widzi. Dodatkowo nazwa napędu z "Stacja dysków DVD-RAM" zmienia się na "Stacja dysków CD". Po wyjęciu płyty wszystko wraca do normy (czyli pierwotnej nazwy).
Podłączałem napęd u kolegi i u niego czytało wszystkie płyty DVD bez najmniejszego problemu.

Ktoś może coś poradzić? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 11:50, kaczek93 napisał:

/ciach/


Zainstaluj najnowszy firmware.
1.06 możesz znaleźć tutaj:
http://www.opendrivers.com/driver/289272/lg-gsa-h55l%28internal-20x-super-multi-dvd-writer%29-firmware-1.06-windows-2000-xp-vista-free-download.html

Poza tym upewnij się, że czytnik jest ustawiony na UDMA i spróbuj poprzestawiać napędy i dyski tak żeby mieć coś na zasadzie:

Primary IDE
0 - dysk HDD
1 ten Twój LG

Secondary IDE
0 - drugi dysk HDD
1 - inny czytnik

oczywiście jeśli masz tyle dysków i czytników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się