PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2011 o 12:29, Misquamaqus napisał:

> Sorry za drugi post, ale mam małą poprawkę, komp zawiesza się przy wyłączeniu filmu
jeśli
> podczas odtwarzania była włączona pauza.

Zmieniales odtwarzarke na np. MPC ?


Nie, spoko już problem rozwiązałem, koleś miał sporo syfu na kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest bios, ale wolę to robić dynamicznie, amatorem nie jestem.
Chcę obniżyć takty na czas kiedy gram, bo proc za bardzo się grzeje, permanentnie, DOPÓKI nie zaznaczę znowu w tym programie kostki "auto".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mój kolega ma problem, mianowicie ma laptopa Lenovo y550 i chce odpalić FIFA 11 na nim, ale nawet na minimalnych detalach mu się tnie ;/ co ma robić, najnowsze stery pomogą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 13:44, Jackal-pl napisał:

Jest bios, ale wolę to robić dynamicznie, amatorem nie jestem.
Chcę obniżyć takty na czas kiedy gram, bo proc za bardzo się grzeje, permanentnie, DOPÓKI
nie zaznaczę znowu w tym programie kostki "auto".


Chcesz obnizyc wydajnosc procesora, kiedy grasz, a kiedy nie grasz, chcesz miec szybszy ?
To jest odwrotnosc prawidlowosci.
Proponuje zaajc sie chlodzeniem procesora, a nie obnizac taktowania tam, gdzie powinny byc najwyzsze, czyli podczas obciazenia.

Opisz jak masz chlodzony procesor, jaka jest wentylacja w obudowie, jak jest ustawiony bios, a szczegolnie napiecie vcore, to sie moze cos wymysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 18:29, PJ_MW napisał:

Także posiadam laptopa i w tym przypadku pomogła zmiana rozdzielczości(najlepiej na 800x640).

ok dzięki przekaże mu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam problem.
Włączając grę Tom Clancy''s H.A.W.X nie mogę uruchomić grę, najpierw ten filmik leci cały co w ogóle nie mogę ominąć przyciskiem Esc. Zawsze bez problemu,a po filmiku czarny ekran sie robi i nie przenosi mnie do menu.
Wczoraj grałem i nie było problemu, wcześniej miałem tak z Two Worlds II, co jak włącza sie grę tez filmiku nie mogę ominąć wcześniej i teraz, muszę odczekać cały i dopiero menu.

Jak uruchomiłem Tom Clancy''s to jak wszedłem w menadżera zadań to zauważyłem ze w trakcie taki proces avp.exe miało 70 a zużycie procesora 70%.

Ostatnio instalowałem najnowsze sterowniki 11.2 do Radeona 5850. A dzis rano robiłem pełne skanowanie komputera.

Gdzie lezy wina? Prosze o pomoc
Kilka dni temu próbowałem to zrobic w tym temacie i temperatury miałem wporzadku doradzałem sie kilku osób.

Czyzby potrzebny jest format kompa, komp nowy od kwietnia tamtego roku.
Antywirus Kaspersky Internet Security

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy. Zmienilem mobo I RAM, zainstalowalem system I kilka gierek, wlaczylem mass effect gra sie zawiesila, zresetowalem komputer, ale wylaczyl sie monitor I teraz nie chce sie wlaczyc raxem z komputerem. Komputer niby wszystko chodzi, monitor dobry bo pod konsola dziala, takze to cos z pc. Zaczyna mnie juz to dobijac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem jest dość... dziwny, mianowicie podczas instalacji systemu win XP Gdy jest wybór partycji u mnie pisze "Brak Dysku w tej stacji" o co mu chodzi? BIOS czyta dysk, instalator Visty też go widzi a XP nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie na procesor dobrze docisniete? Cale zasilanie plyty glownej podpiete? Kosci RAM dobrze docisniete (jak sa nowe czasami moga byc problemy, zeby je do konca docisnac)? Jesli na oba pytania odp. "tak", zresetuj zworke CMOS (jak nie mozesz jej znalezc, to zajrzyj do instrukcji od mobo).
BIOS jakies komunikaty piskami przekazuje?
Pojedynczo sprawdzaj rozne kosci.
Jak masz mozliwosc sprawdzenia podlaczajac po kolei inna czesc (ram/plyta/zasilacz), to sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 20:27, Kakax napisał:

Witam. Mój problem jest dość... dziwny, mianowicie podczas instalacji systemu win XP
Gdy jest wybór partycji u mnie pisze "Brak Dysku w tej stacji" o co mu chodzi? BIOS czyta
dysk, instalator Visty też go widzi a XP nie.


Hmmm.... nijak pomoc bez konfiguracji komputera.
System z SP ?
Jak ustawiony bios ?

Jak wyglada procedura instalacji systemu....

W biosie musisz ustawic boot loadera na CD/DVD, gdy instalujesz system.
Musisz okreslic dysk, na ktory (gdy jest ich wiecej) chcesz zainstalowac system (jezeli masz wiecej niz jeden dysk podpiety pod kontroler sata i chcesz zainstalowac system na jeden z dyskow, to najlepiej odpiac inne dyski i zostawic ten, na ktorym chcesz zainstalowac system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ciach

Otóż tak, przesiadam się z Visy na Xp sp2. BIOS ma przywrócone ustawienia fabryczne.
Instalacjia przebiega standardowo do momentu wyboru partycji. A i jeszcze jedno gdy mam już wybór partycji naciśnięcie strzałki w górę powoduje "Blue Screena".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 05:23, Kakax napisał:

Otóż tak, przesiadam się z Visy na Xp sp2. BIOS ma przywrócone ustawienia fabryczne.

Instalacjia przebiega standardowo do momentu wyboru partycji. A i jeszcze jedno gdy mam
już wybór partycji naciśnięcie strzałki w górę powoduje "Blue Screena".


A czy przypadkiem nie jest tak, że Vista zmienia tablicę partycji i MBR?
Spróbuj sprawdzić jak masz je ustawione Test Diskiem http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk
Świetny program, już nie jeden raz uratował mi dyski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Czy myslisz, że do grania np w diablo II potrzebuję 4x 3200 MHz?
Czy uważasz że to Titan Questa potrzebuję 3200MHz?
Otóż nie. Do Diablo styknie mi 800 na rdzeniu a do Titan 2100. Umieszczę screena żeby Ci wytłumaczyć co się dzieje.

Otóż są tam wciśnięte kwadraciki z z taktowaniem 2100. I przez jakieś 2-3minuty po włączeniu gry, lub w Idlu jest to 2100 MHz a po chwili znów zmienia się (jeżeli w idlu) na 800Mhz, a jeżeli w grze to na 2500 (sztucznie ustawiłem 4 próg c''n''c na 2500 z 3200, ale żeby go zmienić na 2100 np to muszę zmienić 3 stopień na mniejszy, a mi się nie chce).
Czyli: Jest jakieś rozwiązanie tego czy nie?

20110226090355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 09:06, Jackal-pl napisał:

Kolego. Czy myslisz, że do grania np w diablo II potrzebuję 4x 3200 MHz?
Czy uważasz że to Titan Questa potrzebuję 3200MHz?
Otóż nie. Do Diablo styknie mi 800 na rdzeniu a do Titan 2100. Umieszczę screena żeby
Ci wytłumaczyć co się dzieje.



Hmmm...że tak zapytam - a po co robisz to w tak okrężny sposób? Nie wystarczy włączyć Cool''n''Quiet? W moim przypadku (Phenom II X4 940) w większości mniej wymagających gier procesor sam przestawia się na 800 MHz, czasem na 1800. Na pełne 3000 przechodzi tylko gdy gram w naprawdę wymagające tytuły.

Ba, czasem to to nawet za bardzo oszczędza energię sprawiając że mam koło 30 klatek na sekundę w grze w której te 60 by się jednak przydało ;)

Więc jeśli u ciebie jest inaczej i procek przerzuca się na 3.2 GHz podczas gry w takie Diablo 2 (u mnie trzyma tam stabilne 800 MHz) to znaczy że coś jest nie tak z ustawieniami Cool''n''Quiet i proponowałbym poszperać w BIOS-ie i ustawieniach Windowsa (musisz mieć włączony tryb oszczędzania energii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam C''n''Q włączone. Tylko że nawet jak oglądam w 720p na jutube, albo jak wyskakują animacje na necie (flaszki) to od razu leci w 3200. Tak, choćby były tylko dwa stopnie - minimalny i maksymalny. Nigdy nie widziałem, żeby w CPU-Z było pokazane taktowanie 2100 albo 1200 (bodajże 1200)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem , podczas startu komputera wiatraczki działają , ale nie słychać takiego pip , monitor nie reaguje , jest w stanie czuwania ,a na grafice zapala się na sekundę czerwona lampka i gaśnie. jakie podzespoły sprawdzić w pierwszej kolejności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 10:57, Net_com napisał:

mam taki problem , podczas startu komputera wiatraczki działają , ale nie słychać takiego
pip , monitor nie reaguje , jest w stanie czuwania ,a na grafice zapala się na sekundę
czerwona lampka i gaśnie. jakie podzespoły sprawdzić w pierwszej kolejności


Grafika - RAM, PRocesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 12:23, Jackal-pl napisał:

> mam taki problem , podczas startu komputera wiatraczki działają , ale nie słychać
takiego
> pip , monitor nie reaguje , jest w stanie czuwania ,a na grafice zapala się na sekundę

> czerwona lampka i gaśnie. jakie podzespoły sprawdzić w pierwszej kolejności

Grafika - RAM, PRocesor

Ok , grafika sprawdzona i działa. Co ciekawe jak spróbowałem odłączyć i podłączyć ponownie dysk to komp wystartował. Na razie go nie wyłączałem , ale coś czuje , że to może być dysk twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze stroną kwejk.pl. Znajomi polecili, przeglądałem na laptopie siostry, ale u mnie nie działa, nie wyświetlają się obrazki jest tam tylko aktywny link `Obrazek`. Dodam że inne strony jak demotywatory, mistrzowie itp. otwierają mi się bez problemu. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Ewentualnie może jakieś wtyczki albo czegoś brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się