PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dzięki, ale do Mozilli zraziłem się jakiś czas temu , bo zaczęła mi wariować razem z antywirem Kaspersky. Poradziłem sobie już, przywróciłem system do wcześniejszego stanu i teraz już działa normalnie po aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć czy szybciej startuje niż 3.6, bo to mnie zawsze irytuje (ostatnio nawet przez cały dzień przeglądarki nie wyłączam) i jak jest z wtyczkami czy te z 3.6 działają czy raczej w większości trzeba czekać na nowe wersje?
BTW jest już wydanie RC: http://www.mozilla.com/pl/firefox/RC/?WT.mc_id=ba3613d&WT.mc_ev=click

@sirufok:

A próbowałeś przeinstalować przeglądarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:21, Nufiko napisał:

A próbowałeś przeinstalować przeglądarkę?


Próbowałem, ale podczas próby odinstalowania wyskakiwał ten sam błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 14:21, Nufiko napisał:

A możesz powiedzieć czy szybciej startuje niż 3.6, bo to mnie zawsze irytuje (ostatnio
nawet przez cały dzień przeglądarki nie wyłączam) i jak jest z wtyczkami czy te z 3.6
działają czy raczej w większości trzeba czekać na nowe wersje?
BTW jest już wydanie RC: http://www.mozilla.com/pl/firefox/RC/?WT.mc_id=ba3613d&WT.mc_ev=click


Startuje bardzo szybko.
Otwiera strony jeszcze szybciej.
Wtyczki sa 3.
Dwie to flashplayery i jedna wmpfirefoxplugin.
Jak na razie jest to najlepsza przegladarka jaka mialem przyjemnosc testowac, a testowalem chyba juz wszystkie dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komputerem: odpalam go, a windows nie chce ruszyć, jest wybór sposobu odpalenia windy(odpalic w trybach awaryjnych, normalnych itd.). Ale nic to nie zmienia, bo jak odpalam jedną z opcji to ani rusz. Widać loading windowsowy, ale trwa chwile i powraca do wyboru opcji. Tak można kilkanaście raaazy, aż w końcu załapie. Wiecie może coś o tym? Domyślam się, że to coś sprzętowego, ale nie mam pojęcia co: zasilacz raczej oka, bo nie resetuje się komputer, muzyczna śmiga bez zarzutu, grafika wytrzymuje, bo działają filmiki, na gierkach nie sprawdzałem, bo świeżo po formacie i nic nie ma na blaszaczku. Może ktoś się już z tym spotkał? Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 09:35, bartog123 napisał:

Mam problem z komputerem: odpalam go, a windows nie chce ruszyć, jest wybór sposobu odpalenia
windy(odpalic w trybach awaryjnych, normalnych itd.). Ale nic to nie zmienia, bo jak
odpalam jedną z opcji to ani rusz. Widać loading windowsowy, ale trwa chwile i powraca
do wyboru opcji. Tak można kilkanaście raaazy, aż w końcu załapie. Wiecie może coś o
tym? Domyślam się, że to coś sprzętowego, ale nie mam pojęcia co: zasilacz raczej oka,
bo nie resetuje się komputer, muzyczna śmiga bez zarzutu, grafika wytrzymuje, bo działają
filmiki, na gierkach nie sprawdzałem, bo świeżo po formacie i nic nie ma na blaszaczku.
Może ktoś się już z tym spotkał? Help!


Zmien tasme sygnalowa do dysku.
Jak nie pomoze, to odepnij aktualny dysk i jak masz, zamontuj inny dysk, a na nim postaw system.
Jak problem zniknie, to albo masz uszkodzony wczesniejszy dysk, albo zle sie postawil system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2011 o 10:27, Misquamaqus napisał:

Zmien tasme sygnalowa do dysku.
Jak nie pomoze, to odepnij aktualny dysk i jak masz, zamontuj inny dysk, a na nim postaw
system.
Jak problem zniknie, to albo masz uszkodzony wczesniejszy dysk, albo zle sie postawil
system.

Czy ta taśma załączona była do jakiegoś ze sprzętów w standardzie, czy szukać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 09:12, DemonCleaner napisał:

W pierwszej kolejności sprawdź kartę graficzną na innym komputerze, np. u znajomego,
a jeśli nie możesz to w zaprzyjaźnionym serwisie komputerowym.
Istnieje ryzyko, że to nie problem z Twoją kartą, ale być może z płytą główną.


Raczej wykluczam taką możliwość, bo karta jest nowa i przede wszystkim działa. Tak jakby czegoś brakowało w tym wszystkim. Może to efekt tego, że wszystko, co instalowałem do starej karty graficznej nadal jest na kompie przez co koliduje z tą obecną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem komputerka:Acer Aspire 5738, z fabrycznie wgranym oprogramowaniem,System Windows Vista Sp2. + programy użytkowe Office i kilka biurowych wgranych przezemnie.Ale do rzeczy.Pierwsze pół roku po zakupie mogłem cieszyć się graniem na tym komputerku nawet w nowsze tytuły, niestety od jaiegos czasu po kilku minutach gry komputer wyłącza się z powodu nadmiernego przegrzania.Dzieje się tak nawet ze starszymi tytułami jak Heroes III.Odkurzenie wnętrza komputera oraz kupno chłodzenia zewnętrznego niewiele pomogło.Co moze byc tego powodem? Aby cieszyć się grą musze oddać komputer do serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydało by Ci się wyczyszczenie komputera od środka, czyli najlepiej format systemu i wszystkich dysków. Ale jak to odpada, zdefragmentuj przynajmniej dyski, i oczyść je z niepotrzebnych plików i programów. Ściągnij sobie też programy do czyszczenia z rożnych śmieci np: CCleaner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem z dyskami :) (pisalem o nich kiedys, jeden 500GB drugi 80GB podpiete pod ATA). Oba dzialaja, bios wykrywa, ale.. po pewnym czasie (losowym) po prostu znikaja. Moj komputer ich nie widzi, nie ma jak sie do nich dostac. Zauwazylem, ze poki jest jakikolwiek odczyt danych z nich to spoko luz, ale jak zostawi sie je w spokoju to wlasnie znikaja. I nie wiem jak sobie z tym poradzic (o ile w ogole sie da). Czyzby byly uszkodzone? Albo czy da sie jakos sprawdzic, czy sa uszkodzone?
Pozdrawiam

EDIT: system Win 7 Ulti sprzet: C2D E6550, GeForce GTS 450, 4GB RAM, zasilacz 560W Chieftec.
Moze to byc spowodowane brakiem eee mocy zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 21:18, Velidergarm napisał:

Przydało by Ci się wyczyszczenie komputera od środka, czyli najlepiej format systemu
i wszystkich dysków. Ale jak to odpada, zdefragmentuj przynajmniej dyski, i oczyść je
z niepotrzebnych plików i programów. Ściągnij sobie też programy do czyszczenia z rożnych
śmieci np: CCleaner.


Ok.Defragmentacja/czyszczonko.Potem najwyżej Format.Zrozumiano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie dało żadnego efektu to co napisac toxic3d, to bez reinstallu systemu się nie obejdzie. Do czyszczenia polecam Wise Registry Cleaner i Wise Disk Cleaner. Kapitalne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drukarką.

Urządzenie wielofunkcyjne HP F2180.

Skanuje, kseruje. Ale nie chce drukować. Sterownik jest, komputer drukarkę widzi, ale każdy dokument ląduje na liście oczekujących na wydruk i cisza... Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Wykasuj drivery i ściągnij nowe z hp.pl (avlbo z innej strony z driverami). Zainstaluj, restart. Powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z siecią, co jakiś czas rozłącza mnie na chwilę, niezależnie czy używam wifi czy łączę się poprzez kabel lan. Jakiś pomysł na sprawdzenie, czy to wina routera, czy kabla łączącego router z siecią czy jeszcze czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie zapytanie dotyczy tamatu : Głośniki itp. ale w związku z tym, że nikt nie odpisał postanowiłem zapytać tutaj.
Potrzebuje głośników do słuchania muzyki oraz gier 2.1 Subofer + 2 satelity do 160 złotych, oraz aby przy głosnym słuchaniu nie trzeszczało. Który ze sprzętów jest lepszy i co o nim sądzicie : Logitech Z323 czy Creative T3130 ? Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy jest możliwość zablokowania portów czy w inny sposób aby ściąganie z torrentów uniemożliwić bądź utrudnić znacznie oraz jak to zrobić. Z góry dzięki za odpowiedź.
Mój ruter to: edimax AR- 7084gA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tu wszystko jest w porządku?


Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast5\avastUI.exe
C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Nero\Nero 7\InCD\InCDsrv.exe
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe
C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe
C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe
C:\WINDOWS\system32\NOTEPAD.EXE

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.atcomet.com/b/
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
R3 - URLSearchHook: Softonic-Eng7 Toolbar - {414b6d9d-4a95-4e8d-b5b1-149dd2d93bb3} - C:\Program Files\Softonic-Eng7\tbSof2.dll
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: Conduit Engine - {30F9B915-B755-4826-820B-08FBA6BD249D} - C:\Program Files\ConduitEngine\ConduitEngine.dll
O2 - BHO: Softonic-Eng7 Toolbar - {414b6d9d-4a95-4e8d-b5b1-149dd2d93bb3} - C:\Program Files\Softonic-Eng7\tbSof2.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
O2 - BHO: IEPluginBHO - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - (no file)
O3 - Toolbar: Softonic-Eng7 Toolbar - {414b6d9d-4a95-4e8d-b5b1-149dd2d93bb3} - C:\Program Files\Softonic-Eng7\tbSof2.dll
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [MP10_EnsureFileVer] C:\WINDOWS\inf\unregmp2.exe /EnsureFileVersions
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [avast5] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast5\avastUI.exe /nogui
O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - Startup: GameRanger.lnk = ?
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O22 - SharedTaskScheduler: Moduł wstępnego ładowania interfejsu Browseui - {438755C2-A8BA-11D1-B96B-00A0C90312E1} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O22 - SharedTaskScheduler: Demon buforu kategorii składników - {8C7461EF-2B13-11d2-BE35-3078302C2030} - C:\WINDOWS\system32\browseui.dll
O23 - Service: avast! Antivirus - AVAST Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe
O23 - Service: Dragon Age: Początek - Aktualizator zawartości (DAUpdaterSvc) - BioWare - D:\dbcd\Dragon Age\bin_ship\DAUpdaterSvc.Service.exe
O23 - Service: Usługa Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\InCD\InCDsrv.exe
O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PnkB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się