PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2011 o 22:50, Kreeg napisał:

Dysk twardy przenosi ci wibracje na budę, a że nie jest ona z tego co widzę najlepszej
jakości (cienkie blachy), to taki jest efekt.


A tam, myślałem że to wiatraczki, ale tak to ok.

Dnia 27.03.2011 o 22:50, Kreeg napisał:

Komp pewnie podłączony do gniazdka bez uziemienia? Normalka.


Tak, teraz przestał nawet kopać, jeszcze raz i go podepnę do grzejnika:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam laptopa z wyjściem VGA. Nie ma ani s-video, ani dvi, ani hdmi z tego co wiem. Chciałbym go podłączyć do TV LCD, żeby oglądać filmy, czy zdjęcia. Pytanie moje- jakim kablem? VGA-hdmi, czy może VGA- component, albo jeszcze jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 16:50, Q-Jot napisał:

Hej. Mam laptopa z wyjściem VGA. Nie ma ani s-video, ani dvi, ani hdmi z tego co wiem.
Chciałbym go podłączyć do TV LCD, żeby oglądać filmy, czy zdjęcia. Pytanie moje- jakim
kablem? VGA-hdmi, czy może VGA- component, albo jeszcze jakoś inaczej?


Przy mniejszych rozdziałkach to nie ma znaczenia, ale skoro TV ma HD, to lepiej skorzystać z HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 17:07, Jackal-pl napisał:

> Hej. Mam laptopa z wyjściem VGA. Nie ma ani s-video, ani dvi, ani hdmi z tego co
wiem.
> Chciałbym go podłączyć do TV LCD, żeby oglądać filmy, czy zdjęcia. Pytanie moje-
jakim
> kablem? VGA-hdmi, czy może VGA- component, albo jeszcze jakoś inaczej?

Przy mniejszych rozdziałkach to nie ma znaczenia, ale skoro TV ma HD, to lepiej skorzystać
z HDMI.

Czy tym kablem pójdzie też dźwięk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 19:03, Q-Jot napisał:

Czy tym kablem pójdzie też dźwięk?


Wbrew temu co mówi morsi to nie nie pójdzie. Pomimo że samo hdmi ma możliwość przesłania dźwięku to niestety VGA takiej możliwości nie posiada, A więc kabel VGA->HDMI też dźwięku nie prześle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy naciskam "Graj" w tym panelu Dragon Age II, który pojawia się po kliknięciu w ikonę, pojawia się komunikat:

"Nie udało się wykryć obsługiwanej karty graficznej", a potem raport o błędach.

WTF?! Wcześniej grałem, sprzętu nie zmieniłem.

Podobnie jest z FIFĄ 11. Wcześniej było w 100% okej, a teraz jakiś komunikat: "E0001".

Instalowałem sterowniki najnowsze, jak i te trochę starsze (zgodnie z przepisem w podpiętym poście). Nic nie zadziałało. Próbowałem też z DirectX.

Format raczej nie wchodzi w grę. Co robić?

W dwóch innych grach komunikaty:

"./BMRender/rmode.cpp(1610): DirectX call failed: -1, -1, D3DERR_NOTAVAILABLE (This device does not support the queried technique)"

i

"Warning: Nothing will be rendered. The reference rendering device was selected, but your computer only has a reduced-funcionality reference devide installed. Install the DirectX SDK to get the full reference device".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka
Nie wiem czy to dobry temat, ale to ważne ! Potrzebuję 8 liter osobno na stronach A4 , aby móc odrysować szablon na ścianie . Jak mogę wydrukować te litery bez użycia płatnych, trudnych programów ? Chodzi o litery WARSZTAT ;] Jakby ktoś mógł wrzucić na rapida gotowce to bym był bardzo ,ale to bardzo wdzięczny ( Arial , pogrubiany )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://uploaded.to/file/oo5sxafh
Tak to mniej więcej ma wyglądać, tylko wyłącz marginesy przy drukowaniu (plik -> Ustawienia strony) bo nie wiem czy to się zapisuje w dokumencie, czy w systemie.
W też sobie wpisz w zwykłym wordzie, tylko w opcjach orientacje daj na POZIOMO, bo w PIONIE utnie Ci połowę litery przy tym rozmiarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 5 minutach zacinają się gierki, a system pracuje normalnie. O co chodzi? Chyba raczej nie o wykorzystanie pamięci. Chłodzenie dział bez zarzutów. EDIT: Sterowniki też w porządku. Wcześniej działało bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanko
Zauważyłem że na kompie (windows 7) cały czas co chwilkę włącza się dźwięk USB tak jakbym coś wpinał i wypinał a ja do USB nie mam wpięte nic oprócz myszy, pytałem już znajomych a nawet typa w sklepie i wszędzie mówią mi że 7-emka ma to do siebie że tworzy sobie jakiś WIRTUALNY USB i po prostu trzeba to wyłączyć. Problem polega na tym że wciąż nie wiem jak... Koleś w sklepie mówił że trzeba wejść w panel sterowania a potem CENTRUM ZADAŃ tyle że nie mam na panelu sterowania czegoś takiego jak centrum zadań...

więc jeśli ktoś wie jak wyłączyć to wirtualne usb to piszcie bo ten dźwięk na dłuższą metę naprawdę irytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w siódemce nie mam takich akcji. Spróbuj cokolwiek podpiąć pod dowolny USB (Pendrive, albo mp3, cokolwiek). Jest CENTRUM AKCJI koło zegara (taka flaga), tam możesz wejść, ale nie wiem czy coś z tym zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 16:19, davidi napisał:

Siemka mam pytanko
Zauważyłem że na kompie (windows 7) cały czas co chwilkę włącza się dźwięk USB tak jakbym
coś wpinał i wypinał a ja do USB nie mam wpięte nic oprócz myszy, pytałem już znajomych
a nawet typa w sklepie i wszędzie mówią mi że 7-emka ma to do siebie że tworzy sobie
jakiś WIRTUALNY USB i po prostu trzeba to wyłączyć. Problem polega na tym że wciąż nie
wiem jak... Koleś w sklepie mówił że trzeba wejść w panel sterowania a potem CENTRUM
ZADAŃ tyle że nie mam na panelu sterowania czegoś takiego jak centrum zadań...

więc jeśli ktoś wie jak wyłączyć to wirtualne usb to piszcie bo ten dźwięk na dłuższą
metę naprawdę irytuje


Nie wiem, może masz za dużo podpiętych urządzeń USB? Niektóre mobo mają limit (np moja ma) i dzieje się to samo co opisujesz (również W7). Odepnij wszystko, zrestartuj. Może pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to aby wejść w menedżer urządzeń i jest tam wirtualizacja USB (patrz obrazek) i to wyłączyć. Aby wejść w menedżer urządzeń kliknij start i w okienku na dole menu wpisz menedżer urządzeń i powinno powyżej wyświetlić odpowiedni program.

Jednak ja miałem podobny problem do tego co opisujesz gdy złamał mi się kabel myszy i czasem nie kontaktowało, pomogła wymiana kabla (lub jak nie umiesz to myszy)

20110331100623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :) ja miałem podobny problem bo ogladam filmy z laptopa na duzym TV..jedynym sensownym rozwiazaniem to do obrazu kabel VGA - VGA a dzwięk maly jack - maly jack ..Przy wejsciu w telewizorni obok VGA bedzie wejsci audio in na malego jack mozesz go nie zauwazyc ale powiino byc na 99 %..:) i gitara :) nic wiecej nie wykombinujesz z tego laptopa na moja wiedze w tym temacie :) pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 10:09, Nufiko napisał:

Może chodzi o to aby wejść w menedżer urządzeń i jest tam wirtualizacja USB (patrz obrazek)


Wszedłem tam ale nie mam tam żadnej wirtualizacji USB znalazłem tam inne rzeczy związane z USB ale nie mam pojęcia czy są one do czegoś potrzebne czy nie więc wole nic nie wyłączać (dorzucam zdjęcie) powiedzcie mi czy coś z tych urządzeń w czerwonej ramce jest niepotrzebne i może powodować ten irytujący powtarzający się co chwilę dźwięk ? a kolejna sprawa jest taka że zainstalowałem jakiś czas temu oprogramowanie do noki n80 ale usunąłem go już bo nie jest mi potrzebne jednak ta głupia ikona w głównym folderze "komputer" została (patrzcie 2 zdjęcie) niech mi ktoś powie jak ją usunąć ??

a i jeszcze co do wcześniejszej odpowiedzi na mojego posta o USB udzielonej przez NintendoPassion nie mam podpiętych wielu urządzeń bo jak napisałem w poście na którego odpowiedziałeś do USB MAM WPIĘTĄ TYLKO MYSZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam dość poważny problem ze swoim komputerem. Moja konfiguracja to Intel Core 2 Duo 2x2.2 GHz, 4 GB Ram, nVidia GeForce 8800 GT 512 MB czyli teoretycznie jeszcze w miarę dobry sprzęt. Wszystko działa pod systemem Windows XP z Service Packiem 2. Problem polega na tym, że komputer zawiesza się dosłownie przy każdej grze, czasem działa dłużej, czasem krócej, ale zawsze się wiesza. Próbowałem dosłownie wszystkiego, łącznie z formatowaniem, zmianą systemu (przez pewien czas miałem Windows 7). Directa mam w wersji 9.0c. Instalowałem również najnowsze sterowniki do karty graficznej. Przykładowe gry to Call of Jurez: Więzy Krwi, Gothic 3, pierwsza część Crysis''a czy Disciples 3: Renesans. Problem nie tkwi również w tym, że gry te mogą mieć pirackie błędy ponieważ albo są orginalne albo pochodzą z czasopism komputerowych. Wina na 100 % leży w komputerze, nie mam tylko pojęcia gdzie.

Czy może to być zbyt szybkie przegrzewanie się komputera ?
I czy format obydwóch partycji, które posiadam może rozwiązać ten problem ? (Do tej pory formatowałem jedynie systemową C:).

Z góry dziękuję za jakąś radę czy próbę pomocy mi w rozwiązaniu tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się