PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2011 o 23:42, kuba9876543210 napisał:

> Z użyciem obu rdzeni czy z jednym..?

Obu.


W opcjach rozruchu jest teraz widoczny tylko 1 procesor, nie mogę dokonać wyboru jak wcześniej...
Nic już nie ogarniam.

20110406235002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 23:58, kuba9876543210 napisał:

Sprobuj w trybie awaryjnym.

Próbowałem.


Edit: Małą kombinacją udało się wbić 2 rdzenie , mianowicie (użycie oryginalnej konfiguracji rozruchu)
Pytałeś czy zmienia się takowanie z włączonym Prime.
Bardzo nieznacznie spada i wzrasta dosłownie o kilka Mhz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 23:58, kuba9876543210 napisał:

Sprobuj w trybie awaryjnym.

A tak wygląda sytuacja po zamknięciu Prime. Znaczny spadek.
Procesor to ponad 2Ghz
Jeżeli szukasz przyczyny w przegrzewaniu się sprawdziłem i to.
Temperatury podczas gier są optymalne. Może wina leży w samej konfiguracji, dostosowaniu systemu operacyjnego etc.

20110407000652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili przychodza mi tylko dwie rzeczy do glowy: sprawdzenie na innym (oczywiscie zaktualizowanym systemie) i/lub przeinstalowanie sterow.

Czyli cos musiales grzebac, ze

Dnia 06.04.2011 o 23:58, Smileyer napisał:

użycie oryginalnej konfiguracji rozruchu


pomoglo.

To ze spada gdy procesor nie jest obciazony to nic dziwnego, chodzi tylko oszczednosc energii. Podejrzewalem, ze procesor na 2 rdzeniach bardziej sie przegrzewa i zmniejsza sie sie taktowanie, zeby sie nie przegrzewal za bardzo, ale skoro mowisz, ze temp. sa w porzadku.
Podczas obciazenia programy jak HWM czy Everest wykrywaja oba rdzenie i podaja temp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobie tak:
xp 32 prof 4069
xp 64 prof 1024
win 7 64 prof 1024

hehe widze dalej sa podzielone zdania :D
najwiecej gram w gry na tym xp 64..
plik wymiany jest troche wolniejszy niz ram ale ok wrzuce 4096 na xp 32
:D dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z ssd
dzień 2

wczoraj ściągnełem win 7 home premium , wypaliłem...
komunikat podczas odpalenia kompa brak bootmgr
włożyłem inną płyte tym razem z win 7 ultimate
instalacja już poszła... ale nie widzi dysku
(bios widzi dysk)

czy rzucić nim o ścianę a potem wywalić z wieżowca a potem skoczyć za nim i skończyć moje męki ?
czy jest na to gówno jakiś sposób?

jestem teraz na hdd, w zarządzanie magazynami i widzę ze ssd jest sprawny, podstawowa partycja ntfs, zrobiłem teraz tak: usunełem wolumin i jeszcze raz go podepne, włoże win 7 hp jak nie zadziała to włoże win 7 u. mam nadzieje ze już zobaczy ssd i zainstaluje i mam już gdzieś ze nie mam na niego licencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem to gówno ssd...
włożyłem płyte... ale to już nic nie dało...
od razu po wł kompa pokazuje mi się linijka busiek, i innych znaczków z całego świata...

-_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba już koniec ssd...
po tym jak przed chwilą sformatowałem i ustawiłem nową partycje ntfs... włożyłem do lapka,.. włożyłem płyte win 7 , pojawiają sie te znaczki co pisałem wyżej , z migającym kursoremna końcu... i już nic nie można zrobić...

no i co teraz? na reklamacje czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzicie bo ja mam problem z kartą graficzną i nie wiem co się stało a stało się to że gdy włączam komputer wyskakuje mi komunikat z karty o "niedobór energii i pisze ,że trzeba sprawdzić czy mam podłączony dodatkowy kabel zasilania" a wszystko mam okej prosze pomóżcie:

moja karta graficzna to: nvidia geforce 9600gt
a zasilacz: to x power 500w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no 4096 tylko do samego grania to dużo za dużo xD
Ja miałem taki swap bo obrabiałem video w HD i grafikę w HD na tym xpku, więc siłą rzeczy ładując pliki po kilka giga do obróbki bym nie wyrobił z pamięcią.
Ale do samego grania, 1024 spokojnie starczy.
Ot tylko zwyczajnie zaznaczyłem, że mając 4096 czyli xpkowy max nie widziałem jakiś efektów ubocznych [żadnego mulenia systemu czy gier].
Mit o pliku stronicowania jest o tyle ciekawy, że kiedyś na słabych kompach takie tweakowanie mogło dać sporego kopa a na dziś dzień przy szybkości obecnych maszyn jest to niezauważalne.
Jedyny plus ustawienia na sztywno [taki sam min i max] to zapobieganie fragmentacji tegoż pliku.
A sam plik stronicowania musi być w systemie z prostego powodu - sporo starszych gier go wymaga i bez niego nie odpali [vide np Titan Quest], więc przeciętny gracz powinien go sobie jednak zatrzymać, od biedy zminimalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 10:13, Chester001 napisał:

od razu po wł kompa pokazuje mi się linijka busiek, i innych znaczków z całego świata...


takie linijki znaczków ascii wskazują zazwyczaj na 2 rzeczy:
1. źle podłączony dysk np. nie dopchnięty kabel w gnieździe lub za lekko wciśnięty, uszkodzony kabel, lub może coś nie daj Bóg z gniazdem na płycie głównej.
2. uszkodzony dysk twardy.

Czy próbowałeś podłączać ten dysk za pomocą innej taśmy najlepiej na innym kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomogło w sensie ustawienia dwóch procesorów. Problem jest i trwa wciąż.
Zastanawiam się nad sprawdzeniem podzespołów ale wpierw przeinstaluje system, a nóż jakiś sterownik.

Owszem wykrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 16:34, Konrad162 napisał:

> od razu po wł kompa pokazuje mi się linijka busiek, i innych znaczków z całego świata...


takie linijki znaczków ascii wskazują zazwyczaj na 2 rzeczy:
1. źle podłączony dysk np. nie dopchnięty kabel w gnieździe lub za lekko wciśnięty, uszkodzony
kabel, lub może coś nie daj Bóg z gniazdem na płycie głównej.
2. uszkodzony dysk twardy.

Czy próbowałeś podłączać ten dysk za pomocą innej taśmy najlepiej na innym kompie?

na innym kompie jest ten sam problem z tymi buśkami.... ale ale
gdy podłączam go do usb... pc normalnie go wykrywa i widzi jako kolejny dysk w moim komputerze

aktualnie dokonałem pełen format.... i zaraz spróbuje jeszcze raz

co ciekawe jak widzisz na HDD wszystko działa cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 18:05, Chester001 napisał:

Spakowałem dysk jutro ide do reklamacji... :(:( no to była moja przygoda z ssd 3 dni
czekania na dysk 2 dni użerania się aby 3-go dnia iść na reklamacje .


tak to bywa, ciesz się że teraz coś się zepsuło (jeśli to dysk) a nie po np. 2 miesiącach używania jakbyś tam miał już ważne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 12:57, Pietro87 napisał:

/.../ > Ale do samego grania, 1024 spokojnie starczy. /.../

Może nie starczyć. Miałem kiedyś 1,5 GB i nie starczało. Teraz mam 4 GB i rzeczywiście starcza (wykorzystuje tylko 3,25), ale i tak niektóre gry wymagają istnienia wirtualnej pamieci, chociażby w minimalnym rozmiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 3gb fizycznej RAM 1024 swapa powinno styknąć na XP, na viście czy win7 to już nieco więcej jak ktoś pociśnie coś w dx11 na full HD [aczkolwiek vista czy win7 to w standardzie zawsze te minimum 4gb ram, wiec i tam pi razy oko 1024 powinno stuknąć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem
Kilka gier jak właczam to pokazuje mi się czarny ekran przez około pół minuty ale gra się urachamia. Potem jak wychodze z gry to tak jest czarny ekran, mygnie, nadal czarny i wtedy dopiero wyjde do pulpitu. Jkai jest powód tego ?
Ostatnio instalowałem najnowsze stery do Radeona 5850, wczesniej tego problemu jie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się