PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2011 o 06:20, Jackal-pl napisał:

60 stopni to raczej nie wina kurzu, a źle położonego coolera. Kup dobrą pastę, ściągnij
schładzacz całkowicie, wyczyść (sprężone powietrze), posmaruj trochę procesor (nie za
mało, nie za dużo, na całej powierzchni jednolicie) i zamontuj poprawnie cały system
chłodzenia. Powinno być te 40stopni, choć to i tak dużo.

Wiesz, nigdy tego nie robiłem, nie umiem, dlatego nie ruszam, aby nie zepsuć. Swój komputer już trochę znam i jak widzę, że na grze mam 100 stopni na której wcześniej miałem 80 max(poniżej) to coś jest nie tak, a świadomość, że go dawno nie przedmuchałem robi swoje. I nie sądzę, aby na stockowym chłodzeniu to było dużo.

Oczywiście nie zaprzeczam z tą pastą.

18:58
http://iv.pl/images/45179708152309817152.jpg nic nie robiąc, i pisząc do was na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na Serious Sama w HD, gra zainstalowana, wszystko elegancko, upomniała się o najnowszego DirectX i coś tam jeszcze, a tu po aktualizacji takie coś, a myślałem że będę mógł cieszyć się grą. Piszę w tym temacie ponieważ problem wygląda na ogólnie graficzny, a nie pochodzący od gry, spotkałem się już kiedyś z czymś podobnym., ale za cholerę nie pamiętam jak to rozwiązałem.

20110511060901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 11:26, Misquamaqus napisał:

Jaki system i czy jest zaktualizowany ?
Jaka karta grafiki i czy zmieniales sterowniki ?

Windows XP 32
Radeon X600/550 podwójny.
Sterowniki są najnowsze, chyba kiedyś zmieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 19:33, Crew_900 napisał:

Dlaczego system nie otwiera mi zdjęć z końcówką tga ?

Bo windowsowa aplikacja(zakładam, że pod tym OS działasz) nie wytrzymałaby tego(nie ma takiej usługi domyślnie, jak mi wiadomo). Zainstaluj sobie ''pierwszy, lepszy'' program do tego. np.: XnView, IrfanView.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z drukarką (urządzeniem wielofunkcyjnym). Otóż 2 dni temu zakupiłem Epsona SX425W. I wszystko w porządku, ale strony drukują się jakoś dziwnie. Niektóre kawałki tekstu są rozmyte i jakby nakładają się na siebie. Po wyłączeniu opcji szybkiego drukowania jest już lepiej, ale i tak miejscami napisy są rozmyte. Załączam obrazki: Z szybkim drukowaniem i BEZ.

Wie ktoś co z tym zrobić?

20110512153749

20110512153807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 19:01, wilqu94 napisał:

Wiesz, nigdy tego nie robiłem, nie umiem, dlatego nie ruszam, aby nie zepsuć. Swój komputer
już trochę znam i jak widzę, że na grze mam 100 stopni na której wcześniej miałem 80
max(poniżej) to coś jest nie tak, a świadomość, że go dawno nie przedmuchałem robi swoje.
I nie sądzę, aby na stockowym chłodzeniu to było dużo.

Oczywiście nie zaprzeczam z tą pastą.

18:58
http://iv.pl/images/45179708152309817152.jpg nic nie robiąc, i pisząc do was na forum


W zasadzie musisz tylko uważać, żeby nie rozwalić chwytów chłodzenia jak będziesz zakładał. Sprawdź też czy radiator się nie rusza bo inaczej nie będzie chłodził dobrze, ale tego dowiesz się zaraz po uruchomieniu komputera. Procesory (jak już pewnie wiesz) mają códowne zabezpieczenie odcinające zasilanie przy krytycznych temperaturach więc najgorsze co może się stać to shutdown po kilku sekundach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 20:53, Commander_Shepard napisał:

Mam problem a mianowicie wymieniłem płytę główna na nową po podczepieniu wszystkich kabelków
odpaliłem komputer i nic czarny ekran nawet na zintegrowanej karcie graficznej. Co to
może być?

Sprawdź czy podpiąłeś wszystkie kable zasilające. Czasami może się gdzieś zawieruszyć jeszcze dodatkowe zasilanie i wtedy wydaje ci się, że komputer działa bo odpalają się wiatraki ale na całą resztę nie ma już zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 20:53, Commander_Shepard napisał:

Mam problem a mianowicie wymieniłem płytę główna na nową po podczepieniu wszystkich kabelków
odpaliłem komputer i nic czarny ekran nawet na zintegrowanej karcie graficznej. Co to
może być?

Takie błędy mogą być przez wszystko. Albo niedopięty któryś z kabelków... albo podpięty nawet w złym miejscu! Miałem tak raz (sam nie wiem czemu), ale gdy podpinałem monitor do gniazdka (do niego oczywiście) na górze obudowy - nic nie działało. Podpiąłem na dół - i wszystko dobrze. Pewnie zasilanie rozmieszczone inaczej niż myślałem - spróbuj tego, jak nie zadziała to - jak już mówiłem - może być cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby mi ktoś pomóc? Otóż pierwszy raz odkąd korzystam z windows 7 użyłem mikrofonu w celu omówienia czegoś na skypie ze znajomym. Po małych bojach wreszcie udało mi się ustawić mikrofon tak, że kumpel mnie słyszał, ale znowu pojawił się taki problem, że słyszę sam siebie w słuchawkach z lekkim opóźnieniem i nie można przez to rozmawiać normalnie. Nie wiem jak to wyłączyć, w xp jakoś sobie z tym radziłem ale nie tu, a jutro wieczór pilnie muszę z nim rozmawiać. Proszę o pomoc. Aha, mam sound blastera jeśli to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja już nie wiem co mogę mieć z komputerem zainstalowałem wiedźmina próbowałem 3 innych sterowników do karty i zawsze gdy odpalę grę mam 15 fps gdzie nic więcej nie się nie zwiększa tylko cały czas 15 fps przecież mój komputer spełnia nawet bardzo dobrze zalecane wymagania.Nie działa nic nawet zmniejszanie ustawień na najniższych mam 20 fps na wysokich 15-20 a powinno być z 40 co najmniej.Jeżeli choć ktoś chodź w 10% by wiedział o co chodzi to niech pisze będę wszystkie wstawiał te rożne dxdiag i inne byle tylko naprawić ten problem


(parametry komputera w podpisie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problem z wtyczką Flasha (czy jak to się nazywa co odtwarza np filmy na YT). Wygląda to tak, że jak np włączę coś w Firefoxie np na YT to często wiesza się cała przeglądarka. Czasami trzeba poczekać z parenaście sekund aż się "odwiesi" a zdarza się też że trzeba wyłączyć całą przeglądarkę bo na nic nie reaguje.
Spróbowałem formatu z reinstalacją systemu, ale nie pomogło. Początkowo było lepiej, ale problem znów się powtarza na Firefoxie. Na Google Chrome czasami też ale już znacznie rzadziej. W menadżerze zadań ten proces nazywa się "plugin_cointainer" jakoś tak.

Ktoś wie dlaczego tak jest? Kiedyś nie miałem takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiedziałem gdzie zamieścić ten post. Nie jest to problem, ale ciekawość. Otóż na poniższym screenie są zaznaczone foldery o wielu znakach, nic nie mówiących. Aby do nich wejść należy potwierdzić uprawnienia. W każdym z nich jest plik MRT.exe, który waży 35000kB (około).
Co to jest?

20110513234304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 23:43, Jackal-pl napisał:

Właściwie nie wiedziałem gdzie zamieścić ten post. Nie jest to problem, ale ciekawość.
Otóż na poniższym screenie są zaznaczone foldery o wielu znakach, nic nie mówiących.
Aby do nich wejść należy potwierdzić uprawnienia. W każdym z nich jest plik MRT.exe,
który waży 35000kB (około).
Co to jest?


Wujek google mówi, że jest to programik Microsoftu do wywalania złośliwego oprogramowania i jest chyba w każdej aktualizacji Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się