PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy to normalne, że jeżeli włączam jakąś grę to mi skacze temperatura do 55 stopni albo więcej? Gdyby tak się robiło, to jeszcze mały problem, gorzej z tym, że przy wzroście temperatury wysypują mi się tekstury w każdej grze... co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 19:21, Budep napisał:

Czy to normalne, że jeżeli włączam jakąś grę to mi skacze temperatura do 55 stopni albo
więcej? Gdyby tak się robiło, to jeszcze mały problem, gorzej z tym, że przy wzroście
temperatury wysypują mi się tekstury w każdej grze... co z tym zrobić?

Wyczysc wszystkie czesci w kompie, sciagnij wiatraki odswiesz paste na cpu, moze zostaw otwarta obudowe, jak jest gdzies komp wcisniety w kont to tez moze byc problem, moze cos blokuje wylot powietrza z obudowy(sciana itp) to tez sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik natury technicznej. Potrzebuję znaleźć sterowniki karty sieciowej dla płyty ECS GeForce 6100 SM-M V:1.0.
Szukałem, szukałem i gdy znajdowałem to było zaznaczone że są to BIOS Drivers lub nie dało się ich rozpakować. Mógłby ktoś miły z odrobiną czasu i umiejętnościami googlowania poszukać ich dla mnie? Proszę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 20:20, Sigu napisał:

Mam mały problemik natury technicznej. Potrzebuję znaleźć sterowniki karty sieciowej
dla płyty ECS GeForce 6100 SM-M V:1.0.
Szukałem, szukałem i gdy znajdowałem to było zaznaczone że są to BIOS Drivers lub nie
dało się ich rozpakować. Mógłby ktoś miły z odrobiną czasu i umiejętnościami googlowania
poszukać ich dla mnie? Proszę ;P


Spróbuj tutaj:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=820&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=21&LanID=0

Najpierw kliknij "dowland" a potem sciagnij sterownik do "chipsetu" i pozniej "lan".

Zainstaluj napierw sterownik "chipsetu", a pozniej sterownik "lan".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie niedawno sam to znalazłem jak zmieniłem trochę zapytanie google i odwiedziłem stronę producenta. Wielkie dzięki jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż coś mi się, delikatnie mówiąc, pochrzaniło. Nie wiem, czy te rzeczy mają ze sobą coś wspólnego, ale wszystko się stało w tym samym czasie.

1. Komputer się nie wyłącza. Kliam w windows "zamknij", następuje wylogowania, zamykanie systemu, ekran się wyłącza, a komputer cały czas działa. Muszę kliknąć enter, żeby się wyłączył. To samo dzieje się z ponownym uruchomieniem.

2. Podczas pisania gdziekolwiek (czy to posty na forach, czy open office) pojawiają się problemy. Znika ta kreseczka od zaznaczenia tekstu i po prostu nie mogę dalej pisać, muszę znów myszką to zaznaczyć. Tak samo nie działa lewy shift przy niektórych literach i znakach, muszę użyć prawego.

3. Opera też szwankuje. Otworzyły mi się z boku panele i nie mogę ich zamknąć.

Wiem, że to dziwne rzeczy i niby mało istotne, ale wszystko mi się stało nagle, w tym samym momencie, a jest to dosyć uciążliwe. Bardzo bym prosił o jakąś poradę co to może być i jak sobie z tym poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 11:49, Misquamaqus napisał:

Chyba robala zlapales.
Przeskanuj system ad-awarem i spybotem i zainstalowanym antywirusem.

http://www.pobieralnia.pl/plik-28-adaware-se-personal.html

http://www.dobreprogramy.pl/Spybot-Search-Destroy,Program,Windows,12546.html


A jakiś robal może na takie pierdoły mieć wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 12:49, barth89 napisał:


A jakiś robal może na takie pierdoły mieć wpływ?



Siedza tacy przed komputerami i kombinują, jak by tu czlowiekowi zycie utrudnic i robia robale.
Wpuszczaja je do sieci i juz masz klopoty z systemem.

Zrob skany jak pisalem i napisz czy cos zoastalo wykryte.

Ewentualnie, dla proby mozna postawic na nieuzywanym dysku swierzy system i uruchomic na nim komputer.
Jak problem zniknie, to wykluczysz ewentualne problemy sprzetowe i jak nie pozbedziesz sie problemu z starym systemem, to bardzo mozliwe, ze czeka Cie instal swierzego systemu.

Na razie sprobuj znalesc jakies robactwo w aktualnym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 13:34, Artas15 napisał:

bys sie zdziwil ja raz mialem takiego co mnie wogole na inne strony przekierowywal, upierdliwy
do usuniecia.


No ok, póki co skanuję, ale nic jeszcze nie wykryło. Na innym forum ktoś zasugerował, że być może to klawiatura się uszkodziła i na stałe jakiś przycisk jest wciśnięty. Prawdopodobne to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 13:34, Misquamaqus napisał:


>
> A jakiś robal może na takie pierdoły mieć wpływ?


Siedza tacy przed komputerami i kombinują, jak by tu czlowiekowi zycie utrudnic i robia
robale.
Wpuszczaja je do sieci i juz masz klopoty z systemem.

Zrob skany jak pisalem i napisz czy cos zoastalo wykryte.

Ewentualnie, dla proby mozna postawic na nieuzywanym dysku swierzy system i uruchomic
na nim komputer.
Jak problem zniknie, to wykluczysz ewentualne problemy sprzetowe i jak nie pozbedziesz
sie problemu z starym systemem, to bardzo mozliwe, ze czeka Cie instal swierzego systemu.

Na razie sprobuj znalesc jakies robactwo w aktualnym systemie.



Przeskanowałem i czysto. Czyli czeka mnie stawianie nowego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 16:47, barth89 napisał:


Przeskanowałem i czysto. Czyli czeka mnie stawianie nowego systemu?


Postaw system na wolnym dysku i napisz, czy problem ustapil.
Aktualny dysk odlacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 17:35, Misquamaqus napisał:


>
> Przeskanowałem i czysto. Czyli czeka mnie stawianie nowego systemu?

Postaw system na wolnym dysku i napisz, czy problem ustapil.
Aktualny dysk odlacz.


Problem rozwiązany. Siadłą klawiatura. F4 - panele w operze i hibernacja w windows, a i przy pisaniu sprawiało to problemy ;)

Ale i tak wielkie dzięki za poświęcony czas i pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak dalej sie PeCet zawiesza...
Cofnalem wiec wszystko do stockowych ustawien... dalej to samo.
Inne stery nie pomagaja.
Sprawdzilem napiecia na zasilaczu (ktory raczej nie moze byc winowajca, w koncu to Corsair :D)... wszystko w porzadku, ale jutro sprawdze chyba jeszce innym miernikiem.
Jak wlaczylem (malo wymagajaca, zeby nie pozerala mi za duzo mocy) gre (Fahrenheit), zeby chodzila w tle i zminimalizowalem ja, i tak sie komp zawiesil.
Jak wlaczylem film (niska rozdz., z jakiegos powodu w wyzszej rozdz. predkosc karty w bitcoin guiminer predkosc liczenia spada ze 180000000hash/s do ok. 60000000hash/s (3-krotnie), ale to juz malo istotne) i wrocilem po 2h, komputer sie nie zawiesil. Film sie skonczyl i w pol godziny juz sie zawiesil :/
Caly czas problem dotyczy tylko tego jednego softu i tylko jak zostawie komputer na dluzej. Na razie po prostu bede zostawial jakies dlugi low-res filmy, ale troche nietypowe to rozwiazanie ;]

EDIT: nie wiem czy wspominalem, ale problem dotyczy tylko jak chce liczyc za pomoca GPU, jesli za pomoca CPU, to nigdy sie nic nie zawiesza, problem tylko jest z tym, ze Q9300@3.25GHz jest ok. 15 razy wolniejszy od HD 6850 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 21:51, kuba9876543210 napisał:

Na razie po prostu bede zostawial jakies dlugi low-res filmy, ale troche nietypowe to
rozwiazanie ;]


Testowałeś pamięć RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, na roznych ustawieniach (po O/C, stockowe 1066 MHz CL5-5-5-15 2.1 V, i domyslnie dobierane przez BIOS - czyli stosunek FSB:RAM wynoszacy 1:1) oraz roznym softem memtestem i 'czyms' wbudowanym w Win7 od MS (mozna wlaczyc przed bootowaniem podczas wyboru OS'ow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się