PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2011 o 22:06, kuba9876543210 napisał:

Tak, na roznych ustawieniach (po O/C, stockowe 1066 MHz CL5-5-5-15 2.1 V, i domyslnie
dobierane przez BIOS - czyli stosunek FSB:RAM wynoszacy 1:1) oraz roznym softem memtestem
i ''czyms'' wbudowanym w Win7 od MS (mozna wlaczyc przed bootowaniem podczas wyboru OS''ow).


Sprawdzałeś tranzystory na mobo/gpu czy nie są przepalone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 22:05, Haregar2010 napisał:

> przy włączeniu gry Gorky 17 i opcji jednej z wybierania grafiki obraz stał się bardzo

> jasny i ekran syczał... czy nie uszkodzi to ekranu?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3201&pid=69 tutaj link do wyjaśnienia też problemu,
PROSZĘ O POMOC!! :(


Jaka karta grafiki ?
Gtx 260 ?
Sciagnij najnowsze sterowniki i zainstaluj.
Sciagnij direktX i zainstaluj.

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displaylang=en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Po przesiadce z windows xp na windows 7 w windows media player nie dziala mi dzwiek 5.1 (realtek widzi wszyskto, streowniki poinstalowane, a glosniki graja tlyko przednie z basem) Dzialaja na pewno, poniewaz w grze dirt 3 wszystko dziala pieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 00:33, Misquamaqus napisał:

> > przy włączeniu gry Gorky 17 i opcji jednej z wybierania grafiki obraz stał
się bardzo
>
> > jasny i ekran syczał... czy nie uszkodzi to ekranu?
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=3201&pid=69 tutaj link do wyjaśnienia też
problemu,
> PROSZĘ O POMOC!! :(

Jaka karta grafiki ?
Gtx 260 ?
Sciagnij najnowsze sterowniki i zainstaluj.
Sciagnij direktX i zainstaluj.

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displaylang=en

mam najnowsze i taką kartę grafiki właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema próbowałem ostatnio uruchomić grę POLYBIUS ale gdy to robię to wyskakuje komunikat że na komputerze brakuje pliku d3drm.dll zastanawiam się co to jest i jak to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 17:25, davidi napisał:

siema próbowałem ostatnio uruchomić grę POLYBIUS ale gdy to robię to wyskakuje komunikat
że na komputerze brakuje pliku d3drm.dll zastanawiam się co to jest i jak to naprawić.


Nie wiem co to za gra ale możesz spróbować pobrać plik d3drm.dll i umieścić w folderze obok pliku .exe gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem reinstalować Direct''a jako że CoD4 ciągle wyłączał mi się przy zmianie rozdzielczosci z błędem Direct.
Do odinstalowania użyłem pierwszego wygooglowanego programu - DirectX Eradicator 2.0

Problem polega na tym że teraz żadnego Directa zainstalować nie mogę, bo ciągle wywala mi błąd :/


System to XP.

Ktoś ma jakieś pomysły ?
Długi weekend, myślałem żeby nadrobić zaległości, a tu żadna gra bez DX nie będzie działac :/

20110611200701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A bo sciagasz jakies eradicatory ....

Na razie sprobuj to:

Usun wpis dotyczacy wersji ( Version) DirectX w lokalizacji
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX
Version=np.:4.08.01.0881 (moze byc inny numer w zaleznosci od wersji dx)
Teraz zainstaluj wersje ponizej:

http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?familyid=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displaylang=en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją nagrywarką Sony Optiarc 7241S. Dzisiaj chciałem nagrać płytę i po paru chwilach program stwierdził, że coś się uszkodziło i nie można dalej nagrywać, tym samym zmarnowałem krążek. Wrzuciłem do napędu kolejny, potem jeszcze raz, i pojawił się ten sam komunikat. Innymi słowy nagrywarka zaczęła dawać ciała. Mój firmware był aktualny, ale postanowiłem go odinstalować i zainstalować jeszcze raz. Niestety za każdym razem mam ten sam rezultat: update failed. W dodatku nagrywarka w ogóle się nie otwiera - zapewne właśnie dlatego, że nie ma sterowników. Co prawda komputer ją czyta i mogę wejść w jej opcje, ale zainstalowanie firmware''u jest teraz nie do ogarnięcia.

Czy ktoś wie jak mam sobie z tym poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 21:25, Mafioso_PL napisał:

Cóz, problem z DX rozwiązany poprzez przywracanie systemu, teraz tylko część gier mi
się nie chce uruchamiać z niejasnych mi przyczyn :P


Ja na Twoim miejscu bym się nie cackał i zrobił format ;) a tak btw. to masz xp na pc z podpisu? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też uczyniłem, przynajmniej porządek ogarnięty ;)

I tak, mam XP na kompie, gdyż mam go od 2005r ;)
Mam na razie ważniejsze wydatki (czyt. auto) niż nowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 11:06, Dragon-90 napisał:

Mam rozmazany ekran i nie wiem czy to karta czy monitor poszła ? a u was co wiadc na
obrazku??


Obrazek jest ok, więc to raczej monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 11:06, Dragon-90 napisał:

Mam rozmazany ekran i nie wiem czy to karta czy monitor poszła ? a u was co wiadc na
obrazku??

Jeszcze dodam że jak biorę właściwości monitora to nie ma tam wogole napisane karty graficznej , a wcześniej była to pewnie karta mi poszła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 11:23, Dragon-90 napisał:

> Mam rozmazany ekran i nie wiem czy to karta czy monitor poszła ? a u was co wiadc
na
> obrazku??
Jeszcze dodam że jak biorę właściwości monitora to nie ma tam wogole napisane karty graficznej
, a wcześniej była to pewnie karta mi poszła??


Podmien monitor, albo karte.
Sie dowiesz, co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 11:23, Dragon-90 napisał:

> Mam rozmazany ekran i nie wiem czy to karta czy monitor poszła ? a u was co wiadc
na
> obrazku??
Jeszcze dodam że jak biorę właściwości monitora to nie ma tam wogole napisane karty graficznej
, a wcześniej była to pewnie karta mi poszła??


Karta przetwarza obraz prawidłowo, bo jak zrobiłeś screenshota, czyli obraz bezpośrednio z pamięci grafy, to wszystko jest ok.

Więc problem leży raczej w monitorze, no chyba, że gdzieś już przy samym przesyłaniu obrazu do monitora karta coś wali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 11:31, Phobos_s napisał:

> > Mam rozmazany ekran i nie wiem czy to karta czy monitor poszła ? a u was co
wiadc
> na
> > obrazku??
> Jeszcze dodam że jak biorę właściwości monitora to nie ma tam wogole napisane karty
graficznej
> , a wcześniej była to pewnie karta mi poszła??

Karta przetwarza obraz prawidłowo, bo jak zrobiłeś screenshota, czyli obraz bezpośrednio
z pamięci grafy, to wszystko jest ok.

Więc problem leży raczej w monitorze, no chyba, że gdzieś już przy samym przesyłaniu
obrazu do monitora karta coś wali.

OK DZIĘKI zaraz podmienię monitor i dam znać co poszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 16:25, kuba9876543210 napisał:

Nic nie ma znalazlem.
Na 95% problem lezy gdzies po stronie sterownikow i/lub systemu (na XP wszystko w porzadku).


Jeżeli na XP jest wszystko w porządku to może być tylko i wyłącznie wina sterowników ;) Sprzęt można wykluczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się