PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mam mały problem. Komputer ostatnio zaczął mi wywalać bluescreeny, podejrzewam, że przyczyną są sterowniki do karty graficznej albo i sama karta.

Zaczęło się jakieś dwa tygodnie temu, ale przeczyściłem wnętrze obudowy z kurzu i przez następny tydzień wzorowo działało. Dzisiaj rano jednak najpierw obraz dwa razy zgasł, po czym wyświetlił się komunikat o rozwiązanym problem z nieodpowiadającym sterownikiem karty graficznej. Za trzecim razem już się chyba jednak nie rozwiązał, bo od razu wyskoczył stary dobry bluescreen.

Po takim bluescreenie, który trwa góra sekundę i nic nie da się z niego odczytać, komputer się resetuje i widzę tylko czarny ekran, nic więcej - muszę jeszcze raz, ręcznie zresetować, żeby zaczęło działać.

Sterowniki mam najnowsze, karta graficzna to Radeon 4850, system Windows 7 32bit.

Jeszcze takie informacje pomocnicze:
- interfejs aero lubi mi się czasem "zawiesić" na kilka minut bez żadnego komunikatu o błędzie, wtedy tracę przenikalność okienek, podgląd aktywnych zadań z paska zadań itd. - ale tak było odkąd używam "siódemki", czyli dobre pół roku,
- od kilku dni firewall alarmuje mi, że pliki o systemowych nazwach (jusched.exe, svchost.exe i jeszcze jakiś trzeci) próbują uruchomić pliki o analogicznych nazwach tylko z końcówką .bat - załapałem wirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 10:34, PJ_MW napisał:

Da się jakoś podłączyć napęd z zewnątrz do laptopa?


Zależy od:
a) czy laptop w ogóle ma wejście na napęd?
b) A jeśli tak, to czy posiadany przez ciebie DVD jest w tym samym standardzie co laptop (czyli te w standardzie slim bądź ultra slim, zależnie od modelu notebooka)?
c) Ewentualnie możesz kupić zewnętrzny napęd DVD który się po prostu podłącza przez USB, fakt że jest droższy niż normalne (ok. 130-150 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś pomoże, od jakiegoś czasu mam tak że zaczynam grać w jakąś grę pogram z 20-30 min i wyłacza mi się komp, po czym kiedy chcę go załączyć to wyłacza się jeszcze parę razy i poźniej już normalnie pracuję dopóki nie włączę jakieś gry :/ ktoś wie czemu tak się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaginęło 500MB.

Desperacko poszukiwane.

Na pendrivie 4GB miałem 3,8GB, lecz bo nie wiadomo jakiej akcji mojej siostry, teraz dostępna pamięć wynosi 3,26GB. Co się stało? Ktoś wie co jest grane? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 17:21, Piciambeer napisał:

Zaginęło 500MB.

Desperacko poszukiwane.

Na pendrivie 4GB miałem 3,8GB, lecz bo nie wiadomo jakiej akcji mojej siostry, teraz
dostępna pamięć wynosi 3,26GB. Co się stało? Ktoś wie co jest grane? :)

screen z zarządzania dyskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem pojawia się tylko w dwóch grach - Bioshock 2 i Dawn of War 2. Dodatkowo podczas testu 3D Mark Vantage komputer się zawiesił.

Zmieniłem sterowniki na wersję z lutego tego roku, ale dało tylko nieznaczną poprawę (w Bioshock 2 zawieszenie karty graficznej nastąpiło po ok. 20 minutach, nie 5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt

Płyta główna: Asus M4A88T-V EVO/USB3
Router: Edmiax BR-6204Wg
karta Wi-Fi: Linksys WMP54G oraz Edimax EW-7128G
Windows 7 64bit

Problem polega na tym, że nie mogę się połączyć z Wi-Fi. Kiedy w kompie jest linksys wykrywa sieć, nawet się chyba łączy (maksymalna siła sygnału) ale jest ten cholerny żołty wykrzyknik i nie ma neta (o ile mnie pamięć nie myli pisze, że nie zidentyfikowano sieci). Z natomiast karty od edimaxa komp w ogóle nie wykrywa (kilka dni wcześniej karta bezproblemowo pracowała w moim kompie z podpisu).

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo ja nie ogarniam tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 18:19, Piciambeer napisał:

Proszsz.

I właśnie się dowiedziałem, że mimo, że system mam na E to partycją systemową jest niemal
pusty dysk C. Fajnie.

No raczej niczego z tym nie zrobimy. Prawdopodobnie jakaś awaria dostępu do części komórek pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 18:08, GANGSTERR napisał:

Problem polega na tym, że nie mogę się połączyć z Wi-Fi. Kiedy w kompie jest linksys
wykrywa sieć, nawet się chyba łączy (maksymalna siła sygnału) ale jest ten cholerny żołty
wykrzyknik i nie ma neta (o ile mnie pamięć nie myli pisze, że nie zidentyfikowano sieci).
Z natomiast karty od edimaxa komp w ogóle nie wykrywa (kilka dni wcześniej karta bezproblemowo
pracowała w moim kompie z podpisu).

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo ja nie ogarniam tematu.

Połączenie kablowe działa normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2011 o 18:39, hans_olo napisał:

>
> Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo ja nie ogarniam tematu.
Połączenie kablowe działa normalnie?

yup, jednak komp zmienił położenie i kablem ni dy rydy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 18:56, GANGSTERR napisał:


> >
> > Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, bo ja nie ogarniam tematu.
> Połączenie kablowe działa normalnie?
yup, jednak komp zmienił położenie i kablem ni dy rydy :P

Chodzi tylko o pracę tymczasową. Zmień kanał wifi w panelu kontrolnym routera. Jak nic, to zresetuj router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 14:12, Mroczny_Joga napisał:

Niech mi ktoś pomoże, od jakiegoś czasu mam tak że zaczynam grać w jakąś grę pogram z
20-30 min i wyłacza mi się komp, po czym kiedy chcę go załączyć to wyłacza się jeszcze
parę razy i poźniej już normalnie pracuję dopóki nie włączę jakieś gry :/ ktoś wie czemu
tak się dzieje ?


Ja widze dwie możliwości:
1. Przegrzewanie się któregoś elementu - sprawdź temperatury np HWmonitor i jak za wysokie wyczyść
2. Zasilacz nie wyrabia - rozwiązanie: wymień zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem co prawda jest on związany z grą Battlefield Bad Company 2 ale myślę że ten wontek jest lepszy do opisania tego problemu niż wątek związany z grą. Chodzi o to że myszką w grze mogę się poruszać tylko w prawo i do góry nie da się w lewo i na dół. W menu mogę poruszać normalnie we wszystkich kierunkach sprawdziłem więc o cho chodzi w opcjach sterowania i chyba problem polega na tym że ruch myszką w prawo nazywa się tak jak w lewo czyli AXISO X a do góry tak samo jak na dół czyli AXISO Y. Więc kiedy klikam na obrót w lewo i przesuwam myszką w lewo to i tak według nazwy jest to to samo co w prawo :(
Ktoś wie co z tym zrobić ? Bo z takim skopanym sterowaniem chyba nie trafię zbyt wielu przeciwników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bez żadnego powodu przestała mi działać karta dźwiękowa (X-Fi Xtreme Gamer Fatal1Ty), w środku filmiku w grze zaczęła bipczeć, jak w programie do karty przestawiłem ilość głośników to przestała bipczeć, ale komp się zawiesił, po resecie przestał wykrywać kartę, zmiana portu PCI nie pomogła. Diodki na karcie się palą, przy próbie reinstalacji sterownika wyskoczyło okno że karta jest niepodłączona. Karta się zepsuła, czy jest jakieś inne wytłumaczenie? System mam Vistę 64 bit, płyta główna to Gigabyte X48DS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dwoma monitorami. System Win 7 64bit. Grafika Radeon 4850.

Zależy mi na tym by na jednym grać a drugi mieć do szybkich wyszukiwań w internecie, oglądania filmów w trakcie grania itp. Problem w tym, że jak jakakolwiek gra jest odpalona, nie mogę przejść na drugi monitor. Muszę zminimalizować grę a to praktycznie mija się z celem.
Wciskając Windows key + P przechodzę na drugi monitor, ale gra i tak się automatycznie minimalizuje. Podobnie w drugą stronę. Jak włączę film na drugim monitorze na fullscreen i na pierwszym zmaksymalizuję grę, film wraca do trybu okienkowego.

Jest jakieś oprogramowanie, które to wszystko ogarnia tak by zwyczajnie się przełączać między monitorami i żeby takie przełączenie nie ingerowało w to co mam już uruchomione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się