PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2011 o 21:06, Astropath napisał:

Mam problem z dwoma monitorami. System Win 7 64bit. Grafika Radeon 4850.

Zależy mi na tym by na jednym grać a drugi mieć do szybkich wyszukiwań w internecie,
oglądania filmów w trakcie grania itp. Problem w tym, że jak jakakolwiek gra jest odpalona,
nie mogę przejść na drugi monitor. Muszę zminimalizować grę a to praktycznie mija się
z celem.
Wciskając Windows key + P przechodzę na drugi monitor, ale gra i tak się automatycznie
minimalizuje. Podobnie w drugą stronę. Jak włączę film na drugim monitorze na fullscreen
i na pierwszym zmaksymalizuję grę, film wraca do trybu okienkowego.

Jest jakieś oprogramowanie, które to wszystko ogarnia tak by zwyczajnie się przełączać
między monitorami i żeby takie przełączenie nie ingerowało w to co mam już uruchomione?

Gry zazwyczaj "kradną" na własność kursor myszki, dlatego też system wymaga minimalizacji gry, by ta go tymczasowo oddała, nie sądzę byś był w stanie to jakkolwiek rozwiązać. Z resztą nawet gdyby uwolnić kursor myszki, to co się stanie ze sterowaniem w grze w prawo za pomocą myszki? Sprawa nie jest prosta i chyba najlepiej jest tak, jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 21:01, Steelshadow napisał:

Dzisiaj bez żadnego powodu przestała mi działać karta dźwiękowa (X-Fi Xtreme Gamer Fatal1Ty),
w środku filmiku w grze zaczęła bipczeć, jak w programie do karty przestawiłem ilość
głośników to przestała bipczeć, ale komp się zawiesił, po resecie przestał wykrywać kartę,
zmiana portu PCI nie pomogła. Diodki na karcie się palą, przy próbie reinstalacji sterownika
wyskoczyło okno że karta jest niepodłączona. Karta się zepsuła, czy jest jakieś inne
wytłumaczenie? System mam Vistę 64 bit, płyta główna to Gigabyte X48DS4.

Można sprawdzić kartę na innym kompie, ale nie wróżę tutaj sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z procesem nTuneService.exe. Proces ten próbuje mi się załadować przed explorer.exe, co skutkuje tym, że pojawia mi się samo tło, po czym muszę otworzyć menadżer zadań i zakończyć proces nTuneService.exe, aby załadowały się ikonki i cała reszta. Uruchamianie selektywne jest aktywne, wyłączyłem ładowanie się tego procesu w CCleanerze, ale nie pomogło. Najdziwniejsze jest to, że na 5 uruchomień komputera taka sytuacja zdarza się raz, może dwa razy. Zdaje się, że cały problem spowodowała instalacja Brothers in Arms: Hell''s Highway, podczas której zainstalowały mi się biblioteki PhysX. Konfiguracja komputera:

Gigabyte P35-DS3P
Intel Core 2 Duo E6750 @ 2.66GHz
2 GB RAM DDR2
ATI Radeon HD 4850 1 GB DDR3
Windows XP Professional Service Pack 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 20:50, LosRospos napisał:

Siema mam problem co prawda jest on związany z grą Battlefield Bad Company 2 ale myślę
że ten wontek jest lepszy do opisania tego problemu niż wątek związany z grą. Chodzi
o to że myszką w grze mogę się poruszać tylko w prawo i do góry nie da się w lewo i na
dół. W menu mogę poruszać normalnie we wszystkich kierunkach sprawdziłem więc o cho chodzi
w opcjach sterowania i chyba problem polega na tym że ruch myszką w prawo nazywa się
tak jak w lewo czyli AXISO X a do góry tak samo jak na dół czyli AXISO Y. Więc kiedy
klikam na obrót w lewo i przesuwam myszką w lewo to i tak według nazwy jest to to samo
co w prawo :(
Ktoś wie co z tym zrobić ? Bo z takim skopanym sterowaniem chyba nie trafię zbyt wielu
przeciwników...

Próbowałeś zresetować ustawienia klawiszy? Znalazłem na googlu jednego użytkownika, któremu zaczęło normalnie działać po zbindowaniu noża na inny klawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 23:05, hans_olo napisał:

Gry zazwyczaj "kradną" na własność kursor myszki, dlatego też system wymaga minimalizacji
gry, by ta go tymczasowo oddała, nie sądzę byś był w stanie to jakkolwiek rozwiązać.
Z resztą nawet gdyby uwolnić kursor myszki, to co się stanie ze sterowaniem w grze w
prawo za pomocą myszki? Sprawa nie jest prosta i chyba najlepiej jest tak, jak jest.


Problem leży w tym, że dwa monitory dzielą jeden pulpit. Drugi jest rozwinięciem pierwszego, zamiast być oddzielnym pulpitem. Z tego też powodu nie da się zmaksymalizować dwóch aplikacji jednocześnie. Pomimo tego, że są na oddzielnych ekranach, tylko jedna może być na wierzchu.
Częściowym rozwiązaniem jest granie w oknie, dzięki czemu można swobodnie jeździć kursorem pomiędzy monitorami, ale nie każda gra ma opcję grania w oknie.
Miałem po prostu nadzieję, że z jednej stacji można wygenerować dwa niezależne pulpity i dowolnie się pomiędzy nimi przełączać. (A co? Przecież po to mamy wielordzeniowe procesory, żeby jednocześnie wykonywały pracę za dwóch/czterech/ośmiu ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 23:07, hans_olo napisał:

Można sprawdzić kartę na innym kompie, ale nie wróżę tutaj sukcesów.

Nie wiem czemu, ale zresetowanie BIOSu pomogło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 00:22, Astropath napisał:

Problem leży w tym, że dwa monitory dzielą jeden pulpit. Drugi jest rozwinięciem pierwszego,
zamiast być oddzielnym pulpitem. Z tego też powodu nie da się zmaksymalizować dwóch aplikacji
jednocześnie. Pomimo tego, że są na oddzielnych ekranach, tylko jedna może być na wierzchu.
Częściowym rozwiązaniem jest granie w oknie, dzięki czemu można swobodnie jeździć kursorem
pomiędzy monitorami, ale nie każda gra ma opcję grania w oknie.
Miałem po prostu nadzieję, że z jednej stacji można wygenerować dwa niezależne pulpity
i dowolnie się pomiędzy nimi przełączać. (A co? Przecież po to mamy wielordzeniowe procesory,
żeby jednocześnie wykonywały pracę za dwóch/czterech/ośmiu ;) )

Jest na pewno opcja pulpitu i pulpitu rozszerzonego (coś jak nview w nvidii), bo na swoim lapku z radeonem (i to dużo starszym) mam taką możliwość. Będzie można zmaksymalizować dwie aplikacje, ale problemu konieczności przełączania się między nimi nie rozwiązuje (w nvidii z reztą też). To jest bardziej kwestia samego windowsa niż karty grafiki, czy ustawień sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z laptopem HP G62-120SW:
Intel Core i3-350M 2,26GHz
4GB RAM DDR3
ATI Mobility Radeon 5430 512MB
Win7 Home Premium 64-bitowy

Kłopot polega na tym, że od pewnego czasu tnie się na nim dosłownie wszystko. Komputer użytkuje siostra, głównie do pracy, więc poza pakietem Office, ma zainstalowane jeszcze tylko Age of Empires 3 i Warcraft 3 i nawet te gry od pewnego czasu się tną. Pierwsze co siostra zauważyła, to że filmiki oglądane w sieci się tną niezależnie od przeglądarki, myślałem że może to być przez flasha więc go zainstalowałem ponownie. Niestety tną się również filmy oglądane z dysku/płyty. Niezależnie czy to DVD, VCD, DiVX, czy cokolwiek innego. Przypuszczam, że pomóc mógłby format, ale niestety jak wiadomo do laptopów nie dodają płyt z systemem. Przeczyściłem już komputer CCleanerem, sprawdziłem antywirusem (używam Aviry). Proszę o pomoc, bo sam nie mam pomysłów jak temu zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 13:24, damlon napisał:

Mam problem z laptopem HP G62-120SW:
Intel Core i3-350M 2,26GHz
4GB RAM DDR3
ATI Mobility Radeon 5430 512MB
Win7 Home Premium 64-bitowy

Kłopot polega na tym, że od pewnego czasu tnie się na nim dosłownie wszystko. Komputer
użytkuje siostra, głównie do pracy, więc poza pakietem Office, ma zainstalowane jeszcze
tylko Age of Empires 3 i Warcraft 3 i nawet te gry od pewnego czasu się tną. Pierwsze
co siostra zauważyła, to że filmiki oglądane w sieci się tną niezależnie od przeglądarki,
myślałem że może to być przez flasha więc go zainstalowałem ponownie. Niestety tną się
również filmy oglądane z dysku/płyty. Niezależnie czy to DVD, VCD, DiVX, czy cokolwiek
innego. Przypuszczam, że pomóc mógłby format, ale niestety jak wiadomo do laptopów nie
dodają płyt z systemem. Przeczyściłem już komputer CCleanerem, sprawdziłem antywirusem
(używam Aviry). Proszę o pomoc, bo sam nie mam pomysłów jak temu zaradzić.


Sprawdź w Panelu sterowania jaki ma aktualnie wybrany plan zasilania. Ustaw na Maksymalną wydajność jeśli będzie zaznaczony inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawszy była ustawiona maksymalna wydajność, inne ustawienia są wybierane tyko jak komputer pracuje na baterii. Aktualnie są wakacje i siostra nie zabiera komputera na uczelnie więc cały czas chodzi na zasilaniu z sieci, a bateria leży w szufladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć mam pytanko
Jak się w panelu sterowania zmieni w opcjach zasilania z ZRÓWNOWAŻONY na WYSOKA WYDAJNOŚĆ
to czy to coś da ... ( zmieni w grach ) ??
Oczywiście chodzi mi o komputer stacjonarny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 21:55, Bralo napisał:

cześć mam pytanko
Jak się w panelu sterowania zmieni w opcjach zasilania z ZRÓWNOWAŻONY na WYSOKA WYDAJNOŚĆ

to czy to coś da ... ( zmieni w grach ) ?? /.../

Owszem, da. Niewiele, to prawda, ale zawsze warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 22:11, KrzysztofMarek napisał:

> cześć mam pytanko
> Jak się w panelu sterowania zmieni w opcjach zasilania z ZRÓWNOWAŻONY na WYSOKA
WYDAJNOŚĆ
>
> to czy to coś da ... ( zmieni w grach ) ?? /.../
Owszem, da. Niewiele, to prawda, ale zawsze warto.

Ale opłaca się wogólę :D
Bo jak jest zrównoważony to są po 3 kropki do oszczędnosci energii i do wydajnosci
a jak na Wysoka wydajnosc to 2 kropki na oszczędnosci a 6 na wydajnosci .
I czy w takim razie na Wysokiej wydajnosci duzo więcej mi zje prądu .. bo tak to zbankrutuje na rachunkach ( heh)

20110707224127

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 22:42, Bralo napisał:

Ale opłaca się wogólę :D
Bo jak jest zrównoważony to są po 3 kropki do oszczędnosci energii i do wydajnosci
a jak na Wysoka wydajnosc to 2 kropki na oszczędnosci a 6 na wydajnosci .
I czy w takim razie na Wysokiej wydajnosci duzo więcej mi zje prądu .. bo tak to zbankrutuje
na rachunkach ( heh)


Różnicy raczej nie zauważysz na rachunkach bo sa to znikome ilości. Głównie oszczędzanie polega na tym że komp długo nieużywany będzie przechodził w stan uśpienia, będą wyłączane dyski twarde, szybciej monitor będzie gasł. Wydajnościowo to obniża taktowanie szyn PCIE i taktowanie proca. Wada jest taka, że jak kompa zostawisz na noc do ściągania czegoś albo nawet jak wychodzisz na godzinę na miasto i chcesz coś dociągnąć to możesz się zdziwić jak znów zasiądziesz że pobrało się 50% bo w międzyczasie komp przeszedł w stan uśpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem formata, wgrałem starego już Windows XP. Oczywiście oryginalny. Mam problem z ''zarejestrowaniem'' systemu. Przez internet się nie da, a dzwonić za bardzo mi się nie chce. Zostało już tylko 7 dni i nie wiem co robić :P. Ktos miał może taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 10:32, nolif3r napisał:

Niedawno robiłem formata, wgrałem starego już Windows XP. Oczywiście oryginalny. Mam
problem z ''zarejestrowaniem'' systemu. Przez internet się nie da, a dzwonić za bardzo
mi się nie chce. Zostało już tylko 7 dni i nie wiem co robić :P. Ktos miał może taki
problem?

Nie, Windows OEM ma taką przypadłość, że jest przywiązany do chipsetu płyty głównej, jak pies do budy. Co innego wersja box, taką mozesz instalować na różnych komputerach, byle nie na kilku na raz. Jeśli nie chce Ci się dzwonić, no to nic nie zrobisz. Gdybyś zarejestrował, nawet wersję OEM, na swoje nazwisko, to sądzę, że nawet na innym komputerze dałaby się zainstalować i zarejestrować, ale też tylko telefonicznie. Ale tak, to pewnie nic z tego nie wyjdzie. Bo jak wyczerpiesz limit reinstalacji, to bez dzwonienia się nie obejdzie. Microsoft postępuje łagodnie wobec tych, którzy zapłacili za swój system i zarejestrowali go na siebie (z podaniem nazwiska), ale potrafi być bezwzględny wobec innych. Co do "łagodności" Mikrosoftu wobec tych, którzy zarejestrowali swój system, mówię z własnego doświadczenia. Nawet nikt mnie o nic nie pytał, tylko podyktowali kod, który wpisałem i WinXP działał (i to chyba z nowym limitem reinstalacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 10:32, nolif3r napisał:

Niedawno robiłem formata, wgrałem starego już Windows XP. Oczywiście oryginalny. Mam
problem z ''zarejestrowaniem'' systemu. Przez internet się nie da, a dzwonić za bardzo
mi się nie chce. Zostało już tylko 7 dni i nie wiem co robić :P. Ktos miał może taki
problem?


Tak zadzwoniłem i powiedziałem że wymieniałem płytę i tyla bez problemu przeszła rejestracja. Ale bez telefonu raczej się nie obejdzie. No chyba że zastosujesz pewne mało aprobowane na tym forum rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek ci się przegrzewa, temperatury karty graficznej też dość wysoki. Przeczyść radiator od procesora i karty graficznej z kurzu(zdejmij i wydmuchaj), i dobrze by było dać jeszcze pastę termo-przewodzącą na procek.

Edit: Temperatury innych podzespołów i płyty też wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się