PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Cześć, pomocy

ostatnio kupiłem lapka.. wymieniłem w nim dysk i ten co fabrycznie był do niego używałem jako magazynu danych podłączanego przez usb.
ostatnio zauważyłem że przy wł. pc pika.. kilka dni później czyli dzisiaj, wczoraj.. po kilkuminutowym działaniu przestaje odpowiadać odczyt danych bo programy się wieszają ( te które są zainstalowane na nim ) oraz np przy oglądaniu filmu który jest na magazynowanym dysku) przestaje odpowiadać.

krótko mówiąc .. czy moge zgłosić na reklamacje sam dysk ? czy muszę koniecznie go włożyć do laptopa i całego oddać mówiąc że dysk pada.. ?! ( wolałbym sam dysk ponieważ obecnie nie mam innego pc w domu)

inna sprawa czy coś jeszcze moge zrobić oprócz dania na reklamacje ? może sformatować czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 11:23, Chester001 napisał:

krótko mówiąc .. czy moge zgłosić na reklamacje sam dysk ? czy muszę koniecznie go włożyć
do laptopa i całego oddać mówiąc że dysk pada.. ?! ( wolałbym sam dysk ponieważ obecnie
nie mam innego pc w domu)

Na moje oko, jeżeli cokolwiek zmieniałeś w nowo zakupionym laptopie, to gwarancja przepadła w chwili odkręcenia pierwszej śrubki. Chyba, żeś nie naruszył żadnej plomby bądź ustawisz wszystko dokładnie tak, jak było w chwili zakupu, ale sprzętowcy pewnie domyślą się, że coś tu nie gra...

Dnia 10.07.2011 o 11:23, Chester001 napisał:

inna sprawa czy coś jeszcze moge zrobić oprócz dania na reklamacje ? może sformatować
czy coś ?

Formatowanie to zawsze ostatnia deska ratunku. Co nie zmienia faktu, że kiedy mi coś dysk nawala, to go formatuję i jest git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 12:18, Piciambeer napisał:

> krótko mówiąc .. czy moge zgłosić na reklamacje sam dysk ? czy muszę koniecznie
go włożyć
> do laptopa i całego oddać mówiąc że dysk pada.. ?! ( wolałbym sam dysk ponieważ
obecnie
> nie mam innego pc w domu)
Na moje oko, jeżeli cokolwiek zmieniałeś w nowo zakupionym laptopie, to gwarancja przepadła
w chwili odkręcenia pierwszej śrubki. Chyba, żeś nie naruszył żadnej plomby bądź ustawisz
wszystko dokładnie tak, jak było w chwili zakupu, ale sprzętowcy pewnie domyślą się,
że coś tu nie gra...


To tak nie działa :0 (chyba)
jak to sobie wyobrażasz kupiłem laptopa i co 2 miesiące wysyłam go do asusa bo kupiłem ram a póżńiej kupiłem dysk ?
plompy ? w 2011 roku ? plomby to ja pamiętam jak kupowałem kompa w 1998 roku takie coś było ale do PC a nie do lapków.. przejde się do sklepu zobaczę co oni mi powiedzą i tyle...
na 90% nie tak jak napisałeś... bo to by było dla mnie dość dziwne.. nie po to lapek ma te te no... klapki ? pod spodem aby użytkownik sam mógł zmienić sobie dysk i ram ... moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się taki komunikat(patrz obrazek). Dowiedziałem się, że'''' ktos ma/uzył takiego samego adresu IP jak Ty.'''' Czy on oznacza coś groźnego dla moich danych itp ? i czemu tak się stało ;o ? Mam internet UPC +router(nie wiem czy te info są potrzebne ;p)

Aha i obrazek nie jest mój tylko pożyczony z neta. chodzi tylko o to, że dokładnie taki sam komunikat mi wyskoczył

20110711090827

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 09:11, Maciej2194 napisał:

Pojawił mi się taki komunikat(patrz obrazek). Dowiedziałem się, że'''' ktos ma/uzył takiego
samego adresu IP jak Ty.'''' Czy on oznacza coś groźnego dla moich danych itp ? i czemu
tak się stało ;o ? Mam internet UPC +router(nie wiem czy te info są potrzebne ;p)

Aha i obrazek nie jest mój tylko pożyczony z neta. chodzi tylko o to, że dokładnie taki
sam komunikat mi wyskoczył


Napisz do upc, ze ktos korzysta z tego samego ip.
Moze u nich cos sie pkielbasilo ?
W koncu, to przez ich serwer ida wszystkie wiadomosci do i od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jestem po walecznej naprawie kompa. Odniosłem sukces... ale nie do końca.
Wymieniłem moje zużyte BOXowe( i to mocno!) chłodzenie od E8200 na Contac 29 i... temperatura wg. BIOSU przed zmianą i po nie zmieniła się! Dla mnie to jakiś absurd, wyłożyłem kasę na na ''coś lepszego'', a nie dało to rezultatu. Mówię tutaj o spoczynku(bo dopiero co włączyłem komputer po jakiś 5 dniach).
Teraz kwestie takie:
- nastawiać się na jakieś poprawy co do temperatur w stresie?
- BIOS jest w stanie błędnie odczytywać wartości? Jest to ''nieodwracalne''?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam bardzo wielki problem.Włączyłem dzisiaj kompa i pisze:"Brak pliku NTDLR".Pomoże ktoś?Potrzebna będzie płyta z systemem Windows XP, bo ja nie mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd(bardziej niedopatrzenie) - sugerowałem się Core #1, gdzie dowiedziałem się, że to normalne.
Chłodzenie sprawdza się dobrze - E8200 z 3,66 na 3,45, 45*C tak nisko bo mobo (i ram?) nie pozwalają więcej :)

Ps. Testy temperatur i stabilności wykonywane na OCCT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 15:57, Niewiernus napisał:

Mój błąd(bardziej niedopatrzenie) - sugerowałem się Core #1, gdzie dowiedziałem się,
że to normalne.
Chłodzenie sprawdza się dobrze - E8200 z 3,66 na 3,45, 45*C tak nisko bo mobo (i ram?)
nie pozwalają więcej :)

Ps. Testy temperatur i stabilności wykonywane na OCCT.


Ram nie ma nic do OC.
Wystarczy, ze ustawisz nizszy dzielnik dla pamieci i mozna podnosic FSB.
To juz plyta lub procesor ogranicza OC.

Sprawdz do ilu mozna podnosic FSB, ustawiajac mnoznik procesora na najnizszy i dzielnik pamieci o dwie dzialki nizej niz maja pamieci mhz.
Podnos FSB, az plyta wiecej nie da rady.
To bedzie gorna granica OC plyty.

Temperatura 45 st C jest iealnie niska jak na OC i test OCCT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaistniał problem, mianowicie w kompie mojego wuja ni z tego ni z owego nagle zrąbał się kontrast. Po prostu stało się jaskrawo, suwaka do przewijania nie widać [bo się zlewa], w prawym kliku nie widać tego, co powinno być ''wyszarzałe''. Mój pomysł, jaki niedługo zrealizuje, to reinstalacja sterowników karty graficznej, ale macie może jakieś inne pomysły? Zabawa z kolorami i brightnessem nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 14:28, matis9988 napisał:

Witam! Mam bardzo wielki problem.Włączyłem dzisiaj kompa i pisze:"Brak pliku NTDLR".Pomoże
ktoś?Potrzebna będzie płyta z systemem Windows XP, bo ja nie mam?


Nie pamiętam jak jest w XP, ale tryb naprawy z płyty instalacyjnej powinien być na to lekarstwem. Jeśli nie poskutkuje to instalacja systemu na nowo.
No ale jeśli nie masz w ogóle płytki z Windowsem, to trochę komplikuje sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem(tzn. zrobiliśmy, bo robiłem to z kumplem)
Z mnożnika x8 zeszliśmy na x6, później dochodziliśmy do momentu, gdzie nie dawał rady przy uruchamianiu ;)
Powrót do mnożnika i(ważne tutaj?!) FSB o 5 w dół, tak to dalej nie ruszył.
Płyta budżetowa, na cuda nie liczyłem, sporo opcji, mniej ważnych do OC, nie były dostępne.
Teraz ustawiłem FSB jeszcze niżej, bo coś Skype zaczyna wirować, doprowadzając sprzęt do zawiechy(poważnie mówię). Na koniec skończy sie, że program wyleci i wracam do mojej górnej granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2011 o 18:31, sirufok napisał:

No ale jeśli nie masz w ogóle płytki z Windowsem, to trochę komplikuje sprawę.



No właśnie.Co teraz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 14:23, matis9988 napisał:


> No ale jeśli nie masz w ogóle płytki z Windowsem, to trochę komplikuje sprawę.


No właśnie.Co teraz zrobić?



Ej, da się coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podpięciem dysków SATA2.
Jeden jest Samsung drugi Seagate. Nigdy się nie bawiłem w takie rzeczy przynajmniej na tym systemie, więc proszę o radę małą.
Oba dyski widać jako master, czyli już pewnie coś trzeba zmienić.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim wyciągnij zworki (jeśli jeszcze tam są). Poza tym, nie patrz na to. System sam sobie uporządkuje dyski. Przy dyskach z SATA2 już nie ma trybów MASTER i SLAVE. Zworki mogą jedynie służyć do ograniczenia prędkości przesyłu w przypadku podpięcia dysku do złącza SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się