PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy to, że urządzenia podłączone do USB będą działać po wyłączeniu komputera można ustawić w systemie czy jest to ustawienie mechaniczne? Cały czas świeci mi się myszka i chciałbym coś z tym zrobić (nie, rozebranie jej i wyjęcie diody mnie nie satysfakcjonuje :P). Poza tym myślę o kupieniu listwy z gniazdem priorytetowym i zastanawiam się, czy skoro myszka po wyłączeniu komputera cały czas działa, to czy listwa rozpozna, że komputer jest wyłączony i czy odetnie prąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 20:39, EganWolf napisał:

Czy to, że urządzenia podłączone do USB będą działać po wyłączeniu komputera można ustawić
w systemie czy jest to ustawienie mechaniczne? Cały czas świeci mi się myszka i chciałbym
coś z tym zrobić (nie, rozebranie jej i wyjęcie diody mnie nie satysfakcjonuje :P). Poza
tym myślę o kupieniu listwy z gniazdem priorytetowym i zastanawiam się, czy skoro myszka
po wyłączeniu komputera cały czas działa, to czy listwa rozpozna, że komputer jest wyłączony
i czy odetnie prąd...


To się ustawia w BIOSie z tego co wiem, tylko nie wiem jak ta opcja się może nazywać. Aha i najlepiej jak wyłączysz też możliwości innego włączania komputera niż przez przycisk na obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z wi-fi rozwiazana, ale pojawił sie inny problem. Na tym kompie, ktory łączy sie z netem przez wi-fi firefox wywala info o niezaufanym połaczeniu (czy to podczas proby logowania się do poczty, czy banku), gdzie u mnie wszystko śmiga. Zaraz mnie pewna męska część ciała strzeli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 18:16, Nufiko napisał:

Wyjaśnij dokładnie co chcesz zrobić:
1) Masz komputer ze zwykłą kartą ethernet (taką gdzie się wtyka kabelek) i poprzez kabel
łączysz się do routera - powinno działać
2) Masz komputer z kartą sieciową wlan (taką z antenką) łączysz się bezprzewodowo powinno
działać
3) Masz kartę ethernet i łączysz się bezprzewodowo - nie ma prawa zadziałać.


Wybieram bramke numer 3!;).Tak,to wlasnie chce zrobic,wiec co mam wymienic karte?Dokupic jakis gadzecik czy inne cudo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Pytanie. Jak uaktualnić oprogramowanie w routerze D-LINKa DIR-600?? Tzn, chodzi mi gdzie znajdę (pod jakimi zakładkami) miejsce w całym tym routerze aby:
1. Zapisać obecne ustawienia by nie konfigurować go na nowo
2. Wklepać mu nowe oprogramowanie
3. Wklepać mu zapisane ustawienia do pliku.
Paczkę z oprogramowaniem ściągnąłem, wypakowałem ale nie mogę znaleźć okienek opisanych powyżej. Proszę o pomoc. Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 20:48, szaryczlowiek napisał:

Wybieram bramke numer 3!;).Tak,to wlasnie chce zrobic,wiec co mam wymienic karte?Dokupic
jakis gadzecik czy inne cudo?


No to potrzebujesz coś z tego: http://www.morele.net/komputery/sieci/karty-sieciowe-wi-fi-477/

Ogólnie najtańsze działają i kosztują ok 40 PLNów

Opcje sa 2:
1) USB - zaleta nie trzeba otwierać skrzynki wystarczy wpiąć w gniazdo, można łatwo przełożyć do innego urządzenia które nie posiada wifi (stary laptop inny komputer) albo aby mieć dwie karty wifi w jednym, wada zajmuje slota, którego możesz chcieć wykorzystać do czegoś innego
2) Karta na PCI - nie wystaje za komputer - trudno uszkodzić, przełożyć można tylko do innego PC

Ogólnie twój wybór, bo cenowo pewnie podobnie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mam kupować nowy Router ?


Bo mam taką sytułację, Na kompie stacjonarnym brata internet gra jak należy, Laptop Samsung matki owszem miał problemy z internetem ale problem rozwiązany(teraz z niego korzystam), laptop acer mój, nie ma internetu, mimo coś pojawia się informacja że jest podłączony do sieci, próbuję się połączyć i pokazuje że łączy i potem nic się nie dzieje neta nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając i czytając poradniki co do podkręcania procka , wyczytałem że przy podkręcaniu procka , tez podkręcają się ram .
I w poradniku było aby w Biosie ustawić : System Memory Multiplier na 2.00
A u mnie w Biosie jest tylko : 2.66 / 3.33 / 4.0 czy jak ustawie któryś z nich to czy wszystko będzie dobrze chodziło ?
i jaka jest różnica między np: 2.00 a 2.66 ??
Przypomnę że mam 4gb 800Hz
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich potrzebuję pomocy mianowicie zauważyłem że od 3 dni coś nie tak jest z komputerem strasznie lagi są gry wgl nie chcą się instalować wiesza się przy instalacji na dodatek na komunikator Ventrilo mam ping 2 tyś gdy rozmawiał z kumplami strasznie się wszystko wiesza tak samo z internetem każda strona mi się wiesza mam system WINDOWS 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i teraz kolejny problem otóż mam anti-wirusa z gazety kaspersky antywirus no i oczywiście nie mogę zainstalować bo taki problem pokazuję mi się w obrazku i jak niby ja mam to usunąć skoro ja tego wgl nie mam na komputerze skoro CCleaner tego nie wykrył nawet w panelu sterowania tego nie ma ;/ porażka totalna ..

20110722153238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pomoże, jeśli się nie instaluje w komputerze wszystkiego co wpadnie w ręce. Szczególnie dwóch programów antywirusowych jednocześnie. Czy może masz ich więcej? NOD32 i Kaspersky? Czy jeszcze jakiś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś rejestr CCleanerem ?
Może tego NODa faktycznie nie ma w systemie ale w rejestrze wiszą po nim jakieś wpisy, jest szansa, że CCleaner wywali te wpisy na automacie rozpoznając jako błędne.

Możesz zastosować też standardowy zestaw czynności przy problemach z softwarem i systemem tzn :

CCleaner - czyszczenie plików tymczasowych i rejestru.
Deffragler - defragmentacja wszystkich dysków
Scan Diskiem systemowym sprawdzanie błędów na dyskach z automatycznym odzyskiwaniem uszkodzonych sektorów.
Skan antywirusowy + antyspyware/mallware/adware

Od siebie mogę polecić darmowy pakiet Avira Antywirus + Comodo Firewall [ewentualnie Sunbelt Firewall łatwiejszy w obsłudze i mniej upierdliwy, bo Comodo trzeba umieć odpowiednio skonfigurować], tylko przed ewentualną instalacja wywal inne tego typu programy z systemu, żebyś znowu nie miał kilku antywirów na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 20:23, mrosi napisał:

/.../

Pomoże, jeśli się nie instaluje w komputerze wszystkiego co wpadnie w ręce. Szczególnie
dwóch programów antywirusowych jednocześnie. Czy może masz ich więcej? NOD32 i Kaspersky?
Czy jeszcze jakiś?

No nie instalowałem 2x właśnie nie wiem skąd on się wziął na kompie cały czas próbuję dziadostwo usunąć ale i tak nic nie daję ale pobrałem avasta zrobiłem skana i mi wiruski wyszły ale na tą chwilę jest ok ale dalej komputer jest spowolniony ale nie tak jak wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czyli tak jak przypuszczałem, masz śmieci po starym antywirusie a próbujesz zainstalować dwa kolejne. Co do tego braku możliwości odinstalowania NOD-a, mam swoją teorię i Ty o niej powinieneś wiedzieć. Nie spotkałem bowiem kogoś, kto kupuje dwa, trzy programy antywirusowe jeden po drugim. Właśnie takie są tego efekty.
Zresztą nieważne, Twoja sprawa. Myślę, że w takiej sytuacji najłatwiej będzie na nowo postawić system. Tego typu śmieci, pozostał po programach antywirusowych, szczególnie tych dużych (Kaspersky, NOD, Norton) są głęboko schowane w "czeluściach" systemu i naprawdę ciężko je będzie usunąć. I nie kombinuj więcej tylko zainstaluj sobie bezpłatny Microsoft Security Essentials. W połączeniu z zaporą systemową stanowi lepsze zabezpieczenia aniżeli jakieś dziwne twory typu Comodo (sam próbowałem i to jest shit) czy Avira (marna skuteczność, wieczne reklamy i brak j. polskiego), czy nawet Avast, choć ten akurat to jeden ze skuteczniejszych programów bezpłatnych (niestety mniej skuteczny od softu MS).
Skanowanie dysku a już w ogóle defragmentacja nic Ci nie da, bo nie do tego te programy są przeznaczone. Zresztą te systemowe nie do końca spełniają swoje zadanie.

[EDIT]
Możesz jeszcze spróbować przywracania systemu - wybierz punkt, kiedy system działał jeszcze dobrze. Tu też nie gwarantuję sukcesu, bo to systemowe przywracanie to jedna wielka loteria...
Spróbuj też przeskanować komputer programem SpyBoot Search&Destroy. Może coś da...

Pewnie i tak okaże się, że rada z postawieniem systemu była najcelniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2011 o 22:23, mrosi napisał:

[EDIT]
Możesz jeszcze spróbować przywracania systemu - wybierz punkt, kiedy system działał jeszcze
dobrze. Tu też nie gwarantuję sukcesu, bo to systemowe przywracanie to jedna wielka loteria...
Spróbuj też przeskanować komputer programem SpyBoot Search&Destroy. Może coś da...

Pewnie i tak okaże się, że rada z postawieniem systemu była najcelniejsza...

No nic sformatowałem system bo nic nie dawało były takie lagi że strony mi się nie otwierały a co do programów ochrony który bardziej się opłaca kupić chodzi mi o licencję na 1 rok avast odpada miałem kiedyś i nie jestem z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To po co kombinowałeś z antywirusami "niewiadomego" pochodzenia? Nie ma chyba nic gorszego dla systemu jak kombinowanie z więcej niż jednym programem antywirusowym. Pamiętaj, że każdy program antywirusowy ma zintegrowane biblioteki wirusów, coś jakby wzorce wirusów, do których przy skanowaniu porównuje podejrzane pliki. Jeśli teraz wrzucisz drugiego antywirusa z jego bibliotekami, automatycznie ten pierwszy zacznie jego biblioteki traktować jaki wirusy. Ten drugi z kolei odwrotnie. I wówczas zaczyna się wojna, która w najlepszym wypadku kończy się potwornymi zamuleniami systemu, w najgorszym - niemożnością włączenia komputera i wiecznymi bluescreenami.
Od siebie poradzę, nie eksperymentuj z g...mi typu Comodo czy inne Aviry. Zainstaluj antywira Microsoft. Jest jak na program bezpłatny i bardzo skuteczny (na pewno bardziej niż Avast czy Avira). Sam używam go od jakiegoś pół roku i nie mam żadnych świństw. Od czasu do czasu (raz w miesiącu, raz na dwa miesiące) przeskanuj system SpyBoot Search&Destroy i będziesz miał względnie bezpieczny komputer.
Aha, uprzedzając ewentualne pytania - nie ma pojęcia całkowicie bezpieczny komputer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Proszę o pomoc w następującym problemie
podczas włączenia komputera pojawiają się czerwone paski,kwadraciki.potem ekran robi się czarny i pokazuje na monitorze napis tryb oszczędny.Dopiero po paru restartach udało mi się włączyć Poszukałem w internecie.I zrobiłem wszystko co doradzali innym mającym ten sam problem. Czyściłem z kurzu cały komputer.Zainstalowałem aktualizacje do sterowników karty graficznej,zainstalowałem service Pack a nawet robiłem format dysku i stawiałem nowy system.Lecz nic nie pomogło. Zauważyłem paski i kwadraty pojawią się nie po dłuższym użytkowaniu komputera(wiec przegrzanie karty graficznej można wykluczyć) a dopiero jak np włączę na następny dzień.robię parę restartów by włączyć komputer próbuje jakoś naprawić i problem znika. Niestety następnego dnia znowu się pojawia :/

Mój Komputer :

Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2
Ati Radeon HD 4800 Series
Intel Core 2 Duo CPU E7400
Samsung HD321KJ (298 GB )
Realtek HD Audio output

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam problem dotyczy klawiatury bezprzewodowej HP 2.4GHz pod USB , tyle o niej wiem niestety :D.
Wcześniej jak podłączałem usb pod kompa to dioda świeciła się na niebiesko i klawiatura ładnie działała.
A dzisiaj z rana podłączyłem usb pod kompa to dioda się nie świeci .
Gdy wkładam usb w wejście to dioda świeci się przez ułamek sekundy , tylko podczas wkładania .
W panelu sterowania klawiaturę odczytuję ... ale dioda powinna świecić się cały czas na niebiesko i klawiatura powinna działać ... a tu nic z tych rzeczy :D
Od leżenia na półce raczej takie rzeczy się nie rozwalają bez powodu :D.
Wiecie może o co chodzi ?
Proszę o pomoc.
Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się