PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Nie mam sił....
Zawieszenie broni... Ale proszę Cię... Nie proponuje więcej wymiany wiesz czego...

@ Braveheart

Masz podłączone dodatkowe zasilanie płyty głównej? Chodzi mi o wtyczkę dodatkową 4/8-pin?

BTW. Nie mieszaj się do dyskusji a tym bardziej nie imputuj trollostwa. Tobie nikt nie ma za złe, że bezprawnie używasz tytułu "Sir", prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 18:27, mrosi napisał:

/.../

Nie mam sił....
Zawieszenie broni... Ale proszę Cię... Nie proponuje więcej wymiany wiesz czego...



Ja natomiast ciągle nie rozumiem o co tobie chodziło wcześniej, tzn ok nie mam zamiaru drążyć, nie mniej na przykładzie :

"Spadła mi szafka w domu co mam zrobić?" - Odpowiedź " Na czym była zawieszona, na jakiej ścianie, ile waży, jeśli była na gwoździu - kupić kołek, jak była na kołku sprawdzić ścianę (cegła, pustak) i wagę szafki"

Na takiej samej zasadzie ja odpowiedziałem na pytanie "listwa wywala mi korki". Stąd moje zdumienie, że komukolwiek przeszkadzało pokrycie problemu kompletniej niż dopisanie - kup nową listwę, dlatego nie rozumiem do czego nie masz sił.


Nie mniej nie będę świnia, chamem nazwałem cie przyznaje trochę pochopnie [w reakcji na imho chamskie odzywki] za co niniejszym przepraszam.


@Braveheart

Podaj jeszcze marki tych zasilaczy [model, marka, moc].
Wpinałeś je bezpośrednio w kontakt czy przez listwę przepięciową ?
Wpinałeś ten komp testując zawsze w to samo gniazdko ? Jeśli tak to w jakim stanie jest to gniazdko możesz określić [tzn relatywnie nowe czy dosyć stare i może być np skorodowane] ? Grzało się kiedyś, były jakieś problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 18:45, Pietro87 napisał:

Nie mniej nie będę świnia, chamem nazwałem cie przyznaje trochę pochopnie [w reakcji
na imho chamskie odzywki] za co niniejszym przepraszam.


Przeprosiny przyjęte i ja przepraszam również. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dnia 23.07.2011 o 18:27, mrosi napisał:

Masz podłączone dodatkowe zasilanie płyty głównej? Chodzi mi o wtyczkę dodatkową 4/8-pin?

Ta są dwie. Ta szeroka standardowa i ta co ma wejście kwadratu.

Dnia 23.07.2011 o 18:27, mrosi napisał:


BTW. Nie mieszaj się do dyskusji a tym bardziej nie imputuj trollostwa. Tobie nikt nie
ma za złe, że bezprawnie używasz tytułu "Sir", prawda?

Nie imputowałem Trollostwa, ale śledząc tą dyskusję można było zauważyć że jeden drugiego karmi :-) i myślałem że jeden z was da sobie definitywny koniec po prostu olewając jedną z odpowiedzi i tyle. ;-). a co do "Sir".. dziwne.. zanim forum się nie przeniosło można było mieć xywki ze spacją i miałem Sir Braveheart później jednak w****ło mnie Sir_Braveheart więc się skroiłem z tego tytuły lecz na wizytówce w GSie do tej pory jakoś nie miałem "mocy" by to wymazać...
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dnia 23.07.2011 o 18:45, Pietro87 napisał:

Podaj jeszcze marki tych zasilaczy [model, marka, moc].

Zwykły ATX marka no ten co mi się zj**** to był IBOX jakiś 350W. Ten co mam w drugim kompie ma 400W Procomp. [wiem nie najlepsza firma]. Chce te kompy jakoś ogarnąć bo jeden idzie dla matki by sobie mogła po necie śmigać i tam coś sobie biurowe rzeczy w Office robić i tyle.

Dnia 23.07.2011 o 18:45, Pietro87 napisał:

Wpinałeś je bezpośrednio w kontakt czy przez listwę przepięciową ?

Przez listwe. Zawsze listwa. Tylko że gniazdko jest bez bolca a listwa już tak

Dnia 23.07.2011 o 18:45, Pietro87 napisał:

Wpinałeś ten komp testując zawsze w to samo gniazdko ? Jeśli tak to w jakim stanie jest
to gniazdko możesz określić [tzn relatywnie nowe czy dosyć stare i może być np skorodowane]
? Grzało się kiedyś, były jakieś problemy ?

Problemów jakoś nie było. Gniazdko jest raczej dosyć nowe. Tylko że bez bolca... Może powinienem go w innym odpalić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 19:46, Braveheart napisał:

Witam.
> Podaj jeszcze marki tych zasilaczy [model, marka, moc].
Zwykły ATX marka no ten co mi się zj**** to był IBOX jakiś 350W. Ten co mam w drugim
kompie ma 400W Procomp. [wiem nie najlepsza firma]


http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html Twoje zasilacze są na czarnej liście. To niezbyt dobra wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 19:42, Braveheart napisał:

Witaj.
> Masz podłączone dodatkowe zasilanie płyty głównej? Chodzi mi o wtyczkę dodatkową
4/8-pin?
Ta są dwie. Ta szeroka standardowa i ta co ma wejście kwadratu.


OK. Może inaczej. Powinna być podpięta jedna z 24 pinami (często jest to 20+4-pin). Oprócz tego jest dodatkowe zasilanie w postaci 4/8-pinowej złączki. O tę właśnie mi chodzi (Fotka). U Ciebie jest podpięta?

20110723195524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam problem dotyczy klawiatury bezprzewodowej HP 2.4GHz pod USB , tyle o niej wiem niestety :D.
Wcześniej jak podłączałem usb pod kompa to dioda świeciła się na niebiesko i klawiatura ładnie działała.
A dzisiaj z rana podłączyłem usb pod kompa to dioda się nie świeci .
Gdy wkładam usb w wejście to dioda świeci się przez ułamek sekundy , tylko podczas wkładania .
W panelu sterowania klawiaturę odczytuję ... ale dioda powinna świecić się cały czas na niebiesko i klawiatura powinna działać ... a tu nic z tych rzeczy :D
Od leżenia na półce raczej takie rzeczy się nie rozwalają bez powodu :D.
Wiecie może o co chodzi ?
Proszę o pomoc.
Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak imho zdecydowanie powinna ta listwa siedzieć w gnieździe z bolcem ochronnym [Styk ochronny bowiem jest dłuższy niż styki we wtyczce i wkładając wtyczkę do gniazdka najpierw łączy się styk ochronny a później robocze czyli urządzenie najpierw jest zabezpieczane, a później przygotowywane do pracy], tu możesz mieć jedną z przyczyn dziwnego zachowania zasilacza, sprawdź go an listwie wpiętej w gniazdo z bolcem i daj znać czy sytuacja się powtarza.

Co do reszty sprawdź tak jak ci mrosi podał na schemacie wpięcia złączki na mobo.

No i zasilacze faktycznie marne, wiele bym po nich nie oczekiwał, dobrze było by je wymienić na jakieś lepsze markowe zasilanie [co wcale nie oznacza z automatu wielkich wydatków wystarcza np dwa Fortrony FSP400-60GHN, lub Fractal Design Integra 400W, ceny około 150-160zł sztuka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest że jak bawiłem się programikiem Easy Tune 6 w te całe kręcenie procka odpalając poszczególne lvle zaczynając od 3.36 (lvl1) kończąc na 3.60 (lvl2) po którym system się nie chciał odpalić i musiałem przywrócić stare ustawienia żeby wszystko znowu chodziło czy właśnie ta zabawa mogła uszkodzić pamięć ram lub procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego softu, tzn nigdy z niego nie korzystałem bo nie uznaję takich udziwniaczy [jak coś kręcić to już z poziomu BIOSu], nie mniej jeśli ten soft źle dobierał napięcia i przevoltował procesor jak najbardziej mogło się coś uszkodzić, podobnie pamieć, podbijając taktowanie procesora podbija się tez takty pamięci, jak przekręciłeś mogłeś spowodować np spięcie, przegrzanie itp itd.
Kręcąc normalnie z poziomu biosu ustawił byś sobie poprawnie timingi, napięcia, fsb i tak dalej, a zdając się na soft, nigdy nie wiesz jakie ustawienia dobiera zwłaszcza kręcąc coś automatycznymi opcjami.

Powiem tak, osobiście nie toleruję w mem teście błędów, już jeden dla mnie personalnie dyskwalifikuje ramy i wskazuje na ich wymianę, niektórzy dopuszczają sobie granice 2-3-5 błędów, ale to już kwestia personalna, dla mnie - jeśli wyskoczyły ci dwa errory, ram do wymiany.

Musiał byś tez podać dokładnie jakie BSOD wyskakują, jaki komunikat błędu [pełny kod błędu i to co pisze pod spodem np watchdog.sys, nv4_disp.dll itp itd, cokolwiek na co błąd raportuje, chyba, że pod kodem nic nie ma], w jakich okolicznościach się pojawiają [oprócz tego BF2 coś jeszcze ?]

Możesz też wrzucić screen z porgramu HWMonitor to zobaczymy jak odczytują się napięcia i temperatury.

Możesz też zrobić sobie dodatkowo testy np programem OCCT, procesor i jeszcze raz Ram opcjonalnie grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No blue screen tylko podczas grania w BC2 i raz w gw2 w inne gierki jak grałem nic nie wyskakiwało wszystko chodziło jak należy a potrafiłem przysiedzieć z 5h. Jak siedziałem na youtube czy odtwarzałem muzyke z winapa lub media playera to po dłuższym czasie wieszał się komp (obraz wszystko zastygało nie mogłem ruszać myszką i klawiatura też nie reagowała a dźwięk to takie brzęczenie).

20110723223010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz aparat cyfrowy ? Ewentualnie aparat w komórce z jakąś względną jakością zdjęć [1-3 megapixy].
Jeśli tak - przy kolejnym BSOD zrób fotkę ekranu aparatem, tak aby był widoczny pełen kod błędu, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Na razie to tylko tyle wiemy, że w mojej ocenie ram jest do wymiany z racji oblania mem-testu i ewentualnie procesor może być uszkodzony [chociaż zdjęcia z hwmonitora nie wskazuje na jakieś nieprawidłowości] przez to niezbyt poprawne OC.


Co do Youtubea to może być nieco inny problem, ostatnie sterowniki nvidii [jeśli masz ich kartę, bo jeśli masz radeona to ciebie nie dotyczy] WHQL 275.33 powodują z najnowszym flashem 10.3 dosyć spore problemy.
Najmniejsze kiedy zwyczajnie w przeglądarce wtyczka shockwave się posypie i zawiesi działanie playera, a najgorsze w momencie jak sterownik wejdzie z nią w konflikt i wywali BSOD.
Lekarstwem tymczasowym jest wyłączenie akceleracji sprzętowej we flashu, co prawda patrząc na forum Nvidii i Adobe nie każdemu to pomaga [użytkownicy starszych GFów 8800 i 9500 dalej mają mimo tego BSOD, ja na swoim GTXie 260 na razie nie].

Aczkolwiek ten problem nie powinien się tyczyć już winampa i wmp [chyba, że podczas słuchania muzyki masz otwarty też YT lub w którymś z playerów masz wtyczkę z wizualizacjami zrobionymi we flashu]


Jak dla mnie - wymiana ramu, przed zakupem dobrze było by przetestować jakiś ram np od kolegi, taki który wiadomo, że jest w 100% sprawny, co byś miał pewność, że to ten podzespół jest na bank przyczyną problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka sama sytuacja jak u Ciebie, niektóre laptopy łączą się bez problemu, inne widzą sieć, ale nie mogą się podłączyć. Mówiąc szczerze nie udało mi się póki co ustalić o co chodzi, ale mogę podsunąć pomysł, żebyś zainstalował u siebie na laptopie inny system. U mnie właśnie jeden laptop z Vistą nie chciał się łączyć, a po zmianie na siódemkę działa bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test OCCT ten pierwszy CPU i po 47min wyskoczył jakiś błąd pojawiły się wykresy ale i tak nic z tego nie kumam. Raczej wiem czego dotyczą dane wykresy ale nie wiem co jest źle. Wykresów z 14 jest. A co do błędu postaram się dostarczyć jak najszybciej w dobrej jakości z tym nie powinno być problemu. Wrzuciłem od razu parę wykresów dotyczące procka.

20110724134000

20110724134007

20110724134028

20110724134036

20110724134056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spakuj wszystkie screeny z raportami winrarem i zarzuć na jakikolwiek hosting [np megaupload], przejrzę je to będę miał większy wgląd w to jak się procek zachowywał na przestrzeni całego testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na niestabilny procesor, w raportach widać też jakiś problem z odczytem napięcia na -12V.
Generalnie wszystko wskazuje, że tu winna jest ta pamięć, bo OCCT nie podał dokładnie konkretnego błędu, jedynie zaraportował, że jest problem ze stabilnością i się po 46min testu wysypał.

Najrozsądniej było by skołować jakieś działające pewne ramy i przetestować kompa po raz kolejny z nimi na pokładzie. Jeśli błąd by się nie powtórzył - wszystko by się zgadzało i winowajcą był by kopnięty ram, jesli by wyskoczył znaczy to, że więcej komponentów jest uwalonych - w tym wypadku kolejne podejrzenie spada na procesor.


Proponował bym jeszcze wywalić w cholerę ten tuner od OC i ewentualnie możesz wejść w BIOS i przywrócić domyślne taktowanie procesora, co by mieć pewność, że jest na 100% odkręcony do fabrycznych wartości łącznie z ustawieniami napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się kompletnie nie znam na tuningu dlatego pomyślałem że taki programik co automatycznie dobiera odpowiednie parametry nie powinien być szkodliwy i zdecydowałem się na kręcenie. Nie wiem dokładnie gdzie mam ustawić w biosie i jakie to mają być napięcia. A co do ram ciężko by było jakieś zmotać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie opcjonalnie możesz poszukać opcji "Restore to Default" - przywróci to domyślne fabryczne ustawienia fabryczne.

Tak czy siak, jak ram leży, to nic nie zrobisz póki go nie przetestujesz/wymienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się