PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2011 o 18:08, Gacol08 napisał:

A Load Optimized Defaults ? Bo u siebie nie znalazłem Restore to Defaults.


Tak to ta opcja, czasem się nazywa Restore to Defaults, Default Setting, Optimised Defaults - przywraca fabryczne ustawienia.

Po przywróceniu ustawień możesz zrobić kolejny test pamięci i procesora [prawdopodobnie wyjdą tak samo błędne, ale spróbować nie zaszkodzi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem fabryczne ustawienia zrobiłem test OCCT i do końca testu nie wykazało żadnego błędu. Nadal na wykresie -12V nie ma nic. Ale w trakcie przyglądałem się temu napięciu i ogólnie było 12.93 , 12.99, 12.86. Do tego zauważyłem zmiany jak mam tabelkę system information to tam wcześniej koło danych procesora ( CPU, BUS) w rubryce overcloc na jednej koło cpu było - 0,58% a teraz mam 0,0% a niżej koło bus miałem - 0,2% a teraz jest 0,3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:13, mrosi napisał:

Raczej źle nie można zrobić ;)
Sprawdź wszystkie wtyczki monitor<->karta graficzna. Jeśli masz dodatkowe zasilanie
karty, sprawdź wtyczki podłączone do karty.


dzisiaj przed włączeniem sprawdziłem wszystkie wtyczki były ok. jak włączyłem nie było żadnych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj kompa jak się będzie zachowywał, skoro po przywróceniu fabrycznych ustawień i pamięć i procesor przeszły test [chyba, że pamięci nie sprawdziłeś, jeśli masz czas, zarzuć mem-test w wolnej chwili] to znakiem tego tuner do oc pewnie przekręcił procka i pomieszał ustawienia, przywrócenie fabrycznych przywróciło maszynie stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 16:13, mrosi napisał:

Sprawdź wszystkie wtyczki monitor<->karta graficzna. Jeśli masz dodatkowe zasilanie
karty, sprawdź wtyczki podłączone do karty.


dzisiaj znowu pojawiły się paski ,kwadraciki dodatkowo pojawił się komunikat

http://i33.tinypic.com/2h4zt4j.jpg

:( oraz coś takiego się pojawiło

http://i54.tinypic.com/2hp5dnd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmmm........
To jest ciekawe, bo tak jak pisałem wcześniej, wygląda to na ewidentny problem karty graficznej, czy raczej pamięci tejże karty. Z drugiej strony bluescreeny są powodowane w 90% przez pamięci. Spróbuj jeszcze przełożyć modyły DDR do innych slotów i wykonaj test programem MemTest. Masz może sposobność do sprawdzenia (np. pożyczenia) innej karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Próbuję przenieść plik, który waży ok 10 Gb na dysk przenośny, na którym mam
266 GB wolnego miejsce i cały czas pokazuje mi, że za mało miejsca na dysku. Jakieś sugestie?
Dodatkowo dodam, że wszystkie pozostałe pliki kopiuje bez problemu a z tym jednym nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest pewnie w formacie systemu plików FAT32 na który jednorazowo nie wrzucisz pliku większego niż 4GB.
Możesz pliki większe niż 4gb podzielić np win rarem na części i tak upchać albo przekonwertować ten dysk na NTFS.

W WinXP Uruchom, polecenie cmd, CONVERT litera_dysku: /FS:NTFS.
Taką operację przeprowadza się na czystym dysku, po świeżym formacie [sprawdź też w opcjach formatowania - niektóre dyski z tego menu pozwalają przy formatowaniu zmienić system plików]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 23:11, Pietro87 napisał:

Dysk jest pewnie w formacie systemu plików FAT32 na który jednorazowo nie wrzucisz pliku
większego niż 4GB.
Możesz pliki większe niż 4gb podzielić np win rarem na części i tak upchać albo przekonwertować
ten dysk na NTFS.

W WinXP Uruchom, polecenie cmd, CONVERT litera_dysku: /FS:NTFS.
Taką operację przeprowadza się na czystym dysku, po świeżym formacie [sprawdź też w opcjach
formatowania - niektóre dyski z tego menu pozwalają przy formatowaniu zmienić system
plików]

Kurczę, w żadnym z dwóch sposobów nie mogłem zrobić tego formata, bo mi wyskakuję, że jakieś
inne programy czy urządzenia korzystają z niego, gdy wszystko jest pozamykane. Ale myślę też,że
to nie będzie to bo gdy chciałem wybrać formatowanie z menu formatowania to mogę wybrać tylko NTFS, poza
tym przenosiłem już pliki większe niż 4 GB.. dziwne to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem nie wiem czy banalny...ale mam. Otóż kupiłem nowy komputer tylko czy będę mógł do niego włożyć stary dysk z poprzedniego komputera? Chodzi mi o to że na tym dysku będzie zainstalowane wszystko z poprzedniego komputera i czy go odczyta. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 09:57, Papcio-ChmieL napisał:

Ja też mam problem nie wiem czy banalny...ale mam. Otóż kupiłem nowy komputer tylko czy
będę mógł do niego włożyć stary dysk z poprzedniego komputera? Chodzi mi o to że na tym
dysku będzie zainstalowane wszystko z poprzedniego komputera i czy go odczyta. Z góry
dzięki


Dysk w większości przypadków przełożyć możesz (chyba że masz dysk IDE a płyta tego nie obsługuje). Czy nowy komp odczyta, powinien (chyba że próbujesz odczytać partycje linuksową pod windowsem). Czy zainstalowane programy będą działać, rożnie jedne tak inne nie, system na pewno nie ruszy (a przynajmniej nie powinien a jak nawet odpalisz to raczej będziesz miał co chwilę blue screen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 09:57, Papcio-ChmieL napisał:

Ja też mam problem nie wiem czy banalny...ale mam. Otóż kupiłem nowy komputer tylko czy
będę mógł do niego włożyć stary dysk z poprzedniego komputera? Chodzi mi o to że na tym
dysku będzie zainstalowane wszystko z poprzedniego komputera i czy go odczyta. Z góry
dzięki


Jeśli na przykład poprzedni komputer był oparty na płycie z chipsetem Intela to jeśli nowy komputer również jest oparty o chipset Intela (nieważne jaki socket) to nie powinno być problemu - wystarczy doinstalować sterowniki tylko i gotowe (w ramach tego samego producenta chipsetu ogólnie nie ma problemu). Natomiast jeśli nastąpiła zmiana "chipsetu" np z AMD na Intel lub Nvidia lub odwrotnie to jest duże prawdopodobieństwo, że system nie ruszy nawet. Oczywiście wszystko pod warunkiem jeśli nowa płyta ma złącze IDE jak zauwazył Nufiko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 13:24, kuba9876543210 napisał:

Zazwyczaj sam producent to za malo, gdy przeszedlem z 915P na P45 (oba S775, ale proce
juz inne P4->E8400) to system juz po 2s bootowania wywalal BSOD''a.


Nie no nie ma reguły czasem wystarczy, że grafikę zmienisz i się stery gryzą Nvidii z AMD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy uruchamianiu kompa wyskoczyło mi ''Sprawdzanie spójności danych an dysku'' i pełno obliczeń i całe procesy były. ''Przywracanie utraconych plików'' itd. Czy mogło to być spowodowane tym, że poruszyłem niechcący dysk przy odkurzaniu ? Ogólnie czy to jakiś poważny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 18:41, Maciej2194 napisał:

Przy uruchamianiu kompa wyskoczyło mi ''Sprawdzanie spójności danych an dysku'' i pełno
obliczeń i całe procesy były. ''Przywracanie utraconych plików'' itd. Czy mogło to być
spowodowane tym, że poruszyłem niechcący dysk przy odkurzaniu ? Ogólnie czy to jakiś
poważny problem ?


Uruchom komputer jeszcze raz i napisz, czy znowu skanuje dyski.
Jezeli nie, to dobrze, ale zrob test w hd-tune i wklej tabelke na forum.

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, zmieniłem dziś neta na inny, wydawało by się, że lepszy, ale chyba nie w każdym aspekcie. Podczas próby dołączenia się do gry (age of empires 3) hostowanego przez kogoś , ciągle pisze "łączenie", żeby po kilkunastu sekundach wywaliło komunikat, że niestety nie udało się dołączyć do gry. Stało się to równo ze zmianą neta, wczoraj jeszcze na starym 1 megowym wszystko hulało super, dołączało po kilku sekundach, z niczym nie było problemów, dziś niestety na nowym nie pójdzie. Na innych grach zdaje się nie ma problemu (testowałem na css, tf i lol''u).
Moj tata, który jest fanatykiem gry aoe3 jest zrozpaczony, może ktoś wie jak mogę rozwiązać ten problem i uleć mu w cierpieniu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoimi słuchawkami. Mianowicie dziś tak sama z siebie przestała mi działać lewa słuchawka. Trochę wnerwiające jest, gdy dźwięk dobiega tylko z jednej strony, nie wiecie co z tym zrobić? Wolałbym póki co uniknąć sprawdzania u znajomych czy to samo u nich będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się