PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam!
Moj komputer jest co prawda dosc wiekowy (luty 2004, Athlon XP 1,15 GHz, 256 MB RAM, Radeon 9200 SE 64 MB), ale to co sie ostatnio z nim dzieje to jest totalne nieporozumienie, glownie chodzi mi o gry, ktore kiedys dzialaly calkiem dobrze lub chociaz zadowalajaco. Nie potrafie zdiagnozowac przyczyny problemu, jakies 3 tygodnie temu gralem sobie w GTA: San Andreas i NFS: Underground, wszystko chodzilo dobrze, az tu nagle wydajnosc komputera w grach spadla o jakies 50%.

Jestem po formacie, defragmentacji i czyszczeniu CCleanerem - dalej nic.
Powiedzcie jakie programy pobrac, jakie logi wkleic, co robic.
Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej
mam problem ze startem kompa
gdy naciskam przycisk
pojawia sie napis ASRock i konfiguracja klawiszy do wejścia BIOSu i tam się zacina
potem gdy pojawia się okienko windows to gdy sie ładuje tez się zacina teraz pisze z innego kompa jak by co
dalej w końcu po 10 minutach włącza się ale po pewny czasie się zawiesze prosze o pomoc


ODPOWIECIE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w cpu-z jakie jest obecnie taktowanie procesora i sprawdz w gpu-z jaie sa taktowania procesora graficznego.
Mozliwe, ze jedna z tyh wartosci zostala zanizona i cala platforma zwolnila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 08:21, Kamilson914 napisał:

hej
mam problem ze startem kompa
gdy naciskam przycisk
pojawia sie napis ASRock i konfiguracja klawiszy do wejścia BIOSu i tam się zacina
potem gdy pojawia się okienko windows to gdy sie ładuje tez się zacina teraz pisze z
innego kompa jak by co
dalej w końcu po 10 minutach włącza się ale po pewny czasie się zawiesze prosze o pomoc


ODPOWIECIE ?


Zacznij od pomiaru napiec na liniach 3.3, 5 i 12 volt w czasie uruchamiania komputera.
Sprawdz tasmy sygnalowe i wtyki zasilajace napedy.
Zresetuj bios zworka cmos i ja masz mozliwosci - zaktualizuj bios plyty glownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=2889

Robie wszystko wg instrukcji z powyzszej strony, ale Driver Cleaner nie usuwa wszystkich plikow! Spojrzcie na screen. I po tym niepelnym usunieciu dxdiag pokazuje, ze mam sterowniki do karty graficznej w wersji 5.01.2600.0000 (Polski) - co z tym fantem zrobic?

screen: http://i42.tinypic.com/mil4ib.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer się nie chce wyłączyć. Mam windowsa 7, zamykam system, normalnie się pojawia to niebieskie tło wylogowywania i potem jak zawsze u wszystkich się wyłącza to u mnie tak jakby też bo znika tło, wszystko jest czarne ale komputer dalej jest uruchomiony i pracuje. Nawet jak zostawiam go na pare godzin to dalej nic sie nie dzieje ale komputer ciągle pracuje :( Co zrobić by komputer się wyłączył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega zmontował sobie nowy komputer pojawił się problem z chłodzeniem procka. Otóż w biosie pokazuje temperaturę procka ok 70 stopni Celsjusza, ale według programów Speedfan i Core temp temperatura procka to w spoczynku około 30-35 stopni. I komu tu wierzyć, bo głupio by było spalić nowy procek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ostatnim czasem(ok. tydzień temu) mój komputer zaczął sie mulić na samym początku pomyślałem ze to wina tego ze mam mało miejsca na dysku ale jestem przekonany ze nie później myślałem ze to wina wirusa ale gdy przeskanowałem kompa okazało sie ze było kilka ale o niskim poziomie szkodliwości i je usunąłem i gdy zobaczyłem ze zużycie procka wynosi 50 do 60% to sie poddałem bo żadne z aplikacji nie ciągną az tyle żeby było 50%.
Co mam robić?

Parametry kompa
Procesor - Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz (2 CPUs)
RAM - 2048MB RAM
Karta Graficzna - NVIDIA GeForce 9600 GT 512.0 MB (sterowniki - nv4_disp.dll 6.14.0012.6658 (English))
Płyta - Gigabyte FSB1066

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2011 o 16:21, Maverick07 napisał:

Witam, kolega zmontował sobie nowy komputer pojawił się problem z chłodzeniem procka.
Otóż w biosie pokazuje temperaturę procka ok 70 stopni Celsjusza, ale według programów
Speedfan i Core temp temperatura procka to w spoczynku około 30-35 stopni. I komu tu
wierzyć, bo głupio by było spalić nowy procek...


Nowy procesor się nie spali, w momencie przekroczenia temperatury krytycznej (którą ustawiamy w biosie) sam się wyłączy lub zmniejszy swoje taktowanie i napięcie na procesorze. Obecne procesory są bardzo dobrze zabezpieczone przed spaleniem się wiec nie powinno być problemów.
Niech kolega sprawdzi temperaturę jeszcze innymi programami np cpu-z, everest, HWmonitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja mama kupiła sobie dzisiaj laptopa (a raczej ja jej). Ale jest problem, bo on nie ma żadnego OSa. Lapek ma tylko 2GB RAMu, więc myślę, że najlepszy będzie XP.

I tutaj zaczyna się moje pytanie: gdzie kupić najtaniej legalnego XPka? Starsza będzie jeździła z laptopem za granicę i system musi być legalny w razie kontroli. Z tego co wiem, to OEMy nie do końca są legalne do sprzętu do którego nie zostały stworzone.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę w sprawie problemu, który dotknął jeden z komputerów.. co prawda tego nie widziałem, ale z relacji '''' naocznych świadków '''' wynika, że na ekranie monitora nagle pojawił się komunikat dotyczący dysku twardego, a zapewne jego uszkodzenia. W tym komputerze zamontowany jest jeden dysk twardy o pojemności 80 Gb. Komputer uruchamiał się, nic poza tym. Przed chwilą jednak wyświetlił się komunikat załączony na obrazku. Co to może oznaczać ? Komputer do kasacji ? A może tylko pojedyncza część do wymiany ? Jeśli nie da się nic z tym zrobić, to czy warto poszczególne części sprzedać ? Rzecz jasna tylko te sprawne.. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

20111101213444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 21:34, MSPRISON napisał:

Witam. Piszę w sprawie problemu, który dotknął jeden z komputerów.. co prawda tego nie
widziałem, ale z relacji '''' naocznych świadków '''' wynika, że na ekranie monitora
nagle pojawił się komunikat dotyczący dysku twardego, a zapewne jego uszkodzenia. W tym
komputerze zamontowany jest jeden dysk twardy o pojemności 80 Gb. Komputer uruchamiał
się, nic poza tym. Przed chwilą jednak wyświetlił się komunikat załączony na obrazku.
Co to może oznaczać ? Komputer do kasacji ? A może tylko pojedyncza część do wymiany
? Jeśli nie da się nic z tym zrobić, to czy warto poszczególne części sprzedać ? Rzecz
jasna tylko te sprawne.. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.


Trzeba wejsc do biosu i ustawic boot na hdd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 21:39, Misquamaqus napisał:

> Witam. Piszę w sprawie problemu, który dotknął jeden z komputerów.. co prawda tego
nie
> widziałem, ale z relacji '''' naocznych świadków '''' wynika, że na ekranie monitora

> nagle pojawił się komunikat dotyczący dysku twardego, a zapewne jego uszkodzenia.
W tym
> komputerze zamontowany jest jeden dysk twardy o pojemności 80 Gb. Komputer uruchamiał

> się, nic poza tym. Przed chwilą jednak wyświetlił się komunikat załączony na obrazku.

> Co to może oznaczać ? Komputer do kasacji ? A może tylko pojedyncza część do wymiany

> ? Jeśli nie da się nic z tym zrobić, to czy warto poszczególne części sprzedać ?
Rzecz
> jasna tylko te sprawne.. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Trzeba wejsc do biosu i ustawic boot na hdd.

To wystarczy ? Komunikat zdaje się informuje o poważnej awarii Bios-u. Spróbuje jednak w ogóle ten Bios odpalić. F2, Delete a BIOS się nie uruchamia.. komputer po prostu piszczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2011 o 21:45, MSPRISON napisał:

To wystarczy ? Komunikat zdaje się informuje o poważnej awarii Bios-u. Spróbuje jednak
w ogóle ten Bios odpalić. F2, Delete a BIOS się nie uruchamia.. komputer po prostu piszczy..


Nie wiem czy wystarczy czy, bo nie wiadomo co to za sprzet i co juz zostalo zrobione.
Njalepiej zresetowac bios zwora cmos i uruchomic komputer.
Jezeli dysk jest uszkodzony, to system sie nie uruchomi, co jest normalne, ale bedzie napisane, ze bios przeszukal napedy w poszukiwaniu systemu.

Ja masz plyte z systemem, wloz ja do napedu i uruchom komputer.

Co do dysu, sprawdz tasme sygnalowa i przewod zasilajacy dys.
Moze ktorys z nich sie wypial/uszkodzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2011 o 23:27, Misquamaqus napisał:


> To wystarczy ? Komunikat zdaje się informuje o poważnej awarii Bios-u. Spróbuje
jednak
> w ogóle ten Bios odpalić. F2, Delete a BIOS się nie uruchamia.. komputer po prostu
piszczy..
>

Nie wiem czy wystarczy czy, bo nie wiadomo co to za sprzet i co juz zostalo zrobione.
Njalepiej zresetowac bios zwora cmos i uruchomic komputer.
Jezeli dysk jest uszkodzony, to system sie nie uruchomi, co jest normalne, ale bedzie
napisane, ze bios przeszukal napedy w poszukiwaniu systemu.

Ja masz plyte z systemem, wloz ja do napedu i uruchom komputer.

Co do dysu, sprawdz tasme sygnalowa i przewod zasilajacy dys.
Moze ktorys z nich sie wypial/uszkodzil.

Do tej pory w tym komputerze niczego nie ruszałem, no może jedynie dorzuciłem 1 GB pamięci ram a także wymieniłem kartę graficzną, tyle tylko, że ten upgrade miał miejsce dwa lata temu. Od tamtego czasu z komputerem nie działo się nic poważniejszego, funkcjonował dość sprawnie. Nie korzystam z niego na co dzień, samego zdarzenia nie widziałem, ale awaria nastąpiła od tak, po prostu. Zastosuje się do Twoich rad i najpierw spróbuję zresetować BIOS. Do tej pory próbowałem do niego wejść, ale nie udało się. Otrzymałem sugestie, że być może zepsuciu uległa bateria Bios-owa. Czy to możliwe ? Jeśli tak, to czy można ją wymienić na każdy model czy może jednak szukać wedle modelu płyty głównej ?
Sam sprzęt wiekowy - Płyta główna ASUS P5VD2-MX , Ram 1,5 GB , Dysk Twardy 80 Gb Sata Samsung a karta graficzna to Radeon HD 3650.. Może i to w jakiś sposób pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baterie wymienic nie zaszkodzi.
To bateria o symbolu:

CR 2032

http://www.komputronik.pl/product/25646/Fotografia_i_kamery/Akcesoria/GP_Batteries_bateria_CR_2032_1szt_do_plyt_glownych.html

Mozna ją kupic wszedzie, gdzie sa podobne acesoria (sklep elektroniczny, komputerowy, itp).

W czasie naszej dyskusji, przewinelo sie pare opcji ustalenia usterki, jedna zacznij od najprostrzej, czyli sprawdzenie podlaczen, reset biosu, wejscie do biosu i jego ustawienie, wymiana bateriii, sprawdzenie dysku w innym komputerze, itp.
Opanuj wejscie do biosu, bo bez tego bedzie ciezo cokolwiek ustalic.
Tam musi byc widoczny dys, a dopiero pozniej szukac go w systemie, czy postawic na nim nowy OS.

Sprawdz rowniez napiecia zasilacza, wykonujac pomiary woltomierzem.
Moze napiecia sa za niskie i dysk nie dziala ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku dni wywala mi w kompie bluescreeny, czasami jeden za drugim. CZy sam system chodzi czy wlaczam jakąs gre, bez różnicy.

Co moze byc tego przyczyna? Kompa mam dwa lata i nigdy wczesniej bluescreena na nim nie nialem.

Proszę o jakąś informację co powinienem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 14:21, Szymon666 napisał:

Witam,

Od kilku dni wywala mi w kompie bluescreeny, czasami jeden za drugim. CZy sam system
chodzi czy wlaczam jakąs gre, bez różnicy.

Co moze byc tego przyczyna? Kompa mam dwa lata i nigdy wczesniej bluescreena na nim nie
nialem.

Proszę o jakąś informację co powinienem zrobić.



Na tej stronie masz wszystkie szczegóły poczytaj :D
http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-szukanie-przyczyny-powstawania-czytanie-plikow-dmp-a17.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się