PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2011 o 17:30, Nufiko napisał:

Jak nie dali płyty przy zakupie to pewnie masz utworzoną specjalną partycję z obrazem
instalacyjnym systemu (przy założeniu ze masz laptopa). Poszukaj w instrukcji jak się
do niej dobrać (chyba F11 działa). Jak masz normalnego PC to sprzedawca cię oszukał nie
dając płyty.

Mam laptopa ale mam tylko jedną partycję. Ile taki windows 7 zajmuje GB?? Na innych forach napisano mi że najlepiej będzie jak nagram sobie go na płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2011 o 17:40, Dominik000 napisał:

Mam laptopa ale mam tylko jedną partycję. Ile taki windows 7 zajmuje GB?? Na innych forach
napisano mi że najlepiej będzie jak nagram sobie go na płytę.


Zajmuje jedną płytę DVD, a to że widzisz tylko jedną partycję nie znaczy, że nie masz systemu, partycja z obrazem jest zazwyczaj partycją ukrytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2011 o 02:04, Nufiko napisał:

Zajmuje jedną płytę DVD, a to że widzisz tylko jedną partycję nie znaczy, że nie masz
systemu, partycja z obrazem jest zazwyczaj partycją ukrytą.

A czy jest to możliwe że wirus jest na partycji ukrytej? Nie chcę nagrać sobie windowsa7 razem z wirusem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 10:05, Dominik000 napisał:


> Zajmuje jedną płytę DVD, a to że widzisz tylko jedną partycję nie znaczy, że nie
masz
> systemu, partycja z obrazem jest zazwyczaj partycją ukrytą.
A czy jest to możliwe że wirus jest na partycji ukrytej? Nie chcę nagrać sobie windowsa7
razem z wirusem!


Szanse zawsze są ale to musiałby być na prawdę porządny wirus. Szanse na to są znikome. BTW win 7 z partycji ukrytej się nie nagrywa po prostu wciskasz odpowiedni klawisz przy uruchamianiu PC i instalacja startuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 17:52, Harrolfo napisał:

Cześć,
Kupiłem sprężone powietrze ale jak czyszczę klawiaturę, to co jakiś czas wypływa jakiś
płyn.
O co chodzi?


Ten płyn to skroplona para wodna, powietrze rozprężając się ma dużo niższą temperaturę więc para wodna z powietrza się skrapla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2011 o 23:30, Harrolfo napisał:

Czyli nic się nie stanie złego?
Bo się przestraszyłem, że jakieś zwarcie będzie ;)


Złego nie jeśli odczekasz jakiś czas po wyczyszczeniu klawiatury zanim ją podłączysz do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście głupie pytanie.

Czy jest możliwość. że karta Wifi na PCI w komputerze nie chodzi, bo jest za mało prądy ( tzn. zasilacz nie wyrabia ). Karta jest włozona, system ją wykrywa, sterowniki są zainstalowane poprawnie a karta jest cały czas w opcjach sieciwoych jako wyłączona i jak klikam Włącz ( z admina oczywiście) to nic sie nie dzieje.

Windows 7 Pro x64
Zasilacz 500W OCZ
Procek Q6600 2,4GHz @ 3,12GHz
HD5770

Any idea? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2011 o 13:24, Clayface napisał:

Czy to możliwe aby pliki na płycie instalacyjnej się uszkodziły? Np. w skutek zarysowania?
I to może powoduje ten błąd? Jakiś plik sytemowy może być uszkodzony...co o tym sądzicie?


Gdyby była uszkodzona płyta, toby się nie zainstalowało. Aby plik mógł się uszkodzić musi być możliwość zapisu, a o to na płycie instalacyjnej raczej trudno. ;)

Przetestuj pamięć kilka / kilkanaście godzin (tak by program wykonał pełen zestaw testów wiele razy). Jeśli nic nie wykryje, a wyodrębnienie samego pliku z płyty na twardy nic nie da, to można jeszcze spróbować podmienić BIOS na nowszą wersję (o ile takiego już nie masz) i przeinstalować sterowniki płyty głównej. Jeśli to nie pomoże to re-instalka systemu i wszystkich sterowników.

P. S. Podobno czasem zasilacz tak pada że przy normalnym działaniu jest OK, ale przy starcie / wyłączaniu coś się chrzani, ale osobiście się z tym nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok nietypowa sytuacja... zegar w moim kompie nie odlicza czasu w momencie wyłączenia sprzętu [wyłączę kompa np o 10 rano, wróce do domu koło 18-20, włączę a na zegarze ciągle będzie widniała 10.00].
Bateria na płycie głównej - jest sprawna bo nie ma jeszcze 4 lat, nie mniej wymienię ją do jutra tak profilaktycznie.
Aczkolwiek pytanie numero uno - co oprócz baterii [zakładamy, że ta jest sprawna] może powodować takie cyrki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz tego nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, zrobię to bankowo jutro rano, dziś zapewne jak co wieczór będę sobie do 22-23 oglądał kolejne odcinki serialu, rano sprawdzę jaka jest godzina po nocy [patrz banał o którym zapomniałem a już bym z marszu wtedy wykluczył bateryjkę, chociaż generalnie gdyby nie trzymała to sporadycznie też wykrzaczyła by bios a to się nie zdarza nigdy]

Teraz wróciłem właśnie do domu, kompa wyłączyłem jakieś 15 min po napisaniu pierwszego posta, nie mniej obecnie godzina zaskoczyła prawidłowo [aczkolwiek przed wyłączeniem sprzętu profilaktycznie strzeliłem skan i znalazł mi jakiegoś jednego niegroźnego robaka w systemie (mallware z najniższym możliwym poziomem zagrożenia), nawet podejrzewam kiedy to to ustrojstwo złapałem bo ostatnio pewien program w aktualizacji dorzucił mi w prezencie jakiś zakichany pasek narzędzi do przeglądarki - i tak politonalizmy się z owym softem bo nie lubię takich niespodziewajek]

Oprócz tegoz robaka cały system czysty, skanowany zarówno antywirem jak i zewnętrznymi skanerami online, otlem, no ale być może to ten mały drań tak mieszał. Do jutra się sprawa rozjaśni, dzięki za tipsa z biosowym zegarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 16.11.2011 o 12:02, Pietro87 napisał:

Teraz wróciłem właśnie do domu, kompa wyłączyłem jakieś 15 min po napisaniu pierwszego
posta, nie mniej obecnie godzina zaskoczyła prawidłowo

/.../

A czy na noc wyłączasz komputer z sieci? Może teraz nie odciąłeś mu zasilania (wyjęcie wtyczki pstryknięcie listwą) i zegar jest w takim wypadku podtrzymywany przez zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem ale wydaje mi się, że tak. Otóż chciałem pograć sobie w jakąś samochodówkę i pojawił się problem. Żadna gra od Codemasters nie odpala u mnie, mam na myśli f1 2011 i dirt3. Po prostu klikam na ikonkę i cisza żadnej reakcji. Sterowniki do grafy najnowsze, game for windows live testowałem wersje starszą i nowszą, wywaliłem z kompa cały Microsoft visual c++ i instalowałem na nowo i nic nie pomaga. Czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać problem (bo formata robić nie zamierzam).
Napisałem o tym już w wątku f1 2011 ale dziś dopiero zauważyłem, że inne gry ze stajni mistrzów kodu nie chodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak na noc jak i za każdym razem gdy wychodzę czy nie korzystam wyłączam zasilanie właśnie poprzez listwę i zawsze tak robiłem, nie mniej cyrki z zegarem pojawiły się dopiero 2-3 dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 18:41, Pietro87 napisał:

tak na noc jak i za każdym razem gdy wychodzę czy nie korzystam wyłączam zasilanie właśnie
poprzez listwę i zawsze tak robiłem, nie mniej cyrki z zegarem pojawiły się dopiero 2-3
dni temu.


To w takim wypadku to na 99% bateria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2011 o 19:19, Nufiko napisał:

To w takim wypadku to na 99% bateria.


Profilaktycznie zostanie wymieniona, chociaż dopiero rano będzie ostateczny test, bo jak na razie zegar bangla bez zarzutów [kilkukrotnie dziś w dzień włączany i wyłączany komp, od wywalenia robaka nic się nie przestawia]

Aczkolwiek było by to dosyć dziwne, niecałe 4 lata ma ta bateryjka a mój stary juz prawie 8 letni grat ciągle działa na jednej firmowej baterii po dziś dzień =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się